+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

 

 Dokument ČT "Jsem služebnice Boží"

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Empty
PříspěvekPředmět: Dokument ČT "Jsem služebnice Boží"   Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Icon_minitime02.05.16 22:05

Dokument ČT "Jsem služebnice Boží" viz http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10288980934-jsem-sluzebnice-bozi/

Z diskuse k pořadu:
V katolické církvi někteří biskupové neveřejně udělují ženám kněžské svěcení. Je to veřejné tajemství. Ze strany hierarchie se to mlčky přechází. Ženy o této možnosti buď nevědí nebo o neveřejné kněžské svěcení nestojí, nevím. Takže svěcení ženy je skutečně jen velmi, velmi výjimečné. Pokud nějaká žena by přece jen měla o kněžské svěcení zájem, nechť se obrátí na e mailovou adresu pithecos(zavinac)seznam(tecka)cz

To je vtip?! Doufám, že ano, jinak de facto existuje i u nás schisma.
http://grafika.profi
Návrat nahoru Goto down
deactivated
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
deactivated


Male Počet příspěvků : 475
Na +T+ od : 31. 10. 14

Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument ČT "Jsem služebnice Boží"   Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Icon_minitime03.05.16 8:56

Jsme rádi, že nás čtete na FB. Smile

Nevím. Jestli někdo "světí" ženy na kněze, tipnul bych, že to bude někdo z těch podzemáků. Teoreticky by to některá odvážná žena mohla zkusit na uvedeném mailu "prošťouchnout". Třeba by se dozvěděl více a bylo by možno s tím něco udělat.

Na druhou stranu, za současného pontifikátu je dost málo pravděpodobné, že by s tím hierarchie (ta nejvyšší) něco udělala.

Takže tak. Já osobně jsem v klidu. Takováto "svěcení" jsou neplatná.

Catharina T.O.P. napsal:
Dokument ČT "Jsem služebnice Boží" viz http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10288980934-jsem-sluzebnice-bozi/

Z diskuse k pořadu:
V katolické církvi někteří biskupové neveřejně udělují ženám kněžské svěcení. Je to veřejné tajemství. Ze strany hierarchie se to mlčky přechází. Ženy o této možnosti buď nevědí nebo o neveřejné kněžské svěcení nestojí, nevím. Takže svěcení ženy je skutečně jen velmi, velmi výjimečné. Pokud nějaká žena by přece jen měla o kněžské svěcení zájem, nechť se obrátí na e mailovou adresu pithecos(zavinac)seznam(tecka)cz

To je vtip?! Doufám, že ano, jinak de facto existuje i u nás schisma.
http://grafika.profi
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument ČT "Jsem služebnice Boží"   Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Icon_minitime04.05.16 23:29

Ten pořad běžel před pár lety , děs . Mirei kázala na funuse , i když ví , že se to nemůže . Ta bachařka je nejumírněnější .
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument ČT "Jsem služebnice Boží"   Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Icon_minitime04.05.16 23:30

Javorčino "svěcení" je pochopitelně neplatné .
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Empty
PříspěvekPředmět: děkuji   Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Icon_minitime05.05.16 0:35

Tak samozřejmě máte pravdu, o tom není sporu a děkuji za Vaše odpovědi. Jistěže nelze platně vysvětit ženu na kněze - přesněji kněžku - o tom žádná.

Spíš mě nemile udivil fakt, že se tato činnost údajně v ČR tajně děje, i když podle výše uvedeného jde o "veřejné tajemství". V tom jsem byla optimista a nemyslela jsem si, že na tom je naše země tak špatně...

Souhlasím: Dáma, která slouží jako tzv. "vězeňský kaplan" je ze všech zvolených žen ta nejlepší. Jen bych pozměnila název té funkce: místo mnohoznačného "kaplan" (jako kdyby žena - laik byla de facto kněz na nižší úrovni, například kaplan na faře v Horní Dolní) bych ji nazvala "vězeňský katecheta", který také může (ale nemusí, závisí na osobách ve VTOSu) vykonávat činnost jako "křesťanský psycholog". Tam by nebyl vůbec ohrožen status funkce kněze - kaplana a nikdo by paní nepodezíral z toho, že se snad "pokouší sloužit mši svatou", jak bylo ve zmíněném pořadu řečeno.

Naopak nemile mě v pořadu překvapily řeholní sestry z České kongregace sester dominikánek (konkrétně RNDr. Gabriela (Ivana) Vlková ThD., OP), které sice nepropagují svěcení žen na kněze, ale také rozhodně nehájí katolickou Víru a Tradici. Bohužel! :'-(

A další překvapivá nemilá zjištění jako paní MUDr. Marie Svatošová, zakladatelka hospicového hnutí v ČR, která nemůže být "nemocničním kaplanem" již několik let a katolická církev jí stále odmítá tuto funkci (snad kvůli teologickým názorům této dámy? Anebo je tzv. "nemocničních kaplanů" dostatek a není potřeba dalších?), dále známá paní Doc. PhDr. Mireia Ryšková, Th.D. atd.
Návrat nahoru Goto down
Viribus Unitis

Viribus Unitis


Počet příspěvků : 21
Na +T+ od : 05. 09. 13

Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument ČT "Jsem služebnice Boží"   Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Icon_minitime16.05.16 4:50

Návrat nahoru Goto down
deactivated
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
deactivated


Male Počet příspěvků : 475
Na +T+ od : 31. 10. 14

Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument ČT "Jsem služebnice Boží"   Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Icon_minitime16.05.16 10:12

Jak nám komentoval na FB jakýsi pan E - číslo minimálně v minulosti patřilo Dr. Salvetovi. Just saying.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument ČT "Jsem služebnice Boží"   Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Icon_minitime16.05.16 10:50

To by odpovídalo. Salvet svýho času řádil na Chá netu jak nezavřenej.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
deactivated
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
deactivated


Male Počet příspěvků : 475
Na +T+ od : 31. 10. 14

Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument ČT "Jsem služebnice Boží"   Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Icon_minitime17.05.16 14:15

Pro info - ozval jsem se na ten inzerát, podmínkou jest vysokoškolské theologické vzdělání k doložení VŠ diplomem. V jaké linii je svěcen biskup mi nesdělili, dost možná ani nikdy nesdělí.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dokument ČT "Jsem služebnice Boží"   Dokument  ČT "Jsem služebnice Boží" Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Dokument ČT "Jsem služebnice Boží"
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: