+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora

    Goto down 
    +12
    Laurentius 12
    Thomas More
    bJ
    Stoofi
    Irenej
    Quido van Rijn
    René Václavek
    Mr.Difficult
    Fr. Albert T.O.P.
    František Matěj
    Antonio Ghislieri
    Michal Kretschmer
    16 posters
    Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
    AutorZpráva
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime31.03.09 6:43

    Na nešvary je třeba upozorňovat. Ne je mlčením přejít. Proto je dobře, že se na netu odsuzují potraty, HOMOSEXUALITA, rozvody, etc. Vše toto je katolickou církví dávno odsouzené, ale tak nějak se na to dost často zapomíná.
    Ano, nelze být negativista. Tak se snažte nebýt. Nabízejte alternativu. Nikdo vám nebrání.
    Pochybuji, že byste toto fórum přečetl celé. Přesto víte, že je z 90% o ničem.
    Opravdu nevidíte důvod, proč je mojžíšské autorství tak důležité? Vidíte, kam "testová kritika" posunula protestanty? K ateismu.
    Děláte z Krista lháře jako Petráček("Mojžíš o mně říká")?
    Kolego Fidelity, prosím trochu klidu. Nelíbí-li se vám něco, navrhněte alternativu. Zatím z vás mám pocit, že jste sem spíše nasazený petráčkovci. Ono situování se do našich řad vám moc nejde. Ne jen proto, že jste fakticky se postavil po bok těch, kdo z nás(z nás, ne vás, protože vám je autorství ukradené) dělali voly a vysmívali se nám.
    Až se vám podaří konfrontovat katolickou nauku přímo s heretiky typu Halík a Petráček, potom, prosím, kritizujte hamu a spol. Prozatím raději mlčte.
    Nebo mluvte a dokažte mi můj omyl.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime31.03.09 8:50

    Fidelity napsal:
    Zajímavý otevřený dopis k analýze:
    ...................................................................................................................................................................................................................
    No, pratele, ale vidite to, jak se to dela. Ja jsem na to heretickem sedanku byl a musim Vam rict, ze mi tradicni jsme se tam teda moc nepredvedli. Ac si o tech panech muzeme myslet, co chceme, neda se jim uprit urcita kultura projevu, kterou jsme tam zase naopak nepredvedli my. Intuice spravna, ale projev vazne. Vypada to skutecne blbe, kdyz Petrackovym pusobenim nakonec pripustime, ze Mojzis svoji smrt skutecne nepopsal vlastni rukou, a pak najednou obratime a zacneme s tim, ze dochazi k relativizaci jeho autorstvi. A pritom to jde udelat velice elegantne a zamyslet se nad tim, kdo je vlastne autor. A ze to neni krizovkovy puvodce textu, to nemusim jiste pripominat. Hezky o tom pise ten francouzsky samcoloznik Foucault, takze byste tam meli homosexuala, myslitele postmoderny a tak dal, ale pritom byste elegatne ukazali, ze MOjzisovo autorstvi neni o tom, jestli neco nekde sepisoval ve stanu. A konec koncu, ze i mnohe intence historicko-kriticke metody jsou kapanek mimo, aneb vime, jestli evengelista znal septuagintu, ale k spaseni nam to veru neni. Myslim, ze diskusema jako byla u Halika ze sebe akorat delame polovzdelance (kulatne receno) a oni si z nas delaji jen srandu. Musime na sobe zapracovat.

    Jsem to už analyzoval.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime31.03.09 10:55

    OK napsal:
    Na tom nené co moc analyzovat. Jasně, že se drív v seminářích nepěstovala vědecká metoda, ale to dneska taky ne. Na dnešních fakultách se učí nezřídka pavěda, textovou kritikou počínaje a morálním relativismem konče.

    To, že nad něčím léta strávil, neznamená, že tomu musí rozumět. Mně vždycky zaráží ta bohorovnost nositelů různých titulů a bidetů. Oni si myslí, že když mjí v trubce diplom a bidet na hlavě, že jsou vzdělanci a přitom by udělali líp, kdyby vzali krumpáč, a šli něco užitečného dělat. Nemám nic proti skutečnému vzdělání, ale tito lidé vykazují přesně ty znaky, popsané v Pascendi jako morální profil kandidáta modernismu.

    Považuju za ztrátu času s nimi polemizovat.


    Musím s vámi souhlasit, mluvíte mi z duše. Já také nemám nic proti vzdělanosti, ale vzdělanost nerovná se moudrost. Když vidím, jak skoro všichni mladí bohoslovci a kněží jezdí studovat do Říma (bohoslovci vzhledem k jejich počtu opravdu skoro všichni), mají x titulů před a po jméně, tak si říkám, kdo bude pokorně sloužit ve farnostech, přinášet lidem svátosti a trpělivě snášet úděl se svěřeným lidem. Kdo?? Když většina bude učit na univerzitách a pronášet svoje moudra v různých akademických farnostech. Oni bohužel neumí přinášet Krista obyčejným lidem.

    Když už jsem u toho - nezdá se vám, že je v současnosti kult mládí a mládeže? Kdo se dnes věnuje lidem středního věku, kdo rodinám, tedy těm, kdo mají největší problémy v tomto světě ?
    Návrat nahoru Goto down
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime31.03.09 11:15

    Mikolaj napsal:
    Kdo se dnes věnuje lidem středního věku, kdo rodinám, tedy těm, kdo mají největší problémy v tomto světě ?

    Lautr nikdo. Se.. na nás pes. A přitom my ten cirkus celej táhneme. A platíme.
    [Rád bych sem dal smajlíka, ale nějak mne nenapadá, kterého...]
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime31.03.09 11:29

    Ona všechna ta Centra pro rodinu, ekumenická Rodinná setkání a obskurní Mužská spiritualita jsou na kočku. Rodiny potřebují něco jiného, než nicneříkající spolča!

    Jinak u těch mládežnických akcí mi nejvíce vadí ta jejich odtrženost od života farnosti. Kdopak z vás ví, jaký prožíváme týden?
    (odpověď zde: http://www.diecezehk.cz/biskupstvi_dokumenty/dcm/2009/TMM-09_final_B.pdf )
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime31.03.09 11:42

    Rodina má být, myslím, centrem sama pro sebe a třeba takové ty akcičky a výlety, co pořádá Michal a ISJ, jsou tak akorát. Víc oficialit myslím rodina nesnese.
    Horší to mají osamělí muži středního věku, ale zase taky si můžou najít svoji osamělou ženu středního věku a navzájem se plodně determinovat a obohacovat ve svých spiritualitách. Very Happy
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime31.03.09 12:08

    Irenej napsal:
    Mikolaj napsal:
    Kdo se dnes věnuje lidem středního věku, kdo rodinám, tedy těm, kdo mají největší problémy v tomto světě ?

    Lautr nikdo. Se.. na nás pes. A přitom my ten cirkus celej táhneme. A platíme.
    [Rád bych sem dal smajlíka, ale nějak mne nenapadá, kterého...]

    A vy to potřebujete??

    " Kdo má Boha, tomu nic neschází!"

    Žijeme , jak se dá a má, čekáme na svou odměnu a na tuhle "betaverzi" světa kašlem!

    Anton.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime31.03.09 13:12

    No on je spíš problém, že mnozí kněží nemají kvůli mládežnickému hnutí čas ani na pořádný duchovní rozhovor s otcem od rodiny...

    A co mi schází? Modlitba za rodiny, povzbuzování od kněží,... Samozřejmě je to kněz od kněze, ale oficiální priorita našich diecézí to není, co já vím.
    Návrat nahoru Goto down
    Antonio Ghislieri
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    Antonio Ghislieri


    Male Počet příspěvků : 1190
    Věk : 49
    Bydliště : Csontokszérűskertek, Csehország
    Na +T+ od : 16. 07. 07

    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime31.03.09 13:17

    ospilos napsal:
    Rodina má být, myslím, centrem sama pro sebe a třeba takové ty akcičky a výlety, co pořádá Michal a ISJ, jsou tak akorát. Víc oficialit myslím rodina nesnese.
    Horší to mají osamělí muži středního věku, ale zase taky si můžou najít svoji osamělou ženu středního věku a navzájem se plodně determinovat a obohacovat ve svých spiritualitách. Very Happy


    Proč ženu středního věku ?
    A proč vůbec hned myslet na nejhorší ???? Evil or Very Mad
    Návrat nahoru Goto down
    http://ambon.or.cz
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime31.03.09 13:20

    Ne každý je tady na zajíčky, Antonio Wink
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime31.03.09 14:47

    Irenejovi - tohohle Uáááá
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime31.03.09 15:41

    Iacobus Augustinus napsal:
    Irenejovi - tohohle Uáááá

    Jo, ten by šel.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime31.03.09 17:16

    No to je gol teda, tak ja jsem utajeny petrackovec prej. Ja toho cloveka videl jednou v zivote, nidky jsem jeho jmeno negugloval a vubec by mne zajimalo, jak jste na tu konspiracni teorii tak rychle prisel. A jestli delam z Krista lhare, to by mi fakt zajimalo jak sunny Ano, vidim, kam textova kritika posunula protestanty, on prototestantismus ma v zaklade k ateismu velice blizko a katolicismus nej vzdaluje vsechno to, co se muze jevit, a mnohy i je, jako pohanske, modlarske a tak. Hezky o tom referuje Capek usty biskupa Lindy v Tovarne na abstolutno. I Vy si klidne upozornujte na co jen chcete, ale rikam Vam, ze to bude jen mumlani, ktere nikam nevede. Jsem priznivcem tradicniho ritu, konzervativne smyslejici clovek, ale poslouchat kostelovy babky, jak resi, kdo s kym spi a podobny problemy, to mne fakt nikdy nebavilo.

    Iacobus Augustinus napsal:
    Na nešvary je třeba upozorňovat. Ne je mlčením přejít. Proto je dobře, že se na netu odsuzují potraty, HOMOSEXUALITA, rozvody, etc. Vše toto je katolickou církví dávno odsouzené, ale tak nějak se na to dost často zapomíná.
    Ano, nelze být negativista. Tak se snažte nebýt. Nabízejte alternativu. Nikdo vám nebrání.
    Pochybuji, že byste toto fórum přečetl celé. Přesto víte, že je z 90% o ničem.
    Opravdu nevidíte důvod, proč je mojžíšské autorství tak důležité? Vidíte, kam "testová kritika" posunula protestanty? K ateismu.
    Děláte z Krista lháře jako Petráček("Mojžíš o mně říká")?
    Kolego Fidelity, prosím trochu klidu. Nelíbí-li se vám něco, navrhněte alternativu. Zatím z vás mám pocit, že jste sem spíše nasazený petráčkovci. Ono situování se do našich řad vám moc nejde. Ne jen proto, že jste fakticky se postavil po bok těch, kdo z nás(z nás, ne vás, protože vám je autorství ukradené) dělali voly a vysmívali se nám.
    Až se vám podaří konfrontovat katolickou nauku přímo s heretiky typu Halík a Petráček, potom, prosím, kritizujte hamu a spol. Prozatím raději mlčte.
    Nebo mluvte a dokažte mi můj omyl.
    sunny
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime31.03.09 17:18

    Georgeus Ioannes Baptista napsal:

    Kdo my? Mně se nezdáte být se mnou (ale i dalšími) spřízněný ani pokrevně, ani osobními vazbami, ani názorově. Takže koho myslíte tím my?

    Konzervativni katolici a priznivci krasneho tradicniho ritu.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime31.03.09 17:27

    Antonio Ghislieri napsal:
    ospilos napsal:
    Rodina má být, myslím, centrem sama pro sebe a třeba takové ty akcičky a výlety, co pořádá Michal a ISJ, jsou tak akorát. Víc oficialit myslím rodina nesnese.
    Horší to mají osamělí muži středního věku, ale zase taky si můžou najít svoji osamělou ženu středního věku a navzájem se plodně determinovat a obohacovat ve svých spiritualitách. Very Happy


    Proč ženu středního věku ?
    A proč vůbec hned myslet na nejhorší ???? Evil or Very Mad

    Ja bych Vam, sancte Padre, doporucoval nejblizsiho kneze k vykonani svate zpovedi. A kdyz si najdete dobreho zpovednika, muze s nim na fare rozebirat Vase poklesky az Vam z toho dobre nebude, pripadne se s nim cele hodiny bavit o vire prave.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime31.03.09 17:54

    Fidelity napsal:
    No to je gol teda, tak ja jsem utajeny petrackovec prej. Ja toho cloveka videl jednou v zivote, nidky jsem jeho jmeno negugloval a vubec by mne zajimalo, jak jste na tu konspiracni teorii tak rychle prisel. A jestli delam z Krista lhare, to by mi fakt zajimalo jak sunny Ano, vidim, kam textova kritika posunula protestanty, on prototestantismus ma v zaklade k ateismu velice blizko a katolicismus nej vzdaluje vsechno to, co se muze jevit, a mnohy i je, jako pohanske, modlarske a tak. Hezky o tom referuje Capek usty biskupa Lindy v Tovarne na abstolutno. I Vy si klidne upozornujte na co jen chcete, ale rikam Vam, ze to bude jen mumlani, ktere nikam nevede. Jsem priznivcem tradicniho ritu, konzervativne smyslejici clovek, ale poslouchat kostelovy babky, jak resi, kdo s kym spi a podobny problemy, to mne fakt nikdy nebavilo.


    Sluníčky si poslužte dle libosti, ale nic to nemění na faktu, že jste de facto řekl, že Církev vlastně celá století věřícím lhala. Řekl, viďte?
    Proč děláte z Krista lháře jsem vysvětlil závorkou. Čtěte Nový zákon a hledejte. Písmo svaté je inspirované a vše, co je v něm zaznamenáno, je proto, že to tak chtěl Bůh.
    Proč si myslím, že jste petráčkovec? Protože stejně arogantně ofrňujete nad námi. Ofrňujete nad katolickou naukou(to jsou ony staré dokumenty a citace z nich, které se vám zdají jako zbytečnost). Nemusíte ho znát, ale taky klidně můžete. Modernisté jsou cháska prolhaná a ničeho se nešítítcí. Osobní zkušenost.
    V důsledku je jedno, znáte-li se. Názory máte podobné.
    Není tak těžké přijít na to, proč je tak důležité obhajovat mojžíšské autorství. Nejen proto, že jeho popření vede zhusta k apostazi od jakékoliv víry.
    Dále Církev označujete za společenství vyznávající pohaské a modlářské praktiky.
    Pokud se vám nelíbí, jak to tu vedeme, proč jste se sem registroval? Nic konstruktivního jste doposud nepřednesl. Místo toho se navážíte do nás, Církve. Urážíte.
    Pokud vás nebaví poslouchat kostelové babky(za které nás máte), klidně vás vybanuju. Mně to žíly netrhá.
    Jestliže jste nám přišel oznámit své zhnusení nad našimi řečmi, díky, berem na vědomí a s Bohem.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime31.03.09 18:07

    O rodinách a lidech středního věku se píší dokumenty a hodně se řeční a pořádají konference, workshopy, ale prakse je jaksi téměř rovna nule. Jsem sice jako gramofonová deska, ale duchovenstvo si zvyklo na hmotný standard a láska vyprchala. P. Valík je ještě z té staré generace, ale takto obětaví kněží už skoro nejsou.

    Řečeno bonmotem: Kněží co jezdili trabantem už vymřeli.


    Mikolaj napsal:
    OK napsal:
    Na tom nené co moc analyzovat. Jasně, že se drív v seminářích nepěstovala vědecká metoda, ale to dneska taky ne. Na dnešních fakultách se učí nezřídka pavěda, textovou kritikou počínaje a morálním relativismem konče.

    To, že nad něčím léta strávil, neznamená, že tomu musí rozumět. Mně vždycky zaráží ta bohorovnost nositelů různých titulů a bidetů. Oni si myslí, že když mjí v trubce diplom a bidet na hlavě, že jsou vzdělanci a přitom by udělali líp, kdyby vzali krumpáč, a šli něco užitečného dělat. Nemám nic proti skutečnému vzdělání, ale tito lidé vykazují přesně ty znaky, popsané v Pascendi jako morální profil kandidáta modernismu.

    Považuju za ztrátu času s nimi polemizovat.


    Musím s vámi souhlasit, mluvíte mi z duše. Já také nemám nic proti vzdělanosti, ale vzdělanost nerovná se moudrost. Když vidím, jak skoro všichni mladí bohoslovci a kněží jezdí studovat do Říma (bohoslovci vzhledem k jejich počtu opravdu skoro všichni), mají x titulů před a po jméně, tak si říkám, kdo bude pokorně sloužit ve farnostech, přinášet lidem svátosti a trpělivě snášet úděl se svěřeným lidem. Kdo?? Když většina bude učit na univerzitách a pronášet svoje moudra v různých akademických farnostech. Oni bohužel neumí přinášet Krista obyčejným lidem.

    Když už jsem u toho - nezdá se vám, že je v současnosti kult mládí a mládeže? Kdo se dnes věnuje lidem středního věku, kdo rodinám, tedy těm, kdo mají největší problémy v tomto světě ?
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime31.03.09 19:28

    Fidelity napsal:
    No ja nevim, prestava, ze Mojzis posmrtne autorizuje texty mi neprijde moc pravdepodobna, ale to je fuk. Spis mi jde o to, ze cely tenhle zpusob mysleni, kdy se hleda co, kde, kdo a proc napsal, je krajne nestastny, protoze o tom to v archaickych dobach fakt neni. A uprimne mi prijde celkem legracni, ze se to toliko resi, protoze zrovna v pripade toho pentateuchu nevidim duvod. Spis mi to prijde cely jako jedno velky performance a my tam teda nehrajeme dobre.

    To je biblickokritické uvažování. Proč je mylné a víře nebezpečné, to by bylo na delší rozbor; nebudu se o tom rozepisovat, protože to už výborně udělal P. Lucien Méchineau. Jeho knihy v digitální podobě Vám rád pošlu (ale jsou žel jen francouzsky), pokud mi dáte svůj email.

    Já si samozřejmě uvědomuji, že moje (Anton byl myslím přesvědčivější) vystoupení na heretické sedánce mělo úspěch vyjádřitelný číslovkou nula, ale žel nemám nic lepšího v záloze než to, co jsem předvedl. Jestli máte lepší způsob, jak tradiční víru hájit (což naprosto nechci předem zpochybňovat), tak se rád poučím.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime31.03.09 20:33

    OK napsal:
    O rodinách a lidech středního věku se píší dokumenty a hodně se řeční a pořádají konference, workshopy, ale prakse je jaksi téměř rovna nule. Jsem sice jako gramofonová deska, ale duchovenstvo si zvyklo na hmotný standard a láska vyprchala. P. Valík je ještě z té staré generace, ale takto obětaví kněží už skoro nejsou.

    Řečeno bonmotem: Kněží co jezdili trabantem už vymřeli.

    Přesně, o rodinách hodně, pro ně prachbídně... Ale trochu optimismu - ne všichni kněží "co jezdili trabantem" vymřeli. Dokonce i někteří mladí se v něm učí jezdit Smile

    A prosím, workshopy, nízkoprahová centra a obdobné ohavné newspeaky, ty prosím ne. Mám z nich husí kůži Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime01.04.09 8:34

    No bratře Hámo, myslím, že jsem Ti spíš sekundoval.., příště by to chtělo nějaké "důraznější argumentační prostředky".

    Jinak přispěvateli jménem "Fidelity" bych doporučoval mírnější tón, jsme katolíci, ne mládežníci halíkovského "ritu".

    Anton.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime22.06.09 14:09

    Tak jsem dnes chvíli sledoval NOE, kde byla ze záznamu Halíkova přednáška k mládežníkům na Velehradě. Ti na něj valili ty svá signálnícká kukadla, mezi nimi i má neteř. Halík se samozřejmě obul do těch, kdo mají starch z minulosti a chtějí se uzavírat do ghetta.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime22.06.09 14:41

    René Václavek napsal:
    Tak jsem dnes chvíli sledoval NOE, kde byla ze záznamu Halíkova přednáška k mládežníkům na Velehradě. Ti na něj valili ty svá signálnícká kukadla, mezi nimi i má neteř. Halík se samozřejmě obul do těch, kdo mají starch z minulosti a chtějí se uzavírat do ghetta.

    Jestli myslíte akci "Studentský Velehrad", tak tam Halík a další celebrity ostrouhaly díky nesmírnému zájmu o psychologa a seminaristu Karla Skočovského, na jehož program přišel rekordní počet osob ....

    Ale tím nechci popřít, že Halíkovi dost lidí věří, pouze chci upozornit, že ne všichni a podle všeho ani ne většina.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime22.06.09 14:45

    Je otázkou, zda věří Halíkovi nebo věří v Halíka...
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime22.06.09 17:44

    Mikolaj napsal:
    Je otázkou, zda věří Halíkovi nebo věří v Halíka...

    Těch druhých případů je ještě méně. Problém je však v tom, že jsou.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime04.02.10 14:49

    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora   Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora - Stránka 5 Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Halík + Petráček = heretická sedánka u Salvátora
    Návrat nahoru 
    Strana 5 z 9Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
     Similar topics
    -
    » Ad nauseam vestram

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
    Přejdi na: