+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 REX!

Goto down 
+8
Irenej
Mr.Difficult
Fr. Augustin T.O.P.
Iva Podzimková
Thomas More
René Václavek
Fr. Albert T.O.P.
bJ
12 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní
Anonymous



REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime20.03.14 20:32

pokud ho zástěry odkrouhly, tak jim asi vadil http://www.lumendelumine.cz/index.php?page=don-luigi-villa-10-cast
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime21.03.14 7:10

Josef1 napsal:
pokud ho zástěry odkrouhly, tak jim asi vadil http://www.lumendelumine.cz/index.php?page=don-luigi-villa-10-cast

Tak ve světě nepanuje až taková jistota, že to byl atentát. Že byl ale nepohodlný je jasné. Zkratkovitě řečeno, půlka tradičních katolíků ho bere za hrdinu, druhá půlka za agenta. Faktem je, že třetí tajemství četl.

Co se týče článku z odkazu, tak ta kniha Windswept House není česky Rozcuchaný dům :-) , ale Větrem bičovaný dům. Knížka je velice zajímavá. Vyšla taky v polštině jako Dom smagany wiatrem.

Návrat nahoru Goto down
Iva Podzimková
obecni blb
obecni blb
Iva Podzimková


Počet příspěvků : 269
Na +T+ od : 20. 09. 11

REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime21.03.14 20:39

Mne by zajímalo, jestli současný papež UŽ také četl třetí fatimské....?
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime27.03.14 10:57

Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime27.03.14 13:18

Očeň charašó !
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime27.03.14 20:17

René Václavek napsal:
Očeň charašó !
kdybys byl v nedělu v Otrokovicích, tak bys slyšel jak se ho démon bojí  affraid 
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime30.03.14 10:27

http://rexcz.blogspot.cz/2014/03/rex-rozhovor-s-p-martinem-fuchsem-2014.html

Musím říct, že to s těmi maily svědčí o naprostém morálním rozkladu těch lidí, ne že by mně to překvapovalo...

Situace je velice vážná, jen si myslím, že má + W pravdu v tom, že zakládání jakékoliv nové organizace by opět bylo fiasko.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime30.03.14 12:54

Mr.Difficult napsal:
http://rexcz.blogspot.cz/2014/03/rex-rozhovor-s-p-martinem-fuchsem-2014.html

Musím říct, že to s těmi maily svědčí o naprostém morálním rozkladu těch lidí, ne že by mně to překvapovalo...

Situace je velice vážná, jen si myslím, že má + W pravdu v tom, že zakládání jakékoliv nové organizace by opět bylo fiasko.

Situace je ještě mnohem horší. Ale PTS ji dovedně umí vysvětlovat, nejraději svým "důvěrníkům" po straně. Protože veřejně ty věci říkat má strach, okamžitě by se našlo dost těch, kteří by mu je rozporovali. Včetně případu P. Pinauda - tam šlo dle PTS taky vlastně úplně o něco jiného. Inu, není se co divit, kotrmelec je dokonalý, takže i to, co dříve byla důležitá informace, je dnes sháněním drbů. Asi mezi drby dnes patří i informace o 6 podmínkách generální kapituly, které znal PTS dříve, než ji oznámil jeho vlastní představený.

Já už ty jeho bláboly v letáku nebudu číst a ani už nehodlám poslouchat ty jeho super kázání. Je to, jak kdyby mluvil sám o sobě akorát to nenahlíží. Se mu směje už půlka republiky.

Dnes bych zpětně souhlasil s mnohým, co říká Mr. Difficult. Holt, je to o zkušenosti na vlastní kůži. Přijdou na to časem i další.

Taky nejsem pro novou pevně strukturovanou organizaci, ale volnou síť ohnisek Odporu..
Návrat nahoru Goto down
JakubAlbert
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
JakubAlbert


Male Počet příspěvků : 200
Na +T+ od : 06. 02. 12

REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime30.03.14 22:10

"Představení jeho jménem vytvořili e-mailovou adresu a rozeslali e-maily jeho přátelům" Tak to je už hodně velká špína, navíc je to i trestné, nebo ne.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime30.03.14 22:29

Jakub Albert napsal:
"Představení jeho jménem vytvořili e-mailovou adresu a rozeslali e-maily jeho přátelům" Tak to je už hodně velká špína, navíc je to i trestné, nebo ne.

Bylo to ještě složitější. A zvažovalo se i podání trestního oznámení, protože to bylo s vědomím Menzingenu. ("Nachytal se" tehdy i bpW.) Oni už se neštítí ničeho. Tady už nejde o nějakou dohodu, ale o to, že se Bratrstvo změnilo vnitřně.

Spoléhá se na to, že se to tu lidi nedozví a nebo se jim to "patřičně" vysvětlí.

Už teď reakce na ten rozhovor byly velmi osobní a hrubé...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime30.03.14 23:23

Já bych to s těmi emaily viděl jako nepodařený pokus o žert nějakého z kolegů nebo přátel.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime31.03.14 5:11

Josef1 napsal:
René Václavek napsal:
Očeň charašó !
kdybys byl v nedělu v Otrokovicích, tak bys slyšel jak se ho démon bojí  affraid 
Divím se tomu, na jedé straně ví, že líbal Korán, sám mi říkla, že vítal zednáře ve Vatikánu...njn, P. Amorth, Majackal...
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime31.03.14 5:13

[quote="Jakub Albert"]"Představení jeho jménem vytvořili e-mailovou adresu a rozeslali e-maily jeho přátelům" Tak to je už hodně velká špína, navíc je to i trestné, nebo ne.[/quote Jestli je to fakt, tak se jedná o pěkné svinstvo.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime31.03.14 7:35

ospilos napsal:
Já bych to s těmi emaily viděl jako nepodařený pokus o žert nějakého z kolegů nebo přátel.

Generální dům hacknul e-mailovou schránku P. Rioulta a stáhnul její obsah, dále vytvořil falešnou adresu jménem P. Pinauda, užil jeho identitu, aby získal informace z jeho přátel. Přímo odpovědný je P. Wailliez, představený BENELUXU (který má počítačové dovednosti) a P. Thouvenot. Jedná se o kriminální metody, nikoliv o nějaký žert kolegů. Na základě těchto ukradených údajů se rozjel proces proti P. Pinaudovi. Je to už starší zpráva, jenže sem se takové věci nedostanou. (viz např zde http://www.cathinfo.com/catholic.php/THE-CONDEMNATION-JUSTIFICATION-OF-FATHER-NICOLAS-PINAUD-SSPX nebo zde http://www.ecclesiamilitans.com/2014/03/05/conference-given-by-father-pinaud-in-gironde-france-21514/ ) Kněží zvažovali i podání trestního oznámení.

Pan prior vám ovšem vysvětlí, že P. Pinaud byl internován v Jaidhofu jen pro neshodu s jiným knězem a měl tam naprostou volnost.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime31.03.14 10:43

Z té diskuse bych na nic moc neusuzoval, naopak text P. Pinauda mi připadá důvěryhodný. Zdá se být velmi pravděpodobné, že vedení FSSPX ovládli zločinci. To ale není nic nového a nepřijde mi, že by bylo možné ze strany PTS nebo drahých věřících s tím cokoliv udělat. Můžeme se modlit za to, aby se zejména menzingenští pro dobro KC i jejich vlastní obrátili, můžeme hlasovat zvonečkem, můžeme podporovat věrné kněze mimo FSSPX. Přijde mi ale, že jako zdroj svátostí a nauky je FSSPX stále velice dobře použitelné a tudíž si určitou podporu a loajalitu i přes skandální jednání jejího vedení spravedlivě zaslouží.
Návrat nahoru Goto down
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
bJ


Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime31.03.14 12:07

Povinností pastýře je varovat drahé ovce před vlky, ne vlkům servilně poklonkovat a varovat drahé ovce před dobrými pastýři a některými ovcemi, které na existenci vlka v rouše pastýřím upozorňují.


Pastýř, který takto jedná, a neštítí se přitom lhát a pomlouvat, si podporu zcela jistě nezaslouží.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime31.03.14 12:55

ospilos napsal:
Z té diskuse bych na nic moc neusuzoval, naopak text P. Pinauda mi připadá důvěryhodný. Zdá se být velmi pravděpodobné, že vedení FSSPX ovládli zločinci. To ale není nic nového a nepřijde mi, že by bylo možné ze strany PTS nebo drahých věřících s tím cokoliv udělat. Můžeme se modlit za to, aby se zejména menzingenští pro dobro KC i jejich vlastní obrátili, můžeme hlasovat zvonečkem, můžeme podporovat věrné kněze mimo FSSPX. Přijde mi ale, že jako zdroj svátostí a nauky je FSSPX stále velice dobře použitelné a tudíž si určitou podporu a loajalitu i přes skandální jednání jejího vedení spravedlivě zaslouží.

Poslal jsem jen rychlé odkazy, abych nemusel z časových důvodů sumírovat nic sám. O faktech, která jsem uvedl, nepochybuji, protože je mám od přímých svědků nebo dokonce přímo dotčených kněží.

Co se týče zbytku, nemyslím, že problém je dnes už jen problémem Menzingenu a úzkého vedení. Jistě, v Česku je dnes stále ještě FSSPX na tom naukově relativně dobře, nemohu ale za sebe říct totéž, pokud jde o lidské jednání.

Co se týče podpory, zaslouží si ji dnes jednotliví kněží FSSPX. A ještě drobnost, dávno nejde jen o dohodu, ale o pomalou změnu celé mentality a o doslova sektářské manýry, které předvádí nejen to nejvyšší vedení FSSPX, ale postupně i to střední – a zdaleka nemluvím jen o uzurpování si pravomoci, kterou nemají.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime31.03.14 14:50

Rád bych ospilosovi připoměl Solženicynovu myšlenku o tom, že když by lidi přestali lhát, systém říše zla by se zhroutil. Menzingenská klika stejně jako politici či Buonasera Pokorný jsou plodem a produktem svých podřízených. Jan XXIII. dokázal tolik škody nadělat jen proto, že všechno hnilo už hodně dlouho, ba i proto, že Pius XII. nezatočil s verbeží dostatečně rázně a včas.

Fellay z Pflugerem by nezmohli nic, kdyby všude nebyli zelantissimové, kteří si zvykli na pohodlný život s kněžskými privilegii a primitivním skopčáckým zupáctvím (ne nadarmo je v Německy mluvících zemích tak málo odporu). Zelantissimové by rovněž mnoho nezmohli, když by neměli kývající stádo, které je nechalo takhle vybujet a kývající přežvykující kaplany.

Závěrem bych rád zopakoval myšlenku podzemního biskupa Jana, u nějž jsem byl poprvé na římském ritu, že aby byl někdo dobrým křesťanem, musí být dobrým člověkem. Bohužel, když se někdo nechá takto devastovat, časem o tu víru často přijde taky. Je to jen otázka času, kdy bude osazenstvo drůbežárny koncelebrovat NOM, nebo je konfrontace s realitou přivede ke změně? Byl bych za ni vděčen.



Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime31.03.14 20:50

Intriky v církvi jsou horší než intriky v politice nebo businessu.

K vlastnostem dobrého člověka patří, aby se vzepřel svému představenému, v závažné věci, když nejedná správně a chce takové jednání vnutit podřízeným.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime31.03.14 21:06

Tak. Například když tonzurovaný mnich omlouvá konzumaci masa v postu a podobně.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime31.03.14 22:16

Vendee:
— Ano, v podstatě s Vámi souhlasím.

Mr. D.:
— Solženicinova myšlenka je podle mě bonmot. Na stejné úrovni jako „Jak zařídit aby všichni lidé byli šťastní? Popravit nešťastné.“
— Nadřízení v hierarchii přece nejsou produktem podřízených, proč by měli být?
— Věřím, že je docela dobře možné, aby někteří kněží FSSPX v blízké budoucnosti sloužili NOM, pokud tak již nečiní. Protože však má apoštolát FSSPX charakter personálních farností, nic nás nenutí se toho účastnit.

MK:
— To je otázka statečnosti. Někdo má tuto ctnost rozvinutu více, někdo méně a někdo vůbec.
Další otázkou je závažnost věci. Kdo ji objektivně posoudí, pokud nejde přímo o zřejmé nucení ke hříchu? Mám za to, že nikdo z nás nemá úplný obraz rozhodných skutečností. Těžko tedy lze jednoznačně vyvozovat nějaké kategorické závěry. Konec konců to není naší zodpovědností.
Je třeba být do jisté míry ve střehu a nepřejímat nekriticky jakékoliv názory, ať už z jedné nebo z druhé strany. Zatím mi však prostě vychází, že v principu je dosud fsspx.cz pro katolíka velmi dobře použitelnou farností.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime01.04.14 11:26

Nadřízení jsou produktem podřízených proto, že jsou ze stáda vybíráni. A s poklesem kvality celku je zřejmé, že jednotlivé vzorky budou pravděpodobně rovněž méně kvalitní.

Návrat nahoru Goto down
Stoofi
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Stoofi


Male Počet příspěvků : 540
Věk : 46
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 05. 03. 08

REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime01.04.14 12:49

ospilos napsal:
Vendee:
— Ano, v podstatě s Vámi souhlasím.

Mr. D.:
— Solženicinova myšlenka je podle mě bonmot. Na stejné úrovni jako „Jak zařídit aby všichni lidé byli šťastní? Popravit nešťastné.“
— Nadřízení v hierarchii přece nejsou produktem podřízených, proč by měli být?
— Věřím, že je docela dobře možné, aby někteří kněží FSSPX v blízké budoucnosti sloužili NOM, pokud tak již nečiní. Protože však má apoštolát FSSPX charakter personálních farností, nic nás nenutí se toho účastnit.

MK:
— To je otázka statečnosti. Někdo má tuto ctnost rozvinutu více, někdo méně a někdo vůbec.
Další otázkou je závažnost věci. Kdo ji objektivně posoudí, pokud nejde přímo o zřejmé nucení ke hříchu? Mám za to, že nikdo z nás nemá úplný obraz rozhodných skutečností. Těžko tedy lze jednoznačně vyvozovat nějaké kategorické závěry. Konec konců to není naší zodpovědností.
Je třeba být do jisté míry ve střehu a nepřejímat nekriticky jakékoliv názory, ať už z jedné nebo z druhé strany. Zatím mi však prostě vychází, že v principu je dosud fsspx.cz pro katolíka velmi dobře použitelnou farností.

Ad MD: Dovolím si citát B.Marshalla: "velikost národa je souhrnem neviditelné dobroty jednotlivců". Stejně tak to platí i v rodině či ve farnosti, nebo v FSSPX. Vše, co se dnes děje v FSSPX., není jen důsledkem chybných rozhodnutí hierarchie, a dokonce ani nemůže být. To bychom hochy z Alpských údolí velmi přeceňovali.

Ad MK: Ono je to mnohem subtilnější. V této fázi nejde o nucení ke hříchu, ale o postupné zamlčování. Stejně jako u pravověrných kněží po DVK šlo jen o nevyslovování podstaty pravd víry, kterým stále věřili, a vyslovování akcidentů těchto pravd víry bez vysvětlení, tak následující generace jimi formovaná již věřila deformovaně. Podstata pravd víry byla nahrazena akcidentem. Toto se de facto opakuje každou generaci v pokoncilní církvi. Proto dnes vidíme totální rozvrat v pokoncilní církvi, a proto ji také můžeme s klidným svědomím nazvat KHS. Pochybující věřící byli umlčování ze začátku poukazováním na naprostou nezávažnost jejich obav, na neúplnost jejich obrazu rozhodných skutečností a nemožnost vyvozování kategorických závěrů, případně na nekompetentnost a neposlušnost.

Přes výše uvedené, ale souhlasím, že v Čechách je FSSPX dobře použitelnou farností.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime03.04.14 8:09

Oni tam desne tvrde pracuji.

Jakub napsal:
Tak. Například když tonzurovaný mnich omlouvá konzumaci masa v postu a podobně.
Návrat nahoru Goto down
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
bJ


Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime03.04.14 8:48

Stoofi napsal:
ospilos napsal:
Vendee:
— Ano, v podstatě s Vámi souhlasím.

Mr. D.:
— Solženicinova myšlenka je podle mě bonmot. Na stejné úrovni jako „Jak zařídit aby všichni lidé byli šťastní? Popravit nešťastné.“
— Nadřízení v hierarchii přece nejsou produktem podřízených, proč by měli být?
— Věřím, že je docela dobře možné, aby někteří kněží FSSPX v blízké budoucnosti sloužili NOM, pokud tak již nečiní. Protože však má apoštolát FSSPX charakter personálních farností, nic nás nenutí se toho účastnit.

MK:
— To je otázka statečnosti. Někdo má tuto ctnost rozvinutu více, někdo méně a někdo vůbec.
Další otázkou je závažnost věci. Kdo ji objektivně posoudí, pokud nejde přímo o zřejmé nucení ke hříchu? Mám za to, že nikdo z nás nemá úplný obraz rozhodných skutečností. Těžko tedy lze jednoznačně vyvozovat nějaké kategorické závěry. Konec konců to není naší zodpovědností.
Je třeba být do jisté míry ve střehu a nepřejímat nekriticky jakékoliv názory, ať už z jedné nebo z druhé strany. Zatím mi však prostě vychází, že v principu je dosud fsspx.cz pro katolíka velmi dobře použitelnou farností.

Ad MD: Dovolím si citát B.Marshalla: "velikost národa je souhrnem neviditelné dobroty jednotlivců". Stejně tak to platí i v rodině či ve farnosti, nebo v FSSPX.  Vše, co se dnes děje v FSSPX., není jen důsledkem chybných rozhodnutí hierarchie, a dokonce ani nemůže být. To bychom hochy z Alpských údolí velmi přeceňovali.

Ad MK: Ono je to mnohem subtilnější. V této fázi nejde o nucení ke hříchu, ale o postupné zamlčování. Stejně jako u pravověrných kněží po DVK šlo jen o nevyslovování podstaty pravd víry, kterým stále věřili, a vyslovování akcidentů těchto pravd víry bez vysvětlení, tak následující generace jimi formovaná již věřila deformovaně. Podstata pravd víry byla nahrazena akcidentem. Toto se de facto opakuje každou generaci v pokoncilní církvi. Proto dnes vidíme totální rozvrat v pokoncilní církvi, a proto ji také můžeme s klidným svědomím nazvat KHS. Pochybující věřící byli umlčování ze začátku poukazováním na naprostou nezávažnost jejich obav, na neúplnost jejich obrazu rozhodných skutečností a nemožnost vyvozování kategorických závěrů, případně na nekompetentnost a neposlušnost.

Přes výše uvedené, ale souhlasím, že v Čechách je FSSPX dobře použitelnou farností.

To je výstižné, souhlasím, až na poslední větu.

Sice jsem měl v úmyslu používat FSSPX jako svou „farnost“ i poté, co mi bylo řečeno, že buď se distancuji od biskupa Williamsona nebo přestanu hrát na varhany u FSSPX (a já si vybral to druhé).
Ovšem v následujících týdnech po vyslechnutí několika kázání PTS, která vždy obsahovala demagogické narážky na jeho nové úhlavní nepřátele (kterými už nejsou ani tak modernisté, jako spíš „williamsonovci“, tedy de facto lefebvristé  Very Happy ) a po přečtení letáku č. 134 jsem usoudil, že toto prostředí se stalo příliš nezdravým. Začalo jít více o „politiku“ a méně o Víru. Vše se potvrdilo, když jsem se dozvěděl, co po mém odchodu PTS o mně povídal mým přátelům i některým kněžím.

Na Moravě je tedy FSSPX podle mého názoru jako farnost nepoužitelné. V Čechách sice působí PAH, kterého považuji za dobrého člověka a takových podrazů by asi nebyl schopen, ale je pod vlivem svého nadřízeného, takže může vykonávat jeho politiku (sic), aniž by tušil, že dělá něco špatného.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





REX! - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 4 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
REX!
Návrat nahoru 
Strana 4 z 5Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Odkazy :: Katolické stránky-
Přejdi na: