+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Katolicita České pohanské republiky

    Goto down 
    +3
    Quido van Rijn
    Michal Kretschmer
    Fr. Albert T.O.P.
    7 posters
    Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
    AutorZpráva
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime11.08.07 19:18

    Iacobus Augustinus napsal:
    Bratrstvo je důkaz, že pokud lidé chtějí, faráře si zaplatí.
    Když nechtějí, tak prostě nezaplatí. Kněží se budou muset začít snažit. Budou nuceni opravdu pastorovat.
    Ono mít každý měsíc jistý plat je moc pohodlné. A podle toho to taky mnohde vypadá.
    Proti přerozdělování nic nemám. A křesťanská solidarita by fungovat měla ne? Pokud Morava je opravdu tak katolická, jak pořád tvrdí, ty peníze a kněze by pohanským Čechům poslala.
    Když si faráře nezaplatí, tak prostě nebude. A věřící, budou-li chtít na mši svatou, prostě sednou na vlak, do auta a pojedou na nejbližší místo, kde bude.
    Mnozí z nás nedělají nic jiného.
    Mně se nelíbí, že část mých daní jde třeba modernistům, protestantům, sektám a jiným uctívačům kdo ví čeho.
    Chci peníze dávat tam, kde dojdou užitku. Tedy Bratrstvu.

    No nevím jak u Bratrstva, ale v Terra Incognita by věřící plat faráře (a to není jen přímý plat ale i daně, elektrika a voda na faře atd.) prostě každý měsíc x let neutáhli, a pokud jo, nezbyla by ani koruna na opravy kostelů, které do naší farnosti patří. Protože je u nás věřících ještě relativně DOST proti bídě o 10 km dál, musela by ještě část peněz jít někam po přerozdělení. Prostě nereálný stav. Kromě toho se vsadím, že se zavedením církevní daně ubude takových 30 % katolíků v matrice, jen aby nemuseli tu daň platit, což situaci ještě zhorší. No a aby tomu nebyl konec, tak my tridenťáci máme jiný zájem než modernisti (o liturgii) - a tedy nám nezbývá než jiný kostel, když trident nebude v našem vlastním atd. atd.)
    Přeji ti, aby ti tvůj optimismus v samofinancování církve z církevních daní a darů věřících BEZ neomovitého majetku, který vynáší měsíc co měsíc, rok co rok, vydržel.
    Historie ukázala, že přes to, že věřících bylo kdysi za rakouska 90 % hospodářská část farnosti a far musela fungovat. Tzn. pole lesy, louky, statky, pivovary atd. A sbírky byly krom toho také. a lidi dávali daleko víc v poměru k tomu, co měli. No a kromě toho byli štědří donátoři a odkazy z pozůstalosti, příjmy za církevní obřqdy křtiny, svatby, pohřby - kolik je těch křtin a svateb v kostele dnes? A pohřbů? No pohřby zasím jsou, ale také ubývají - a není to tím, že by lidé méně umírali Smile


    Naposledy upravil dne 11.08.07 19:30, celkově upraveno 1 krát
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime11.08.07 19:27

    Ale já neříkám, že by se na financování neměly podílet i nemovité majetky, které stát ukradl. Naopak. Zdroje samofinancování by měly být navrácené ukradené majetky plus dary věřících(tedy ta daň, jejíž určení by si každý určil sám). Prostě samofinancování až potom, co stát navrátí, co nakradl.
    Že ubude 30% matrikových katolíků? Komu to vadí? Jejich mínus, jejich svědomí.
    Já na mši svatou dojíždím. Zaplatí mi někdo někdy náklady? Těžko. Zaplatí je někdo Ondřejovi, který má 4 děti? Ani omylem. Tak ať si to ostatní vyzkouší taky, nebudou-li schopni faráře zaplatit.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime11.08.07 19:45

    Iacobus Augustinus napsal:
    Ale já neříkám, že by se na financování neměly podílet i nemovité majetky, které stát ukradl. Naopak. Zdroje samofinancování by měly být navrácené ukradené majetky plus dary věřících(tedy ta daň, jejíž určení by si každý určil sám). Prostě samofinancování až potom, co stát navrátí, co nakradl.
    Že ubude 30% matrikových katolíků? Komu to vadí? Jejich mínus, jejich svědomí.
    Já na mši svatou dojíždím. Zaplatí mi někdo někdy náklady? Těžko. Zaplatí je někdo Ondřejovi, který má 4 děti? Ani omylem. Tak ať si to ostatní vyzkouší taky, nebudou-li schopni faráře zaplatit.

    Jistě, ty to neříkáš, ale Svobodův návrh obsahuje rozlučku s nároky na vypořádání ukradeného církevního majetku. Takže samofinancování bez navrácení majetku co vynáší. A ono to tak skutečně asi dopadne. Církev dostane pravděpodobně nějaký zbylý neproduktivní majetek, stát ještě pár let bude platit faráře a pak šlus.
    Že ubude 30% katolíků (byť třeba vlažných) mě osobně vadí, protože z vlažných, kteří přesto do kostela chodí se mohou stát i katolíci opravdoví, kdežto když přestanou chodit pravidelně do svého kostela kvůli dani, tak to pak asi těžko.
    Jistě dojíždění je věc otravná, mám vyzkoušeno denně a náklady jsem si také vždycky plně hradil sám. Ale dojíždění bych do úvah o samofinancování církve netahal. Je snadnější dojíždět než udržet farnost a nenechat spadnout kostel ve vlastní obci. Budou-li všichni dojíždět, budou z těch kostelů co zbydou obsazené kostelní supermarkety a přetížení faráři budou připomínat doplňovače zboží a pokladní.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime11.08.07 20:01

    Jenže kardinálův plán na týmové farnosti a ta slavná restrukturalizace počítá s něčím na způsob "superfarností", takže tomu se taky nevyhneš.
    Já vím, co se stát chystá udělat a veselo mi z toho není. Štve mě to, jenže pokud na to Vlk přistoupí, tak jsme v kýbli. To máš pravdu.
    Z vlažného katolíka se katolík stane jen na smrtelné posteli. Very Happy
    Neřekl bych, že je snazší dojíždět. Já sám bych dal poslední fenik, aby kostel u nás nespadnul, ale musel by to být kostel, kde se slouží katolicky. Ne u hoblponku.
    S tím dojížděním jsem to řekl úmyslně. Protože to spolu souvisí. Když je farář, který dostává peníze za to, co nesplňuje církevní nároky na katolického kněze, tak prostě ty prachy od věřících nedostane. Bude žít z minima, které vydobude z těch lesů a polí, co k jeho obročí náleží. Bude-li to málo, bude se muset zamyslet, co dělá špatně a proč mu lidi jezdí jinam.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime11.08.07 20:23

    Jakube, s tím, že si věřící zaplatí svého faráře, pokud budou chtít, máš sice pravdu, ale i tohle je dvousečné. Quido má naprostou pravdu v tom, že situace Bratrstva je i v tomhle dost výjimečná. Pokud by se farníci měli na živobytí svého kněze skládat, tak se kněz dostane do velmi nezáviděníhodné pozice, stane se v podstatě zaměstnancem svých farníků, kteří ho budou existenčně držet v hrsti. Pak samozřejmě budou farníci chtít, aby jejich kněz říkal jen to, co oni chtějí slyšet a podobně. A kněz i ve vlastním zájmu jim třeba tvrdé věci říkat nebude. Už dnes je to drsné, když se hrají na "demokracii" ve farních sovětech, co by přišlo pak, to už si ani nedokážu představit, nebo spíš ani nechci.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime11.08.07 20:29

    Jenže já nechci, aby farář byl rukojmí farníků.
    Větší část příjmů by byla z nemovitého majetku. Ale příjem ze sbírek by byl natolik mizivá položka, že by ho to asi nijak zásadně neovlivnilo(případně nízké příjmy by mu byly jen příčninou k zamyšlení).
    Dříve také existovaly bohaté a chudá farnosti. Ale většinou jen tím, že měly chudé donace.
    Bratrstvo je jistě vyjímka, ale také důkaz, že to jde.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime11.08.07 20:34

    No nevím ,neřekl bych že by kněží bratrstva říkali to co chceme my věřící slyšet ,ono je to o tom jestli ti věřící chtějí katolického kněze .
    Na druhou stranu to může vyřadit ze hry všechny ujeté kněze ,které nikdo nebude chtít a pořád nevidím co je dobrého držet se farnosti za každou cenu ,když stojí věroučně a pastoračně za prd .Já bych například mohl být si jistý ,že děti připravím o víru a nebo se z nich stanou charouši .Děkuji nechci raději budu jezdit dlouhé km
    Návrat nahoru Goto down
    Michal Kretschmer
    Admin
    Admin
    Michal Kretschmer


    Male Počet příspěvků : 3365
    Věk : 80
    Bydliště : Praha
    Na +T+ od : 06. 12. 06

    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime11.08.07 21:37

    Moc se v tom nevyznám, ale problém hospodaření církve mi nepřipadá jednoduchý. V USA to už několik diecézí dotáhlo k bankrotu kvůli placení odškodného skutečnm nebo domnělým obětem kněžských deviantů. Kdyby (což má asi zase jiné problémy) kostely patřily sdružení věřících, ne církvi, které by si na bohoslužby zvalo kněze, tak by tam ty diecéze neměly moc z čeho platit.
    Rovněž myslím, že místní společenství věřících má na řádné správě majetku potřebného k "církevnímu provozu" větší zájem než kněz, který je v současné praxi po několika málo létech přemístěn jinam nebo než vzdálené vedení diecéze.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime12.08.07 9:52

    kirkmen napsal:
    No nevím ,neřekl bych že by kněží bratrstva říkali to co chceme my věřící slyšet ,ono je to o tom jestli ti věřící chtějí katolického kněze .
    Na druhou stranu to může vyřadit ze hry všechny ujeté kněze ,které nikdo nebude chtít a pořád nevidím co je dobrého držet se farnosti za každou cenu ,když stojí věroučně a pastoračně za prd .Já bych například mohl být si jistý ,že děti připravím o víru a nebo se z nich stanou charouši .Děkuji nechci raději budu jezdit dlouhé km

    Dnes možná stojí tvá farnost pastoračně a věroučně za prd ale měli bychom myslet i do budoucna, protože se situace může změnit i k lepšímu. No a rozpadlá farní obec a kostel, kam si lidé odvykli chodit tomu nepřidá.
    Kromě toho domysli tento případ:
    Jistě zdroje od věřících jsou omezené a mohou uživit najednou a dlouhodobě x kněží a biskupů a bratrů a sester na farách a v klášterech a zaplatit běžný provoz, tj. např. otop, elektřinu, vodu, nezbytnou údržbu a opravy objektů. Co se stane s těmi kněžími či řeholníky, kteří budou přes počet, tj., na které už výběr nebude ten který rok stačit? Půjdou na úřad práce a budou si hledat zaměstnání - nic jiného jim nezbyde. Neříkám, že by to některým neprospělo, kdyby poznali co obnáší práce na své vlastní obživě. Kromě toho si však budou muset minimálně na přechodnou dobu výpadku financí sehnat vlastní bydlení atd atd, prostě zařídit si soukromý život s tím, že není jistota, že někdy v budoucnu budou moci počet kněží z "obročí" doplnit.
    Bez stálých příjmů, zajištěných výnosným majetkem to prostě nikdy nešlo a nepůjde. Obec věřících v tom kterém místě se stále mění co do složení, počtu a kvality, takže je nezbytné mít v záloze pro čas finanční krize stálé výnosy. Myslím, že na tom se zde shodujeme všichni.
    Ovšem ten Svobodův návrh, o kterém se bavíme NEPOČÍTÁ s tím, že restituce polností a lesů atd proběhnou. A za tohoto stavu se já osobně domnívám, že dlouhodobě nelze finanční situaci Církve v ČR udržet.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime12.08.07 10:03

    Iacobus Augustinus napsal:
    Jenže kardinálův plán na týmové farnosti a ta slavná restrukturalizace počítá s něčím na způsob "superfarností", takže tomu se taky nevyhneš.
    Já vím, co se stát chystá udělat a veselo mi z toho není. Štve mě to, jenže pokud na to Vlk přistoupí, tak jsme v kýbli. To máš pravdu.
    Z vlažného katolíka se katolík stane jen na smrtelné posteli. Very Happy
    Neřekl bych, že je snazší dojíždět. Já sám bych dal poslední fenik, aby kostel u nás nespadnul, ale musel by to být kostel, kde se slouží katolicky. Ne u hoblponku.
    S tím dojížděním jsem to řekl úmyslně. Protože to spolu souvisí. Když je farář, který dostává peníze za to, co nesplňuje církevní nároky na katolického kněze, tak prostě ty prachy od věřících nedostane. Bude žít z minima, které vydobude z těch lesů a polí, co k jeho obročí náleží. Bude-li to málo, bude se muset zamyslet, co dělá špatně a proč mu lidi jezdí jinam.

    1. Superfarnosti jsou blbost a jestli se to zrealizuje, tak malé farnosti a vesnické kostely půjdou do kytek.

    2. Jestliže se z vlažného katolíka stane katolík na smrtelné posteli -
    pak zaplať Pán Bůh za to. Jestliže však z vlažného katolíka vyprchá i ten poslední zbytek víry, pak jeho spása je ohrožena. Lidé postupem času zrají a jejich názory i víra prochází změnami. A protože se nalomená třtina nedolomí, je pro každého vždy naděje, až do posledního okamžiku. Nebude snad větší radosti v nebi nad polepšeným hříšníkem i nad těmi vlažnými, kteří si byť na poslední chvíli dali všechno dopořádku a byli tak zachráněni, než nad námi, kteří se cítíme pevně zakotveni? Zdali vůbec nebe dojdeme, protože, kdo pevně stojí má si dát pozor aby nepadl.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime12.08.07 10:10

    Michal Kretschmer napsal:
    Moc se v tom nevyznám, ale problém hospodaření církve mi nepřipadá jednoduchý. V USA to už několik diecézí dotáhlo k bankrotu kvůli placení odškodného skutečnm nebo domnělým obětem kněžských deviantů. Kdyby (což má asi zase jiné problémy) kostely patřily sdružení věřících, ne církvi, které by si na bohoslužby zvalo kněze, tak by tam ty diecéze neměly moc z čeho platit.
    Rovněž myslím, že místní společenství věřících má na řádné správě majetku potřebného k "církevnímu provozu" větší zájem než kněz, který je v současné praxi po několika málo létech přemístěn jinam nebo než vzdálené vedení diecéze.

    Ano, je pravda, že místním záleží na řádném chodu a správě místního kostela, hřbitova atd. daleko nejvíce a to v dlouhodobém horizontu. Kdežto mnozí faráři jsou ve svých farnostech jako na výletě a nevybudují si osobní vztak k tomu místu.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime12.08.07 10:12

    1. no ano, tak to je. Ale co s tím my uděláme?
    Farní správa tak, jak teď existuje byla zavedena Marií Terezií a jako taková je přežitá. Staví na dnes již neexistujících správních obvodech.
    Nějaká restrukturalizace je nutná, ale ta, co provádí Vlk(a další biskupové ho budou následovat) bude mít přesně ten výsledek, co ty říkáš.
    2.taky souhlasím. Ono totiž na smrtelné posteli si kněze často nechá zavolat i husita, nebo český bratr.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime12.08.07 10:13

    Quido van Rijn napsal:
    Michal Kretschmer napsal:
    Moc se v tom nevyznám, ale problém hospodaření církve mi nepřipadá jednoduchý. V USA to už několik diecézí dotáhlo k bankrotu kvůli placení odškodného skutečnm nebo domnělým obětem kněžských deviantů. Kdyby (což má asi zase jiné problémy) kostely patřily sdružení věřících, ne církvi, které by si na bohoslužby zvalo kněze, tak by tam ty diecéze neměly moc z čeho platit.
    Rovněž myslím, že místní společenství věřících má na řádné správě majetku potřebného k "církevnímu provozu" větší zájem než kněz, který je v současné praxi po několika málo létech přemístěn jinam nebo než vzdálené vedení diecéze.

    Ano, je pravda, že místním záleží na řádném chodu a správě místního kostela, hřbitova atd. daleko nejvíce a to v dlouhodobém horizontu. Kdežto mnozí faráři jsou ve svých farnostech jako na výletě a nevybudují si osobní vztak k tomu místu.

    A na stranu druhou je mnoho kněží, kteří jsou spíše architekty a zedníky.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime12.08.07 10:30

    Iacobus Augustinus napsal:
    Quido van Rijn napsal:
    Michal Kretschmer napsal:
    Moc se v tom nevyznám, ale problém hospodaření církve mi nepřipadá jednoduchý. V USA to už několik diecézí dotáhlo k bankrotu kvůli placení odškodného skutečnm nebo domnělým obětem kněžských deviantů. Kdyby (což má asi zase jiné problémy) kostely patřily sdružení věřících, ne církvi, které by si na bohoslužby zvalo kněze, tak by tam ty diecéze neměly moc z čeho platit.
    Rovněž myslím, že místní společenství věřících má na řádné správě majetku potřebného k "církevnímu provozu" větší zájem než kněz, který je v současné praxi po několika málo létech přemístěn jinam nebo než vzdálené vedení diecéze.

    Ano, je pravda, že místním záleží na řádném chodu a správě místního kostela, hřbitova atd. daleko nejvíce a to v dlouhodobém horizontu. Kdežto mnozí faráři jsou ve svých farnostech jako na výletě a nevybudují si osobní vztak k tomu místu.

    A na stranu druhou je mnoho kněží, kteří jsou spíše architekty a zedníky.

    Ano, jsou tací, ale jsou tací proto, že na neutěšený stav zbořenišť se nemohli dívat. Možná je i v úradku Božím, že některý kněz opravuje a některý kněz je zase lepší pastoračně. Jsou i tací, kdo jsou dobří v obojím. Dlouhodobě se to pak vyrovnává; ti pastoračně dobří bývají mají zpravidla obě ruce levé ... Smile či jsou nepraktičtí apod. a přitom je potřeba udržovat budovy - v budoucnu nastoupí kněz, který zanedbanou údržbu "humanisty" napraví. A tak to jde dál..... Inu dary a nadání jsou různé a je dobře, že jsou využívany. Ovšem nic se nemá přehánět a tak ani kněz-architekt by neměl zanedbávat pastoraci a kněz-řečník a filosof zase architekturu. Měl by se mezi tím najít ten pověstný zlatý řez. To je ovšem ideál, který asi příliš neexistuje. Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime12.08.07 10:40

    Iacobus Augustinus napsal:
    1. no ano, tak to je. Ale co s tím my uděláme?
    Farní správa tak, jak teď existuje byla zavedena Marií Terezií a jako taková je přežitá. Staví na dnes již neexistujících správních obvodech.
    Nějaká restrukturalizace je nutná, ale ta, co provádí Vlk(a další biskupové ho budou následovat) bude mít přesně ten výsledek, co ty říkáš.
    2.taky souhlasím. Ono totiž na smrtelné posteli si kněze často nechá zavolat i husita, nebo český bratr.

    Co s tím my uděláme? Společenství tridenťáků se to přece netýká Smile
    Představuji si, že vznikne úplně nové farní společenství pro tridenťáky, kteří budou mít svého faráře a kostel, kde se slaví trident a jejich vzorný život z víry bude tím pověstným příkladem pro následování pro další farníky z oblasti, kde žijí. No a pak je zcela jedno co kdo plánuje a neplánuje a jak nakreslí do mapy hranici ....
    Pravá víra přece nezná hranice a neexistuje žádný zákaz jít tam, kam tě srdce táhne.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime12.08.07 12:02

    Quido van Rijn napsal:
    Iacobus Augustinus napsal:
    1. no ano, tak to je. Ale co s tím my uděláme?
    Farní správa tak, jak teď existuje byla zavedena Marií Terezií a jako taková je přežitá. Staví na dnes již neexistujících správních obvodech.
    Nějaká restrukturalizace je nutná, ale ta, co provádí Vlk(a další biskupové ho budou následovat) bude mít přesně ten výsledek, co ty říkáš.
    2.taky souhlasím. Ono totiž na smrtelné posteli si kněze často nechá zavolat i husita, nebo český bratr.

    Co s tím my uděláme? Společenství tridenťáků se to přece netýká Smile
    Představuji si, že vznikne úplně nové farní společenství pro tridenťáky, kteří budou mít svého faráře a kostel, kde se slaví trident a jejich vzorný život z víry bude tím pověstným příkladem pro následování pro další farníky z oblasti, kde žijí. No a pak je zcela jedno co kdo plánuje a neplánuje a jak nakreslí do mapy hranici ....
    Pravá víra přece nezná hranice a neexistuje žádný zákaz jít tam, kam tě srdce táhne.


    Dle mě je však také možné, že ve stávajících farnostech se najde dost lidí, kteří o sloužení tridentské Mše požádají kněze. A ten třeba nebude proti, protože zdaleka ne všichi kněží horují pro NOM (alespoň ti, které já znám), jak se nám to snaží vtlouci do hlavy Vlk a podobní. Náš farář při mši dokonce nabídl, že pokud by byl zájem, může se sloužit tridentský ritus. Hned jsem za ním šel. Pokud se to povede:

    1. vznikne příklad pro ostatní farníky. Třeba se jen příjdou podívat, a tak zjistí, že tradiční Mše je hlubšího významu, že při ní mohou zažít to, co jinde nenajdou. Co se dotkne jejich srdce. Jeden kněz mi říkal, že trstem za II.VK, zejména za odstavení tradičního ritu a Mariánského kultu na "vedlejší kolej" k jásotu protestatntů, bylo a je vyprázdnění katolických kostelů.

    2. analogicky by tedy mohlo, a já jsem přesvědčen, že také dojde, k zpětnému "běhu" neblahého vývoje a nápravě. Asi by nebylo dobré, zavrhovat všechny farnosti a kněze v nich sloužící jeno kvůli NOM. Důležité je ZAČÍT.

    3. lidé opět najdou cestu k Bohu. Když po 2k let tato mše zapalovala lidem v srdcích tak silnou víru, že pro ni byli sto zemřít mnohdy i mučednickou smrtí, tak znovu naplní i kostely.
    Takže myslím, že i tridenťáků se to týká...Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime12.08.07 12:18

    Martin napsal:
    Quido van Rijn napsal:
    Iacobus Augustinus napsal:
    1. no ano, tak to je. Ale co s tím my uděláme?
    Farní správa tak, jak teď existuje byla zavedena Marií Terezií a jako taková je přežitá. Staví na dnes již neexistujících správních obvodech.
    Nějaká restrukturalizace je nutná, ale ta, co provádí Vlk(a další biskupové ho budou následovat) bude mít přesně ten výsledek, co ty říkáš.
    2.taky souhlasím. Ono totiž na smrtelné posteli si kněze často nechá zavolat i husita, nebo český bratr.

    Co s tím my uděláme? Společenství tridenťáků se to přece netýká Smile
    Představuji si, že vznikne úplně nové farní společenství pro tridenťáky, kteří budou mít svého faráře a kostel, kde se slaví trident a jejich vzorný život z víry bude tím pověstným příkladem pro následování pro další farníky z oblasti, kde žijí. No a pak je zcela jedno co kdo plánuje a neplánuje a jak nakreslí do mapy hranici ....
    Pravá víra přece nezná hranice a neexistuje žádný zákaz jít tam, kam tě srdce táhne.


    Dle mě je však také možné, že ve stávajících farnostech se najde dost lidí, kteří o sloužení tridentské Mše požádají kněze. A ten třeba nebude proti, protože zdaleka ne všichi kněží horují pro NOM (alespoň ti, které já znám), jak se nám to snaží vtlouci do hlavy Vlk a podobní. Náš farář při mši dokonce nabídl, že pokud by byl zájem, může se sloužit tridentský ritus. Hned jsem za ním šel. Pokud se to povede:

    1. vznikne příklad pro ostatní farníky. Třeba se jen příjdou podívat, a tak zjistí, že tradiční Mše je hlubšího významu, že při ní mohou zažít to, co jinde nenajdou. Co se dotkne jejich srdce. Jeden kněz mi říkal, že trstem za II.VK, zejména za odstavení tradičního ritu a Mariánského kultu na "vedlejší kolej" k jásotu protestatntů, bylo a je vyprázdnění katolických kostelů.

    2. analogicky by tedy mohlo, a já jsem přesvědčen, že také dojde, k zpětnému "běhu" neblahého vývoje a nápravě. Asi by nebylo dobré, zavrhovat všechny farnosti a kněze v nich sloužící jeno kvůli NOM. Důležité je ZAČÍT.

    3. lidé opět najdou cestu k Bohu. Když po 2k let tato mše zapalovala lidem v srdcích tak silnou víru, že pro ni byli sto zemřít mnohdy i mučednickou smrtí, tak znovu naplní i kostely.
    Takže myslím, že i tridenťáků se to týká...Smile

    Také že se v naší farnosti našlo - a jsme požádali, ovšem náš kněz naše přání nevyslyšel. Takže budeme rádi, pokud to bude někde blízko a alespoň někdy. Časem se uvidí.
    Máš také pravdu v těch bodech 1,2,3, a že se to tridenťáků netýká jsem myslel se šmajlíkem.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime03.10.07 21:22

    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    František Matěj
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    František Matěj


    Male Počet příspěvků : 332
    Věk : 55
    Bydliště : Praha
    Na +T+ od : 10. 12. 06

    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime05.10.07 23:07

    Myslím, že i když odečtu značnou míru své zaujatosti, tak byl Michal jednoznačně nejpřesvědčivější. Díky mu za to.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime21.11.07 15:38

    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime21.11.07 15:46

    Holeček mi tam jaksi chybí. Přitom ten by byl jistě nejžádanějším odborníkem, takříkajíc z první ruky, že Very Happy
    Být v Praze, tak bych na to šel.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime21.11.07 15:53

    To může být zajímavé. Poměrně zajímavý rozhovor k tématu jsem našel dnes na stoce: http://www.christnet.cz/magazin/clanek.asp?clanek=2926
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime20.12.07 9:53

    Pánové a dámy, tak tohle mě opravdu dostalo a dovedlo až k slzám: http://hradecky.denik.cz/zpravy_region/adela_20071220.html

    Nejsou jenom špatné zprávy, alei ty dobré. Nechci se zamýšlet nad blbými učitelkami ve školce, ale nad tím, jak Pán Bůh může využít i toho neslabšího z nás...
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime20.12.07 10:50

    To je pěkné.

    Nicméně, to, že tam do ní kopal soused a všichni ostatní se na ní vysrali je ukázkou morálky toho, čemu jochovci říkají svobodná společnost, kde je každy "zodpovědný za sebe" a když se mu něco stane, může si přece za to sám.


    Ty báby, co jí tam viděly, spáchaly pravděpodobně trestný čin neposkytnutí pomoci a mělo by na ně být podáno trestní oznámeni.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime20.12.07 11:15

    Mě z toho vyplývá, že ten kopající soused bylo dítě, ale i to něco vypovídá o výchově Sad

    "Jeden člověk šel z Jeruzaléma do Jericha a padl do rukou lupičů; ti jej obrali, zbili a nechali tam ležet polomrtvého. Náhodou šel tou cestou kněz, ale když ho uviděl, vyhnul se mu. A stejně se mu vyhnul i levita, když přišel k tomu místu a uviděl ho. Ale když jeden Samařan na své cestě přišel k tomu místu a uviděl ho, byl hnut soucitem;
    přistoupil k němu, ošetřil jeho rány olejem a vínem, obvázal mu je, posadil jej na svého mezka, zavezl do hostince a tam se o něj staral."

    Náhodnost čistě podobná.
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolicita České pohanské republiky   Katolicita České pohanské republiky - Stránka 2 Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Katolicita České pohanské republiky
    Návrat nahoru 
    Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
    Přejdi na: