+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Exercície

    Goto down 
    AutorZpráva
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Exercície Empty
    PříspěvekPředmět: Exercície   Exercície Icon_minitime27.10.09 14:00

    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Exercície Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Exercície   Exercície Icon_minitime29.12.09 18:04

    Dobrý večer!
    Chtěl bych se zeptat někoho z vás, kdo se účastnil exercicií v Jaidhofu na bližší informace. Jak to probíhá, co se tam děje, o čem to je, jestli je to česky, jaké jsou požadavky na člověka, jestli tam může jet třeba někdo, kdo ještě nemohl být na tradiční mši atd.
    Za odpovědi vám děkuji!
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Exercície Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Exercície   Exercície Icon_minitime29.12.09 18:20

    Já tyto exercicie doporučuji, zvláště těm, kdo na podobných nebyli. Jsou Ignaciácké, akorát měsíční rozvrh je stěsnán do týdne. Jsou vedeny v češtině celé. Mše svaté tridentské latinsky. Nutné požadavky na němčinu - žádné. Když jsem jel poprvé měl jsem podobné otázky vůči P. Kučírkovi, takže požadavkem hlavním je ochota účastnit se poctivě těchto exercicií. Kdo ještě nebyl na tridentské mši svaté, tak pro něho zvlášť to je dobré pro jeho další duchovní růst. Tak nějak mi tenkrát P. Kučírek odpověděl. Platí se až na místě v Kč. Eura nejsou potřeba.
    Také tam jedu v lednu 2010, když Pán Bůh dá, jsem už přihlášen a dokonce mohu někoho svézt po cestě tam, - trasa Hradec Králové, Pardubice, Chrudim, Havlíčkův Brod, Jihlava, Znojmo, Horn, Jaidhof eventuálně mohu jet z Jihlavy směrem Pelhřimov, Nová Bystřice, Zwettl, Jaidhof.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Exercície Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Exercície   Exercície Icon_minitime29.12.09 20:24

    José Nosé napsal:
    Dobrý večer!
    Chtěl bych se zeptat někoho z vás, kdo se účastnil exercicií v Jaidhofu na bližší informace. Jak to probíhá, co se tam děje, o čem to je, jestli je to česky, jaké jsou požadavky na člověka, jestli tam může jet třeba někdo, kdo ještě nemohl být na tradiční mši atd.
    Za odpovědi vám děkuji!

    Bydlí se na zámečku. Většinou po jednom na pokoji. V pokoji je zima (tedy alespoň v tom, v kterém jsem byl já :-). Během exercicií je silencium, lze hovořit pouze soukromě s knězem. Program, kromě jídla, je zhruba: Mše sv., přednáška, rozjímání, přednáška, rozjímání atd. procházka, případně jiná forma relaxace. Přednášky jsou česky. Předchozí účast na tradiční mši sv. není žádnou podmínkou, nicméně snad by bylo dobré vzít si misálek, pokud je k dispozici. Z knih se doporučuje: Písmo sv. NZ (pochopitelně katolický překlad), Následování Krista, Duchovní cvičení. Dále je dobré mít blok a propisku.

    Člověk by se měl během exercicií připravit a vykonat generální zpověď.

    Nevím, zda se smí během exercicií kouřit. Já se raději neptal, a tak kouřím.

    POkud máte zájem se exercicií zůčastnit, tak je nutné jednat rychle, protože už nemusí být volná místa.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Exercície Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Exercície   Exercície Icon_minitime07.01.10 21:25

    Quido van Rijn napsal:
    Já tyto exercicie doporučuji, zvláště těm, kdo na podobných nebyli. Jsou Ignaciácké, akorát měsíční rozvrh je stěsnán do týdne. Jsou vedeny v češtině celé. Mše svaté tridentské latinsky. Nutné požadavky na němčinu - žádné. Když jsem jel poprvé měl jsem podobné otázky vůči P. Kučírkovi, takže požadavkem hlavním je ochota účastnit se poctivě těchto exercicií. Kdo ještě nebyl na tridentské mši svaté, tak pro něho zvlášť to je dobré pro jeho další duchovní růst. Tak nějak mi tenkrát P. Kučírek odpověděl. Platí se až na místě v Kč. Eura nejsou potřeba.
    Také tam jedu v lednu 2010, když Pán Bůh dá, jsem už přihlášen a dokonce mohu někoho svézt po cestě tam, - trasa Hradec Králové, Pardubice, Chrudim, Havlíčkův Brod, Jihlava, Znojmo, Horn, Jaidhof eventuálně mohu jet z Jihlavy směrem Pelhřimov, Nová Bystřice, Zwettl, Jaidhof.

    Jedu tam. Mohl bych Vás požádat o svezení z Jihlavy? Jsem z Brna, naplánoval jsem si cestu z Brna do Vídně, odtud do Kremže a pak do Jaidhofu, ale takhle mi to příjde jednodušší, navíc jsem si pochroumal fest koleno, tak kulhám. V případě, že ano, kde bychom se mohli setkat?

    S pozdravem
    Michael Mann
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Exercície Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Exercície   Exercície Icon_minitime08.01.10 18:06

    Ano, do Jaidhofu vás z Jihlavy beze všeho vezmu. Zpět to budete muset vyřešit jinak, protože se vracím až o den později (v Jaidhofu zůstávám až do neděle) ale cestou tam není problém a budete to mít rozhodně jednodušší než tou trasou co jste popsal. Zpět vás třeba vezme někdo jiný. Napište mi na sebe kontakt (telefon) na mail: quidovanrijn@yahoo.com a napište mi, v kolik hodin budete v Jihlavě čekat a kde by se vám to hodilo, abych vás nabral, předpokládám že byste čekal v Jihlavě někde při cestě při průjezdu Jihlavou od Havlíčkova Brodu směrem ku Znojmu. Koukněte na internet do mapy Jihlavy a pošlete mi na mail místo, kde by to bylo možné a v kolik hodin. Další domluvíme telefonicky nebo maily.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Exercície Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Exercície   Exercície Icon_minitime10.01.10 18:32

    Quido van Rijn napsal:
    Ano, do Jaidhofu vás z Jihlavy beze všeho vezmu. Zpět to budete muset vyřešit jinak, protože se vracím až o den později (v Jaidhofu zůstávám až do neděle) ale cestou tam není problém a budete to mít rozhodně jednodušší než tou trasou co jste popsal. Zpět vás třeba vezme někdo jiný. Napište mi na sebe kontakt (telefon) na mail: quidovanrijn@yahoo.com a napište mi, v kolik hodin budete v Jihlavě čekat a kde by se vám to hodilo, abych vás nabral, předpokládám že byste čekal v Jihlavě někde při cestě při průjezdu Jihlavou od Havlíčkova Brodu směrem ku Znojmu. Koukněte na internet do mapy Jihlavy a pošlete mi na mail místo, kde by to bylo možné a v kolik hodin. Další domluvíme telefonicky nebo maily.

    Dobrý den, dostal jste můj e-mail?
    M.Mann
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Exercície Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Exercície   Exercície Icon_minitime11.01.10 9:18

    Váš mail jsem obdržel a před chvílí jsem naň již odpověděl.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Exercície Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Exercície   Exercície Icon_minitime14.01.12 22:12

    Chvála Kristu,
    dá-li Bůh, letos se opět zúčastním exercicií v Jaidhofu. Nemám ale dopravu. Nejede některý z účastníků tohoto fóra?

    Mann
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Exercície Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Exercície   Exercície Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Exercície
    Návrat nahoru 
    Strana 1 z 1
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
    Přejdi na: