+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Pohřeb Radoslava Khoma

    Goto down 
    5 posters
    Jdi na stránku : 1, 2  Next
    AutorZpráva
    Josafat
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Josafat


    Male Počet příspěvků : 537
    Bydliště : Imperium Austro-Hungaricum
    Na +T+ od : 31. 01. 08

    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime15.01.09 23:38

    Fotky z pohřbu ctihodného pána Radoslava Khoma zveřejněné na stránkách arcib. semináře v Olomouci lze vidět zde:

    www.knezskyseminar.cz/pages/fotogalerie/fotoalbum/pohreb_radek.php?img_count0

    a

    http://www.knezskyseminar.cz/pages/fotogalerie/fotoalbum/pohreb_radek.php?img_count=20
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime16.01.09 6:14

    Díky, měl to moc krásné.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime16.01.09 8:16

    Hezké a smutné...
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime16.01.09 10:15

    Ach Bože...

    Crying or Very sad Neutral

    Dej mu, Pane, věčné nebe.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime16.01.09 17:00

    Nevím, zda to nebude znít nepatřičně, ale při prohlížení fotek jsem s úžasem zjistila, že i tělo bez duše může být krásné. Což teprve duše, v níž se zrcadlí nádhera Boží...
    Je mi velmi líto mladého nadějného života, ale co Bůh činí, dobře činí, jak říká Quido. Na zemřelého pamatuji ve svých modlitbách a děkuji moc, Josafate, za připomenutí i za odkazy.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime16.01.09 19:21

    Shlédl jsem a alespoň v duchu mne to přeneslo k jeho hrobu. Nevíte na kterém hřbitově je vůbec pohřben? Za měsíc pojedu do Prahy a rád bych se přišel pomodlit na jeho hrob.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime16.01.09 22:06

    daniel89 napsal:
    Shlédl jsem a alespoň v duchu mne to přeneslo k jeho hrobu. Nevíte na kterém hřbitově je vůbec pohřben? Za měsíc pojedu do Prahy a rád bych se přišel pomodlit na jeho hrob.

    Ahoj Dane. Na stránkách biskupství litoměřického jsem četla - "uložen byl do hrobu františkánských terciářů na Olšanských hřbitovech".
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime16.01.09 22:12

    Děkuji ti, pokud budu mít potom, čas, tak tam zajdu.
    Návrat nahoru Goto down
    Inger Katarsky heretik
    BANán
    BANán
    avatar


    Počet příspěvků : 1816
    Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
    Na +T+ od : 16. 10. 08

    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime17.01.09 15:32

    Dej mu vecne nebe, Pane. Ano fotky jsou velmi krasne, ale i velmi smutne. Mnoho jsem se modlil za jeho dusi, i kdyz jsem ho neznal.
    A pamatuji na neho ve svych motlitbach i nyni.
    Ano, jak se rika "nevis dne ani hodiny",a ac byl velice mlady, Buh cini co cini.
    Návrat nahoru Goto down
    Josafat
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Josafat


    Male Počet příspěvků : 537
    Bydliště : Imperium Austro-Hungaricum
    Na +T+ od : 31. 01. 08

    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime17.01.09 22:35

    Katy napsal:
    daniel89 napsal:
    Shlédl jsem a alespoň v duchu mne to přeneslo k jeho hrobu. Nevíte na kterém hřbitově je vůbec pohřben? Za měsíc pojedu do Prahy a rád bych se přišel pomodlit na jeho hrob.

    Ahoj Dane. Na stránkách biskupství litoměřického jsem četla - "uložen byl do hrobu františkánských terciářů na Olšanských hřbitovech".

    Přesně tak, je to na Olšanech, nejlépe se tam dá dostat od prvního bočního vchode směrem od Flory (je u něj strážnice městské policie). Ale pro toho, kdo tam nikdy nebyl, by to chtělo průvodce. Až, Danieli, pojedete do Prahy, tak dejte vědět, třeba budu mít chvilku volnou a mohl bych Vás tam zavést, ať nebloudíte. Olšany jsou velké.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime18.01.09 0:18

    Josafat napsal:
    Katy napsal:
    daniel89 napsal:
    Shlédl jsem a alespoň v duchu mne to přeneslo k jeho hrobu. Nevíte na kterém hřbitově je vůbec pohřben? Za měsíc pojedu do Prahy a rád bych se přišel pomodlit na jeho hrob.

    Ahoj Dane. Na stránkách biskupství litoměřického jsem četla - "uložen byl do hrobu františkánských terciářů na Olšanských hřbitovech".

    Přesně tak, je to na Olšanech, nejlépe se tam dá dostat od prvního bočního vchode směrem od Flory (je u něj strážnice městské policie). Ale pro toho, kdo tam nikdy nebyl, by to chtělo průvodce. Až, Danieli, pojedete do Prahy, tak dejte vědět, třeba budu mít chvilku volnou a mohl bych Vás tam zavést, ať nebloudíte. Olšany jsou velké.

    Děkuji za nabídku. Pokud bude chvíli čas, tak bych tam rád šel klidně i s vaší pomocí.
    Návrat nahoru Goto down
    Inger Katarsky heretik
    BANán
    BANán
    avatar


    Počet příspěvků : 1816
    Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
    Na +T+ od : 16. 10. 08

    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime18.01.09 12:39

    Ja, kdyz nejdy pujdu do Prahy, tak se tam take pomodlim. Ale hned tak se do Prahy nerdostanu. Ten pohreb mel moc hezky. Fotky jsou moc pekne.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime19.01.09 9:29

    Odpočinutí lehké dej mu ó Pane a světlo věčné ať mu svítí na věky!
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime22.01.09 19:52

    Chtěl jsem se původně zeptat hned, ale pak jsem na to pozapomněl - proč byl Radoslav pohřben východním obřadem, byl s ním copak zpřízněn nebo v něm byl pokřtěn?
    Návrat nahoru Goto down
    Josafat
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Josafat


    Male Počet příspěvků : 537
    Bydliště : Imperium Austro-Hungaricum
    Na +T+ od : 31. 01. 08

    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime23.01.09 17:54

    Bylo to proto, že
    a) jeho zpovědníkem byl řeckokatolický kněz (ten, co ho pohřbíval)
    b)tento kněz byl o pohřeb požádán pozůstalými a dostal k tomu pověření o. biskupa Baxanta
    c)neexistuje žádný církevní předpis, který by to zakazoval
    d)Radoslav chodil často na řeckokatolické bohoslužby a jednal i o změně obřadu
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime23.01.09 18:56

    Tak to chápu. Stejně tak bych to pochopil, kdyby s řeckokatolickou církví neměl nic společného, jsou jedné víry jako my. U nás jsme v loňském roce také pohřbívali jednoho farníka východním obřadem.
    U něj to již bylo trochu komplikované neboť:
    a) narodil se, byl pokřtěn a přijímsal svátosti jako římskokatolík,
    b) neměl nic společného s řeckokatolickou církví, ale
    c)Jeho dědeček byl pravoslavným knězem na severu Rusi,
    d) jeho otec byl student bohosloví, ale nástup komunismu v Rusku mu zabránil v dokončení studia a jemu téměř jako jedinému z rodiny se podařilo přežít perzekuce bolševiků a utekl k nám do Československa, kde se vyučil veterinářem,
    e)ke křesťanskému východu má celá rodina doposud živý vztah,
    f) a proto i sám nebožtík vyslovil před smrtí přání, že chce být pohřben východním obřadem

    Přesto je velmi chvályhodné a bohulibé, že Radoslav vážně uvažoval o východu. Myslím si však, že neměl jako student bohosloví k přestupu ani nejmenší šanci. Když jsem se kupříkladu před časem bavil s o. biskuepm Hučkem, tak jsem byl upozroněn, že všichni naši biskupové, když slyší od dotyčného, který žádá o změnu obřadu, že má v plánu jít do semináře, ihned jednání záhadně ukončují nebo zastavují.
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime23.01.09 19:05

    daniel89 napsal:
    Tak to chápu. Stejně tak bych to pochopil, kdyby s řeckokatolickou církví neměl nic společného, jsou jedné víry jako my. U nás jsme v loňském roce také pohřbívali jednoho farníka východním obřadem.
    U něj to již bylo trochu komplikované neboť:
    a) narodil se, byl pokřtěn a přijímsal svátosti jako římskokatolík,
    b) neměl nic společného s řeckokatolickou církví, ale
    c)Jeho dědeček byl pravoslavným knězem na severu Rusi,
    d) jeho otec byl student bohosloví, ale nástup komunismu v Rusku mu zabránil v dokončení studia a jemu téměř jako jedinému z rodiny se podařilo přežít perzekuce bolševiků a utekl k nám do Československa, kde se vyučil veterinářem,
    e)ke křesťanskému východu má celá rodina doposud živý vztah,
    f) a proto i sám nebožtík vyslovil před smrtí přání, že chce být pohřben východním obřadem

    Přesto je velmi chvályhodné a bohulibé, že Radoslav vážně uvažoval o východu. Myslím si však, že neměl jako student bohosloví k přestupu ani nejmenší šanci. Když jsem se kupříkladu před časem bavil s o. biskuepm Hučkem, tak jsem byl upozroněn, že všichni naši biskupové, když slyší od dotyčného, který žádá o změnu obřadu, že má v plánu jít do semináře, ihned jednání záhadně ukončují nebo zastavují.

    Tak ať to neslyší. Proč jim to věšet na nos.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime23.01.09 20:49

    Přesně tak. Mě to proto tímto způsobem i vladyka Ladislav poradil, ať nic takového před svým biskupem vůbec neříkám,pokud plánuji přestoupit (teď jsem to sice dal k ledu, ale před půl rokem jsem o tom vážně uvažoval).
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime23.01.09 21:10

    daniel89 napsal:
    Přesně tak. Mě to proto tímto způsobem i vladyka Ladislav poradil, ať nic takového před svým biskupem vůbec neříkám,pokud plánuji přestoupit (teď jsem to sice dal k ledu, ale před půl rokem jsem o tom vážně uvažoval).

    Nejdřív je třeba se dobře oženit, tím pro ně přetaneš být zajímavý, páč už pro ně nejsi použitelný. Puf 2
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime23.01.09 21:11

    No, ono jim vadí nejvíc hlavně to, že se dotyčný ožení a pak funguje jako kněz. To je prý nejvíc "ojída zevnitř".
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime23.01.09 21:16

    daniel89 napsal:
    No, ono jim vadí nejvíc hlavně to, že se dotyčný ožení a pak funguje jako kněz. To je prý nejvíc "ojída zevnitř".

    Nihil novum sub sole.
    Návrat nahoru Goto down
    Josafat
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Josafat


    Male Počet příspěvků : 537
    Bydliště : Imperium Austro-Hungaricum
    Na +T+ od : 31. 01. 08

    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime23.01.09 22:39

    Ovšem na druhou stranu nejhoršími rádobyuniaty jsou ti, co přeběhli kvůli tomu, aby se mohli oženit. Ti právě (ač nejen ti) zanášejí modernismus na východ.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime23.01.09 22:54

    S takovými jsem se zatím nesetkal. Znám sice jednoho "mladého" nedávno vysvěceného a ženatého řeckokatolického kněze, ale ten zastává hojně spíše ty konzervativní metody a sympatizuje i s FSSPX
    Návrat nahoru Goto down
    Josafat
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Josafat


    Male Počet příspěvků : 537
    Bydliště : Imperium Austro-Hungaricum
    Na +T+ od : 31. 01. 08

    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime23.01.09 22:58

    No, jestli je to ten, koho myslím, tak ten nepřecházel kvůli ženění a modernista opravdu není...naopak nejtvrdší zastánce staroslověnštiny v exarchátu, aspoň co já znám.
    Návrat nahoru Goto down
    Josafat
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Josafat


    Male Počet příspěvků : 537
    Bydliště : Imperium Austro-Hungaricum
    Na +T+ od : 31. 01. 08

    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime23.01.09 22:59

    Anebo myslíte jistého otce z Brna?
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Pohřeb Radoslava Khoma Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Pohřeb Radoslava Khoma   Pohřeb Radoslava Khoma Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Pohřeb Radoslava Khoma
    Návrat nahoru 
    Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Odkazy-
    Přejdi na: