+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     13.9. - sv. Hostýn

    Goto down 
    4 posters
    Jdi na stránku : 1, 2  Next
    AutorZpráva
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime07.08.08 18:26

    V sobotu 13.09.2008 ve 14.00 h (pokud nezasáhne nějaká vyšší moc :-) ) bude ve svatohostýnské bazilice celebrovat děkovnou mši sv. v tradičním římském ritu u příležitosti 1. výročí účinnosti motu propria "Summorum Pontificum" papeže Benedikta XVI mons. Marcel Tesarčík.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime10.08.08 13:25

    To je dobrá zpráva...jsem rád a doufám že se mi podaří dojet. Napadlo mne, zda by nebylo vhodné spojit tuto akci s prvním oficiálně-neoficiálním setkáním těch, kteří by se rádi jakýmkoliv způsobem zapojili do Juventutem, nebo již přijali duchovní závazky tohoto hnutí...
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime10.08.08 16:21

    To už budu doma, tak se tam podívám, mám to tam coby dup.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime10.08.08 16:36

    Možná přijedu rovněž.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime10.08.08 17:05

    Já se také zúčastním.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime11.08.08 9:50

    Škoda, já budu na sv. Hostýně už 6.září na pouti politických věznů.Je to od nás z podkrkonoší daleko.Těším se někdy příště.Zdraví Carlos z Úpice
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime12.08.08 10:52

    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime12.08.08 18:47

    Pozvánka na katolik.cz

    http://katolik.cz/akce.asp?c=1239
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime28.08.08 23:29

    Na Moravě a ve Slezsku je to poměrně živé. Ti lidé tam mají tradiční římskou liturgii pravidelně v Ostravě, Frýdku-Místku, Frýdlantě nad Ostravicí, taky v Hlučíně nebo Domaslavicích a zatím se zdá, že to roste. Samozřejmě jde o inciativu lidí a hlavně kněze P. Marcela Tesačíka. Pak zde slouží tradiční ritus také P. Stritzko z FSSPX ve Frýdku. Myslím, že jde o ojedinělé místo v téhle zemi, doufejme, že u toho nezůstane.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime29.08.08 0:18

    Ještě bych rád upozornil na přednášku která je pořádaná v Ostravě 10. září 2008 v Klubu Atlantik na téma "Katolíci a ekumenismus". Přednášku bude mít M. Semín s ISJ, takže žádný strach. V 17:00 h bude římská liturgie v kostele sv. Josefa a Panny Marie karmelské na slezské Ostravě a v 18:00h začne pro zájemce přednáška.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime31.08.08 21:34

    Přišlo mi v emailu:

    V 11:00h bychom měli vyjít z
    dolního parkoviště v Bystřici pod Hostýnem. Vezeme sebou kříž, který
    poneseme nahoru.
    P. M. Tesačík mi říkal, že byste rádi šli také, protože
    pouť bez putování je poněkud jalová.
    Představou je, že bychom se
    při stoupání měli modlit růženec a mohli také něco zpívat. Možná by
    růženec mohl být rozjímavý. Vždy se můžeme zastavit přečíst text
    k rozjímání a pak opět kráčet a modlit se daný desátek. Nějakou
    představu tedy mám, ale více hlav víc ví.


    Pokud máte ještě nějaký jiný nápad, tak sem s ním. Růženec asi každopádně, ne ?
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime31.08.08 23:28

    Poslal jsem Vám na toto téma e-mail.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime05.09.08 9:11

    Kdo všechno příští sobotu přijedete?
    Návrat nahoru Goto down
    JL
    Trady
    Trady
    JL


    Počet příspěvků : 1863
    Na +T+ od : 06. 06. 08

    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime11.09.08 18:36

    My možná přijedeme, ale nevím jestli autem, nebo vlakem, tak bych se chtěl zeptat, jak to je daleko od vlakového nádraží? Máme 5 dětí - od 2,8 do 12,4 let
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime11.09.08 18:53

    Docela daleko to je. Ono úplně stačí vylézt až na horu, protože auty(jak mi bylo řečeno) se tam nesmí.
    http://www.mapy.cz/#x=140636928@y=133560064@z=13@mm=ZP
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    JL
    Trady
    Trady
    JL


    Počet příspěvků : 1863
    Na +T+ od : 06. 06. 08

    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime11.09.08 19:28

    Tak tohle zrovna používat umím, přestože webovská fóra jsem jako odchovanec newsů dlouho nechápal (ani jsem na ně neměl linku), mě šlo o to, jestli ta cesta je reálně zvládnutelná s malým dítětem - terénní kočár nemáme, jen obyčejný, rozkládající se starší model Smile - tedy ne na kilometry, ale lidsky. Vypadá to že nahoře je taky nějaké parkoviště

    http://www.mapy.cz/#x=140667168@y=133528208@z=16@mm=RTtFP

    jenže problém je, že vlakem nás ta cesta vyjde tak 5x levněji - skvělá jízdenka SoNe kterou si budeme muset pořídit 2x neboť na jednu je nás už moc. Navíc vypadá že mi odchází ložisko na kole nebo někde u kola (kardan, převodovka?), tak bych nerad zůstal někde viset než se mi na to mrkne servisák co teď zrovna opravuje veterány v SRN, přeci jenom je to od nás pěkná štreka. Kdyžtak na nás myslete v dobrém Wink
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime11.09.08 20:44

    Nahoru jezdí MHD nebo taxi,kdo má invalidu nebo povolení z Matice tak se nahoru dostane taky.
    Návrat nahoru Goto down
    JL
    Trady
    Trady
    JL


    Počet příspěvků : 1863
    Na +T+ od : 06. 06. 08

    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime11.09.08 22:49

    Dík za nakopnutí, už jsem vytiskl vše potřebné.
    Návrat nahoru Goto down
    JL
    Trady
    Trady
    JL


    Počet příspěvků : 1863
    Na +T+ od : 06. 06. 08

    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime13.09.08 23:06

    Sad nikam se nejelo, manželka si vynutila návštěvu chrámu konzumu. A to jsem tajně doufal že by se naše děcka mohly taky zapojit. Ach jo.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime14.09.08 8:43

    Jakpak dopadlo Juventutem? Přišlo mi, že to mohl monsiňór nějak trochy víc uvést, aby mladí věděli oč jde a přišli.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Juventutem   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime14.09.08 14:29

    Proběhlo zakládající setkání česko-slovenské skupiny Juventutem, byla sepsána přihlašovací listina, která se odešle do centra Juventutem ve Švýcarsku. Další informace budou průběžně publikovány na webu www.juventutem.cz
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime15.09.08 16:32

    Zdravím vás! Ač jsem měl velkou touhu jet za vámi na Hostýn a s Jacobem už jsem byl téměř domluven, že s ním pojedu s Olomouce, tak jsem byl nucen zůstat doma neboť zasáhla vyšší moc(maminka, která mě poslala umýt dvě rodinná auta(nadlidský výkon trvající půl dne). Moc toho do dneška lituji, protože jsem se těšil jak na liturgii, tak i na Juventutem. Inu, snad to vyjde příště.
    Návrat nahoru Goto down
    JL
    Trady
    Trady
    JL


    Počet příspěvků : 1863
    Na +T+ od : 06. 06. 08

    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime05.06.11 22:28

    Bude zase někdy v dohledné době katolická mše sv. na Hostýně? Žena by tam někdy ráda jela, tak bych to rád skloubil ;-)
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime06.06.11 8:28

    JL napsal:
    Bude zase někdy v dohledné době katolická mše sv. na Hostýně? Žena by tam někdy ráda jela, tak bych to rád skloubil ;-)
    Copak? Stal se zázrak?
    Návrat nahoru Goto down
    JL
    Trady
    Trady
    JL


    Počet příspěvků : 1863
    Na +T+ od : 06. 06. 08

    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime06.06.11 13:35

    Tak trochu, snad je to už na dobré cestě. Musím vám tady poděkovat za přímluvy. Z dlouhodobého stavu -3 se dostala na stav +2..0, průměr +1 v pětibodové stupnici +/-. Názor na NOM nezměnila a pořád trhám rodinu já, co navíc, její máti se chystá do Medu, takže ač byla proti, začíná se otáčet a pokud to nebyly jen plané kecy, byla by ráda kdyby tam jednu z holek tchýně vzala místo sestřenice, kterou tam chce vzít.

    Takže bych byl moc rád za takové malé katolické překvápko.
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    13.9. - sv. Hostýn Empty
    PříspěvekPředmět: Re: 13.9. - sv. Hostýn   13.9. - sv. Hostýn Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    13.9. - sv. Hostýn
    Návrat nahoru 
    Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Všeobecný indult :: Mše svaté tridentské ČR/SR - místa, časy-
    Přejdi na: