+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Hádala se ovce....

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime08.01.09 0:11

Dopis, inspirovaný zde uveřejněným textem, zaslaný začátkem listopadu několika církevním hodnostářům, někam sem jsem dal i svoji komunikaci s P. Halíkem vyvolanou tím to mailem, ale už nevím kde je to tu zašantročené:

Spoiler:

No už mi málem sešel z mysli, ale včera mi napsal náš pan generální vikář:
Spoiler:

I nelenil jsem a s pomocí Boží a tohoto webu (ještě že ho mám mirrorovaný na disku a dá se tam hledat), se mi povedlo napsat trošku delší dopis:

Spoiler:

Po boji je každý generál tak mi moc nenadávejte, ale aspoň se můžete inspirovat pro boj s větrnými mlýny. A co jsem napsal blbě, můžete spravit, teď a tady:
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime08.01.09 6:28

Hezky jste mu to napsal Smile
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime08.01.09 8:07

Je dobře, že tyto dopisy faráři obdrželi. Ti z nich, co mají svědomí budou snad rozvažovat, zda je smetení těch námitek se stolu, jak je u modernistů obvyklé, nebude stát věčnost. Pravda však jen ti, co ještě v nějakou věčnost věří. Obávám se, že modernisté věří pouze ve věčné NIC, spolu s ateisty, ale ze setrvačnosti slouží v kostelích - holt jednou si zvolili řemeslo, mají stálý plat a tak svou službu s nevalným zájmem "dosud praktikují", byť v hloubi duše jsou přesvědčeni že mše svatá je divadlo ve kterém oni hrají hlavní úlohu,. předsedají a předvstávají :-)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime08.01.09 10:22

Týjo, JL, klobouk dolů teda! Fakt jsi to napsal moc dobře. Díky!
Návrat nahoru Goto down
Irenej
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Irenej


Male Počet příspěvků : 683
Na +T+ od : 12. 02. 07

Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime08.01.09 10:23

No to je ovšem "výživný" dopis. Wink Jestli ho z toho neklepne pepka, má toho hodně k promýšlení.

Mimochodem: Zdá se mi, že je problém hlavně se staršími lidmi i kněžími - řekněme nad 60 let. Pro ně byl V2 skutečně novým jarem a tohoto myšlení se už nedovedou zbavit. Podobně to bylo kdysi s mnoha "starokomunisty" z první republiky, které nedokázala o zrůdnosti bolševismu přesvědčit ani 50. léta. Nechci generalizovat - jsou samozřejmě velké výjimky.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime08.01.09 11:13

Irenej napsal:
No to je ovšem "výživný" dopis. Wink Jestli ho z toho neklepne pepka, má toho hodně k promýšlení.

Mimochodem: Zdá se mi, že je problém hlavně se staršími lidmi i kněžími - řekněme nad 60 let. Pro ně byl V2 skutečně novým jarem a tohoto myšlení se už nedovedou zbavit. Podobně to bylo kdysi s mnoha "starokomunisty" z první republiky, které nedokázala o zrůdnosti bolševismu přesvědčit ani 50. léta. Nechci generalizovat - jsou samozřejmě velké výjimky.

Naprostý souhlas. Také jsem si toho všiml a bohužel i u jinak dobrých a poctivých kněží. Asi ta kontrarevoluce čeká na nastupující generaci kněží.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime08.01.09 12:46

Jarku,je to pěkné,ale moc si od toho neslibuj,protože duch 2v má obrovskou moc a bude potřeba mnoha modliteb a obětí.
Varování ale dostali a to je dobře.














A
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime08.01.09 13:55

No poslal jsem to jen našemu gen. vikáři, místnímu faráři a P. Kučírkovi. No a v BCC pak několika známým. Jestli si myslíte, že to stojí za úpravu na článek a někdo (MRČ) by ho zveřejnil, tak ať se ozve.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime08.01.09 17:32

Pak to pošli prosím ještě dalším kněžím v okolí tvého působiště. Mají-li mejly, stačí touto cestou, nemají-li, tak poštou. Myslím, že to stojí za širší publicitu a to nikoliv jen do Te Deum - na to ustrašení páteři po vlčím vytí na pražském hradě jež se konalo při příležitosti 1. čísla Te Deum nemohou ani pohlédnout, místo toho čtou Žida Dnes a Nekatolický týdeník.

JL napsal:
No poslal jsem to jen našemu gen. vikáři, místnímu faráři a P. Kučírkovi. No a v BCC pak několika známým. Jestli si myslíte, že to stojí za úpravu na článek a někdo (MRČ) by ho zveřejnil, tak ať se ozve.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime08.01.09 17:48

Napsal jsi to velmi hezky. Klobouk dolů! Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime08.01.09 17:54

No bez vydatné pomoci shora by to nebylo.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime08.01.09 19:17

Posílali jste to i do brněnské diecéze? Já vím minimálně o jednom nebo spíše i třech duchovních, kteří by tento dopis přijali s díky.
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime08.01.09 19:59

Ne, jenom na adresy, které mám, odpovídal jsem gen. vikáři z našeho biskupství a poslal jsem to "těm svým" - našemu místnímu faráři a P. Kučírkovi, P. Stritzko asi nemá mail, ale neptal jsem se ho, tak všecko posílám P. Kučírkovi, však oni si to řeknou když to bude zajímavé. Pro ostatní by to asi chtělo upravit minimálně jako jsem to přeskládal sem. Taky ty zmiňované přílohy nejsou zcela od věci, ale zdroj je odtud, takže jsem se nepáral s tím, abych je sem znova šoupnul.

V podstatě jsou tam kondenzované poznatky odsud a z rozhovoru s jedním "neposlušným" NOM knězem (byl na Boží tělo v Jaidhofu) a P. Stritzkem. Už jsem neměl sílu pokračovat, šířka záběru by se jen zvětšovala a od původního tématu by se víc vzdalovalo, až by bylo zcela potlačeno. Ani tak jsem mu neodpověděl úplně na všechno.

Klidně to šiřte i po částech, jak uznáte za vhodné, z Traditio to přece jde vykopírovat, pokud by to mělo být jako článek, bude to chtít pořádnou ale citlivou rekonstrukci, aby se neztratila pointa některých míst.

Když mi pošlete maily, pošlu to na ně komplet, ale má to celé skoro 5 mega.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime08.01.09 20:46

Maily bohužel ne ty duchovní nemám. Ono je to i typické, protože mnozí, zejména starší kněží internet téměř vůbec nepouživají.
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime28.01.09 16:07

Ojojoj, dostal jsem spucung Smile

to já:
citace :
Chvála Kristu!

Další ledy se hnuly. Copak říkáte na tohle?

http://blog.ilgiornale.it/tornielli/2009/01/21/il-papa-ha-firmato-la-revoca-della-scomunica-ai-lefebvriani/

http://www.ilgiornale.it/a.pic1?ID=322811

http://wdtprs.com/blog/2009/01/excommunication-of-sspx-bishops-to-be-lifted-within-days/

http://www.kreuz.net/article.8542.html

A teď ještě zatočit s modernisty a všemi co způsobili dnešní stav církve... Ten kardinál Daneels měl opravdu pořádný čuch. Anebo informace.

:-)))))))))))))))))))

Bohu díky!

.....

PS: minule jsem Vám tam zapomněl napsat ještě o Medžugorje, tady jede vesele všecko dál, Mráček dál rozesílá ty své sektonoviny, ale Vatkán to už loni zatrhnul.


A odpověď:
citace :
....když jsem zjistil, že bez mého svolení poslytujete naši vzájemnou soukromou korespondenci dalším osobám, rozhodl jsem se s Vámi více písemně nekomunikovat. Takové jednání odporuje dobrým mravům. Pokud byste chtěl v některé věci znát stonovisko církve, jsem Vám k dizpozici při osobním setkání. Modlí se za Vás a za jednotu Katolické církve....


Ze začátku jsem tam viděl exkomunikovat Cool

No nevím, snad svým přátelům mohu poskytnout svoji soukromou korespondenci, nebo ne? A asi mu vadí to, že jsem v té obsáhlé odpovědi dal do CC jak našeho faráře, tak i P. Kučírka. Ale to jsou přece mí přátelé, i vy tady...
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime28.01.09 16:43

No, moc v pořádku to uveřejňování soukromé korespondence není. Minimálně by měly souhlasit obě strany.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime28.01.09 17:52

I svůj prapůvodní dotaz jsem posílal ještě X dalším lidem, ptal jsem se obecně všech, tedy byl veřejný a na veřejný dotaz je zpravidla také veřejná odpověď.

V soukromé korespondenci můžu mít buďto obecná témata, nebo věci týkající se ryze soukromého charakteru - výdělečné aktivity, nemoci, konflikty, noční můry a pod. To druhé není v pořádku zveřejnit, ale to první? No možná to bral jako tu noční můru...

Když jsem sem dával co jsme si psali s Bernardem, tak jsem se ho zeptal a přestože mi to dovolil dát sem celé, vynechal jsem věci právě z té druhé kategorie.

Myslíte, že by mi církevní hodnostáři dali souhlas, když by jim přišel takový rýpavý dopis?
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime28.01.09 18:03

Souhlas by nedali, ale měli být tedy předem upozorněni, že se jedná o dopis otevřený.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime29.01.09 12:59

Jo, už jsem mu předtím napsal, ještě neodpověděl.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Hádala se ovce.... Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hádala se ovce....   Hádala se ovce.... Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Hádala se ovce....
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Apologie víry a Církve-
Přejdi na: