+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

 

 Vhodná příprava na křest (Brno)

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Vhodná příprava na křest (Brno) Empty
PříspěvekPředmět: Vhodná příprava na křest (Brno)   Vhodná příprava na křest (Brno) Icon_minitime15.02.12 23:40

Zdravím,
jsem věřícím a ke křtu jsem se po menším váhání zcela rozhodl před necelým rokem, kdy jsem si také začal zjišťovat potřebné informace. Jelikož jsem studentem univerzity v Brně, kde také trávím nejvíce času (jinak s trvalým bydlištěm ve Zlíně), rád bych podstoupil přípravu na křest právě tam. Když jsem se onehdá díval na vhodná místa, kamarádi a známí z okruhu, řekněme, tradičních katolíků, mi samozřejmě doporučili FSSPX a P. Tomáše Stritzka s tím, že nejlepší přípravou mi udělá on. Kamarádi však byli, zcela přirozeně, pouze na této přípravě, a tak nemám možnost srovnání.

Na tomto fóru jsem nový a ještě jsem se nestihl rozkoukat, ta nevím, zdali není moc rouhačské napsat, že se zúčastňuji i pokoncilních mší, a to mnohem častěji než tridentských. I z toho důvodu bych rád podstoupil přípravu jinde.

Známí křesťané mi pak doporučovali brněnské jezuity, kteří se, jak mi později bylo řečeno, křtům studentů, stejně jako dalším aktivitám církve pro studenty (mše, VKH) věnují. Na studentské mše však nechodím, u jezuitů jsem párkrát byl, ale... Vůbec nejvíce mě odradil kněz Miroslav Herold, kterého jsem prvně viděl v televizi. Je zároveň církevním historikem, což by mi teoreticky mohlo imponovat, protože sám historii na filozofické fakultě studuji. Bohužel, dokument o sv. Vojtěchovi, na němž se spolupodílel, se mi vůbec nelíbil a nejvíce mě odpuzovaly snad právě jeho vstupy. Ve zkratce mluvil o sv. Vojtěchovi jako o vůbec prvním Evropanovi (tak nějak se dokument i jmenoval), který už tehdy přinášel myšlenky budoucí Evropské unie. S tím samozřejmě nesouhlasím a vůbec EU v současné podobě považuji za koncentrované zlo. Tak jsem si, přiznám, udělal na "otce Mirka" negativní názor již před setkáním. K tomu dokonce došlo, když měl první přijímání kamarád-spolužák, který si jej velmi pochvaloval. Na přijímání jsem byl pozván a posléze, když jsem si měl s otcem Mirkem podat ruku, nebyl mi o nic sympatičtější. Určitě bych u něj nechtěl dělat přípravu. Nehledě na to všechno, jsem o brněnských jezuitech slyšel nějaké řeči, snad přehnané, že jsou vůbec nejliberálnější.

Následně jsem napsal na stránky kostela sv. Michala, odpověděl mi kněz Nešpor, tuším Petr. Sešel jsem se s ním, ale nepotěšil mě. Doporučil mi jezuity s tím, že u Michala se to nedělává, ale že jezuité jsou vážně supr ;-).

Hledání jsem pak upustil, protože jsem v rámci studentského programu erasmus odcestoval do Itálie, kde stále pobývám, nejspíše až do léta. Do té doby chci alespoň zjistit, kde by byla příprava na křest nejvhodnější, tím myslím nejdůslednější.

Rád bych se tedy zeptal vážených diskutujících, co mi doporučíte vy? Preferuji samozřejmě Brno, kde trávím nejvíce času, pokud však víte o dobrém místě ve Zlíně, snad bych si poradil i zde. Předem mockrát děkuji. †
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Vhodná příprava na křest (Brno) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vhodná příprava na křest (Brno)   Vhodná příprava na křest (Brno) Icon_minitime16.02.12 6:37

Nevadí, že chodíte více na NOM, než na katolickou mši svatou. Pokud nechcete mít v hlavě guláš, opravdu bude nejlepší kontaktovat PTS.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
bJ


Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

Vhodná příprava na křest (Brno) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vhodná příprava na křest (Brno)   Vhodná příprava na křest (Brno) Icon_minitime16.02.12 10:37

Chodit na NOM není ideální, to asi víte sám, ale rozhodně to není překážkou absolvovat přípravu u PTS.
Jak píše Jakub, nechcete-li mít v hlavě guláš, jděte za PTS.
V modernismu jde totiž zmatení víry se zmatením rozumu ruku v ruce. Dochází k degeneraci nejen v oblasti nadpřirozené, ale i přirozené. Nevím v Brně o nikom kromě PTS, PAH a PZJKO, kdo by tím nebyl zasažen a učil katolické víře v její plnosti.
Takže bych Vám taky doporučil PTS. Určitě vás nekousne a hlavu vám neutrhne. A jestli budete v hledání Pravdy vytrvalý a důsledný, stejně u něho dříve nebo později skončíte :-)

EDIT: "Skončíte" ve smyslu že tam naleznete co jste hledal, ne že to s vámi špatně dopadne.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Vhodná příprava na křest (Brno) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vhodná příprava na křest (Brno)   Vhodná příprava na křest (Brno) Icon_minitime17.02.12 1:07

Zeptejte se PTS, on Vám někoho doporučí. Jesuity rozhodně NEE!
VKH je dobré misijní území, to se Vás ale bude týkat nejdřív tak za 3 roky, podle toho, jak budete schopný pobrat nauku.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Vhodná příprava na křest (Brno) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vhodná příprava na křest (Brno)   Vhodná příprava na křest (Brno) Icon_minitime17.02.12 15:12

Děkuji všem za odpovědi a snahu pomoci.

bratr Jan: Můžu se zeptat na jména a místo působnosti kněží PAH a PZJKO? Díky.

ospilos: mockrát děkuji, vůbec mě nenapadlo napsat PTS, zdali by mi on někoho nedoporučil, zkusím to.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Vhodná příprava na křest (Brno) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vhodná příprava na křest (Brno)   Vhodná příprava na křest (Brno) Icon_minitime17.02.12 15:40

Jezuity, ani ostatní nomáky ne, ani ty konzervy, neboť jsou plní kompromisů, i když nejsou tak vymetení jak modernisté. Určitě kontaktovat PTS, ve Zlejně na nomík nechodit, jsou to modernisté non plus ultras.
Každou neděli je v Otrokovicích, pokud nejedete na víkend důmu, sv. liturgie v 9 hod. na náměstí v původním kostele.
V Brně lze jit na tradiční do Černovic, popř. sv. liturgii u sv. Máří Magdaleny v 10.15.
Ono i ten důstojně slavený NOM je jen luterský NOM.
Návrat nahoru Goto down
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
bJ


Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

Vhodná příprava na křest (Brno) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vhodná příprava na křest (Brno)   Vhodná příprava na křest (Brno) Icon_minitime17.02.12 16:33

PAH je P. Aleš Hakl a PZJKO je P. Zdeněk Jan Kapistrán Obdržálek OFM. Oba působí na stejném místě jako PTS.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Vhodná příprava na křest (Brno) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vhodná příprava na křest (Brno)   Vhodná příprava na křest (Brno) Icon_minitime17.02.12 19:46

bratr Jan: díky, takže tak či tak napíši panu PTS.

René Václavek: Také děkuji, bohužel ty Otrokovice nemůžou vyjít, ve Zlíně chodívám na vánoční a velikonoční mši, teď tam byl na Vánoce nový kněz, jméno si bohužel nepamatuji, ale citoval sv. J. M. Vianneye a celkem se mi jeho kázání líbilo, na rozdíl od dřívějších kázání jiných kněží ve Zlíně (byl jsem tam ale opravdu jen párkrát, takže nemám co -- a vlastně ani nemohu -- soudit). Je to tam tedy celkově tak hrozné, toho mladého kněze nevyjímaje?
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Vhodná příprava na křest (Brno) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vhodná příprava na křest (Brno)   Vhodná příprava na křest (Brno) Icon_minitime19.02.12 10:21

AdamV napsal:
bratr Jan: díky, takže tak či tak napíši panu PTS.

René Václavek: Také děkuji, bohužel ty Otrokovice nemůžou vyjít, ve Zlíně chodívám na vánoční a velikonoční mši, teď tam byl na Vánoce nový kněz, jméno si bohužel nepamatuji, ale citoval sv. J. M. Vianneye a celkem se mi jeho kázání líbilo, na rozdíl od dřívějších kázání jiných kněží ve Zlíně (byl jsem tam ale opravdu jen párkrát, takže nemám co -- a vlastně ani nemohu -- soudit). Je to tam tedy celkově tak hrozné, toho mladého kněze nevyjímaje?
NOMu se raději vyhnout, i když kněz nemusí být vždy modernista. A Zlejnu zvlášť, kostel vypadá jak kalvinská modlitebna.
Návrat nahoru Goto down
Thomas More
Advokát maličkých
Advokát maličkých
Thomas More


Male Počet příspěvků : 604
Věk : 55
Na +T+ od : 26. 06. 10

Vhodná příprava na křest (Brno) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vhodná příprava na křest (Brno)   Vhodná příprava na křest (Brno) Icon_minitime19.02.12 13:21

na P.Kapistrána Obdržálka jsem slyšel chválu
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Vhodná příprava na křest (Brno) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vhodná příprava na křest (Brno)   Vhodná příprava na křest (Brno) Icon_minitime25.03.12 23:06

Řeším podobný problém jako AdamV, akorát v Praze. Předpokládám, že také v tomto případě doporučujete kontaktovat PTS. Nebo existuje nějaká jiná možnost?
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Vhodná příprava na křest (Brno) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vhodná příprava na křest (Brno)   Vhodná příprava na křest (Brno) Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Vhodná příprava na křest (Brno)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: