+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Bezbolestná sebedestrukce

Goto down 
+14
Fr. Augustin T.O.P.
Iva Podzimková
Adalbert
JL
Irenej
Michal Kretschmer
bJ
Thomas More
René Václavek
Antonio Ghislieri
Mr.Difficult
Josafat
Fr. Albert T.O.P.
Quido van Rijn
18 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Myslíte si, že je možné "evangelizovat" stylem disco show?
Ano
Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Vote_lcap5%Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Vote_rcap
 5% [ 2 ]
Ne
Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Vote_lcap95%Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Vote_rcap
 95% [ 39 ]
Celkem hlasů : 41
 
Poll closed

AutorZpráva
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime30.01.13 19:29

Jedna známá mi poslala mailem podklady k tomu, co se učí na KTF UK v oblasti morální teologie a požadavky na státnice. Dotyčná studuje na té fakultě a do jisté míry tuší, že leccos tam není v pořádku.

Jsou tam různé nesmysly až bludy a hlavně celá metoda výuky je vadná. Pochybná povinná literatura (Anzenbacher, Weber), chybí klasická díla morýlní teologie.

Nechápu, proč tam někdo studuje. Mám za to, že pokud někdo nemá už pevnou víru a jisté theologické vzdělání, že navštěvovat tiuto fakultu může být pro něj vážným nebezpečím pro víru.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime30.01.13 22:39

Moje řeč !
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime04.02.13 18:03

Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime05.02.13 9:22

Pozitivní evoluce je jasné "New Age". O tom není sporu. Ale myslím, že Janeček vychňoupl paní/slečnu Bostlovou jako magorku a střílí si z ní. Tak blbej, aby to říkal otevřeně není. A ona je - podle toho, co čtu - poněkud zvláštní/výstřední/divná paní/slečna.
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime05.02.13 17:40

Můžete mít pravdu. Texty Bostlové mi připadaly zvláštní především svou stylizací. Takže jsem tušil nějaký problém.
Návrat nahoru Goto down
Stoofi
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Stoofi


Male Počet příspěvků : 540
Věk : 46
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 05. 03. 08

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime06.02.13 18:24

Michal Kretschmer napsal:
Můžete mít pravdu. Texty Bostlové mi připadaly zvláštní především svou stylizací. Takže jsem tušil nějaký problém.

Osobně jsem s ní mluvil. Regulérní cvok.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime06.02.13 19:04

Stoofi napsal:
Michal Kretschmer napsal:
Můžete mít pravdu. Texty Bostlové mi připadaly zvláštní především svou stylizací. Takže jsem tušil nějaký problém.

Osobně jsem s ní mluvil. Regulérní cvok.

Jak se to projevovalo? Ne vše, co se na první pohled jeví jako duševní porucha, duševní poruchou je.
Návrat nahoru Goto down
Stoofi
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Stoofi


Male Počet příspěvků : 540
Věk : 46
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 05. 03. 08

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime07.02.13 12:19

Mr.Difficult napsal:
Stoofi napsal:
Michal Kretschmer napsal:
Můžete mít pravdu. Texty Bostlové mi připadaly zvláštní především svou stylizací. Takže jsem tušil nějaký problém.

Osobně jsem s ní mluvil. Regulérní cvok.

Jak se to projevovalo? Ne vše, co se na první pohled jeví jako duševní porucha, duševní poruchou je.

Neadekvátní, přehnanou reakcí na normální dotazy.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime27.02.13 8:37

Bohoslovec Zdeněk Drštka je veselý chlapík...
Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 D0muxfeb8ylitoz2ddnahqwoa3vnwrk7
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime27.02.13 10:08

Náhodou, mně to přijde celkem vtipné. Smile
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime27.02.13 10:20

Že to přišlo vtipné Tobě, to mne nepřekvapuje Smile
Ale je to druh vtipu vhodný tak do hospody po pátém pivě. Ne k chlubení se na signálech.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime27.02.13 10:28

Já myslel, že je to fotka po pěti pivech před hospodou, samozřejmě.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime27.02.13 13:57

Nádodou, byl by z něho dobrý karikaturista. Škoda, že své nadání mrhá na obskurní duchopravné akademii.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime27.03.13 12:28

Není nad hezky propečené postní kuřátko...
http://pavelfsspx.rajce.idnes.cz/Oslava_ctyricatin_P._Alese_Hakla/
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime27.03.13 12:46

Jo, taky jsem měl svátek v postu. Je to veliká milost! :-)
A ten chameleon!!!
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime05.06.13 8:22


citace :
"Vím, že oni mu už odpustili, že Bůh mu odpustil. Vím, že je to těžké. Ale i Ježíš na kříži volal: "Odpusť jim, protože nevědí, co činí.""
Zdroj: http://brno.idnes.cz/rozhovor-se-knezem-ktery-pohrbil-ivanovicke-f38-/brno-zpravy.aspx?c=A130604_1936705_brno-zpravy_ekr
Já žil v tom, že Bůh odpouští kajícím hříšníkům. Ale padre to asi vidí jinak.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
thomas
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
thomas


Male Počet příspěvků : 62
Bydliště : Zlínsko
Na +T+ od : 29. 05. 11

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime05.06.13 14:35

Já chodím na NOM pohřby a můžu Vám říct, že tohle je ještě malé faux pas... Obvykle kněz říká: " Je v nebi a odtud vás bude provázet" nebo "váš tatínek přejel lodí do jiného světa... zatímco na tomto břehu se s ním loučíte v slzách, na druhé straně jej radostně vítají.." nebo "pokud se na nás tam shora díváš..." (obvykle se všichni kněží, co znám, vyhýbají slovním spojením hřích - peklo, trest atd. Civilní pohřby pak nejčastěji opisují některé složky náboženství alegoricky přeměněným na koloběh přírody "listí uvadá a opadá... přichází chlad a zima". Tenhle padre z Brna se pokusil do té jalovosti jakou obvykle oplývají "homilie" vnést trochu nauky, i když to totálně zkopal...
Návrat nahoru Goto down
Iva Podzimková
obecni blb
obecni blb
Iva Podzimková


Počet příspěvků : 269
Na +T+ od : 20. 09. 11

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime05.06.13 22:41

Divím se, že toho kněze lidé nevypískali....
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime06.06.13 10:03

....tvůj služebník XY se již s tebou, Pane, raduje v nebeském království... Surprised
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime06.06.13 11:20

Tak výrok: "...váš tatínek přejel lodí do jiného světa... zatímco na tomto břehu se s ním loučíte v slzách, na druhé straně jej radostně vítají.." je skoro určitě pravdivé i pokud jde dotyčný do pekla. Myslím, že pekelníci mají upřímnou radost z každé duše, která mezi ně přijde a kterou mohou po celou věčnost trápit.


thomas napsal:
Já chodím na NOM pohřby a můžu Vám říct, že tohle je ještě malé faux pas... Obvykle kněz říká: " Je v nebi a odtud vás bude provázet" nebo "váš tatínek přejel lodí do jiného světa... zatímco na tomto břehu se s ním loučíte v slzách, na druhé straně jej radostně vítají.." nebo "pokud se na nás tam shora díváš..." (obvykle se všichni kněží, co znám, vyhýbají slovním spojením hřích - peklo, trest atd. Civilní pohřby pak nejčastěji opisují některé složky náboženství alegoricky přeměněným na koloběh přírody "listí uvadá a opadá... přichází chlad a zima". Tenhle padre z Brna se pokusil do té jalovosti jakou obvykle oplývají "homilie" vnést trochu nauky, i když to totálně zkopal...
Návrat nahoru Goto down
Stoofi
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Stoofi


Male Počet příspěvků : 540
Věk : 46
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 05. 03. 08

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime06.06.13 14:28

Radost určitě nemají, protože i jejich utrpení se zvětšuje utrpením další ubohé duše v pekle. V pekle nemá radost nikdo.

Timor Mortis napsal:
Tak výrok: "...váš tatínek přejel lodí do jiného světa... zatímco na tomto břehu se s ním loučíte v slzách, na druhé straně jej radostně vítají.." je skoro určitě pravdivé i pokud jde dotyčný do pekla. Myslím, že pekelníci mají upřímnou radost z každé duše, která mezi ně přijde a kterou mohou po celou věčnost trápit.


thomas napsal:
Já chodím na NOM pohřby a můžu Vám říct, že tohle je ještě malé faux pas... Obvykle kněz říká: " Je v nebi a odtud vás bude provázet" nebo "váš tatínek přejel lodí do jiného světa... zatímco na tomto břehu se s ním loučíte v slzách, na druhé straně jej radostně vítají.." nebo "pokud se na nás tam shora díváš..." (obvykle se všichni kněží, co znám, vyhýbají slovním spojením hřích - peklo, trest atd. Civilní pohřby pak nejčastěji opisují některé složky náboženství alegoricky přeměněným na koloběh přírody "listí uvadá a opadá... přichází chlad a zima". Tenhle padre z Brna se pokusil do té jalovosti jakou obvykle oplývají "homilie" vnést trochu nauky, i když to totálně zkopal...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime06.06.13 14:32

A já myslel, že ti démoni (ne ostatní duše, ale démoni) že se radují že mají další duše k trápení. Ale je fakt, že v pekle by radost být neměla.

Stoofi napsal:
Radost určitě nemají, protože i jejich utrpení se zvětšuje utrpením další ubohé duše v pekle. V pekle nemá radost nikdo.

Timor Mortis napsal:
Tak výrok: "...váš tatínek přejel lodí do jiného světa... zatímco na tomto břehu se s ním loučíte v slzách, na druhé straně jej radostně vítají.." je skoro určitě pravdivé i pokud jde dotyčný do pekla. Myslím, že pekelníci mají upřímnou radost z každé duše, která mezi ně přijde a kterou mohou po celou věčnost trápit.


thomas napsal:
Já chodím na NOM pohřby a můžu Vám říct, že tohle je ještě malé faux pas... Obvykle kněz říká: " Je v nebi a odtud vás bude provázet" nebo "váš tatínek přejel lodí do jiného světa... zatímco na tomto břehu se s ním loučíte v slzách, na druhé straně jej radostně vítají.." nebo "pokud se na nás tam shora díváš..." (obvykle se všichni kněží, co znám, vyhýbají slovním spojením hřích - peklo, trest atd. Civilní pohřby pak nejčastěji opisují některé složky náboženství alegoricky přeměněným na koloběh přírody "listí uvadá a opadá... přichází chlad a zima". Tenhle padre z Brna se pokusil do té jalovosti jakou obvykle oplývají "homilie" vnést trochu nauky, i když to totálně zkopal...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime07.06.13 11:51

Původně jsem si myslel, že tento článek je jen výplodem mé únavou zamořené mysli, ale zdá se, že se jedná o reál. :-O

Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime07.06.13 12:49

Prorok Izajáš označuje onu královnu co má počít Emanuele hebr. almá - což znamená mladá neprovdaná žena (panna je hebr betúlá), to proto, že v náboženské společnosti protě mladá, neprovdaná žena je panna. Septuaginta ale ono almá překládá jako panna Παρθένος


Použít to dnes je hovadismus, když vidím dnešní euromládež chápu, že Evropany pohlaví obého považují konservativnější menšiny třeba Vietnamci za dobytek. Dnes již almá není zpravidla panna, ale je velmi často kurvička πόρνη
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime01.08.13 16:57

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 P6230703
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Sponsored content





Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 13 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Bezbolestná sebedestrukce
Návrat nahoru 
Strana 13 z 14Jdi na stránku : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: