+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Co mi hnulo žlučí

Goto down 
+7
Michal Kretschmer
Adalbert
JL
Inger Katarsky heretik
René Václavek
Fr. Albert T.O.P.
Mr.Difficult
11 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co mi hnulo žlučí   Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Icon_minitime14.12.10 13:42

Bohužel tady už končí legrace a jde o duše.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co mi hnulo žlučí   Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Icon_minitime14.12.10 16:14

Mr.Difficult napsal:
Bohužel tady už končí legrace a jde o duše.
Nebyl bych tak vážný. Ve hře je přičitatelnost, resp. příčetnost oněch politováníhodných etických subjektů.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Smutné   Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Icon_minitime09.04.11 19:19

http://teplicky.denik.cz/zpravy_region/fotografove-deniku-pochod-dsss-ze-vsech-stran.html

Zatímco duše hynou a těžko hledat tu a tam svátosti, kněžstvo má čas na různé aktivity. Tady se jeden kněz exarchátu propůjčil pouliční bohoslužbě jako zámince k vytržnostem s feťáků, cikánů a anarchistické pakáže.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Složka Petráček   Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Icon_minitime10.12.13 14:23

http://christnet.cz/clanky/5172/zmena_paradigmatu.url

Nestydaté svinstvo. Petráček si nevidí do huby.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co mi hnulo žlučí   Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Icon_minitime10.12.13 16:46

Že to čtete. Já bych teda nemoh.
Jandour však v diskusi řádí mocně.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co mi hnulo žlučí   Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Icon_minitime10.12.13 23:37

Hoši , co spolu mluví .
Návrat nahoru Goto down
Iva Podzimková
obecni blb
obecni blb
Iva Podzimková


Počet příspěvků : 269
Na +T+ od : 20. 09. 11

Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co mi hnulo žlučí   Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Icon_minitime11.12.13 20:38

Dávno víme, že Chánet je žumpa.
Slušní lidé odtud odešli a ostatní ho ani nečtou!!!
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co mi hnulo žlučí   Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Icon_minitime11.01.14 16:18

Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co mi hnulo žlučí   Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Icon_minitime12.01.14 8:37

Mr.Difficult napsal:
Petráček si otírá hubu u sv. Pia X. http://www.christnet.cz/clanky/5196/pontifikat_papeze_pia_x_a_eskalace_konfliktniho_vztahu_cirkve_a_moderni_spolecnosti.url
Nývlt byl smazán i se mnou Sad 
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co mi hnulo žlučí   Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Icon_minitime25.05.16 12:40

Další skandální rozhovor "Tradice není recyklace hotových řešení"
http://christnet.cz/clanky/5721/tradice_neni_recyklace_hotovych_reseni.url

Neo-modernistický kněz Doc. PhDr. Tomáš Petráček Ph.D., Th.D. evidentně lže a hrubě křivdí S.E.R. Msgr Marcelu Lefebvreovi, když o něm píše následující. Cituji z uvedeného rozhovoru:

"Existuje spousta lidí, kteří se necítí dobře v současné době, nenávidí liberální společnost, pohrdají jí, ale nechtějí být pankáči, skinheady, nebo gotiky, tak pořád ještě mohou být integrální katolíci a cítit se velmi dobře, jako „katolická šlechta“, ale vlastně jim jde jen o to odmítat společnost a pohrdat jí. A ukázat, že jsou nad ní, že rozumí, o co ve světě jde. O náboženství tam ale nikdy nešlo. U Lefebvra je jasné, že šlo vždy o politiku."

- Tak předně vždy jde o spásu nesmrtelných duší, "Suprema lex salus animarum." To není žádné politicum.

- Pokud jde o mně osobně, jsem hříšník a rozhodně se jako "katolická šlechta" necítím.

Cituji dále:

"Jak se u Lefebvra projevilo, že šlo o politiku?"

"On vychází z integrálního katolicismu, který chápe církev jako klíčový nástroj v boji mezi starým řádem společnosti a tím novým liberálně demokratickým. A církev je nositelkou konzervativních stavovských hodnot, nástroj boje proti moderně. Misionář Lefebvre odchází z Afriky v momentu, když se církev rozhodne, že nebude bojovat za práva evropských koloniálních mocností. Nejpozději je to u celé skupiny lefebvristů patrné od roku 2007. Stále tvrdili, že jim jde jenom o právo sloužit starý ritus. Ačkoliv Benedikt XVI. dal právo všem kněžím celebrovat tridentský ritus, přesto se neintegrovali zpátky. Vždy šlo o politické otázky, proto ta fixace na otázky jako je svoboda svědomí a náboženství, ekumenismus, lidská práva."

- S.E. Mgr Thomas Aquin O.S.B. řekl v homilii v Puy-en-Velay A.D. 2016:
Jednoho dne v Barroux - nebyl jsem přítomen v hovorně, ale byl jsem v klášteře - vyprávěl [S.E.R. Msgr Lefebvre] o setkání, o rozhovoru, který měl s kardinálem Ratzingerem (nemýlím-li se) a řekl kardinálovi: « Pro Vás je Náš Pán Ježíš Kristus nezávazný. Pro nás ne! Pro nás je Náš Pán Ježíš Kristus Všechno. » A říkaje to, tekly mu slzy z očí; Mniši byli velmi pohnuti, velmi vzděláni. Pro něho Náš Pán je Vše. Dnes lidé chtějí dát pouze nějakou část; lidé Mu chtějí dát ohraničené místo, vymezené místo.

Originál:

Un jour, au Barroux, je n’étais pas présent au parloir mais j’étais présent au monastère, il avait raconté une entrevue, une conversation qu’il avait eue avec le Cardinal Ratzinger (si je ne me trompe) et il a dit au Cardinal : « Pour vous, Notre-Seigneur Jésus-Christ est facultatif. Pour nous, non ! Pour nous, Notre-Seigneur Jésus-Christ est tout. » Et en disant ça, les larmes ont coulé de ses yeux ; les moines ont été très émus, très édifiés. Pour lui, Notre-Seigneur est tout. Aujourd’hui, on veut donner seulement une partie; on veut Lui donner une place mesurée, une place restreinte.
Návrat nahoru Goto down
JPS
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
JPS


Male Počet příspěvků : 62
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 04. 13

Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co mi hnulo žlučí   Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Icon_minitime25.05.16 17:47

Petráček pro mě není historikem, protože historii překrucuje....tak jako neexistuje piánská církev, kterou se neustále ohání, je buď katolická Církev nebo není žádná...od něj bych si nepřečetl nic, protože bych se akorát, dámy prominou, nasral. Ale pro pana Petráčka existuje pouze vše pokoncilní a kdo je proti změnám, je zapšklý člen piánské církve a měl by být exkomunikován (má domněnka)..
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co mi hnulo žlučí   Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Icon_minitime25.05.16 21:50

Petráček není katolíkem , historikem...a teologem .
Návrat nahoru Goto down
Laurentius 12
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Laurentius 12


Počet příspěvků : 13
Na +T+ od : 24. 01. 13

Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co mi hnulo žlučí   Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Icon_minitime06.08.20 10:56

Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co mi hnulo žlučí   Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Icon_minitime26.06.21 23:03

Tak ono to tu přece jen ještě žije!

První co mně napadlo, jestli jsou naostro affraid Jinak zcela běžný standard současných farností i s ne příliš mladým knězem.
Návrat nahoru Goto down
Viribus Unitis

Viribus Unitis


Počet příspěvků : 21
Na +T+ od : 05. 09. 13

Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co mi hnulo žlučí   Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Icon_minitime10.11.22 21:32

Moc to tu nežije, smutné.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Co mi hnulo žlučí   Co mi hnulo žlučí - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Co mi hnulo žlučí
Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: