+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Vlk promluvil

    Goto down 
    +3
    Norbertus Minimus
    Fr. Albert T.O.P.
    Mr.Difficult
    7 posters
    Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next
    AutorZpráva
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime08.03.09 11:27

    http://www.kardinal.cz/index.php?cmd=article&articleID=332

    Kardinál je poněkud nervozní z toho, že si papež dovolil jmenovat biskupem někho, koho neschválili oni.


    Vlk promluvil 13883744
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime08.03.09 11:40

    Ááááá, vida, kamarádíček Schoenborn. Inu, ten zasahuje často...ale ne do věcí, kterých by měl.
    A jak stále opakuje pan kardinál slovíčko schizma. Až si začínám myslet, že si je vědom vlastního stavu, který de facto schizmatem a neposlušností je.
    Vzpomíná si snad někdo, že by se omluvil za své lži? Dávné v souvislosti s vydáním SP, nedávné kolem kauzy "snětí exkomunikací"(které nikdy nenastaly)?
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime08.03.09 11:51

    Mně by zajímalo, kde je teď Holeček a jestli netvoří ten Vlkův web.

    To, že někdo se domnívá, že jisté exkomunikace nastaly, lze vysvětlit i tak, že prostě přijímá oficielní linie, páč chce být poslušný Římu a nad věcmi více nepřemýšlí . Já si taky dlouho myslel, že ta exkomunikace skutečně nastala, než jsem začal studovat CIC.


    To, že někdo vyčítá papeži, že se nerespektuje Rakouská realita, ke které počítá i Wir sind Kirche, která je i dle Říma nekatolickou organizací, to svědčí o tom, že plody febronianismu se dosud nepodařilo dostatečně vykořenit.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime08.03.09 11:53

    Holeček je hodně daleko, co já vím. Ani ne v Evropě.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime08.03.09 15:02

    Ty, volééééééééééééééééééééééé. No to je komik!!!

    Při pohledu na dnešní Církev je tradiční katolík nejdříve pobouřený, poté zarmoucený, a nakonec propuká v smích.

    G. Davila
    Návrat nahoru Goto down
    Norbertus Minimus
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Norbertus Minimus


    Počet příspěvků : 41
    Na +T+ od : 16. 11. 07

    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime08.03.09 18:58

    Iacobus Augustinus napsal:
    Holeček je hodně daleko, co já vím. Ani ne v Evropě.

    Nevím, kde je teď Čeřich Holeček, ale dnes má Vlk jiné blízké poradce, a zase estébáky.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime08.03.09 19:03

    OK napsal:
    http://www.kardinal.cz/index.php?cmd=article&articleID=332

    Kardinál je poněkud nervozní z toho, že si papež dovolil jmenovat biskupem někho, koho neschválili oni.


    A to ještě neví jak to dopadne doma Laughing
    Návrat nahoru Goto down
    Michal Kretschmer
    Admin
    Admin
    Michal Kretschmer


    Male Počet příspěvků : 3365
    Věk : 80
    Bydliště : Praha
    Na +T+ od : 06. 12. 06

    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime08.03.09 20:01

    OK napsal:
    To, že někdo vyčítá papeži, že se nerespektuje Rakouská realita, ke které počítá i Wir sind Kirche, která je i dle Říma nekatolickou organizací, to svědčí o tom, že plody febronianismu se dosud nepodařilo dostatečně vykořenit.

    Tento článek je podpoou vzpoury rakouských biskupů a upíráním papeži svobody jmenovat biskupy. Ten není vázán na návrh ze strany biskupů země nebo nuncia, ty mohou jen dávat radu. Věta "Můžeme doufat, že ona jmenování budou moci proběhnout „legálně“, kanonicky" je tak papeže napadající.
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime08.03.09 21:35

    Jména, kontakty ...

    Norbertus Minimus napsal:
    Iacobus Augustinus napsal:
    Holeček je hodně daleko, co já vím. Ani ne v Evropě.

    Nevím, kde je teď Čeřich Holeček, ale dnes má Vlk jiné blízké poradce, a zase estébáky.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime09.03.09 1:42

    Josef1 napsal:
    OK napsal:
    http://www.kardinal.cz/index.php?cmd=article&articleID=332

    Kardinál je poněkud nervozní z toho, že si papež dovolil jmenovat biskupem někho, koho neschválili oni.


    A to ještě neví jak to dopadne doma Laughing

    Toho se právě bojí, stačí mu už Posád (kterého už "zpacifikoval") a Baxant (který mu v tuto chvíli asi taky překáží, ale nemá proti němu prostředky). Musíme vzít v úvahu, že papež tyto řekněme umírněně tradiční biskupy nesuspenduje, tudíž jsou stále ohrožením, že přijde den ... Zvláště, pokud jsou mladší, než je průměr mezi biskupy (a to jsou).
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime09.03.09 5:37

    OK napsal:
    http://www.kardinal.cz/index.php?cmd=article&articleID=332

    Kardinál je poněkud nervozní z toho, že si papež dovolil jmenovat biskupem někho, koho neschválili oni.


    Vlk promluvil 13883744

    Když vidím ten trefný obrázek, vzpomenu si taky na jeho "hudební" projev...
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime09.03.09 5:52

    Pochopil někdo proč píše tři exkomunikovaní biskupové a ne čtyři? Myslí to ze srandy a nebo je vážně tak hloupý? Je to smutné jak škodí české katolické církvi. Ach jo.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime09.03.09 9:30

    Poslal jsem další mail nunciovi a na ČBK. Jen ať ví, že si těch nehorázností lidé všímají a že je to štve. Dlouho považuji našeho kardinála Vlka za člověka, který ztratil soudnost. Vadí mně, že se od jeho sprostých lží a pomluv žádný nedistancuje ČBK.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime09.03.09 10:34

    Pánové, maily nepomůžou. To chce přímou a nekompromisní akci. Nebyl by někdo třeba schopen napsat půlhodinovou konversační frašku, ve které by v hospodě debatoval arcibiskup Klk, arcibiskup Schreckborn, páter Tričko (všechny jeho repliky by začínaly „Drazí věřící!“), levicový novinář Haškova typu, a popírač gravitace Wilson? (ten by mohl na závěr ze scény nějakým jevištním zázrakem odlevitovat.) Mohlo by se to hrát na loretánském náměstí. Já bych si klidně nějakou roličku střihnul. Byla by to sranda a bylo by hlavně vidět, že nejsme jen nějací zapšklí a pyšní dědci jako Lupus.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime09.03.09 11:01

    ospilos napsal:
    Pánové, maily nepomůžou. To chce přímou a nekompromisní akci. Nebyl by někdo třeba schopen napsat půlhodinovou konversační frašku, ve které by v hospodě debatoval arcibiskup Klk, arcibiskup Schreckborn, páter Tričko (všechny jeho repliky by začínaly „Drazí věřící!“), levicový novinář Haškova typu, a popírač gravitace Wilson? (ten by mohl na závěr ze scény nějakým jevištním zázrakem odlevitovat.) Mohlo by se to hrát na loretánském náměstí. Já bych si klidně nějakou roličku střihnul. Byla by to sranda a bylo by hlavně vidět, že nejsme jen nějací zapšklí a pyšní dědci jako Lupus.

    To se mi moc líbí - roličku bych si asi "nestřihl", ale scénickou hudbu ano.
    Byla by to parodie: křížený "rytmicismus" s "ropnými produkty", které "otec kardiak" tak pěkně falešně zpívá, že jsem při prvním poslechu (intronizace) prohlásil, že mám chuť emigrovat...
    Jen prosím, kdo by se ujmul scénáře?
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime09.03.09 11:05

    Pánové, zajímavé pozadí rakouského biskupa - nebiskupa Wágnera. Jo holt, za vším hledej ženu:

    jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną (Mt 15:14)

    Ks. dziekan Józef Friedl (65 lat) z austriackiej diecezji Linz, przyznał publicznie w miniony czwartek, że żyje razem z kobietą [wdową, której mąż zmarł 25 lat temu] i odrzuca celibat. Co więcej twierdzi, że parafianie o tym wiedzą i akceptują to. Dlatego bez skrupułów pełni rolę proboszcza parafii Ungenach.

    Proboszcz Friedl stoi na czele [dekanatu Schwanenstadt,] jednego z 31 dekanatów diecezji Linz, które na początku lutego w specjalnym dokumencie odrzuciły papieską nominację ks. G. Wagnera na biskupa pomocniczego diecezji Linz. Jak podaje portal kath.net tajemnicą poliszynela jest, że inni dziekani tej diecezji również jawnie odrzucają celibat.

    Tym samym wychodzi na światło dzienne jeszcze jedna tajemnica. Czyżby austriacki bunt przeciw nominacji biskupiej ks. Wagnera miał bardziej przyziemne tło? Czyżby nie o “dialog” tu chodziło czy o “konsultacje społeczne” przed nominacją, ale o ... kobietę. Być może bp. Wagner nie przymykałby oczu na niekanoniczne wyskoki dziekanów?

    Całość newsa na portalu Fronda.pl

    Czy trzeba lepszego dowodu za tezą iż Kościół posoborowy jest absolutnie niesterowalny z Watykanu, a Ojciec święty nie ma w nim praktycznie żadnego autorytetu?
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime09.03.09 11:21

    Dost již srandiček. Zalézt, modlit se a přežít.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime09.03.09 11:23

    OK napsal:
    Dost již srandiček. Zalézt, modlit se a přežít.

    Fakt to není srandička, to jsou holá fakta o situaci u našich jižních sousedů...

    Zalézt - ano, modlit se - ano, ano, přežít - možná...
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime09.03.09 11:33

    Já tomu až tak úplně neponimal, ale jde o to, že u jižních sousedů jsou kněží běžně konkubináři?
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime09.03.09 11:36

    Přesně tak. A k tomu spekulace, že jmenováním bp. Wagnera by mohlo dojít k nápravě těchto "vztahů", a proto tomu muselo být stůj co stůj zabráněno.
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime09.03.09 11:55

    Já to ale myslel ještě jinak. Farní běhny byly, jsou a budou, patří to k dějinám celibátu; je třeba to potírat, ale vždycky to tady bude. Zcela konkrétně mně rozhodně víc než to, že nejmenovaný františkán má děti (souhlasím, třeba ho za to potrestat) pálí to, že to je heretik.

    Já jsem však svou poznámku myslel v širším smyslu - zcela konkrétně ve smyslu jistého indiferentního odstupu od církevních intrik a různého zaujímání postojů, distancování se pořád od někho a podobně.

    Co je mi po tom všem? To vše je svět se svými intrikami, křiváctvím, házením bratří přes palubu pro usmíření světa. A tomhle já prostě drazí věřící nejedu.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime09.03.09 11:57

    Aha, tak to ano. Ale znáte to, všechno souvisí se vším...
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime09.03.09 12:12

    klepající dvoutakt - Eben
    ochablé mazání - Olejník
    převody do malátna - Michna
    orgán - ČBK
    Imprimatur - popírač hudby - kardinál Vlk
    ============================
    to máme celkem: Hosana 3 - Erotica




    aquaparva napsal:
    ospilos napsal:
    Pánové, maily nepomůžou. To chce přímou a nekompromisní akci. Nebyl by někdo třeba schopen napsat půlhodinovou konversační frašku, ve které by v hospodě debatoval arcibiskup Klk, arcibiskup Schreckborn, páter Tričko (všechny jeho repliky by začínaly „Drazí věřící!“), levicový novinář Haškova typu, a popírač gravitace Wilson? (ten by mohl na závěr ze scény nějakým jevištním zázrakem odlevitovat.) Mohlo by se to hrát na loretánském náměstí. Já bych si klidně nějakou roličku střihnul. Byla by to sranda a bylo by hlavně vidět, že nejsme jen nějací zapšklí a pyšní dědci jako Lupus.

    To se mi moc líbí - roličku bych si asi "nestřihl", ale scénickou hudbu ano.
    Byla by to parodie: křížený "rytmicismus" s "ropnými produkty", které "otec kardiak" tak pěkně falešně zpívá, že jsem při prvním poslechu (intronizace) prohlásil, že mám chuť emigrovat...
    Jen prosím, kdo by se ujmul scénáře?
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime09.03.09 12:15

    aquaparva napsal:
    ospilos napsal:
    Pánové, maily nepomůžou. To chce přímou a nekompromisní akci. Nebyl by někdo třeba schopen napsat půlhodinovou konversační frašku, ve které by v hospodě debatoval arcibiskup Klk, arcibiskup Schreckborn, páter Tričko (všechny jeho repliky by začínaly „Drazí věřící!“), levicový novinář Haškova typu, a popírač gravitace Wilson? (ten by mohl na závěr ze scény nějakým jevištním zázrakem odlevitovat.) Mohlo by se to hrát na loretánském náměstí. Já bych si klidně nějakou roličku střihnul. Byla by to sranda a bylo by hlavně vidět, že nejsme jen nějací zapšklí a pyšní dědci jako Lupus.

    To se mi moc líbí - roličku bych si asi "nestřihl", ale scénickou hudbu ano.
    Byla by to parodie: křížený "rytmicismus" s "ropnými produkty", které "otec kardiak" tak pěkně falešně zpívá, že jsem při prvním poslechu (intronizace) prohlásil, že mám chuť emigrovat...
    Jen prosím, kdo by se ujmul scénáře?

    Mimo diskuzi. Mohu se zeptat, proč jste si zvolil pseudonym odkazující na jednoho významného benediktýnského filosofa, estetika a kritika - Timothea Vodičku? Jste s ním nějak pokrevně či duchovně spřízněn? Já mám Timothea velice rád.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime09.03.09 12:35

    Georgeus Ioannes Baptista napsal:
    aquaparva napsal:
    ospilos napsal:
    Pánové, maily nepomůžou. To chce přímou a nekompromisní akci. Nebyl by někdo třeba schopen napsat půlhodinovou konversační frašku, ve které by v hospodě debatoval arcibiskup Klk, arcibiskup Schreckborn, páter Tričko (všechny jeho repliky by začínaly „Drazí věřící!“), levicový novinář Haškova typu, a popírač gravitace Wilson? (ten by mohl na závěr ze scény nějakým jevištním zázrakem odlevitovat.) Mohlo by se to hrát na loretánském náměstí. Já bych si klidně nějakou roličku střihnul. Byla by to sranda a bylo by hlavně vidět, že nejsme jen nějací zapšklí a pyšní dědci jako Lupus.

    To se mi moc líbí - roličku bych si asi "nestřihl", ale scénickou hudbu ano.
    Byla by to parodie: křížený "rytmicismus" s "ropnými produkty", které "otec kardiak" tak pěkně falešně zpívá, že jsem při prvním poslechu (intronizace) prohlásil, že mám chuť emigrovat...
    Jen prosím, kdo by se ujmul scénáře?

    Mimo diskuzi. Mohu se zeptat, proč jste si zvolil pseudonym odkazující na jednoho významného benediktýnského filosofa, estetika a kritika - Timothea Vodičku? Jste s ním nějak pokrevně či duchovně spřízněn? Já mám Timothea velice rád.

    Odpověď: To je překlad mého občanského jména, jen jsem použil plnně latinskou verzi po vzoru jistého známého pána, který se v někdejší Pochodni dneška psal Pacebilis Parvus. Jinak onoho kritika znám pouze z tisku, ale pokud nepochází z Jižních Čech, tak spolu nemáme asi nic společného, jen to jméno. On ještě žije? Někdo mi říkal, že již zemřel...
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Vlk promluvil Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vlk promluvil   Vlk promluvil Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Vlk promluvil
    Návrat nahoru 
    Strana 1 z 3Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
    Přejdi na: