+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera Empty
PříspěvekPředmět: Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera   Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera Icon_minitime21.02.12 0:02

Zdravím, narazil jsem na zajímavou publikaci podle všeho brněnské skupiny nazvané Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera. Mohu se zeptat na informace o této skupině? Našel jsem jejich stránky (cormier.cz, které jsou nefunkční, a pak http://www.cormier.websnadno.cz/ ), ale zatím z toho moc moudrý nejsem.

Předem díky! Shocked
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera   Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera Icon_minitime21.02.12 8:34

Myslím, že to je III. řád O.P.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera   Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera Icon_minitime21.02.12 15:56

Zkuste se případně spojit s tím sdružením přátel bl. Hyacinta Maria Cormiera . Na jejich stránkách bylo mnoho dobrých textů, např. kompletní Summa contra gentiles sv. Tomáše Aq. v češtině. Ty nové jsou zatím torzo.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera   Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera Icon_minitime21.02.12 16:18

na ty staré se dá s trochou důvtipu ještě dostat, např. přes http://www.archive.org
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera   Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera Icon_minitime24.02.12 11:42

Sdružení bl. Hyacinta M. Cormiera není totožné s III. řádem OP v Brně, nicméně je s ním úzce spojené personálně. Jde o občanské sdružení, které se zabývá publikační činností, pořádáním výstav křesťanského umění a podobně. Toto sdružení zakládal ještě P. Jiří Maria Veselý OP, který byl v padesátých letech uzdraven na přímluvu otce Cormiera a zasloužil se významně o jeho beatifikační proces. Pokud máte zájem o bližší informace či o nějaké publikace můžete se obrátit na otce Tomáše Bahounka OP bahounek@cormier.cz

P.S. Akorát teď nevím, jestli ten mail funguje, když původní doména je zrušená.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera   Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera Icon_minitime24.02.12 17:40

Baptista: díky za info. Jelikož, jak sám píšete, je doména zrušena, mail nedorazí.
Po Vašem přiblížení mě to mrzí ještě víc - rád bych někdy navštívil některou z výstav - to by mě zajímalo.

Nevíte o způsobu, jak zjistit program budoucích výstav? Případně zakoupit některou z publikací? Konkrétně mě zaujala ta o zednářích - Svobodné zednářství jako sociálně patologický jev. Autorem má být jakýsi kolektiv "SVAM", nevím, oč se jedná. Z archivu shora zmíněné stránky se mi podařilo celý dokument (všechny kapitoly) postahovat a uložit do wordu, ale v úvodu je napsáno, že se jedná o stručný výtah z rozsáhlejšího díla. Nic bližšího jsem nedopátral (nevím ani, zdali se kompletní dílo jmenuje stejně), ale měl bych o spis zájem.

Předem díky za pomoc.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera   Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera Icon_minitime27.02.12 9:53

Já vám seženu nový mail na otce Tomáše Bahounka OP. Myslím, že původní texty ze starých stránek se postupně přesunou na stránky nové, ale kdoví kdy.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera   Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera Icon_minitime28.02.12 4:18

Jak jsem psal, přístup k původním textům se mi podařil lišácky přes ten archive.org a archiv na google vyhledávači, ale ten spis, o kterém mluvím, se uvádí pouze jako "stručný výtah z rozsáhlejšího díla", tak by mě zajímalo, zdali by se dalo ono zakoupit :-).

Za e-mail Vám budu moc vděčný!
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera Empty
PříspěvekPředmět: Re: Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera   Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Sdružení přátel bl. Hyacinta M. Cormiera
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: