+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 ISJ končí

Goto down 
+8
thomas
Fr. Albert T.O.P.
Mr.Difficult
Stoofi
Michal Kretschmer
bJ
Fr. Augustin T.O.P.
JakubAlbert
12 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Je správné, že se Semín podvolil tlaku priora Stritzka?
Ano
ISJ končí - Stránka 2 Vote_lcap10%ISJ končí - Stránka 2 Vote_rcap
 10% [ 2 ]
Ne
ISJ končí - Stránka 2 Vote_lcap81%ISJ končí - Stránka 2 Vote_rcap
 81% [ 17 ]
Nevím
ISJ končí - Stránka 2 Vote_lcap9%ISJ končí - Stránka 2 Vote_rcap
 9% [ 2 ]
Celkem hlasů : 21
 

AutorZpráva
Anonymní
Anonymní
Anonymous



ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime27.06.14 21:00

Bez překvapení. Obsah i formu jsem včera odhadl asi tak s 85% přesností. (Kdo ví, ten ví.)

Jen mě ještě letmo v souvislosti s tím kázáním, na které se reagovalo, napadlo: "běda tomu, skrze nějž přichází pohoršení", není-liž pravda pane priore?!
Návrat nahoru Goto down
Ave
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Ave


Počet příspěvků : 565
Na +T+ od : 26. 10. 09

ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime27.06.14 21:50

"Bez ohledu na způsob, kterým je tato nezpochybnitelná zásada aplikována, je třeba si uvědomit, že je to právě díky apoštolátu FSSPX (u nás i ve světě), že máme tu nezaslouženou milost přijímat skutečně katolické svátosti."

Co to jsou "skutečně katolické svátosti" a jak vypadají "neskutečně katolické svátosti"? A má snad FSSPX nějaký monopol na udílení těch "skutečně katolických svátostí", že se dochází k závěru, že "milosti, jež z nich můžeme čerpat, mnohonásobně převyšují veškeré dobro, jež může vzejít z četby článků či poslechu přednášek", a proto nelíbí-li se jednomu knězi FSSPX tato publikační činnost, bude lepší ji ukončit? To má mít jeden kněz bez řádné jurisdikce takovou moc, že všichni budou skákat podle toho, co se mu zrovna zamane, notabene obrátí-li najednou o 180° bez udání relevantního důvodu? Takhle se chová sekta, ne katolíci.
Návrat nahoru Goto down
JakubAlbert
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
JakubAlbert


Male Počet příspěvků : 200
Na +T+ od : 06. 02. 12

ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime27.06.14 21:57

Že srazí kranfleky jsem tušil, ale že ukončí ISJ, to ne.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime27.06.14 22:02

Ať jde prior třeba do prrrrrdele. Považuji při jisté kritičnosti k MS za přizdisráčství to, co udělal. Následovat bude čase TE DEUM, protože když se to tomu psychopatovi povedlo s ISJ, vzroste mu apetit.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime27.06.14 22:03

Ave napsal:
"Bez ohledu na způsob, kterým je tato nezpochybnitelná zásada aplikována, je třeba si uvědomit, že je to právě díky apoštolátu FSSPX (u nás i ve světě), že máme tu nezaslouženou milost přijímat skutečně katolické svátosti."

Co to jsou "skutečně katolické svátosti" a jak vypadají "neskutečně katolické svátosti"? A má snad FSSPX nějaký monopol na udílení těch "skutečně katolických svátostí", že se dochází k závěru, že "milosti, jež z nich můžeme čerpat, mnohonásobně převyšují veškeré dobro, jež může vzejít z četby článků či poslechu přednášek", a proto nelíbí-li se jednomu knězi FSSPX tato publikační činnost, bude lepší ji ukončit? To má mít jeden kněz bez řádné jurisdikce takovou moc, že všichni budou skákat podle toho, co se mu zrovna zamane, notabene obrátí-li najednou o 180° bez udání relevantního důvodu? Takhle se chová sekta, ne katolíci.


"Skutečně katolické svátosti" jsou svátosti dle starého ritu. V novém ritu je podstata a účinek svátostí zastřen a vzbuzuje se bludný dojem, že se jedná pouze o společenskou událost, jak je to u protestantů. A to, že milosti ze svátostí jsou daleko větší, než z četby knih či z poslechu přednášek je snad jasné.
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime27.06.14 22:44

Za dané situace prosím podporujte Duše a hvězdy. Pokud snad máte něco proti Ignáci Pospíšilovi, dejte to stranou, abychom se netříštili.

Na http://www.duseahvezdy.cz/2014/06/27/institut-sv-josefa-zastavuje-cinnost/ jsem napsal komentář; snažil jsem se střízlivě a poměrně smířlivě; tak prosím nekritisujte, že je málo "ostrý".
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime27.06.14 22:50

Hmm, při znalosti skutečného pozadí nynějších dějů mi nezbývá, než se o to intenzivněji modlit. Zvláště pak za dobré duše poctivého idealistického ražení, které nejsou oběma zúčastněným ničím víc nic než stafáží.

Zajímávě rozjetá partie. Leč ani jeden není Bobby Fischer...
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime28.06.14 8:45

Mr.Difficult napsal:
Ať jde prior třeba do prrrrrdele. Považuji při jisté kritičnosti k MS za přizdisráčství to, co udělal. Následovat bude čase TE DEUM, protože když se to tomu psychopatovi povedlo s ISJ, vzroste mu apetit.
Mám obavy, aby neskončilo i TD. Počin Michala nechápu, proč něco ničit, jen, že se to na Faměrce nelíbí?
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime28.06.14 8:51

René Václavek napsal:
Mr.Difficult napsal:
Ať jde prior třeba do prrrrrdele. Považuji při jisté kritičnosti k MS za přizdisráčství to, co udělal. Následovat bude čase TE DEUM, protože když se to tomu psychopatovi povedlo s ISJ, vzroste mu apetit.
Mám obavy, aby neskončilo i TD. Počin Michala nechápu, proč něco ničit, jen, že se to na Faměrce nelíbí?

Tuto obavu mám také, jak jsem napsal i v komentáři na DaH. Jde tu o to, zda PTS je zaměřen na Michala Semína jako osobu nebo na kontrolu nad aktivitami jeho drahých věřících. V tom prvém případě by Te Deum nemuselo být v jeho hledáčku, neboť je spojováno hlavně se svým šéfredaktorem Martinem Čejkou. Zdá se mi však, že tu tato příznivější varianta není.
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime28.06.14 8:52

Vendee.cz napsal:
Hmm, při znalosti skutečného pozadí nynějších dějů mi nezbývá, než se o to intenzivněji modlit. Zvláště pak za dobré duše poctivého idealistického ražení, které nejsou oběma zúčastněným ničím víc nic než stafáží.

Zajímávě rozjetá partie. Leč ani jeden není Bobby Fischer...

Bylo by možné to konkretisovat a trochu rozvést?
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime28.06.14 9:10

Pan prior si osobuje pravomoci, které mu nepřísluší, to je zřejmý. Je taky jasný, že Michal raději zavře ústa a podvolí se, čímž ale, Bohu žel, vytváří nebezpečný precedens. S jídlem totiž roste chuť. Te Deum je další na řadě, to je také jasné.
Nevím, co je za tím vším - zda priorova závist, že se mluvčím tradičních katolíků u nás stal laik Semín, nebo vztek na štěpící se stádečko, které stále častěji utíká k Resistance, za což je mu pravidelně myta hlava v Rakousích i jinde.
Nevidím do toho a vlastně ani nechci. Jsem rád a Pánu Bohu vděčný, že mě před tímto řádícím psychopatem zachránil před lety, takže mu nemusím posluhovat dnes.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime28.06.14 9:12

Michal Kretschmer napsal:
Vendee.cz napsal:
Hmm, při znalosti skutečného pozadí nynějších dějů mi nezbývá, než se o to intenzivněji modlit. Zvláště pak za dobré duše poctivého idealistického ražení, které nejsou oběma zúčastněným ničím víc nic než stafáží.

Zajímávě rozjetá partie. Leč ani jeden není Bobby Fischer...

Bylo by možné to konkretisovat a trochu rozvést?

Bylo. Dá-li Pán Bůh, tak při nějakém osobním setkání a mezi čtyřma očima, neboť si Vás vážím jako slušného a poctivého člověka. Nehodlám totiž ještě zvětšovat pohoršení, které je již tak dost velké.
Návrat nahoru Goto down
Pafnucius-Maria
Trady
Trady
Pafnucius-Maria


Male Počet příspěvků : 230
Bydliště : Gitschin
Na +T+ od : 13. 09. 11

ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime28.06.14 18:43

Třeba je to celé dopředu připravená hra na katolíky v podání dua Prior-MS. Kromě osobnosti priora a jeho menzingenského komplexu mi prostě nesedí také ta DOST parta...
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime28.06.14 18:57

To by byl ještě větší průser, pokud by šlo o hru Míši s PTS. Stále nechápu, proč to vše redukuje? PTS si tím neobměkčí.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime28.06.14 20:22

Bych si taky rád poslechl, kdyby to šlo.

Vendee.cz napsal:
Michal Kretschmer napsal:
Vendee.cz napsal:
Hmm, při znalosti skutečného pozadí nynějších dějů mi nezbývá, než se o to intenzivněji modlit. Zvláště pak za dobré duše poctivého idealistického ražení, které nejsou oběma zúčastněným ničím víc nic než stafáží.

Zajímávě rozjetá partie. Leč ani jeden není Bobby Fischer...

Bylo by možné to konkretisovat a trochu rozvést?

Bylo. Dá-li Pán Bůh, tak při nějakém osobním setkání a mezi čtyřma očima, neboť si Vás vážím jako slušného a poctivého člověka. Nehodlám totiž ještě zvětšovat pohoršení, které je již tak dost velké.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime28.06.14 20:54

Již se chystá konspirační setkání východočeské Resistance a přidružených oblastí.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime28.06.14 21:06

Lze mít různé výhrady k (novému) FSSPX. Faktem ale je, že stále věřícím poskytují svátosti, slouží tradiční mši a kázání, pokud vím, jsou prosta bludů. Pokud jsou v něm problematičtí kněží, jde o jednotlivce, nikoliv o všechny.

Docela by mi zajímalo, zda představený rakouského distriktu zná situaci v Čechách a na Moravě, onen úbytek návštěvníků kaplí a důvody k němu.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime28.06.14 21:25

Michal Kretschmer napsal:
Lze mít různé výhrady k (novému) FSSPX. Faktem ale je, že stále věřícím poskytují svátosti, slouží tradiční mši a kázání, pokud vím, jsou prosta bludů. Pokud jsou v něm problematičtí kněží, jde o jednotlivce, nikoliv o všechny.

Docela by mi zajímalo, zda představený rakouského distriktu zná situaci v Čechách a na Moravě, onen úbytek návštěvníků kaplí a důvody k němu.  

Svátosti jistě poskytují, ale to poskytují platně i jiní. Potíž je v tom, že tohle celé není jen o tom, že máme tradiční mši svatou, hezké slavnosti, setkání a poutě a trochu té kritiky II. Vaticana čas od času. Takovéto vnímání je tím "indultním myšlením". Nějak se mi zdá, že velké množství lidí kolem FSSPX vůbec nemá tušení, kým byl arcibiskup Lefebvre a za co bojoval. A především je to o pohodlnosti.

Problematickým je celé vedení FSSPX. Biskup Fellay byl odhodlán podepsat preambuli v hroším znění, než byl protokol, který arcibiskup Lefebvre odmítnul. Problémem jsou také čistky, zastrašování, špiclování, donášení, šikana, vylučování atd. Pro ilustraci dám jeden příklad: P. Trutt byl odvolán ze svého postu představeného Rakouského distriktu primárně proto, že hlasoval, aby nebyl biskup Williamson vyloučen z účasti na generální kapitule. Co si myslí nový představený Rakouského distriktu, který je schopen porušovat listovní tajemství a fízlovat pro biskupa Fellayho je mi vcelku šuma fuk.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime28.06.14 21:28

Nestačí nehlásat bludy a udělovat svátosti. Fellay zavedl mentalitu neomylné sekty, která si činí monopl na víru a to je vyloženě schismatizující mentalita. Jestliže zelantissmus tento režim propaguje a láme tím charaktery, je kontakt s ním škodlivý. Momentálně považuji za přijatelnější FSSP byť mám jistě výhrady, než NFSSPX.
Návrat nahoru Goto down
JakubAlbert
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
JakubAlbert


Male Počet příspěvků : 200
Na +T+ od : 06. 02. 12

ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime28.06.14 21:59

ISJ si můžete stáhnout zde: http://ulozto.cz/x7hwaqaF/www-stjoseph-cz-zip
Je to velké, protože jsou tam všechny mp3. Je to ve stavu, jak se to stáhlo.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime29.06.14 5:36

Již vícekrát jsem říkal a tvrdím to stále, že největšími nepřáteli katolické tradice jsou sami tradiční katolíci.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime29.06.14 6:05

Timor Mortis napsal:
Již vícekrát jsem říkal a tvrdím to stále, že největšími nepřáteli katolické tradice jsou sami tradiční katolíci.

Moje slova. Naprosto souhlasím.
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime29.06.14 8:34

Ad Vendee - "Problémem jsou také čistky, zastrašování, špiclování, donášení, šikana, vylučování atd. " Souhlas.

Ad Mr.Difficult - "mentalita sekty". Také souhlas.

Jen si myslím, že laici, kteří si udržují odstup od jednotlivých osob v Bratrstvu ( i v jiných případech), se mohou bez úhony a s užitkem zúčastnit jejich mší. Něco jiného by bylo doporučovat někomu, aby vstoupil do FSSPX; to bych za současné situace neradil.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime29.06.14 10:55

citace :
Jen si myslím, že laici, kteří si udržují odstup od jednotlivých osob v Bratrstvu ( i v  jiných případech), se mohou bez úhony a s užitkem zúčastnit jejich mší. Něco jiného by bylo doporučovat někomu, aby vstoupil do FSSPX; to bych za současné situace neradil.

Jak v které zemi a jak u kterého kněze. Ale v zásadě souhlas. Pokud se ovšem nestali nepřáteli na základě proslulého prohlášení pana priora o podpoře vyloučeného biskupa. Pak by bylo celkem nelogické chodit tam, kde mě považují za nepřítele...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime01.07.14 15:31

Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





ISJ končí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ISJ končí   ISJ končí - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
ISJ končí
Návrat nahoru 
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: