+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Wikipedie

Goto down 
+2
Antonio Ghislieri
JL
6 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime16.04.09 12:39

Irenej napsal:
Wikipedie - aneb slova do písku tesaná. Wink

Velmi přesné, závadná verze je zpátky, ale v článku

http://cs.wikipedia.org/wiki/Reakce_na_Bibli_21
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime16.04.09 13:18

Na to člověk nemusí být až zas takový odborník, aby zjistil, že v "Bibli21" podstatná část chybí. :-)

Kdyby tak někdo vydal skutečně katolický překlad...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime16.04.09 13:37

hama napsal:
Na to člověk nemusí být až zas takový odborník, aby zjistil, že v "Bibli21" podstatná část chybí. :-)

Kdyby tak někdo vydal skutečně katolický překlad...

Nedokončují se právě dva? Nebo snad nesjou katolické? (Jinak PS: Vždy je třeba počítat s tím, že většinu společnosti tvoří absolutní amatéři)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime16.04.09 13:49

cinik napsal:
hama napsal:
Na to člověk nemusí být až zas takový odborník, aby zjistil, že v "Bibli21" podstatná část chybí. :-)

Kdyby tak někdo vydal skutečně katolický překlad...

Nedokončují se právě dva? Nebo snad nesjou katolické? (Jinak PS: Vždy je třeba počítat s tím, že většinu společnosti tvoří absolutní amatéři)

Jeruzalémská Bible? No, my tu trpíme nedůvěrou k jistému Maria-Josephovi Lagrange OP, zakladateli Jeruzalémské biblické školy. Naopak v úctě máme Reginalda Garrigou Lagrange OP.

No, a ten český katolický překlad? Mám doma Pentateuch. Něco tomu překladu přebývá - příšerné modernistické poznámky a předmluva.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime16.04.09 14:12

Georgeus Ioannes Baptista napsal:

Jeruzalémská Bible? No, my tu trpíme nedůvěrou k jistému Maria-Josephovi Lagrange OP, zakladateli Jeruzalémské biblické školy. Naopak v úctě máme Reginalda Garrigou Lagrange OP.

No, v dnešním světě můžeme skutečně důvěřovat maximálně tak svým nepřátelům. Že po nás pudou. A ani to vždy neplatí. :-)
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime16.04.09 14:21

Jo přebývá a proto jsem za to ani nevyhazoval peníze. Radši kralickou bez komentářů, než modernistické bludy.

Dle CIC má být Bible vydávána s vysvětlivkami a schválena A.S. nebo biskupskou konferencí. Docela bych chtěl vidět, jak by tímto schvalovacím procesem prošel překlad zejména knihy Genesis s katolickými vysvětlivkami...


Georgeus Ioannes Baptista napsal:
cinik napsal:
hama napsal:
Na to člověk nemusí být až zas takový odborník, aby zjistil, že v "Bibli21" podstatná část chybí. :-)

Kdyby tak někdo vydal skutečně katolický překlad...

Nedokončují se právě dva? Nebo snad nesjou katolické? (Jinak PS: Vždy je třeba počítat s tím, že většinu společnosti tvoří absolutní amatéři)

Jeruzalémská Bible? No, my tu trpíme nedůvěrou k jistému Maria-Josephovi Lagrange OP, zakladateli Jeruzalémské biblické školy. Naopak v úctě máme Reginalda Garrigou Lagrange OP.

No, a ten český katolický překlad? Mám doma Pentateuch. Něco tomu překladu přebývá - příšerné modernistické poznámky a předmluva.
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime16.04.09 18:27

Překlady Písma sv. jsou opravdu problémem. Já mám nejradši Hejčlův (Starý i Nový zákon), ale jsem si vědom, že je jazykově už zastaralý. Mně to moc nevadí, ale když potřebuji ve svých článcích citovat Písmo, jsem na rozpacích, který překlad užívat. Navíc v elektronické formě mám tzv. Ekumenický překlad, který mi na mnohých místech nelíbí. Nemáte někdo Hejčlův v elektronické formě?

Moje (a jistě ne jen moje) potíž spočívá v tom, že žádný z biblických jazyků ani trochu neumím, takže i kdybych měl správnou kriticky zpracovanou originální verzi, tak by mi to nepomohlo.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime16.04.09 20:43

Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime16.04.09 20:58

Ech, už je to tu zas.
Orko Vácha je obecně dosti problematick kněz. Vyučuje sice kdesi mediky etiku, ale sám moc katolickou morálku nezastává. Především v této oblasti.
Getsemany jsou hnůj a s křesťanstvím mají společného nic.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime16.04.09 22:03

A je to tam zas. :-( Protože mám mimo jiné omezené právo revertovat, tak už jsem to nemohl revertovat, tak jsem dal alespoň přesnost. Snad s tím ještě něco udělá ToB. :-(
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime27.04.09 1:22

Pánové a dámy, máte doma někdo fotky, které by vedly ke zkompletování fotek představitelů našeho biskupského sboru? Zatím je tam spousta děr, některé které se nepodařilo zalátat ani za pomoci erbů:

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%A1_biskupsk%C3%A1_konference

Fotky se ostatně budou hodit i do Katopedie - jakpak to s ní vypadá? :-)
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime27.04.09 10:04

Na katopedii se vrhnu pravděpodobně již dnes večer. Měli byste něco proti dočasné doméně http://katopedie.ath.cx a http://katopedia.ath.cx ??
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime27.04.09 10:50

JL napsal:
Na katopedii se vrhnu pravděpodobně již dnes večer. Měli byste něco proti dočasné doméně http://katopedie.ath.cx a http://katopedia.ath.cx ??

Ne. :-)
Návrat nahoru Goto down
Antonio Ghislieri
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
Antonio Ghislieri


Male Počet příspěvků : 1190
Věk : 49
Bydliště : Csontokszérűskertek, Csehország
Na +T+ od : 16. 07. 07

Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime27.04.09 14:49

Fotografie chybějících biskupů....
"Doma" jsem je úplně neměl, snad to nebude vadit ;-)

http://www.flickr.com/photos/37815129@N04/
Návrat nahoru Goto down
http://ambon.or.cz
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime27.04.09 14:51

Antonio Ghislieri napsal:
Fotografie chybějících biskupů....
"Doma" jsem je úplně neměl, snad to nebude vadit ;-)

http://www.flickr.com/photos/37815129@N04/

To jsou tvoje fotky?
Návrat nahoru Goto down
Antonio Ghislieri
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
Antonio Ghislieri


Male Počet příspěvků : 1190
Věk : 49
Bydliště : Csontokszérűskertek, Csehország
Na +T+ od : 16. 07. 07

Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime27.04.09 15:00

Kdepak, "posbíraný" na netu... vždyť píšu, že jsem tak úplně doma neměl ;-)
A nějakým způsobem tuším, že wikina je na to poněkud citlivější, než je zdrávo, tak na to upozorňuju...
Návrat nahoru Goto down
http://ambon.or.cz
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime27.04.09 15:09

Antonio Ghislieri napsal:
Kdepak, "posbíraný" na netu... vždyť píšu, že jsem tak úplně doma neměl ;-)
A nějakým způsobem tuším, že wikina je na to poněkud citlivější, než je zdrávo, tak na to upozorňuju...

V tom případě jsou pro Wikipedii naprosto nepoužitelné... :-( Mimochodem, musíš pochopit, proč to tak je: Wikipedie poskytuje fotografie i text k volnému užití pod svobodnou licencí. Jinými slovy zaručuje se, že pokud obrázek použiješ s uvedením zdroje a jména autora, je vše v naprostém pořádku. Dovedeš si představit, k jaké sumě by mohl dospět soudní spor, pokud by byl větší počet takovýchto obrázku použit v komerčním díle a jejich autoři pak podali žalobu. Žaloba by ve výsledku směřovala buďto na provozovatele Wikipedie (pokud by tato nedostatečně zaručovala své garance), nebo na vkladatele (což je dnes reálnější, protože ten vložením takového obrázku a) porušuje pravidla Wikipedie, b) musí přitom výslovně zalhat, že má práva k obrázku či zfalšovat povolení autora.
Návrat nahoru Goto down
Antonio Ghislieri
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
Antonio Ghislieri


Male Počet příspěvků : 1190
Věk : 49
Bydliště : Csontokszérűskertek, Csehország
Na +T+ od : 16. 07. 07

Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime27.04.09 15:30

Mně přijde absurdní "chránit" fotky/texty volně dostupné na netu.
Nejde přeci o nic jiného, než jejich "reorganizaci", "hierarchizaci" a dostupnost na jednom místě podle nějakých logických kritérií....
To je jako, kdyby chtěl někdo žalovat google, že archivuje obsah stránek ;-)
Ale chápu, že "lex stulta, sed lex" :-(
Návrat nahoru Goto down
http://ambon.or.cz
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime27.04.09 19:53

No však někteří googla žalují a google pak musí přestat indexovat a nabízet je ve výsledcích hledání. Například scientologové :-D a opírají se o DMCA.
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime30.04.09 15:32

No tak jsem si jakési wiki nainstaloval, ale nezdá se mi šťastný princip, že do toho může kecat každý; tomu se dá sice zabránit, ale wiki pro toto není ani vhodná forma. Wikipedie díky otevřenosti obsahuje zhruba 30% mylných informací. A to přece nechceme. Takže žádná wiki to nebude, taky té práce na nastylování by bylo jak na kostele (je to úplně plešaté), ale dám tam normální pořádný dokumentační systém spojený s vzdělávacím systémem, co takhle mít v e-learning katechismus?

Příspěvky budou možné jen po ručně potvrzené registraci a schválení zdejší kurií či některým knězem od FSSPX. Diskuse ke katopedii bude, ale bude moderována, neboť je žádoucí, aby nepochopeno bylo vysvětleno.

Tož tak.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime30.04.09 16:16

Takový systém mi připadá poněkud až příliš uzavřený, což jistě odradí i potenciální užitečné přispěvatele. Moderovat i diskusi také nezní šťastně.

Především ale podmínka "Příspěvky budou možné jen po ručně potvrzené registraci a schválení zdejší kurií či některým knězem od FSSPX." je absolutně nepřijatelná pro mne a je i silně kontraproduktivní, protože s takovou podmínku se předem vzdáváme i jen teoretické naděje na podporu ze strany nejen oficiálních struktur katolické církve, ale dokonce i patrně jakéhokoliv jejího představitele.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime30.04.09 16:22

A především, bude to zbytečná práce, protože to skoro žádný katolík nebude číst. Jen přívrženci a členové FSSPX a ti to zas tolik nepotřebují.
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime30.04.09 16:23

No dobře, ale jak zajistit, aby tam nevanul "duch koncilu"?
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime30.04.09 16:33

JL napsal:
No dobře, ale jak zajistit, aby tam nevanul "duch koncilu"?

Podle mých představ cílem není ani liberální encyklopedie, ani tradicionalistická, ani prokoncilní ani protikoncilní. Má představit svět z katolického pohledu a prezentovat jako rovné s rovnými všechny proudy a názory katolického myšlení, které jsou slučitelné s učením Magisteria. Rovněž má představit i tzv. "disidentské proudy a stanoviska", ovšem s jasným vysvětlením toho, že s učením Magisteria slučitelné nejsou.

Že Katopedii neovládne Wir sind Kirche a liberální ultras (mám-li použít oblíbené termíny otce Iniga), zajistí vhodně určení správci. Ono, mezi námi, představa, že za rohem číhá smečka ultraliberálů, kteří nám to budou chtít hned překopat a nasměrovat správným směrem, je zcestná. Tak významní nejsme. Zpočátku budeme v tichosti tvořit základ a pokud se dílo podaří a encyklopedie se stane čtenou a používanou, prostě slavnou, pak se možná vícero takových objeví, ale to už budeme mít všechno pevně v rukou.
Návrat nahoru Goto down
Antonio Ghislieri
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
Antonio Ghislieri


Male Počet příspěvků : 1190
Věk : 49
Bydliště : Csontokszérűskertek, Csehország
Na +T+ od : 16. 07. 07

Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime30.04.09 16:54

Tak já bych tam, s dovolením, nabouchal, bude-li čas a zájem, taky něco "východního"............ ;-)
Návrat nahoru Goto down
http://ambon.or.cz
Sponsored content





Wikipedie - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Wikipedie   Wikipedie - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Wikipedie
Návrat nahoru 
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Apologie víry a Církve-
Přejdi na: