+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Komentář Eleison 217

    Goto down 
    +3
    Mr.Difficult
    bJ
    Fr. Albert T.O.P.
    7 posters
    Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next
    AutorZpráva
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime12.09.11 8:03

    Skvělé, díky.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime12.09.11 9:19

    Hezké, ale která žena by se tím dneska řídila...

    Hezké, ale v které rodině (hlavně vícedětné) si dnes mohou dovolit zůstat bez druhého příjmu.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime12.09.11 9:22

    ad 1) jo, je to průser. Ale to monsignore píše
    citace :
    Usoudil jsem, ať už oprávněně, nebo ne, že jejím problémem je toto všeobecné, svévolné a ďábelské popření nádherně vzájemně se doplňujících rolí, které utvořil Bůh pro muže a ženy v manželství.
    ad 2) je to otázka standartu - jaký mám zažitý, jaký má zažitý druhá polovička a v jakém vychovávám děti.
    Jde to.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime12.09.11 9:32

    1/ Průser to je, nebudu komentovat, to bych musel pitvat svoje soukromí. A do toho se mi nějak nechce.

    2/ Samozřejmě se mohu přestěhovat do domečku na samotě a topit chrastím. Ale žiju ve městě. Takže pro představu jenom poplatky a energie jsou 7.000,- Kč/měs. (a to bydlíme ve svém). Dále jídlo, oblečení (a to kupujeme levně), stravné děti 1.500,- Kč, stavebně jim spoříme, atd. Teď jsem vypláznul za kroužky na pololetí 10.000,- Kč. No samozřejmě, mohl bych na dětech šetřit... A to nemluvím o tom, že mi každou chvíli přinesou nějaké placení ze školy. (jo, děti mám pouze 3)

    I když nevydělávám málo, s jedním platem by to bylo docela kouzlení.


    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime12.09.11 9:46

    2) no, to je právě ono.
    Pokud chce někdo žít ve městě, těžko si může potom stěžovat, že se s jedním platem nevyjde. Nemyslím konkrétně Tebe, ale týká se to právě zmiňovaného standartu. Chci žít ve městě? Fajn, ale musím holt počítat s tím, že mnohé věci se srát prostě budou, protože k takovému životu (oba rodiče "ve výrobě") není člověk určen. Samozřejmě se jedná o dost velký zjednodušení, ale pro toho, kdo zná katechismus, není problém pochopit.
    Jsou prostě i lidé, kteří mají pět dětí, domeček u lesa. Do práce chodí manžel (na poloviční úvazek!) a manželka je s dětmi doma. Přesto žijí a jsou spokojení. Jasně, mnohé ze standartu městského si museli odříct, ale stálo to za to a mnohé problémy si ušetří. Jistěže to není pro každého, ale i o tom monsignore mluví.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime12.09.11 9:50

    Samozřejmě to není pro každého. Takový člověk musí umět na vesnici žít, musí být manuálně zručný, musí umět kolchozničit. A kolik takových lidí dnes je. To o čem ty (resp. msgre) mluví je opravdu okrajová záležitost.

    Kolik místních diskutujících má ten luxus a ženu doma (nemyslím ženy na MD).

    Taková je prostě doba. Z jednoho platu to neutáhneme, a to žijeme poměrně skromně na dnešní poměry.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime12.09.11 9:54

    Když já si stejně myslím, že být katolíkem znamená i vzdorova duchu doby. Smile
    Naslouchat mu, jistě, ale potom mu i vzdorovat. Být reakcionář, nenechat si diktovat světem, co mám a nemám, abych byl správný občan.
    Není to lehké, ale lehkou cestu nám nikdo nesliboval.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime12.09.11 10:43

    Jakub napsal:
    Když já si stejně myslím, že být katolíkem znamená i vzdorova duchu doby. Smile
    Naslouchat mu, jistě, ale potom mu i vzdorovat. Být reakcionář, nenechat si diktovat světem, co mám a nemám, abych byl správný občan.
    Není to lehké, ale lehkou cestu nám nikdo nesliboval.

    Na, ja. Ale máme být světlem světa (Mat, 5, 14) a lampa se nestaví pod kbelík (Mat, 5, 15). Mohl bych dělat traktoristu v JZD - řidičák na traktor mám. Ale přesně tohle oni po nás chtějí: zalezte si se svým náboženstvím někam do koutku a my vás necháme žít, když nás nebudete otravovat. Ale Kristus říká něco jiného: "Tak ať svítí vaše světlo před lidmi, aby viděli vaše dobré skutky a vzdali slávu vašemu Otci v nebesích. " (Mat, 5, 16)
    Návrat nahoru Goto down
    bJ
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    bJ


    Počet příspěvků : 1030
    Na +T+ od : 10. 11. 09

    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime12.09.11 10:53

    Georgeus Ioannes Baptista napsal:
    Jakub napsal:
    Když já si stejně myslím, že být katolíkem znamená i vzdorova duchu doby. Smile
    Naslouchat mu, jistě, ale potom mu i vzdorovat. Být reakcionář, nenechat si diktovat světem, co mám a nemám, abych byl správný občan.
    Není to lehké, ale lehkou cestu nám nikdo nesliboval.

    Na, ja. Ale máme být světlem světa (Mat, 5, 14) a lampa se nestaví pod kbelík (Mat, 5, 15). Mohl bych dělat traktoristu v JZD - řidičák na traktor mám. Ale přesně tohle oni po nás chtějí: zalezte si se svým náboženstvím někam do koutku a my vás necháme žít, když nás nebudete otravovat. Ale Kristus říká něco jiného: "Tak ať svítí vaše světlo před lidmi, aby viděli vaše dobré skutky a vzdali slávu vašemu Otci v nebesích. " (Mat, 5, 16)

    Já v tom nevidím rozpor.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime12.09.11 11:24

    Jakub napsal:
    Když já si stejně myslím, že být katolíkem znamená i vzdorova duchu doby. Smile
    Naslouchat mu, jistě, ale potom mu i vzdorovat. Být reakcionář, nenechat si diktovat světem, co mám a nemám, abych byl správný občan.
    Není to lehké, ale lehkou cestu nám nikdo nesliboval.

    Je vidět Jakube, že nemáš prst na tepu doby Very Happy Very Happy

    Podívej se, jestli jednou Pán Bůh dopustí a Ty se například oženíš, poznáš, že je Ti většina teorií a ideálů úplně nanic Wink
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime12.09.11 11:42

    bratrJan napsal:
    Georgeus Ioannes Baptista napsal:
    Jakub napsal:
    Když já si stejně myslím, že být katolíkem znamená i vzdorova duchu doby. Smile
    Naslouchat mu, jistě, ale potom mu i vzdorovat. Být reakcionář, nenechat si diktovat světem, co mám a nemám, abych byl správný občan.
    Není to lehké, ale lehkou cestu nám nikdo nesliboval.

    Na, ja. Ale máme být světlem světa (Mat, 5, 14) a lampa se nestaví pod kbelík (Mat, 5, 15). Mohl bych dělat traktoristu v JZD - řidičák na traktor mám. Ale přesně tohle oni po nás chtějí: zalezte si se svým náboženstvím někam do koutku a my vás necháme žít, když nás nebudete otravovat. Ale Kristus říká něco jiného: "Tak ať svítí vaše světlo před lidmi, aby viděli vaše dobré skutky a vzdali slávu vašemu Otci v nebesích. " (Mat, 5, 16)

    Já v tom nevidím rozpor.

    Berete mi slova z úst Smile
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime12.09.11 11:44

    Mikolaj napsal:
    Jakub napsal:
    Když já si stejně myslím, že být katolíkem znamená i vzdorova duchu doby. Smile
    Naslouchat mu, jistě, ale potom mu i vzdorovat. Být reakcionář, nenechat si diktovat světem, co mám a nemám, abych byl správný občan.
    Není to lehké, ale lehkou cestu nám nikdo nesliboval.

    Je vidět Jakube, že nemáš prst na tepu doby Very Happy Very Happy

    Podívej se, jestli jednou Pán Bůh dopustí a Ty se například oženíš, poznáš, že je Ti většina teorií a ideálů úplně nanic Wink

    To je trochu podpásovka Smile
    Teorie a ideály jsou tu od toho, aby se jimi buď člověk řídil (samozřejmě riskuje, že se mu nikdy nenaplní - což neznamená slevovat), nebo neřídil a pak fňukal, jak je ta jeho žena zlá, co všechno mu dělá a jak nechce děti pouštět na tradiční.
    Holt každej neseme svoje břemeno. Ale někteří neseme takové, co jsem si sami naložili.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime12.09.11 11:46

    Tak třeba u nás a v sociálních službách je mzda hrubě podprůměrná a přesto, že jsem byl "potrestán" alekatolíky, vyhozen z domu, a sociálně zlikvidován a museli jsme si půjčit, jde to z jednoho platu, jen je třeba ustoupit od soudobých standardů.


    Mikolaj napsal:
    Hezké, ale která žena by se tím dneska řídila...

    Hezké, ale v které rodině (hlavně vícedětné) si dnes mohou dovolit zůstat bez druhého příjmu.
    Návrat nahoru Goto down
    bJ
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    bJ


    Počet příspěvků : 1030
    Na +T+ od : 10. 11. 09

    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime12.09.11 11:54

    MD:
    Díky za krásné svědectví Wink
    Nerad se vám do toho míchám, ale možná by ještě stálo za zmínku, že k tomu všemu je možné jezdit jednou za dva týdny 100 km do Prahy na katolickou Mši sv.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime12.09.11 11:57

    Jakub napsal:
    Mikolaj napsal:
    Jakub napsal:
    Když já si stejně myslím, že být katolíkem znamená i vzdorova duchu doby. Smile
    Naslouchat mu, jistě, ale potom mu i vzdorovat. Být reakcionář, nenechat si diktovat světem, co mám a nemám, abych byl správný občan.
    Není to lehké, ale lehkou cestu nám nikdo nesliboval.

    Je vidět Jakube, že nemáš prst na tepu doby Very Happy Very Happy

    Podívej se, jestli jednou Pán Bůh dopustí a Ty se například oženíš, poznáš, že je Ti většina teorií a ideálů úplně nanic Wink

    To je trochu podpásovka Smile
    Teorie a ideály jsou tu od toho, aby se jimi buď člověk řídil (samozřejmě riskuje, že se mu nikdy nenaplní - což neznamená slevovat), nebo neřídil a pak fňukal, jak je ta jeho žena zlá, co všechno mu dělá a jak nechce děti pouštět na tradiční.
    Holt každej neseme svoje břemeno. Ale někteří neseme takové, co jsem si sami naložili.

    To není podpásovka, to je prostě realita Smile

    Pokud to má být osobní, tak jsme se se ženou brali v době, kdy jsme oba byli pohani. A věř mi nebo ne, že jsme před svatbou chození na Trident vůbec neřešili Very Happy

    Prostě realita bývá na hony vzdálená vysněnému ideálu. To však neznamená, že se nemáme snažit alespoň o částečné naplnění těchto našich ideálů. Jestli je tu nějaký šťastlivec, kterému se podařilo uskutečnit svoje ideály z mládí, ať se prosím ozve.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime12.09.11 12:05

    Jo, to já vím, jak jsi to měl. Jen mi přijde zvláštní do jisté míry ustrnout na místě a dál se už nevyvíjet.
    Jasně, je obrovský úspěch, že jste oba konvertovali atd., ale tím to přece nekončí.
    Nechci zacházet moc do osobních záležitostí, takže tady končím. Dá se to ostatně aplikovat obecně, protože takových manželství je jistě víc.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime12.09.11 12:34

    100 km to není. Ty bývávalo, než jsme byli definitivně vykopáni blíže Praze. A nutno dodat, že bychom skončili bez výrazné pomoci půjčkou tak, jak nám jistí lidé připravili.

    bratrJan napsal:
    MD:
    Díky za krásné svědectví Wink
    Nerad se vám do toho míchám, ale možná by ještě stálo za zmínku, že k tomu všemu je možné jezdit jednou za dva týdny 100 km do Prahy na katolickou Mši sv.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime12.09.11 12:39

    Jakub napsal:
    Jo, to já vím, jak jsi to měl. Jen mi přijde zvláštní do jisté míry ustrnout na místě a dál se už nevyvíjet.
    Jasně, je obrovský úspěch, že jste oba konvertovali atd., ale tím to přece nekončí.
    Nechci zacházet moc do osobních záležitostí, takže tady končím. Dá se to ostatně aplikovat obecně, protože takových manželství je jistě víc.

    Duchovní vývoj je věc individuální. Tohle je hodně osobní a nechci tady o tom diskutovat. Jenom Pán Bůh ví, jak velký kříž si každý neseme...
    Návrat nahoru Goto down
    JL
    Trady
    Trady
    JL


    Počet příspěvků : 1863
    Na +T+ od : 06. 06. 08

    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime13.09.11 0:16

    Mikolaji, já mám ten luxus a ženu doma s dětmi, ikdyž už nebrala MD (než zas bylo další mimi). Mám tabulkově podprůměrný plat (nedělám v přeplacené státní sféře ani ve stát tunelující firmě), vypláznout 10k za kroužky u nás prostě nejde. Žijem z ruky do huby, není na nic bokem. Problém ale je, že by se poznala v monsignorově textu a takovéto věci dehonestuje tím nejsprostším slovem - nebo to aspoŃ donedávna dělala, už jsem jí po předchozích zkušenostech nic katolického netisknul.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime13.09.11 8:04

    bratrJan napsal:
    Georgeus Ioannes Baptista napsal:
    Jakub napsal:
    Když já si stejně myslím, že být katolíkem znamená i vzdorova duchu doby. Smile
    Naslouchat mu, jistě, ale potom mu i vzdorovat. Být reakcionář, nenechat si diktovat světem, co mám a nemám, abych byl správný občan.
    Není to lehké, ale lehkou cestu nám nikdo nesliboval.

    Na, ja. Ale máme být světlem světa (Mat, 5, 14) a lampa se nestaví pod kbelík (Mat, 5, 15). Mohl bych dělat traktoristu v JZD - řidičák na traktor mám. Ale přesně tohle oni po nás chtějí: zalezte si se svým náboženstvím někam do koutku a my vás necháme žít, když nás nebudete otravovat. Ale Kristus říká něco jiného: "Tak ať svítí vaše světlo před lidmi, aby viděli vaše dobré skutky a vzdali slávu vašemu Otci v nebesích. " (Mat, 5, 16)

    Já v tom nevidím rozpor.

    Jde o to, že abychom mohli být solí, nemůžeme se všichni stáhnout na venkov. Nemůžeme pohanům vyklízet města, úřady, univerzity atd. atd.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime13.09.11 8:35

    Já myslím, že na Uni se dá dojíždět, i ve městě lze žít reakčně. O venkov primárně samozřejmě nejde, i když snad už od samého počátku lidského rodu jsou města semeništěm neřestí daleko víc, než venkov.
    Navíc. V době internetu...
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime13.09.11 9:31

    JL napsal:
    Mikolaji, já mám ten luxus a ženu doma s dětmi, ikdyž už nebrala MD (než zas bylo další mimi). Mám tabulkově podprůměrný plat (nedělám v přeplacené státní sféře ani ve stát tunelující firmě), vypláznout 10k za kroužky u nás prostě nejde. Žijem z ruky do huby, není na nic bokem. Problém ale je, že by se poznala v monsignorově textu a takovéto věci dehonestuje tím nejsprostším slovem - nebo to aspoŃ donedávna dělala, už jsem jí po předchozích zkušenostech nic katolického netisknul.

    Tak já tohle znám, moje žena byla ještě donedávna na mateřské, celkově 8 let. Je pravda, že to taky šlo.

    Otázkou je, zda tento "ideál", který popisuješ, je u vás funkční, zda to takhle vyhovuje a přispívá k rodinné pohodě. Myslím si, že někdy je lepší, když ta ženská do práce jde a nevymejšlí doma blbosti.

    Manželce jsem ten text poslal do mailu. Ještě si to nepřečetla, tak uvidíme, zda bude večeře Wink
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime13.09.11 9:44

    Nu, nevím, jestli se z hodné ženy stane zlá pobytem doma scratch
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime13.09.11 9:49

    Nene, nerozumíme si. Zlá žena bude v případě pobytu doma a dostatku času ještě horší.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime13.09.11 10:04

    Moje žena je přes léto zaměstnaná a v zimě je doma. Pokud budeme mít děti, už doma zůstane. Náklady na bydlení jsou u nás na vesnici 2500/měs (elektřina+uhlí), takže bychom snad i z mého příjmu zvládli tolik dětí, kolik Pán Bůh chce. Zahrada je dosti velká a na jaře chceme vzít na horní díl dvě jehňata.
    V pohraničí je takových bydlení mraky a za pár (set) tisíc. Sehnat práci je tu ovšem problém.
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Komentář Eleison 217 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Komentář Eleison 217   Komentář Eleison 217 Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Komentář Eleison 217
    Návrat nahoru 
    Strana 1 z 3Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Církev ve světě :: Dinoscopus-
    Přejdi na: