+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu

    Goto down 
    3 posters
    AutorZpráva
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Empty
    PříspěvekPředmět: Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu   Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Icon_minitime18.12.06 14:10

    Sv. J.M.Vianney: O pekle křesťanů
    „Tam bude pláč a skřípění zubů.“ (Mt 8,12)
    Když Pána Ježíš přišel do Kafarnaa, přistoupil k němu setník, který řekl: „Pane, můj sluha onemocněl, leží v domě a velmi trpí.“ Kristus tehdy odpověděl: „Přijdu a uzdravím ho.“ Ale setník zachvácený dobrotou Spasitele zvolal: „Pane, nejsem hoden, abys přišel ke mně, ale řekni jen slovo a můj sluha bude uzdraven. Protože i já podléhám vladaři, ale mám pod sebou vojáky a když některému řeknu „jdi“, tak jde, a když druhému řeknu „přijď“, tak přijde. Když sluhovi řeknu, ať to udělá, tak to udělá.“ Ježíš se podivil slovům setníka a těm, kteří byli kolem, řekl: „Opravdu vám říkám, že jsem nenašel tak velkou víru v celém Izraeli, protože jich mnoho přijde od východu slunce a západu a usednou s Abrahámem a Izákem a s Jakubem v království nebeském a synové království budou uvrženi do temnot zavržení. Tam bude pláč a skřípění zubů“ (srv. Mt 8,5-12).
    Což nás nevyděsí myšlenka, že špatní křesťané budou vyhozeni ven do temnot, čili do pekla, kde budou plakat a skřípat zuby? A obráceně, modloslužebníci, kteří neznali Krista, naopak otevřou oči, opustí cestu vedoucí k zavržení, vejdou do lůna katolické církve a zaujmou pozici místo špatných křesťanů, kteří ve svém zaslepení pohrdli Božími milostmi. Špatní křesťané budou jednou v pekle snášet strašnější mučení než nevěřící, kteří neslyšeli nikdy o Kristu a jeho náboženství. Křesťanům, hned jak dojdou do věku, ve kterém už mohou používat rozum, svítí krásné světlo pochodně víry. Dostatečným způsobem mohou poznat své závazky vůči Bohu, vůči sobě samým, vůči bližnímu. Jak strašné a hrozné bude peklo křesťanů! Jak je vzdáleno nebe od země, tak zavržení křesťanů bude daleko těžší od zavržení nevěřících. Protože spravedlivý Bůh tvrději potrestá toho, kdo přijal více milostí, ale pohrdl jimi, místo aby je využil a věrně sloužil Pánu. Zavržený křesťan trpí v pekle víc, je to nesrovnatelné se zavrženým pohanem. Kdybych nyní mohl přivolat Jidáše a nařídil mu promluvit, volal by jenom: „Ach, trpím.“ Nemohl by říci nic více, protože lidský jazyk není schopen vypovědět to, jak spravedlnost Boží trestá hříšníka po smrti.
    Jako jsou v nebi různé stupně slávy pro vyvolené – v závislosti na zásluhách každého – tak i v pekle jsou různé stupně muk, protože každý zde trpí úměrně počtu a závažnosti svých hříchů. Všichni jsou nešťastni, protože nevidí Boha, což je jejich největším utrpením. Kdyby zavržený mohl vidět Boha, i kdyby jenom na 5 minut jednou za tisíc let, pak by jeho peklo přestalo existovat.

    Mýlí se bezbožníci, když říkají, že je jim jedno, jestli půjdou do zavržení za velký nebo malý počet hříchů. Opravdu, někdy se mi zdá, jako bych viděl plameny rozpálené rukou spravedlivého Boha, jak ustupují od modloslužebníků a strašně se pouští do zavržených křesťanů. A znovu se mi zdá, jako by sem z temných propastí doléhal hlas pohana: „Proč, Bože, jsi nás odsoudil do té propasti ohně? Vždyť jsme nevěděli, co máme dělat, abychom si tě zamilovali. Jestli jsme tě urazili, pak se to stalo jedině v nevědomosti. Kdybys k nám promluvil tak, jako jsi kdysi promluvil ke křesťanům, milovali bychom tě a vyhýbali se hříchům.“ Ježíš Kristus si zacpává uši k volání těch nešťastníků, protože jim dal přirozené právo a neopustil je úplně. Nářek zavržených křesťanů je ale v porovnání s tímto daleko strašnější. Ti nepřetržitě naříkají: „Ach, jak trpím. Vidím oheň, jsem v ohni, cítím oheň, sám jsem oheň. Vlastní vinou jsem zavržený. Dobře jsem věděl, co bylo potřeba dělat pro spásu, a měl jsem všechno, co k tomu bylo potřeba. Věděl jsem, že hříchem ztrácím Boha, duši i nebe, uvrhuji se do věčného ohně. Trpím tím trestem, protože jsem to sám chtěl. Milosrdný Bůh mi tolikrát odpustil, tolikrát mi udělil své milosti, tolikrát mě chtěl skrze výčitky svědomí pohnout k opuštění hříchů. Ale pohrdal jsem učením katolické církve, a přestože jsem přijal tolik světla, zoufale jsem hřešil. Trestej mě, spravedlivý Bože, protože právě pro mě jsi přijal lidské tělo, pro mě jsi snášel tolik pokoření a tolik muk, pro mě jsi přijal bolestnou smrt! Pro mě jsi hlásal to krásné učení a hojně jsi rozděloval své milosti.“
    Navěky bude mít hříšník před očima všechny dobré myšlenky, touhy a činy, které mohl vykonat, ale nechtěl, svaté svátosti, které nevyužíval, modlitby, které zanedbal, mše sv., které vynechal.
    A tak rozum osvícený vírou musí uznat, že zavržení a trápení křesťana bude mnohem větší a těžší než trápení nevěřícího a modloslužebníka. Tak to učí církevní Otcové.
    Sv. Augustin říká, že jsou v pekle takoví křesťané, kteří jako jednotlivci trpí víc, než celé pohanské národy, protože sami jednotlivě přijali více milostí než všichni tamti modloslužebníci dohromady. A sv. Jan Chrizostom dodává, že hříchy křesťanů jsou v širším významu strašnými svatokrádežemi. Svatokrádež ve vlastním významu je znevážení věci zasvěcené Bohu, např. kostelů, svatých nádob, osob oddaných službě Boží, svatých svátostí. Ve významu trochu obecnějším je křesťan svatyní Ducha sv. Ve sv. přijímání přijímá přece do srdce Tělo a Krev Ježíše Krista. Takto tedy po těžkém hříchu ztrácí milost a s ní také odchází z lidské duše Bůh a bere si ji do své moci duch pekelný. Není to velké znesvěcení a svatokrádež? Nechci už mluvit o špatných zpovědích a sv. přijímáních, které vyvolávají strašný Boží hněv a šíří zhoubu v nebi i na zemi. Je třeba se divit, že pod nohama takového svatokrádežníka se neotevře země a že ho svým plamenem nepohltí peklo! Známý Salvián vypráví, že pohled na zavržené katolíky budí hrůzu. Oni, kteří měli být hvězdami skvějícími se na klenbě nebeské! Oni, kteří se měli rovnat kráse andělů! Ó Bože, kdo to pochopí – křesťan ječí v pekle! Vyvolený člověk se nachází mezi ďábly, úd Ježíše Krista v plamenech, dítě Boží v pazourech Lucifera?! Kristus říká, že na posledním soudu Ninivané povstanou proti vyvolenému lidu, protože oni se na volání Jonáše obrátili. Lidé nevěřící budou soudit nevděčné křesťany a zavrhnou je (srv. Mt 12,41).
    Historie Egypťanů, kteří se utopili v Rudém moři, v nás vzbuzuje skoro soucit. Totéž moře, které je kdysi neslo na svých vodách, moře, po jehož povrchu tolikrát šťastně pluli na svých lodích, totéž moře je pro ně nyní místem trestu. Pro mě je tato biblická scéna obrazem zavržených křesťanů. Jako z těl utopených Egypťanů vytékala voda, tak z úst zavrženců bude po celou věčnost vytékat naříkání, že nechtěli využít Božích milostí, že během života znevážili Tělo a Krev Ježíše ve sv. přijímání. Navěky – podle slov sv. Bernarda – jim budou stát před očima utrpení a muka Ježíše Krista, které snášel také pro jejich spasení. Dále tentýž svatý říká , že se nikdy neztratí před jejich očima obraz slz, které prolil božský Spasitel, obraz jeho pokání. Budou vidět Krista v podobě, v níž přišel na svět a v níž ležel vložený v jeslích na seně. Budou ho vidět v Olivové zahradě, kde krvavými slzami oplakával jejich hříchy. Spatří ho ve smrtelné agónii, uvidí ho vlečeného ulicemi Jeruzaléma. Budou slyšet údery kladiv, které ho křižovaly na Kalvárii. Pochopí, jak nekonečně milosrdný byl vůči nim Pán, jak draze chtěl vykoupit jejich duši, kolik vytrpěl pro jejich vykoupení, aby mohli vejít do nebe – do nebe, které ztratili z vlastní viny a lehkomyslnosti. Jak je to všechno naplní zoufalstvím a sžíráním, jakým strašným to bude pro ně červem. Z planoucího ohně budou volat: „Ach, krásné nebe! Mělo jsi být naším věčným příbytkem a štěstím. Loučíme se, ztratili jsme tě kvůli vlastní vině a špatnosti.
    Pohané naproti tomu nebudou mít takové výčitky, protože neznali církev, neznali její nauku a prostředky ke spáse. A kdo poslal křesťana do pekla? Bůh? Vůbec ne! Ježíš Kristus vroucně toužil po jeho spáse. Zlý duch? „Ach, ne,“ odpoví si křesťan, „přece jsem ho mohl neposlouchat, jak ho neposlouchalo tolik lidí. Mé špatné sklony? Ne! S pomocí Ježíše Krista jsem je mohl ovládnout, mohl jsem nad nimi panovat, milost Boží mi přece nikdy nescházela. Komu tedy mám připisovat svou zhoubu a své neštěstí? Bohužel, jenom sobě samému. Ne Bohu, ne zlému duchu, ne vášni. Sám na sobě jsem dělal všechny ty nešťastné věci, sám z vlastní vůle jsem se zahubil. Musím to připsat své vlastní špatnosti, své vlastní bezbožnosti, své vlastní svévoli. To ony mě přivedly do plamenů ohně, do plamenů, v kterých nemám nejmenší občerstvení ani jakoukoli naději na osvěžení!“
    Ano, bratři! Buď se musíme celkově změnit, nebo budeme zavrženi. Naše dosavadní žití nás vede ke ztrátě nebe. Je to opravdu tak, stane se námi totéž, co se přihodilo nešťastnému Joabovi. Když chtěl zachránit život, utekl do chrámu a chytil se oltáře. Nic mu ale nepomohl útěk k oltáři, protože zde byl zabit na rozkaz krále Šalamouna, kterému David ještě před svou smrtí nařídil zbavit se Joaba, když ten svévolně zabil Abnera a Amaze (srv. 1Kr 2). Voják, který ho sťal, za ním vpadl do svatyně a zavolal: „Vyjdi odtud!“ „Ne,“ na to nešťastník, „jestliže mám zemřít, ať zemřu zde.“ Když ho tedy voják nemohl odtrhnout od oltáře, vytasil dýku a vrazil mu ji do srdce. A tak Joab zhynul u prahu Božího příbytku, kde čekal záchranu.
    I nás potká totéž, jestli nepřestaneme pohrdat Božími milostmi. Přece Joab byl kdysi důvěrným Davidovým přítelem. I my jsme teď bratry Ježíše Krista, který nás tak hojně zahrnuje svými milostmi. Ale my, nevděční jako Joab, namáčíme své ruce v krvi Abnera, protože každý den dáváme Kristu těžké rány, zneužíváme svaté svátosti, jsme ve vztahu k Bohu tvrdí a nevděční.
    „Nešťastníku,“ říká sv. Augustin, „děláš hřích za hříchem a myslíš, že se jednou zastavíš. Proč tě nenaplňuje strach při myšlence na to, že jednou musí míra tvých nepravostí konečně přetéci?“ Často poslední svátosti a duchovní pomoc jsou k ničemu hříšníkům, kteří už za života pili nepravost jako vodu a bez přestání pohrdali Božími milostmi! Ale přijde i pro vás ten moment, kdy v hodině smrti přijmete náboženskou útěchu a světu se bude zdát, že jste se s Bohem patřičně usmířili. Ale naopak se s vámi stalo totéž, co se přihodilo nešťastnému Joabovi! Ježíš Kristus, náš kníže a Pán, vyhlásí nad vámi ortel zavržení! Posila na cestě k věčnosti, zpověď a sv. přijímání, bude pro vás jako velké množství olova, které vás závratnou rychlostí strhne do propasti. Jako Joab se budete držet rohu oltáře, ale přesto neuniknete věčné smrti. Co je to za strašný pohled – křesťan zrozený Krví Ježíše Krista a sycený jeho Tělem se navždy musí rozloučit s krásným nebem, se šťastnou věčností a s obyvateli nebeských výšin. Pro něj zůstanou jen trápení v plamenech, zanikne pro něho veškerá naděje! Ať nám tyto pravdy ani na chvíli nesejdou z paměti! A tak s pomocí Boží unikneme tomu neštěstí, které nejsme schopni nikdy změnit, a spasíme svou duši. Amen.

    Na webu www.fatym.com naleznete celkem tři knihy s kázáními, jejichž autorem je sv. Jan Maria Vianney.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu   Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Icon_minitime18.12.06 15:26

    Otče Libore, velice si vás vážím pro to, co děláte pro ty nejslabší z nejslabších. Rád bych vás však viděl v řadách katolíků. Brání tomu něco? Jsem si jist, že určitě tomu mnohé brání. Nenašlo by se však řešení?

    Jiří Stodola
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu   Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Icon_minitime18.12.06 15:49

    DVK se zavázal, že každému, kdo přistoupí k jednotě s Petrovým nástupcem bude v katolické církvi ponechán aktivně ten stupeň svěcení, který již má.

    Exarcha by byl tudíž povinen tento závazek akceptovat, a modernisti by dostali psotník. O.

    Georgeus Ioanes Baptista napsal:
    Otče Libore, velice si vás vážím pro to, co děláte pro ty nejslabší z nejslabších. Rád bych vás však viděl v řadách katolíků. Brání tomu něco? Jsem si jist, že určitě tomu mnohé brání. Nenašlo by se však řešení?

    Jiří Stodola
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu   Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Icon_minitime18.12.06 16:14

    A ty bys Jiří chtěl otce Halíka, předního ochránce nenarozených, vidět zdeptaného "politikou" kardinála, který by ho někam uklidil? Neboť to je to, co zcela pravděpodobně také brání otci Halíkovi a nejen jemu. I ti, co v jednotě s Římem jsou a jsou východního ritu (řeckokatolíci) se obávají o svoje tradice a svébytnost, neboť chapadla II.VK berou vše TRADIČNÍ - tradičně likvidačně.
    Možná i proto mají pravoslavní v Rusku hrůzu, že by se měli sjednotit s tím Římem, kde vládne liberalismus a věroučný rozdíl pravděpodobně není to hlavní proč nechtějí sjednocení.
    Quido.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu   Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Icon_minitime18.12.06 16:31

    No však Husar se nechal slyšet, že jen čeká až ta stará generace greko vymře a pak začne to pravé Nové jaro i na východě. Já se otci Halíkovi vůbec nedivím, že zůstává tam, kde zůstává.
    Quido má pravdu. Pravoslavní se bojí unie z trochu jiného důvodu...
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu   Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Icon_minitime18.12.06 16:50

    To že Řím dělá pohoršení neznamená, že je dovoleno zůstávat oddělen od Petrova nástupce. Mimoto pravoslavní kněží, kteří přistupují k jednotě s Petrovým nástupcem jsou automaticky inkardinování k východnímu ritu a Vlk nejen v květnu končí, ale do východního obřadu mu nic není.
    Jakkoliv ten útok na tradici je na Východě patrný taky, není tak prudký a při trošičce zdravé drzosti se mu dá vzdorovat. Zde bych připomněl, že otec Kovpak na Ukrajině vyhrál odvolací soudní proces a Husarova exkomunikace byla zrušena.



    Quido van Rijn napsal:
    A ty bys Jiří chtěl otce Halíka, předního ochránce nenarozených, vidět zdeptaného "politikou" kardinála, který by ho někam uklidil? Neboť to je to, co zcela pravděpodobně také brání otci Halíkovi a nejen jemu. I ti, co v jednotě s Římem jsou a jsou východního ritu (řeckokatolíci) se obávají o svoje tradice a svébytnost, neboť chapadla II.VK berou vše TRADIČNÍ - tradičně likvidačně.
    Možná i proto mají pravoslavní v Rusku hrůzu, že by se měli sjednotit s tím Římem, kde vládne liberalismus a věroučný rozdíl pravděpodobně není to hlavní proč nechtějí sjednocení.
    Quido.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu   Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Icon_minitime18.12.06 18:44

    I když můžeš mít pravdu s tím oddělením od Říma, že je to vina pravoslaví, tak na druhou stranu je potřeba vidět kriticky i ty zlořády v KC, které tomu v současnosti brání (znovusjednocení s pravoslavím). My bychom to měli pochopit, protože, obhajujíce Tradici rozcházíme se mnohde s oficiálním aggiornamentem. Možná totéž cítí pravoslaví, možná taky "ruky hore charisma - a tralala á la II.VK" není jejich krevní skupina. Kromě toho mám ten neblahý dojem, že kardinál se neslavně míchal i do řeckokatolíků v ČR - viz. možná něco k tomu na katolikrevue.cz.
    Quido.

    OK napsal:
    To že Řím dělá pohoršení neznamená, že je dovoleno zůstávat oddělen od Petrova nástupce. Mimoto pravoslavní kněží, kteří přistupují k jednotě s Petrovým nástupcem jsou automaticky inkardinování k východnímu ritu a Vlk nejen v květnu končí, ale do východního obřadu mu nic není.
    Jakkoliv ten útok na tradici je na Východě patrný taky, není tak prudký a při trošičce zdravé drzosti se mu dá vzdorovat. Zde bych připomněl, že otec Kovpak na Ukrajině vyhrál odvolací soudní proces a Husarova exkomunikace byla zrušena.



    Quido van Rijn napsal:
    A ty bys Jiří chtěl otce Halíka, předního ochránce nenarozených, vidět zdeptaného "politikou" kardinála, který by ho někam uklidil? Neboť to je to, co zcela pravděpodobně také brání otci Halíkovi a nejen jemu. I ti, co v jednotě s Římem jsou a jsou východního ritu (řeckokatolíci) se obávají o svoje tradice a svébytnost, neboť chapadla II.VK berou vše TRADIČNÍ - tradičně likvidačně.
    Možná i proto mají pravoslavní v Rusku hrůzu, že by se měli sjednotit s tím Římem, kde vládne liberalismus a věroučný rozdíl pravděpodobně není to hlavní proč nechtějí sjednocení.
    Quido.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu   Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Icon_minitime18.12.06 18:50

    Quido van Rijn napsal:
    I když můžeš mít pravdu s tím oddělením od Říma, že je to vina pravoslaví, tak na druhou stranu je potřeba vidět kriticky i ty zlořády v KC, které tomu v současnosti brání (znovusjednocení s pravoslavím). My bychom to měli pochopit, protože, obhajujíce Tradici rozcházíme se mnohde s oficiálním aggiornamentem. Možná totéž cítí pravoslaví, možná taky "ruky hore charisma - a tralala á la II.VK" není jejich krevní skupina. Kromě toho mám ten neblahý dojem, že kardinál se neslavně míchal i do řeckokatolíků v ČR - viz. možná něco k tomu na katolikrevue.cz.
    Quido.

    OK napsal:
    To že Řím dělá pohoršení neznamená, že je dovoleno zůstávat oddělen od Petrova nástupce. Mimoto pravoslavní kněží, kteří přistupují k jednotě s Petrovým nástupcem jsou automaticky inkardinování k východnímu ritu a Vlk nejen v květnu končí, ale do východního obřadu mu nic není.
    Jakkoliv ten útok na tradici je na Východě patrný taky, není tak prudký a při trošičce zdravé drzosti se mu dá vzdorovat. Zde bych připomněl, že otec Kovpak na Ukrajině vyhrál odvolací soudní proces a Husarova exkomunikace byla zrušena.



    Quido van Rijn napsal:
    A ty bys Jiří chtěl otce Halíka, předního ochránce nenarozených, vidět zdeptaného "politikou" kardinála, který by ho někam uklidil? Neboť to je to, co zcela pravděpodobně také brání otci Halíkovi a nejen jemu. I ti, co v jednotě s Římem jsou a jsou východního ritu (řeckokatolíci) se obávají o svoje tradice a svébytnost, neboť chapadla II.VK berou vše TRADIČNÍ - tradičně likvidačně.
    Možná i proto mají pravoslavní v Rusku hrůzu, že by se měli sjednotit s tím Římem, kde vládne liberalismus a věroučný rozdíl pravděpodobně není to hlavní proč nechtějí sjednocení.
    Quido.


    Máte pravdu, Quido, že se kardinál do záležitostí řeckokatolíků mnohdy míchal. Navíc je členem kongregace pro východní církve. Je to prostě katastrofa.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu   Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Icon_minitime18.12.06 19:34

    Pavel Prebral napsal:
    Quido van Rijn napsal:
    I když můžeš mít pravdu s tím oddělením od Říma, že je to vina pravoslaví, tak na druhou stranu ................................................................................................. Kromě toho mám ten neblahý dojem, že kardinál se neslavně míchal i do řeckokatolíků v ČR - viz. možná něco k tomu na katolikrevue.cz.
    Quido.

    OK napsal:
    To že Řím dělá pohoršení neznamená, že je dovoleno zůstávat oddělen od Petrova nástupce. Mimoto pravoslavní kněží, kteří ...................................................................................................



    Quido van Rijn napsal:
    A ty bys Jiří chtěl otce Halíka, předního ochránce ........................................................................................
    Možná i proto mají pravoslavní v Rusku hrůzu, že by se měli sjednotit s tím Římem, kde vládne liberalismus a věroučný rozdíl pravděpodobně není to hlavní proč nechtějí sjednocení.
    Quido.


    Máte pravdu, Quido, že se kardinál do záležitostí řeckokatolíků mnohdy míchal. Navíc je členem kongregace pro východní církve. Je to prostě katastrofa.


    Stejná katastrofa, jako že se tady stále najde někdo kdo mě vyká...
    Prosím tě mi tykej. Opravdu nejsem "dvojitý" agent Holeček :-)))
    takže mi věř a snad se někdy někde uvidíme ..... pak to zapijeme.
    Quido.
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu   Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Icon_minitime18.12.06 21:10

    Tady jde ale o princip. Důležité je uznat primát a pak je možné se připojit ke kritice toho liberála na Petrově stolci. Samozřejmě, že na tom trvajícím schismatu mají římští modernisté nezanedbatelný podíl. To nikdo nezpochybňuje, já už jsem tady jednou psal, že kdyby Rusko uzavřelo unii, bylo by v Církvi náhle více katolíků než modernistů a vlci by se mohli jít pást.

    Jinak co se týče Vlkovo intervencí do východního obřadu: Vlk vykřikoval, že mají moc mnišskou liturgii a měli by udělat aggiornamento, ale byl v podstatně umlčen. Myslím, že dnes už se jen čeká, až oslaví své 75. narozeniny.



    Quido van Rijn napsal:
    I když můžeš mít pravdu s tím oddělením od Říma, že je to vina pravoslaví, tak na druhou stranu je potřeba vidět kriticky i ty zlořády v KC, které tomu v současnosti brání (znovusjednocení s pravoslavím). My bychom to měli pochopit, protože, obhajujíce Tradici rozcházíme se mnohde s oficiálním aggiornamentem. Možná totéž cítí pravoslaví, možná taky "ruky hore charisma - a tralala á la II.VK" není jejich krevní skupina. Kromě toho mám ten neblahý dojem, že kardinál se neslavně míchal i do řeckokatolíků v ČR - viz. možná něco k tomu na katolikrevue.cz.
    Quido.

    OK napsal:
    To že Řím dělá pohoršení neznamená, že je dovoleno zůstávat oddělen od Petrova nástupce. Mimoto pravoslavní kněží, kteří přistupují k jednotě s Petrovým nástupcem jsou automaticky inkardinování k východnímu ritu a Vlk nejen v květnu končí, ale do východního obřadu mu nic není.
    Jakkoliv ten útok na tradici je na Východě patrný taky, není tak prudký a při trošičce zdravé drzosti se mu dá vzdorovat. Zde bych připomněl, že otec Kovpak na Ukrajině vyhrál odvolací soudní proces a Husarova exkomunikace byla zrušena.



    Quido van Rijn napsal:
    A ty bys Jiří chtěl otce Halíka, předního ochránce nenarozených, vidět zdeptaného "politikou" kardinála, který by ho někam uklidil? Neboť to je to, co zcela pravděpodobně také brání otci Halíkovi a nejen jemu. I ti, co v jednotě s Římem jsou a jsou východního ritu (řeckokatolíci) se obávají o svoje tradice a svébytnost, neboť chapadla II.VK berou vše TRADIČNÍ - tradičně likvidačně.
    Možná i proto mají pravoslavní v Rusku hrůzu, že by se měli sjednotit s tím Římem, kde vládne liberalismus a věroučný rozdíl pravděpodobně není to hlavní proč nechtějí sjednocení.
    Quido.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu   Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Icon_minitime18.12.06 22:00

    Když už jsem z toho tady udělal takový pelmel tak tedy
    kopie zprávy z CHN:


    Jen dialog mezi náboženstvími může podle papeže přinést mír
    18.12. 2006 18:12 ČTK (Vatikán)
    Mír na Blízkém východě může podle papeže Benedikta XVI. zavládnout jen tehdy, jestliže tři hlavní monoteistická vyznání - židé, křesťané a muslimové - zahájí skutečný dialog a učiní konkrétní gesta ke vzájemnému usmíření. Papež to dnes řekl ve Vatikánu, kde přijal delegaci židovské organizace B'nai B'rith, jedné z nejvýznamnějších ve Spojených státech.
    "Využívám vaší návštěvy, abych obnovil svou neutuchající naději a modlitbu za mír ve Svaté zemi," prohlásil papež. "Všichni věřící musejí ukázat, že nikoli nenávist a násilí, ale porozumění a mírová spolupráce umožňují otevřít brány spravedlivé a mírové budoucnosti." Benedikt XVI. si vytknul dialog mezi třemi světovými náboženstvími za jeden z cílů svého pontifikátu, který zahájil loni.
    "Židé a křesťané jsou povoláni k tomu, aby společně pracovali pro dobro světa. Jestliže dáme jasný příklad plodné spolupráce, bude náš hlas, reagující na potřeby lidské rodiny, stále přesvědčivější," dodal.
    konec cit.:

    postřeh:
    Tady je dobře vidět, že explicitní vyjádření pontifika, i s dobrým úmyslem zastře PRAVDU, která musí být zdůrazňována dnes a denně:
    JEN BůH je na prvním místě, Jemu náleží moc na nebi i na zemi, a žádný synkretismus mezi náboženstvími nemůže NIC zajistit, tím méně něco tak cenného jako mír mezi národy. Bez Boha a modlitby a pravé víry to prostě nejde.
    Kromě toho zmínka o lóži B nai B v souvislosti viz cit. je více než odporná. Když papež přijímá velmistry zednářské, kam se to svět řítí? Kolik času nám Bůh ještě dá k odčinění těchto odporných potup Jeho majestátu? Dost možná, že svět je již v posledním stádiu před závěrečným bojem - opravdu riziko zavržení duší v dnešní době stoupá tolik, že je pravděpodobný KONEC v historicky blízké době.
    Můj názor - nic víc.
    Quido.
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu   Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Icon_minitime18.12.06 22:08

    Já už jsem to komentoval na Contras i s ilustračním obrázkem - doporučuji na něj klepnout aby se zvětšil; nepotřebuje komentář.

    Je třeba připomenout nejen hlůedisko náboženské (synkretismus je špatně), ale i politické - se sionisty nelze usilovat o mír, je to stejně absurdní, jako nechat lišáka hlídat slepice. Sionistické zločiny volají k Nebi o trest. O.

    Quido van Rijn napsal:
    Když už jsem z toho tady udělal takový pelmel tak tedy
    kopie zprávy z CHN:


    Jen dialog mezi náboženstvími může podle papeže přinést mír
    18.12. 2006 18:12 ČTK (Vatikán)
    Mír na Blízkém východě může podle papeže Benedikta XVI. zavládnout jen tehdy, jestliže tři hlavní monoteistická vyznání - židé, křesťané a muslimové - zahájí skutečný dialog a učiní konkrétní gesta ke vzájemnému usmíření. Papež to dnes řekl ve Vatikánu, kde přijal delegaci židovské organizace B'nai B'rith, jedné z nejvýznamnějších ve Spojených státech.
    "Využívám vaší návštěvy, abych obnovil svou neutuchající naději a modlitbu za mír ve Svaté zemi," prohlásil papež. "Všichni věřící musejí ukázat, že nikoli nenávist a násilí, ale porozumění a mírová spolupráce umožňují otevřít brány spravedlivé a mírové budoucnosti." Benedikt XVI. si vytknul dialog mezi třemi světovými náboženstvími za jeden z cílů svého pontifikátu, který zahájil loni.
    "Židé a křesťané jsou povoláni k tomu, aby společně pracovali pro dobro světa. Jestliže dáme jasný příklad plodné spolupráce, bude náš hlas, reagující na potřeby lidské rodiny, stále přesvědčivější," dodal.
    konec cit.:

    postřeh:
    Tady je dobře vidět, že explicitní vyjádření pontifika, i s dobrým úmyslem zastře PRAVDU, která musí být zdůrazňována dnes a denně:
    JEN BůH je na prvním místě, Jemu náleží moc na nebi i na zemi, a žádný synkretismus mezi náboženstvími nemůže NIC zajistit, tím méně něco tak cenného jako mír mezi národy. Bez Boha a modlitby a pravé víry to prostě nejde.
    Kromě toho zmínka o lóži B nai B v souvislosti viz cit. je více než odporná. Když papež přijímá velmistry zednářské, kam se to svět řítí? Kolik času nám Bůh ještě dá k odčinění těchto odporných potup Jeho majestátu? Dost možná, že svět je již v posledním stádiu před závěrečným bojem - opravdu riziko zavržení duší v dnešní době stoupá tolik, že je pravděpodobný KONEC v historicky blízké době.
    Můj názor - nic víc.
    Quido.
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu   Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Kde lze zdarma sehnat kázání svatého faráře z Arsu
    Návrat nahoru 
    Strana 1 z 1
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Odkazy :: Stránky, které stojí za to vidět-
    Přejdi na: