+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Dezinformace

Goto down 
4 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime25.09.08 14:29

To je právě to dilema. Upřímně řečeno, tak většina mnou naposledy koupených knížek je z jiných nakladatelství (asi nejvíce MCM). Ale i karmelitáni občas něco dobrého vydají.

Konkrétně u toho Patera Pia je základ knihy dobrý, pouze ten canc je šílený. Takže babo raď...

Chápu, že Michael s.a. na některé tituly finančně nedosáhne a nemá ani takovou distribuci, aby se mu to vrátilo na nákladu a tržbách. Dobré je, že některé knihy z produkce Michaela prodávají i v karmelitánských prodejnách. Zrovna nedávno jsem tam narazil na knihu o zjeveních od nějakého M.R.Č. Asi jim uniklo, kdo je autorem Very Happy

Jinak Michael s.a. dlouho nic nového nevydal...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime25.09.08 20:26

Já si myslím, nekupovat nic. Ano živnostník je chudák, tomu rozumím, ale nejvíc získá ten vydavatel toho škváru. Mimochodem, Michal s.a. má problém, že nemá imprimatur a občas si překlad udělá také podle sebe. Právě proto já volím staré knihy se skutečnými imprimatur a které vyprávví o cestě k Bohu. Je pěkné se dozvědět, kde všude sv. otec Pio udělal zazrak, ale v důledku mě knížka méně zaživná od např. redemptoristů z 1903 přivede k Bohu více a ukáže mi cestu, není jen pro zábavu, ale i zábavné knížky je potřeba číst, já volím např. Tolkiena nebo Lewise, četl jsem i od Paoliniho Eragona (no nemají už ten katolický náboj LOTRa)
Máme od paulínek vhs se sv.otcem Piem a je to hnus, je to tak natočené, že to vypadá, že nesloužil nic jiného celý život než NOM. Prostě manipulují, protože nesjou v pravdě, tak ani pravdu neukazují. Lepší nic nového, spousty skrytých jedů, které člověka otráví a člověk to těžko pozná. To už je méně škodlivá nějaká detektivka Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime25.09.08 20:47

Pro upřesnění - ona diskutovaná kniha není o zázracích Otce Pia, ale o duchovním vedení jemu svěřených duší. To je velká síla. Doporučuji obstarat si ty knihy od Paulínek a přečíst si je (bohužel česky vydané ty dopisy před r. 1960 zřejmě nebyly).

Ohledně filmu - s čím tam ještě manipulují a lžou mimo zobrazování NOMu?

A nakonec - co máš proti dobré detektivce? Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime26.09.08 8:06

Mikolaj napsal:
Pro upřesnění - ona diskutovaná kniha není o zázracích Otce Pia, ale o duchovním vedení jemu svěřených duší. To je velká síla. Doporučuji obstarat si ty knihy od Paulínek a přečíst si je (bohužel česky vydané ty dopisy před r. 1960 zřejmě nebyly).

Ohledně filmu - s čím tam ještě manipulují a lžou mimo zobrazování NOMu?

A nakonec - co máš proti dobré detektivce? Very Happy

Věřím, že je to velká síla, ale tak uděláno aby to směřovalo k tomu co chceme a ne aby to naše od vanutí ducha zavedené změny popíralo.
Oni nezobrazují NOM, neboť světec požádal aby ho nemusel sloužit (fuj jak si to mohl dovolit), ale aby to vypadalo, že je to NOM. Pokud ti nevadí číst upravené a lživě podané informace a filmy, tak jak myslíš Neutral . Myslím, že další argumenty nemá cenu uvádět, vždyť je tam mnoho dobrého ne Very Happy
Je totiž docela možné, že jak na sv.otce Pia i sv.Faustýnu budeš mít zkreslený pohled, ten žádaný, a to já nehodlám riskovat.

Proti detektivce nemám nic, naopak ji mnohdy považuji za kvelitnější než to od paulínek nebo karmelitánů Laughing
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime26.09.08 11:28

kirkmen napsal:
Mikolaj napsal:
Pro upřesnění - ona diskutovaná kniha není o zázracích Otce Pia, ale o duchovním vedení jemu svěřených duší. To je velká síla. Doporučuji obstarat si ty knihy od Paulínek a přečíst si je (bohužel česky vydané ty dopisy před r. 1960 zřejmě nebyly).

Ohledně filmu - s čím tam ještě manipulují a lžou mimo zobrazování NOMu?

A nakonec - co máš proti dobré detektivce? Very Happy

Věřím, že je to velká síla, ale tak uděláno aby to směřovalo k tomu co chceme a ne aby to naše od vanutí ducha zavedené změny popíralo.
Oni nezobrazují NOM, neboť světec požádal aby ho nemusel sloužit (fuj jak si to mohl dovolit), ale aby to vypadalo, že je to NOM. Pokud ti nevadí číst upravené a lživě podané informace a filmy, tak jak myslíš Neutral . Myslím, že další argumenty nemá cenu uvádět, vždyť je tam mnoho dobrého ne Very Happy
Je totiž docela možné, že jak na sv.otce Pia i sv.Faustýnu budeš mít zkreslený pohled, ten žádaný, a to já nehodlám riskovat.

Proti detektivce nemám nic, naopak ji mnohdy považuji za kvelitnější než to od paulínek nebo karmelitánů Laughing

Já jsem asi natvrdlý, ale nenacházím argumenty. Píšeš, že zobrazují Trident, jako by to byl NOM a tím lžou. No nevím jestli to víš, ale exustují videa z posledních let života P. Pia, kde složí "čelem k masám". Nevím sice zda Trident nebo NOM, videa jsem viděl bez zvuku. Takže se o žádnou lež nejdená! Podívej se prosím sem https://www.youtube.com/watch?v=cqLxUExgZVQ.

Jinak jsem tě prosil o další důkazy lživých informací ve filmu. Tak sem s nimi!
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime26.09.08 12:00

To už se to řešilo. Oni ho de facto donutili...byl už starý a sotva se držel na nohou. Ne dlouho potom umřel(jak tu zmiňoval myslím Martin).
Jinak byl snad první, kdo si vyžádal, aby mohl dále sloužit tradiční římský ritus.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime26.09.08 12:18

To je to video, jak ho chudáka odvlekli k hoblponku? To je opravdu hrozné, měl jsem slzy v očích, když jsem to viděl.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime26.09.08 12:39

Také jsem četl, že ho donutili. Já jsem chtěl jenom poukázat na to, že ten film ohledně sloužení Mše sv. nelže...

I když donutili je možná trochu silné slovo. Je známo, že Pater Pio byl vždy poslušný svým nadřízeným.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime26.09.08 13:36

Mikolaj napsal:
Také jsem četl, že ho donutili. Já jsem chtěl jenom poukázat na to, že ten film ohledně sloužení Mše sv. nelže...

I když donutili je možná trochu silné slovo. Je známo, že Pater Pio byl vždy poslušný svým nadřízeným.

Nemáš úplně pravdu, proč tedy není ve filmu jak sloužil trident? Proto aby si každý myslel, že sloužil jen NOM. Takže ten film lže, proto.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime26.09.08 13:39

Mikolaj napsal:
Také jsem četl, že ho donutili. Já jsem chtěl jenom poukázat na to, že ten film ohledně sloužení Mše sv. nelže...

I když donutili je možná trochu silné slovo. Je známo, že Pater Pio byl vždy poslušný svým nadřízeným.

Ano a proto odmítnul svému představenému věnovat peníze co měl z dobročinných sbírek na řád, který se utápěl ve finančních machinacích.
A o dispenz od NOM zažádal z plezíru Basketball
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime26.09.08 13:54

Peníze neodevzdal, neboť nebyli jeho. On jako řeholník striktně dodržoval slib chudoby !

O dispenz zažádal a bylo mu vyhověno. Zde se přece nejedná o neposlušnost.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime26.09.08 13:58

kirkmen napsal:
Mikolaj napsal:
Také jsem četl, že ho donutili. Já jsem chtěl jenom poukázat na to, že ten film ohledně sloužení Mše sv. nelže...

I když donutili je možná trochu silné slovo. Je známo, že Pater Pio byl vždy poslušný svým nadřízeným.

Nemáš úplně pravdu, proč tedy není ve filmu jak sloužil trident? Proto aby si každý myslel, že sloužil jen NOM. Takže ten film lže, proto.

Mohlo jít o záměr i nemuselo. To nevíš ty, ani já.

Jo, jinak není ve filmu, jak si čistil zuby. Proto, aby si každý myslel, že si myl jenom ruce jocolor
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime26.09.08 14:06

No, je minimálně hodně zvláštní, že není ukázáno, jak kněz slouží mši svatou v ritu, který sloužil celý život a naopak se ukáže, jak slouží(co stařec) Novus ordo. Nechci všude vidět spiknutí, ale tohle je jasný úmysl. Bavíme se o tomto filmu: http://www.csfd.cz/film/15460-pater-pio-padre-pio/ ?
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime26.09.08 14:23

Baváme se o tomto: http://www.ikarmel.cz/kniha/Mezi-nebem-a-zemi_PAU0235.html

Je jasné, že když film byl natáčen nedávno, nebude tam vyzdvihován Trident. Navíc se jedná o hraný film, nikoliv dokument.

Odmítám ale zavrhnout celý film jenom proto, že tam něco není. Mše svatá hrála v životě Patera Pia významnou roli, ale jeho "spiritualita" je daleko hlubší!!!
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime26.09.08 14:28

Vzhledem k tomu, že měl stigmata(a další znaky mučení) a při každé mši svaté prožíval znovu utrpení Páně, tak si dovolím tvrdit, že mše svatá hrála v jeho životě roli naprosto zásadní. Vždyť to byl KNĚZ(sic). Proto jakákoliv snaha o manipulaci v tomto se zdá být dvakrát ohavnou. A to především proto, že obětní charakter vyjadřuje tradiční ritus římský dokonale. Oproti tomu Novus ordo je spolčo.
Also...
Ten film nezavrhuju(je to sice klasická italská limonáda, ale nešť). Vadí mi to, co ve filmu není a být má. Protože ritus mše svaté není okrajovou záležitostí. Točím-li film o knězi a to knězi takovém.
Stejně absurdní by bylo neukázat kázání, či zpovídání u Jana Maria Vianney e a dalších kněží. Kněz je přece obětník.


Naposledy upravil Iacobus Augustinus dne 26.09.08 14:32, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime26.09.08 14:31

Aha, tak ten má hodnocení o poznání horší... http://www.csfd.cz/film/89084-padre-pio-tra-cielo-e-terra/
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime26.09.08 19:45

Mikolaj napsal:
Peníze neodevzdal, neboť nebyli jeho. On jako řeholník striktně dodržoval slib chudoby !

O dispenz zažádal a bylo mu vyhověno. Zde se přece nejedná o neposlušnost.

Peníze dostával on!!!!, dostával štědré milodary a to se vůbec nevylučuje s chudobou, pokud to chápeš Rolling Eyes , vše pak věnoval na nemocnici. Nebo kde by je sebral na tu nemocnici? A to čerpám z těch moderních knížek.
Však říkám, protože vše bylo ok, tak zažádal z plesíru a výroky "ryba smrdí od hlavy", či "zastavte koncil"- to vše naprostý důkaz poslušnosti. Víš jak se řecky řekne vybírat si ???
Zneužívají ho a sedl jsi jim na lep.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime26.09.08 19:51

Mikolaj napsal:
kirkmen napsal:
Mikolaj napsal:
Také jsem četl, že ho donutili. Já jsem chtěl jenom poukázat na to, že ten film ohledně sloužení Mše sv. nelže...

I když donutili je možná trochu silné slovo. Je známo, že Pater Pio byl vždy poslušný svým nadřízeným.

Nemáš úplně pravdu, proč tedy není ve filmu jak sloužil trident? Proto aby si každý myslel, že sloužil jen NOM. Takže ten film lže, proto.

Mohlo jít o záměr i nemuselo. To nevíš ty, ani já.

Jo, jinak není ve filmu, jak si čistil zuby. Proto, aby si každý myslel, že si myl jenom ruce jocolor

Jasně a taky nevíme, který kardinál má neustále namířenou pistoli na B16 a on chudál musí co musí. Je to směšný Mikolaji, uvědom si to.
Mám pocit, že přesně tak nahlížíš i na mši, proto ta obhajoba naprosto neobhajitelných postojů, "mohlo jít o záměr, ale nemuselo". Předpokládat dobrou vůli můžeme nebo máme u jedince, ale ne u skupiny neboť ta nemá svědomí ani identitu a modernisti jsou skupina a ne jednotlivec.

Demagogii máš za jedna, srovnávat čištění zubů a mši. Jo kdyby jsi pro srovnání důležitosti uvedl něco jiného tak třeba, ale bez čištění zubů se člověk obejde, beze mše ne.

Nakonec tak ber vše, vždyť i u potratů nemusí jít o zlý záměr, to nevíš ani ty a ani já.
Ale je pěkné si nasazovat růžové brýle, nezlob se.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime26.09.08 20:25

Už se nechte.
Shodneme se, že modernisti jsou cháska nemytá a nečesaná, která se neštítí žádné manipulace a podrázku, aby si upevnila už tak dost vachrlaté pozice? Doufám, že ano.
Je to podobné, jako s Majorem Zemanem. Taky tam je ukázána realita tak, jak si ji komáři vysnili. Stejně je to s knihami a filmy, jejichž produkci mají právě ti plantážníci hore zmínění pod palcem.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime05.10.08 15:31

Iacobus Augustinus napsal:
Vzhledem k tomu, že měl stigmata(a další znaky mučení) a při každé mši svaté prožíval znovu utrpení Páně, tak si dovolím tvrdit, že mše svatá hrála v jeho životě roli naprosto zásadní. Vždyť to byl KNĚZ(sic). Proto jakákoliv snaha o manipulaci v tomto se zdá být dvakrát ohavnou. A to především proto, že obětní charakter vyjadřuje tradiční ritus římský dokonale. Oproti tomu Novus ordo je spolčo.
Also...
Ten film nezavrhuju(je to sice klasická italská limonáda, ale nešť). Vadí mi to, co ve filmu není a být má. Protože ritus mše svaté není okrajovou záležitostí. Točím-li film o knězi a to knězi takovém.
Stejně absurdní by bylo neukázat kázání, či zpovídání u Jana Maria Vianney e a dalších kněží. Kněz je přece obětník.
V tom filmu mi chyběla zmínka o pronásledování hierarchií, ve filmu měli všichni k němu velkou úctu. Mám nahraný film, který dávala před 6 lety STV a ten působí mnohem věrohodnějším dojmem, je tam, jak ho vláčeli blátem a pomlouvali.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime02.04.12 16:56

Zdravím, mám dotaz:
ve filmu Padre Pio viz: http://www.csfd.cz/film/15460-padre-pio/
je scéna kdy dorazí za sv. Padre Piem ,,mladý kněz Karol Wojtyla" a Padre Pio o něm ve filmu má říct že bude ,,veliký papež".
Nevíte něco o tom jak se to shoduje s historickou realitou? Jsou o tom nějaké záznamy nebo je to propaganda kultu JPII.? Četl jsem něco o JPII. ještě když byl na 2.VK a co psal o lidech jako Lubac, Rahner apod. Sv. padre Pio musel vědět co měl JPII. za kamarády v Polsku a vůbec jeho vstah k dalším věcem.
Návrat nahoru Goto down
Iva Podzimková
obecni blb
obecni blb
Iva Podzimková


Počet příspěvků : 269
Na +T+ od : 20. 09. 11

Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime02.04.12 21:59

Dotyčný film je román, nejsou to historická fakta!
Ctitelům JPII se to hodí do krámu.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime03.04.12 7:41

Ale to já vím, já jsem se pouze pokusil o vtip. Kdo mně zná, ví že jakékoliv kultíčky osobností, různých tatíčků, mesiášků a vůdců nesnáším. Padre Pio je příliš nebezpečný pro věc modernismu, tak o něm šíří fámy a ty používají pro svou věc a to samozřejmě nebezpečné je.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime03.04.12 12:43

Ten citovaný film je jinak ok, mám jej na kazetě, před 10 lety jej dávali na STV. Ten další je spíš slátanina, nic o tom, jak byl P.Pio pronásledovaný.
V tom prvním tam přišel čerstvě vysvěcený Wojtyla a P.Pio řekl tomu biskupovi- a bude to jednou papež..a velmi dobrý papež.
P.Pio se s ním setkal, mluvili prý spolu celou noc, předpověděl mu, že bude papežem. Ale nikdo z nás u toho přímo nebyl.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime03.04.12 15:29

2 p. Václavek:
Odpusťte mi, prosím, moji debilitu, nepochopil jsem poslední větu vašeho příspěvku. To že mluvil P. Pio celou noc s mladým Wojtylou je historická pravda nebo mluvíte o filmu? Protože jaksi nedokážu pochopit, že kdyby P. Pio řekl Wojtylovi co je a bude zač( Asissi atd.), tak by se wojtyla asi určitě změnil ne?
Mimochodem když už jsme u toho, existuje nějaké logické zdůvodnění tak strmého kariérního růstu Wojtyly(během několika let byl z kněze kardinálem)?
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Dezinformace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dezinformace   Dezinformace Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Dezinformace
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Allgemein :: Padre Pio-
Přejdi na: