+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Verici maminky

Goto down 
2 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Verici maminky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Verici maminky   Verici maminky - Stránka 2 Icon_minitime23.10.09 10:22

Magdalena napsal:
René Václavek napsal:
Nechme tyto ekumámy žít jejich sladký ekumenický sen o lásce, nechme je žít v jejich ekuvoňavých manželstvích, snad se jednou probudí. Přece po nich nemůžem chtít, aby se některý z protestantských partnerů stal katolíkem. Jak neekumenické!
Nechme Tomovi klid na práci!


Very Happy Spíše klid na dvorku. Jeden kohout na dvorek stačí. Cool
A koneckonců, možná lepší ekumanželství než soužití s nevěřícím, kdy se pak vede lítý boj, i o možnost chodit do kostela, či vzít tam děti. Některé ty osudy jsou opravdovým křížem. Vzpomenout na ně v přímluvách bychom měli.
Máte pravdu Magdalenko, manželství s jinověrcem může být lepší než s ateistou. Jenže v dnešní době ekumeny je tu nebezpečí, že katolický partner začne myslet postupně protestantsky, může být vybízen, aby střídavě chodil k jinověrcům si plnit nedělní povinnost, nechal se obdarovávat, studoval Bibli s jejich výkladem. Kdysi KT zveřejnil tema "Jak se žije v ekumeně", kde katolíci vykládali, jak jejich děti jsou luterány, že jim to nevadí, i když smíšený sňatek může být jen za předpokladu, že děti budou katolicky vychovány, to pánům z KT jaksi nevadilo. znám jen 2 případy kdy se nekatolík obrátil. Jedním z nich byla má tchyně pocházející ze Vsetína, který je většinou luterský, ta konvertovala krátce po svatbě, před 50 lety naštěstí ekumena nebyla, manželka je ovšem křtěna u luteránů. Dalším byla jedna paní ze Zlína (Katy ji zná), po konverzi před svatboz ji její vlastní matka dělala peklo na zemi než se od nich odstěhovali.
Znám zas lidi, kteří nejsou věřící, ale k partnerovi jsou tolerantní, je jim lhostejné jak jsou děti vychovávány. Můj otec nebyl věřící, před svatbou prohlásil, že do kostela nepůjde, rodiče byli sezdáni jen občansky. Přihlášku do nábožky sice podepsal, pak řval, že nás matka !oblbuje kostelem". Když jsem měl 14, tak jej máti vyrazila, viděl jsem jej naposledy před vojnou, zemřel před 21 lety, důchodu si užil přesně 6 týdnů.
Ty ekumanželství tam vznikly tak, že jsem se loučil "tak si tu užívejte v tom ekusmrádku", kdosi pak odvětil "ekuvoňavým manželstvím", těch smíšených párů tam asi moc není.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Verici maminky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Verici maminky   Verici maminky - Stránka 2 Icon_minitime23.10.09 10:28

vianey napsal:
Nemáš lásku Rendolfe!
Již jsi se někdy setkal s živým Bohem?
Co ti říká Bible?
Víš, které je největší přikázání? LÁSKA!!!!
Ještě si Tome zapoměl na něco

Rendolfe, toto není římskokatolické forum, toto je ekumenické forum!

Co je špatného na líbání koránu? Říká ti něco Nostra aetate, máme mít úctu k jiným náboženstvím.

Já dětské mše a kytarovky PROSTĚ ŽERU!
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Verici maminky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Verici maminky   Verici maminky - Stránka 2 Icon_minitime23.10.09 10:45

Mikolaj napsal:
Debaty na Maminkách jsem nečetl (neb mě to tam bez registrace nepustilo), ale vím, že naši pánové jsou občas horké hlavy. Proto jedna malá připomínka - pánové, jednáte se ženami, takže se prosím chovejte jako gentlemani!

Jinak tuhle debatu bych uzavřel. Bratr Tomas se tu vyžívá ve výsměchu a urážkách. A osobní výpady s Věrou si prosím laskavě nechte na rozhovor nad sklenkou vína.
Miky, na maminách nikdo nikoho neurážel, nepadaly tam "krávy, vemena, jelita" ani vulgární slova. Jestli za vulgární slova a urážky někdo považuje "heretik, kalvinistická seance, farní happening, luterský obřad" je to jeho věc. Některým navoněným mydlinkám to může vadit. Pár chlapů je tam registrováno, Bernard tam psal dost slušně, psal hlavně o historii, inkvizici, liturgii. Sám jsem si své příspěvky a ostatních"ekumenicky nekorektních" prošel , nenašel jsem tam nic vulgárního nebo, co by ty holky uráželo.
Tome, tobě vadilo to, co tam druzí psali, ty holky tě maj za svýho guru. Tam slova "hloupé ženy" nepadly, i když si mnohé člověk v duchu domyslel, ale nikdy nenapsal, ono odpovídat na jasné odpovědi nikoho nebaví. Pokud ti nevadí, že Küng nebyl ani suspendován, proč se navážíš do Striczka kvůli domnělé suspenzi, jak ti napsala dnes ráno Hela. Všim jsem si také, že ti Hela dala pár otázek, na které jsi neodpověděl, něco tam napsal i nově příchozí otec Josef. Ještě si mi od ní líbila citace "máš asi za úkol pomáhat a chránit zde přítomné před ideologickou diverzí", tomu jsem se fakt nasmál.
No, tak buď přece chlap, zde jsi mezi pořádnými a někdy bojovnými kohouty!
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Verici maminky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Verici maminky   Verici maminky - Stránka 2 Icon_minitime25.10.09 21:03

René, byl bych se býval ozval dříve, ale byl jsem "exkomunikován", takže píši až teď.
Byla mi vytknuta nedostatečná slušnost a věcnost, zkusím na to nyní více dbát, pokud bych někdy příště na Tvůj případný další text nereagoval (v tuto chvíli zde míním reagovat pouze na Tvé budoucí příspěvky, byť reakcí může být více), je to buď proto, že jsem byl přesto opět vyloučen, nebo proto, že se věcnosti a slušnosti sám nedržíš a mě to přestalo bavit (nebo mě to přestalo bavit i bez ohledu na to).

Nyní k věci:
René Václavek napsal:
Jestli za vulgární slova a urážky někdo považuje "heretik, kalvinistická seance, farní happening, luterský obřad" je to jeho věc.
Tato slova samozřejmě sama o sobě jsou víceméně normální, stejně jako jakákoli jiná slovníková slova. Problém nastává s používáním těchto slov například tehdy, když někdo o někom (koho přitom ani vůbec nezná, tudíž ani neví, na jaké mše chodí) napíše, že nikdy v životě nebyl na katolické mši, ale jen na kalvinistických seancích.

citace :
nenašel jsem tam nic vulgárního nebo, co by ty holky uráželo.
To ale ještě neznamená, že by tam nic takového nebylo. Za všechny stačí třeba tato věta: "Ty jsi pro ty naivní nanynky na tomto foru jakási modla, k Tobě tyto hodné, leč s malými znalostmi a naivitou tyto nanynky vzhlížejí."
(Ostatně Helča sama tam připustila, že nepíše vždy diplomaticky.)
Na podobný styl upozorňovali i další - a myslím, že urážka někdy může být urážkou navzdory "neurážkovému" úmyslu autora. Kromě toho, i kdyby tam opravdu žádné urážky nepadly, stále to nijak neomlouvá to, co napsali předřečníci v tomto tématu. (Při této příležitosti bych jen podotkl, že na toto fórum jste tam odkazovali vy sami.)

citace :
Tome, tobě vadilo to, co tam druzí psali
Mohl bys posouzení toho, co mi vadí a nevadí, nechat na mně?
Mně (a ostatním) především vadil styl, jaký byl ke sdělování použit. Kritiku církve a možnosti nápravy lze sdělit různými způsoby. Kdyby mi velmi zásadně vadily samotné příslušné "informace", asi by tam ti "druzí" neměli k dnešnímu dni 530 příspěvků a 4 nebo 5 aktivních uživatelů.

citace :
ty holky tě maj za svýho guru
Sice nechápu, jak tato poznámka souvisí s tématem, ale na jednom americkém katolickém fóru mají takovou diskusní zásadu, "dolož nebo odvolej". Zde bych Tě požádal, abys výše uvedený výrok doložil.

citace :
Pokud ti nevadí, že Küng nebyl ani suspendován, proč se navážíš do Striczka kvůli domnělé suspenzi
1) Nenapsal jsem, že mi to nevadí, napsal jsem, že je mi to jedno. Možná i to Ti přijde podivné, ale dokud nevím, proč bych se měl zabývat zrovna Küngem (z nějakého jiného důvodu než kvůli prostému sdělení, že je heretik) a k čemu by mi toto zkoumání mělo být (nejsem ani jeho farníkem, ani jeho biskupem nebo jiným nadřízeným, nemám tedy ani možnou újmu, ani odpovědnost), nepociťuji zvláštní potřebu zabývat se zrovna touto osobou.

2) Do Stritzka se v žádném případě nenavážím. Použil jsem jej pouze pro příklad stavu jeho kněžské služby. Jsme na VM na jedné straně upozorňováni na neplatnost, nedovolenost nebo nekatolicitu toho či onoho, ale na druhou stranu tito "upozorňovatelé" nemají problém například tolerovat suspendovaného kněze (mluvím pouze o kněžství, ne o Stritzkovi jako soukromé osobě) a jeho nedovolené mše. Můžeš namítnout, že jsou to různé závažnosti atd., ale i kdyby, jde mi o princip. Jestliže anarchie a "neřádnost" v tom či onom na jedné straně vadí, ale na druhé nikoli, nepůsobí to úplně věrohodně. Dovolím si tvrdit, že jsou i dnes k dispozici mše, které jsou platné, dovolené a katolické bez řekněme výkladových pochybností (viz bod 3).

3) Ona suspenze je domnělá jen do té míry, do jaké chceš nerespektovat Vatikán:
"Stanovisko Svatého stolce je, že kněží FSSPX, a dnes již i biskupové, jsou "suspendováni"."
http://www.stjoseph.cz/g052.html

Já dávám přednost a souhlasím se stanoviskem "vedení".


citace :
Všim jsem si také, že ti Hela dala pár otázek, na které jsi neodpověděl
To bylo (pokud mluvíme o stejné věci) především proto, že zkusila odpovídat otázkou, což nepovažuji za korektní způsob diskuse.
Každopádně různí lidé tam na různé otázky neodpovídají, nevím, proč bych měl mít zrovna já povinnost odpovídat na vše (krom toho některé odpovědi ohledně jednoty toho či onoho možná ani nepovažuji za věc, ke které bych byl "jen tak od boku" zcela kompetentní, a dále to do jisté míry vypadá jako pokus o dalo by se říci nekonečnou hru - je heretik ano/ne - jejíž praktický smysl pro osobní život z víry mi v některých případech není úplně jasný).

citace :
Ještě si mi od ní líbila citace "máš asi za úkol pomáhat a chránit zde přítomné před ideologickou diverzí"
Doufám, že se Ti líbila i odpověď.

K Tvým ostatním starším poznámkám nemám co říct, protože je obecně považuji spíš za dojmy, na které věcně ani reagovat nelze.

P. S. Pro Mikolaje - je zvláštní, že mé příspěvky promptně označíte za vyžívání se ve výsměchu a urážkách, ale projevy Bernarda a spol. přejdete poznámkou o gentlemanství.
P. P. S Obecně - pokud jsem kohokoli něčím ve svých dvou předchozích příspěvcích urazil, nechť mi dá vědět čím, mohu vysvětlit nebo se omluvit.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Verici maminky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Verici maminky   Verici maminky - Stránka 2 Icon_minitime26.10.09 9:05

Mikolaj napsal:
Debaty na Maminkách jsem nečetl (neb mě to tam bez registrace nepustilo), ale vím, že naši pánové jsou občas horké hlavy. Proto jedna malá připomínka - pánové, jednáte se ženami, takže se prosím chovejte jako gentlemani!

Jinak tuhle debatu bych uzavřel.

Připojuji se k žádosti o uzavření tohoto tématu. Lze ji přesunout do archivu a uzamknout ji?
Děkuji.
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán
avatar


Počet příspěvků : 1816
Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
Na +T+ od : 16. 10. 08

Verici maminky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Verici maminky   Verici maminky - Stránka 2 Icon_minitime26.10.09 16:47

Ani ja na maminky posledni dobou nepsal, kdyz jsem mel vyrizovani ohledne pohrbu sveho stryce pres vikend a ve vsedni dny bylo mnoho prace..ale je mi lito, ze na mne ty maminky tak utocily, kdyz jsem jim jen psal o historii Cirkve svate a liturgii. Moc se mi libi jak na verici maminky pise Helca- je jedina ktera opravdu pochopila o cem Bohosluzba je- o sluzbe Bohu,a ne o nejakem kalvinistickem sedanku. Moc se mi libilo, jak tam psala. Ja se prevazne venoval historii Cirkve, a tomuto vyzkumu se i nadale aktivne venuji..
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Verici maminky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Verici maminky   Verici maminky - Stránka 2 Icon_minitime03.11.09 10:27

Tome, na VM bylo dáno více důkazů o tom, že celá tzv. exkomunikace a suspenze kněží jsou od počátku neplatné, i když ofi z nich byla exkomunikace sňata a kněží jsou ofi suspendováni, zátímco tyto tresty by měli být pro někoho zcela jiného. Oni v jednotě skutečně nejsou, ale v jednotě s dnešními modernisty, kteří dnes ovládají církev a hlásají to, co bylo mnohými koncily a papeži dávno odsouzeno. Takže není to FSSPX co se musí změnit, ale současný Řím, který si sice problémy připouští, ale neřeší je.
Lidi z VM sice neznám, ale podle příspěvků vím, jakých mší se někteří zůčastňují, jejich liturgické názory jak je super přijímání na ruku, kytarovky, dětské mše, jak to bylo super ve Staré Boleslavi. Tady je výraz "kalvinistické seance " na místě, tento výrok pronesl někdo jiný. Používá se ještě "kainistická zvrácenost" pro "plody révy a lidské práce".
Tyto mládežnické zrůdnosti jistě katolickou mší nejsou, je to jen katolický nátěr, takový mají i většina přispívajících na VM, jejich vědomosti jsou dost ubohé. Nakonec nás můžeš přesvědčit zde o správnosti 40- letého vývoje.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Verici maminky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Verici maminky   Verici maminky - Stránka 2 Icon_minitime26.08.11 22:44

Tak Airpax se producíruje po Ekumámách, píše, jak se nemají nechat v církvi diskriminovat, prosadit svěcení žen. Mimořádně musím s těmi hloupými husičkami souhlasit.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Verici maminky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Verici maminky   Verici maminky - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Verici maminky
Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Odkazy :: Stránky, které stojí za to vidět-
Přejdi na: