+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Tridentské vyznání

    Goto down 
    3 posters
    AutorZpráva
    Josafat
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Josafat


    Male Počet příspěvků : 537
    Bydliště : Imperium Austro-Hungaricum
    Na +T+ od : 31. 01. 08

    Tridentské vyznání Empty
    PříspěvekPředmět: Tridentské vyznání   Tridentské vyznání Icon_minitime27.02.12 10:19

    Nemáte, prosím Vás, někdo odkaz na český překlad tridentského vyznání víry? Já to mám latinsky a staroslověnsky, ale potřebuji to dnes dát někomu v češtině (k odpřísáhnutí Very Happy) a nemůžu to nikde najít a nechce se mi to překládat.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Tridentské vyznání Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Tridentské vyznání   Tridentské vyznání Icon_minitime27.02.12 12:10

    Tak snad to může říct staroslověnsky, ne?

    https://kostelsvatekateriny.signaly.cz/1002/credo-tridentskeho-koncilu-proffesio

    Josafat napsal:
    Nemáte, prosím Vás, někdo odkaz na český překlad tridentského vyznání víry? Já to mám latinsky a staroslověnsky, ale potřebuji to dnes dát někomu v češtině (k odpřísáhnutí Very Happy) a nemůžu to nikde najít a nechce se mi to překládat.
    Návrat nahoru Goto down
    Thomas More
    Advokát maličkých
    Advokát maličkých
    Thomas More


    Male Počet příspěvků : 604
    Věk : 55
    Na +T+ od : 26. 06. 10

    Tridentské vyznání Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Tridentské vyznání   Tridentské vyznání Icon_minitime27.02.12 12:49

    myslím,že to bylo jako příloha knihy Náměstkové Kristovi.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Tridentské vyznání Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Tridentské vyznání   Tridentské vyznání Icon_minitime27.02.12 13:25

    Zdravím, smím se zeptat na knihu Náměstkové Kristovi? Rád bych si totiž něco o papežství přečetl, ale nevím, po které knize sáhnout. Děkuji za radu.

    Thomas More napsal:
    myslím,že to bylo jako příloha knihy Náměstkové Kristovi.
    Návrat nahoru Goto down
    Josafat
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Josafat


    Male Počet příspěvků : 537
    Bydliště : Imperium Austro-Hungaricum
    Na +T+ od : 31. 01. 08

    Tridentské vyznání Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Tridentské vyznání   Tridentské vyznání Icon_minitime27.02.12 13:38

    Timor Mortis napsal:
    Tak snad to může říct staroslověnsky, ne?

    https://kostelsvatekateriny.signaly.cz/1002/credo-tridentskeho-koncilu-proffesio

    Josafat napsal:
    Nemáte, prosím Vás, někdo odkaz na český překlad tridentského vyznání víry? Já to mám latinsky a staroslověnsky, ale potřebuji to dnes dát někomu v češtině (k odpřísáhnutí Very Happy) a nemůžu to nikde najít a nechce se mi to překládat.

    Dík, už jsem to nakonec našel i tady https://crux.forumczech.com/t3-vyznani-viry
    P.S. Prej to neumí přečíst v cyrilici - to je ta dnešní mládež...
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Tridentské vyznání Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Tridentské vyznání   Tridentské vyznání Icon_minitime27.02.12 14:46

    Na ja...tak to já taky neumím přečíst. :-) Su hlópé a nevzdělané.

    Josafat napsal:
    Timor Mortis napsal:
    Tak snad to může říct staroslověnsky, ne?

    https://kostelsvatekateriny.signaly.cz/1002/credo-tridentskeho-koncilu-proffesio

    Josafat napsal:
    Nemáte, prosím Vás, někdo odkaz na český překlad tridentského vyznání víry? Já to mám latinsky a staroslověnsky, ale potřebuji to dnes dát někomu v češtině (k odpřísáhnutí Very Happy) a nemůžu to nikde najít a nechce se mi to překládat.

    Dík, už jsem to nakonec našel i tady https://crux.forumczech.com/t3-vyznani-viry
    P.S. Prej to neumí přečíst v cyrilici - to je ta dnešní mládež...
    Návrat nahoru Goto down
    Ave
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Ave


    Počet příspěvků : 565
    Na +T+ od : 26. 10. 09

    Tridentské vyznání Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Tridentské vyznání   Tridentské vyznání Icon_minitime27.02.12 23:06

    lacrim napsal:
    Zdravím, smím se zeptat na knihu Náměstkové Kristovi? Rád bych si totiž něco o papežství přečetl, ale nevím, po které knize sáhnout. Děkuji za radu.

    Thomas More napsal:
    myslím,že to bylo jako příloha knihy Náměstkové Kristovi.

    Knihu jsem četl. Je to prostě líčeno jednotlivý pontifikát za pontifikátem. Kniha je čtivá, dá se číst od začátku do konce nebo také třeba zprostředka ohledně nějakého pontifikátu. Poskytuje stručně i informace kolem a souvislosti. Pokud si však pamatuji, tak nároky na nějakou seriózní a vědeckou práci nesplňuje, o což se autor asi ani nesnažil - je to prostě taková populární příručka. Druhá věc, kterou musí člověk překousnout, je tragický překlad do češtiny, neboť knihu evidentně překládal někdo, kdo se v otázkách katolické víry příliš nevyznal. Tak např. biřmování je "konfirmace", co si pamatuji.

    Jinak je kniha dosti tlustá, končí za pontifikátu JPII. Byla o ní napsána recenze v nějakém čísle časopisu Te Deum. Určitě dohledáte, pokud jste již nečetl.
    Návrat nahoru Goto down
    Ave
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Ave


    Počet příspěvků : 565
    Na +T+ od : 26. 10. 09

    Tridentské vyznání Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Tridentské vyznání   Tridentské vyznání Icon_minitime27.02.12 23:10

    Neřekl bych, že umění číst v cyrilici je povinnou výbavou vzdělance. Bylo by hezké se dožít času, kdy prototyp vzdělané osoby - katolický kněz, umí přečíst alespoň text v latině, tzn. vlastně v jeho mateřštině Very Happy

    Timor Mortis napsal:
    Na ja...tak to já taky neumím přečíst. :-) Su hlópé a nevzdělané.

    Josafat napsal:
    Timor Mortis napsal:
    Tak snad to může říct staroslověnsky, ne?

    https://kostelsvatekateriny.signaly.cz/1002/credo-tridentskeho-koncilu-proffesio

    Josafat napsal:
    Nemáte, prosím Vás, někdo odkaz na český překlad tridentského vyznání víry? Já to mám latinsky a staroslověnsky, ale potřebuji to dnes dát někomu v češtině (k odpřísáhnutí Very Happy) a nemůžu to nikde najít a nechce se mi to překládat.

    Dík, už jsem to nakonec našel i tady https://crux.forumczech.com/t3-vyznani-viry
    P.S. Prej to neumí přečíst v cyrilici - to je ta dnešní mládež...
    Návrat nahoru Goto down
    Josafat
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Josafat


    Male Počet příspěvků : 537
    Bydliště : Imperium Austro-Hungaricum
    Na +T+ od : 31. 01. 08

    Tridentské vyznání Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Tridentské vyznání   Tridentské vyznání Icon_minitime28.02.12 15:04

    Ave napsal:

    Knihu jsem četl. Je to prostě líčeno jednotlivý pontifikát za pontifikátem. Kniha je čtivá, dá se číst od začátku do konce nebo také třeba zprostředka ohledně nějakého pontifikátu. Poskytuje stručně i informace kolem a souvislosti. Pokud si však pamatuji, tak nároky na nějakou seriózní a vědeckou práci nesplňuje, o což se autor asi ani nesnažil - je to prostě taková populární příručka. Druhá věc, kterou musí člověk překousnout, je tragický překlad do češtiny, neboť knihu evidentně překládal někdo, kdo se v otázkách katolické víry příliš nevyznal. Tak např. biřmování je "konfirmace", co si pamatuji.

    Jinak je kniha dosti tlustá, končí za pontifikátu JPII. Byla o ní napsána recenze v nějakém čísle časopisu Te Deum. Určitě dohledáte, pokud jste již nečetl.

    Jo, překlad je fakt silné kafe, já si zase pamatuji postavu Filipa Deacona (coz měl být jáhen Filip ze Skutků apoštolských)
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Tridentské vyznání Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Tridentské vyznání   Tridentské vyznání Icon_minitime03.03.12 15:43

    Ave, děkuji za minirecenzi.
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Tridentské vyznání Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Tridentské vyznání   Tridentské vyznání Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Tridentské vyznání
    Návrat nahoru 
    Strana 1 z 1
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Apologie víry a Církve-
    Přejdi na: