+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Knihovny

Goto down 
4 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 10:13

Pánové,

bp. Duka napsal Editorial pro plátek OP SALVE, kde lká nad tím, že Pospíšil přiznává, že nezná Dacíkovu dogmatiku. Já teda taky ne. A že prý komunismus může za to, že ve ve farních knihovnách a studovnách nejsou dobré knihy.

Víme dobře, že naopak za komunismu se plno knih zachránilo, protože se modernisté nemohli dostatečně rozvinout, zato dnes se tyto knihy házejí do kontejnerů a nechají plesnivět v "archivech", prostě se systematicky likvidují ačkoliv je povinností zejm. biskupů zajistit, aby tyto knihy byly vydávány. Jenže to by pak nebylo na žranice se sponzory Komunitního ekumenického centra a jiné drahé projekty a vydávání různých modernistických sraček.

Vím taky, že to byl pan Rejl, kdo se snažil ve ZVONU na začátku 90. let o vydávání katolických knih a víme, že jakákoliv snaha katolíků to dělat dnes těžce narazí '(viz TD).


Jsem zhnusen a je mi líto, že nemám na to dobré reprinty znovu vydat navzdory vzteku liberální biskupů. O.K.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 10:31

Nedostatek kvalitní literatury je vážný problém. Myslím, že by stálo za to naskenovat nejzákladnější věci a šířit je alespoň v elektronické podobě. Samozřejmě pokud by tomu nebránila autorská práva. Tisk a papír je drahý, to bychom asi nezaplatili, ale s převodem do elektronické podoby bych mohl pomoci. Technické vybavení na to mám.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 10:46

Přesto by se muselo počítat s tím, že veškerou práci, kterou do toho případně vložíme nikdo nezaplatí, že se mohou vyskytnout snahy komplikovat vše autorskými právy a právy dědiců, vydavatele atd. a že moderní pastýři naši snahu zcela pravděpodobně veřejně zostudí a odsoudí - pokud tedy nebudou stačit komplikace s autorskými právy a kanonickým právem, které vytáhnou jako první.
Ten projekt se mi zdá "správně ztracený" a právě proto bych do něho šel přátelé! Smile Pomůžu, pokud budu moci.
Návrat nahoru Goto down
Josef Ur
Anonymní
Anonymous



Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 10:52

Třeba vydat základní důležité věci z oblasti dogmatiky, morálky (právě třeba Dacík), pak dnes nedostupné encykliky do roku 1960 (říká se, že mnohde dějiny Církve a magisteria počínají 2. Vatikánským koncilem:(

DOBROU BIBLISTIKU nezatíženou historicko-kriplovským (pardon kritickým) výkladem. Krize je dnes ve výkladech Písma sv. !

A dobré apologetické věci: Co třeba reprint Konráda Kubeše (třeba s kritickými pozámkami)
Návrat nahoru Goto down
Josef Ur
Anonymní
Anonymous



Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 10:57

A byl bych rád, kdyby na internet přišel kompletně časopis Řád. Znám lidi, co mluvili s p. Dachovským a on by zřejmě neměl nic proti elektronické publikaci všech "Řádů". Tento vynikající kněz bohužel nemá spojení na internet, takže opisuji adresu.

Řád
P. Ing. Karel Dachovský
Sarajevská 13
120 00 Praha 2

Vivat Christus Rex!
Josef
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 11:08

Asi by byla vhodná v té věci nějaká koordinační schůzka někde u piva. Ne hned, ale až bude seznámeno s touhle ideou více lidí ochotných pomoci.
Já se ovšem už před časem pustil do zcela jiných projektů, které s tímto nemají co do činění a ty musím dokončit - je to práce na roky Smile ale přesto - pokud budu moci, také pomůžu.
Quido.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 11:18

Quido van Rijn napsal:
Přesto by se muselo počítat s tím, že veškerou práci, kterou do toho případně vložíme nikdo nezaplatí, že se mohou vyskytnout snahy komplikovat vše autorskými právy a právy dědiců, vydavatele atd. a že moderní pastýři naši snahu zcela pravděpodobně veřejně zostudí a odsoudí - pokud tedy nebudou stačit komplikace s autorskými právy a kanonickým právem, které vytáhnou jako první.
Ten projekt se mi zdá "správně ztracený" a právě proto bych do něho šel přátelé! Smile Pomůžu, pokud budu moci.

Pokud vím, tak v ČR platí autorská práva 70 let po smrti autora. Samozřejmě bych to dělal zdarma ve volném čase, nepočítám s tím, že by pastýři měli zájem něco takového podporovat. Začal bych třeba tridentským katechismem a nějakými solidními dogmatikami. Kdyžtak zkuste něco navrhnout.
Návrat nahoru Goto down
Josef Ur
Anonymní
Anonymous



Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 11:24

Příbuzné téma:
Na stránkách T. Hameta (známého písničkáře), byl někde odkaz na "dobře utajené encykliky" (ale nemohu jej najít).

http://www.thamet.ic.cz/

Možná, že i tam by věděli o nějakých dalších lidech, ochotných pomoci. (ale to je jen můj odhad)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 11:58

OK napsal:
Pánové,

bp. Duka napsal Editorial pro plátek OP SALVE, kde lká nad tím, že Pospíšil přiznává, že nezná Dacíkovu dogmatiku. Já teda taky ne. A že prý komunismus může za to, že ve ve farních knihovnách a studovnách nejsou dobré knihy.

Víme dobře, že naopak za komunismu se plno knih zachránilo, protože se modernisté nemohli dostatečně rozvinout, zato dnes se tyto knihy házejí do kontejnerů a nechají plesnivět v "archivech", prostě se systematicky likvidují ačkoliv je povinností zejm. biskupů zajistit, aby tyto knihy byly vydávány. Jenže to by pak nebylo na žranice se sponzory Komunitního ekumenického centra a jiné drahé projekty a vydávání různých modernistických sraček.

Vím taky, že to byl pan Rejl, kdo se snažil ve ZVONU na začátku 90. let o vydávání katolických knih a víme, že jakákoliv snaha katolíků to dělat dnes těžce narazí '(viz TD).


Jsem zhnusen a je mi líto, že nemám na to dobré reprinty znovu vydat navzdory vzteku liberální biskupů. O.K.
Biskupská knihovna v Brně některé knihy volně rozdává. Mám od ní Soustavnou katolickou věrouku pro lid od P. Žáka TJ a spis Co jest Církev? od P. Josefa Pospíšila.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 14:09

Josef Urban napsal:
A byl bych rád, kdyby na internet přišel kompletně
časopis Řád. Znám lidi, co mluvili s p. Dachovským a on by zřejmě neměl
nic proti elektronické publikaci všech "Řádů". Tento vynikající kněz
bohužel nemá spojení na internet, takže opisuji adresu.

Řád
P. Ing. Karel Dachovský
Sarajevská 13
120 00 Praha 2

Vivat Christus Rex!
Josef

Proboha, tak to udělejte!!! Co pořád píšete, že se má udělat to a zase
ono?!? Nemáte ruce, nohy, hlavu??? Nebo jste jeden z těch, kteří
všechno ví "nejlepčí", ale "prd" udělají?

Já bych chtěl také spoustu věcí, ale když si to nezařídím, tak to holt
nemám. Ještě lepší by bylo šoupnout na web původní Řád, tam alespoň
nebyla poezie P. Dachovského.Laughing
Takže já chci starý Řád, starý Řád na web chci, chce to dát starý Řád
na web, bylo by skvělé zveřejnit na webu starý Řád... tak takhle to
mohu psát dokolečka dokola.cyclops
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 14:12

Mám k dispozici katechismus tridentského koncilu v pdf. Ale asi se to nevejde do mailu. Mohu to však zájemcům vypálit na CD.

Na autorská práva při zpracovávání jiných věcí bych se vykašlal, je to buržoazní výmysl.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 14:24

Martin Rafael napsal:
Mám k dispozici katechismus tridentského koncilu v pdf. Ale asi se to nevejde do mailu. Mohu to však zájemcům vypálit na CD.

Na autorská práva při zpracovávání jiných věcí bych se vykašlal, je to buržoazní výmysl.

Mohl byste, Martine, uploadnout ten katechismus třeba sem http://www.edisk.cz/ ? Byl bych vám moc vděčný. Kdyžtak navrhněte nějaký titul a já se pustím do skenování.
Návrat nahoru Goto down
Josef Ur
Anonymní
Anonymous



Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 14:26

Martin Rafael napsal:
Josef Urban napsal:
A byl bych rád, kdyby na internet přišel kompletně
časopis Řád. Znám lidi, co mluvili s p. Dachovským a on by zřejmě neměl
nic proti elektronické publikaci všech "Řádů". Tento vynikající kněz
bohužel nemá spojení na internet, takže opisuji adresu.

Řád
P. Ing. Karel Dachovský
Sarajevská 13
120 00 Praha 2

Vivat Christus Rex!
Josef

Proboha, tak to udělejte!!! Co pořád píšete, že se má udělat to a zase
ono?!? Nemáte ruce, nohy, hlavu??? Nebo jste jeden z těch, kteří
všechno ví "nejlepčí", ale "prd" udělají?

Já bych chtěl také spoustu věcí, ale když si to nezařídím, tak to holt
nemám. Ještě lepší by bylo šoupnout na web původní Řád, tam alespoň
nebyla poezie P. Dachovského.Laughing
Takže já chci starý Řád, starý Řád na web chci, chce to dát starý Řád
na web, bylo by skvělé zveřejnit na webu starý Řád... tak takhle to
mohu psát dokolečka dokola.cyclops

Kdyby měl p. Dachovský CD s Řády v el. podobě, dávno už by to na netu bylo (přesně řečeno, já bych to tam dal:flower ). Ale ono to tak jednoduché není. Sad.

A u starých prvorepublikových Řádů - tam zbývá jen program "Recognita" - co slovo to chyba vyšita Surprised(. navíc jej nemám. Ani scanner. Sad A ani ty Řády
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 14:27

Jistě. Je to buržoazní výmysl, ale když to vydáš, použijou klacek autorských práv, abys byl demokraticky a buržoazně sejmut - trestní sazbu z hlavy nevím.

Mám např. Braitovu knihu Církev z Krystalu, půjčenou mám Dacíkvu Morálku pro laiky, plno liturgických textů, Usuál ze Solesmes ...
...ale když to vydáš jako reprint, budeš jimi sejmut, když budeš chtít , aby to vydali, najde se 1000 důvodů, proč to nejde.
O.K.

Martin Rafael napsal:
Mám k dispozici katechismus tridentského koncilu v pdf. Ale asi se to nevejde do mailu. Mohu to však zájemcům vypálit na CD.

Na autorská práva při zpracovávání jiných věcí bych se vykašlal, je to buržoazní výmysl.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 14:30

Pavel Prebral napsal:
Martin Rafael napsal:
Mám k dispozici
katechismus tridentského koncilu v pdf. Ale asi se to nevejde do mailu.
Mohu to však zájemcům vypálit na CD.
Na autorská práva při zpracovávání jiných věcí bych se vykašlal, je to buržoazní výmysl.

Mohl byste, Martine, uploadnout ten katechismus třeba sem http://www.edisk.cz/ ? Byl bych vám moc vděčný. Kdyžtak navrhněte nějaký titul a já se pustím do skenování.



Tak s tím jsem ještě nedělal. Mrknu se na to v neděli a dám Vám vědět.
Pavle, nemáte v zaňádří nějaký text (případně překlad) vhodný pro Te
Deum 1/2007? Chtěl jsem Vás také poprosit, zda byste nebyl ochoten s TD
úžeji spolupracovat. Velmi bych si toho považoval. Téma 1/2007 je
"konverze" a druhé "literatura". Jak to vypadá dlouhých článků bude
zase dost, ale recenzi na nějakou knihu, ale vlastně cokoliv přivítám s
nadšením.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 14:30

Právnické osoby neumírají.O.

Pavel Prebral napsal:
Quido van Rijn napsal:
Přesto by se muselo počítat s tím, že veškerou práci, kterou do toho případně vložíme nikdo nezaplatí, že se mohou vyskytnout snahy komplikovat vše autorskými právy a právy dědiců, vydavatele atd. a že moderní pastýři naši snahu zcela pravděpodobně veřejně zostudí a odsoudí - pokud tedy nebudou stačit komplikace s autorskými právy a kanonickým právem, které vytáhnou jako první.
Ten projekt se mi zdá "správně ztracený" a právě proto bych do něho šel přátelé! Smile Pomůžu, pokud budu moci.

Pokud vím, tak v ČR platí autorská práva 70 let po smrti autora. Samozřejmě bych to dělal zdarma ve volném čase, nepočítám s tím, že by pastýři měli zájem něco takového podporovat. Začal bych třeba tridentským katechismem a nějakými solidními dogmatikami. Kdyžtak zkuste něco navrhnout.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 14:34

Bylo by ideální mít k dispozici upload a download. Zaslal jsem Jakubovi otázku, zda to jde tady udělat. Jestliže ne, tak bychom si mohli zařídit hosting a vlastní doménu, e-maily a ftp - jednou za rok bychom se složili anebo to zatáhnu celé (1000,- K a možná něco navíc) anebo dám k dispozici nevyužitou část své domény, kterou si stejně platím - ale to by šlo jen za cenu ztráty inkognita a mohlo by to být nemilé. Protože tím sdělím zieg...ovi z KECŮ DNES i svoje číslo bot. Smile
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 14:37

Odpověď byla doručena;)
Bohužel tady nic takového zřídit nelze. Nejlepčí asi opravdu bude zařídit si vlastní doménu. Složit se by neměl být problém.
Já se toho už ujmout nemohu, jelikož a protože mám práce vcelku dost a jsem rád, že si večer sednu na svůj klerický zadek:D
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 14:38

Martin Rafael napsal:
Pavel Prebral napsal:
Martin Rafael napsal:
Mám k dispozici
katechismus tridentského koncilu v pdf. Ale asi se to nevejde do mailu.
Mohu to však zájemcům vypálit na CD.
Na autorská práva při zpracovávání jiných věcí bych se vykašlal, je to buržoazní výmysl.

Mohl byste, Martine, uploadnout ten katechismus třeba sem http://www.edisk.cz/ ? Byl bych vám moc vděčný. Kdyžtak navrhněte nějaký titul a já se pustím do skenování.



Tak s tím jsem ještě nedělal. Mrknu se na to v neděli a dám Vám vědět.
Pavle, nemáte v zaňádří nějaký text (případně překlad) vhodný pro Te
Deum 1/2007? Chtěl jsem Vás také poprosit, zda byste nebyl ochoten s TD
úžeji spolupracovat. Velmi bych si toho považoval. Téma 1/2007 je
"konverze" a druhé "literatura". Jak to vypadá dlouhých článků bude
zase dost, ale recenzi na nějakou knihu, ale vlastně cokoliv přivítám s
nadšením.


Já nejsem theolog ani filosof, takže se zatím do psaní vlastních textů, které by se pro Te Deum hodily, nepouštím. Ale kdybyste potřebovali něco přeložit, tak jsem vám samozřejmě k službám. Rád vám s čímkoliv pomůžu.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Katechismus tridentského koncilu   Knihovny Icon_minitime12.01.07 16:37

Ve formátu pdf: http://www.katolikrevue.cz/biblioteka/trident_katechism.pdf

Má to tak 27,5 megáče What a Face
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime12.01.07 16:42

Martin Rafael napsal:
Ve formátu pdf: http://www.katolikrevue.cz/biblioteka/trident_katechism.pdf

Má to tak 27,5 megáče What a Face


Díky! bounce
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime14.01.07 19:45

Martin Rafael napsal:
Ve formátu pdf: http://www.katolikrevue.cz/biblioteka/trident_katechism.pdf

Má to tak 27,5 megáče What a Face

Super, díky.

No, a když už máme na webu ten tridentský katechismus, tak mě napadlo - troufnul by si někdo podobně nascanovat nějakou "starou Bibli" (český překlad, tak řekněme někdy před r. 1960) a rovněž to hodit na web?
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime14.01.07 20:17

Skenovat celou Bibli, no, to by byla práce nejmíň na rok. Pokud by někdo potřeboval něco z latiny a řečtiny - možná Iacobus by to při studiu využil, pak bych tu něco měl.

Latina: New Latin Grammar; Latin for Beginners; Beginners Latin Book;A Latin Grammar; New Latin Composition; Learn Latin-A Latin Grammar; Reading Latin - Gramar,Vocabulary and Exercises; Oxford Latin Dictionary

Klasická řečtina: A compendium of Ancient Greek Phonology; First Greek Book; First Greek Writer; Introduction to New Testament Greek; Greek Grammar; Greek Prose Composition; A Greek-English Lexicon (je to ten nejobsáhlejší Liddell-Scott)

Všechno je v pdf.
Návrat nahoru Goto down
Josef Ur
Anonymní
Anonymous



Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime15.01.07 14:00

http://www.sweb.cz/michaelsa/

Jak vidíte nakladatelské možnosti tohoto vydavatele? Po prostudování toho co vydává, by - myslím - jistě neodepřel vydat jakoukoli publikaci katolického obsahu či reprint ze starší doby (pokud by výslovně nebyl problém v autorských právech).
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime15.01.07 14:16

Josef Urban napsal:
http://www.sweb.cz/michaelsa/

Jak vidíte nakladatelské možnosti tohoto vydavatele? Po prostudování toho co vydává, by - myslím - jistě neodepřel vydat jakoukoli publikaci katolického obsahu či reprint ze starší doby (pokud by výslovně nebyl problém v autorských právech).

Tak se Josefe zeptejte, napište mu, kde je problém? Nebo je Vaše touha po anonymitě tak veliká, že to prostě nemůžete udělat?
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Sponsored content





Knihovny Empty
PříspěvekPředmět: Re: Knihovny   Knihovny Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Knihovny
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: