+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Katolický katechismus ONLINE

    Goto down 
    3 posters
    AutorZpráva
    Pafnucius-Maria
    Trady
    Trady
    Pafnucius-Maria


    Male Počet příspěvků : 230
    Bydliště : Gitschin
    Na +T+ od : 13. 09. 11

    Katolický katechismus ONLINE Empty
    PříspěvekPředmět: Katolický katechismus ONLINE   Katolický katechismus ONLINE Icon_minitime19.06.12 12:40

    http://katolicky-katechismus.cz/ Katolický katechismus ThDr. Františka Tomáška z r. 1955 ke studiu online. V dohledné době se zde objeví ve stejné podobě "Veliký katechismus katolického náboženství" z r. 1898 a snad i Lidový katechismus I.,II.,III. od Spiraga.
    Návrat nahoru Goto down
    Iva Podzimková
    obecni blb
    obecni blb
    Iva Podzimková


    Počet příspěvků : 269
    Na +T+ od : 20. 09. 11

    Katolický katechismus ONLINE Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický katechismus ONLINE   Katolický katechismus ONLINE Icon_minitime19.06.12 22:06

    Nakladatelství michaelsa.cz vydalo Katechismus katolického náboženstřví od Thdr.Tomáška v r.2009.
    Původní text z r.1955 byl částečně jazykově upraven dle současného pravopisného úzu.
    Je přehledný, dobře se čte, doporučuji .
    Návrat nahoru Goto down
    JL
    Trady
    Trady
    JL


    Počet příspěvků : 1863
    Na +T+ od : 06. 06. 08

    Katolický katechismus ONLINE Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický katechismus ONLINE   Katolický katechismus ONLINE Icon_minitime19.06.12 22:14

    To jste si s tím teda pohnul, mě takové věci trvají dýl.

    Můžu ty knihy prohnat OCR, ale ty opravy musíte sám.

    Jinak by to chtělo doplnit skloňování/časování, viz výsledky hledání pro:

    Duch Svatý
    Ducha Svatého
    ...

    Pošlu to těm co berou katechismus mailem.

    Jinak třeba náhodný výběr kapitol pro toho kdo hledá Boží prst, něco jako je tady:

    http://katolikrevue.ath.cx/katecheze.htm (klidně to můžete přebírat ajaxem nebo jednoduše do iframe a nastylovat to přes javascript)
    Návrat nahoru Goto down
    Pafnucius-Maria
    Trady
    Trady
    Pafnucius-Maria


    Male Počet příspěvků : 230
    Bydliště : Gitschin
    Na +T+ od : 13. 09. 11

    Katolický katechismus ONLINE Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický katechismus ONLINE   Katolický katechismus ONLINE Icon_minitime19.06.12 23:01

    Ono jsem to totiž měl daleko jednodušší v tom, že celý přepis do wordu mi věnovalo právě nakladatelství MichaelSA na tenhle projekt. Nicméně jsme se dohodli na skupině HPO na facebooku, že budeme přepisovat Veliký katechismus katolického náboženství z r. 1896 a snad se dostane i na Spiraga a jeho Lidový katechismus. Do toho by se muselo ale zapojit více lidí, páč 3 díly sou 3 díly...


    JL napsal:
    To jste si s tím teda pohnul, mě takové věci trvají dýl.

    Můžu ty knihy prohnat OCR, ale ty opravy musíte sám.

    Jinak by to chtělo doplnit skloňování/časování, viz výsledky hledání pro:

    Duch Svatý
    Ducha Svatého
    ...

    Pošlu to těm co berou katechismus mailem.

    Jinak třeba náhodný výběr kapitol pro toho kdo hledá Boží prst, něco jako je tady:

    http://katolikrevue.ath.cx/katecheze.htm (klidně to můžete přebírat ajaxem nebo jednoduše do iframe a nastylovat to přes javascript)
    Návrat nahoru Goto down
    JL
    Trady
    Trady
    JL


    Počet příspěvků : 1863
    Na +T+ od : 06. 06. 08

    Katolický katechismus ONLINE Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický katechismus ONLINE   Katolický katechismus ONLINE Icon_minitime20.06.12 12:12

    No to já vím, ale jde o to zprovoznění. Já něco slíbím a pak se rohatej postará abych neměl čas a sílu.
    Návrat nahoru Goto down
    Pafnucius-Maria
    Trady
    Trady
    Pafnucius-Maria


    Male Počet příspěvků : 230
    Bydliště : Gitschin
    Na +T+ od : 13. 09. 11

    Katolický katechismus ONLINE Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický katechismus ONLINE   Katolický katechismus ONLINE Icon_minitime20.06.12 12:15

    To chápu, opravdu. Taky nemůžu uvěřit té milosti, že se tak rychle povedlo Opus Dei (to skutečné) Very Happy

    JL napsal:
    No to já vím, ale jde o to zprovoznění. Já něco slíbím a pak se rohatej postará abych neměl čas a sílu.
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Katolický katechismus ONLINE Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický katechismus ONLINE   Katolický katechismus ONLINE Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Katolický katechismus ONLINE
    Návrat nahoru 
    Strana 1 z 1
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Odkazy :: Katolické stránky-
    Přejdi na: