+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Vendée

    Goto down 
    +11
    bJ
    Vlad IV
    Thomas More
    Irenej
    Adalbert
    JL
    René Václavek
    Mr.Difficult
    Fr. Albert T.O.P.
    Inger Katarsky heretik
    Michal Kretschmer
    15 posters
    Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next
    AutorZpráva
    Inger Katarsky heretik
    BANán
    BANán
    avatar


    Počet příspěvků : 1816
    Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
    Na +T+ od : 16. 10. 08

    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime29.12.09 16:02

    Dekuji. A kdo delal ten pekny clanek o Sv Piu V.? Ten se mne libil ze vseho nejvyce. Jedna se o meho velmi oblibeneho svetce. Zde ve Finsku na TF - vseobecne ho velmi spini a ja uz tam dal studovat nemohl,a tak studuji dalkove na rimske universite, jen na zkousky musim doletavat z Finska.
    Kdyby jste videli co se na finske TF uci,a mne k vuli tomi, jak pisi o cirkevni historii, o stredoveke Cirkvi "preradili" z finske university, nebot se zabyvam historii Sv. Inkvisice.
    Moc hezke clanky!!!
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime29.12.09 19:06

    Ten článek je převzatý z webu Our Lady of the Rosary Library a přeložen do češtiny. Zdroj je vždy na začátku článku uveden.

    http://www.olrl.org/
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime03.01.10 11:13

    Aktualizace 3. ledna l. P. 2010

    Vliv Panny Marie na duchovní život II
    http://www.vendee.cz/texty/vliv_marie2.html

    Uskutečňování Summorum Pontificum v bazilice sv. Petra
    http://www.vendee.cz/texty/a-uskut_s_p.html
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime04.01.10 14:38

    Na stránky jsem se díval a jsou fajn.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime10.01.10 15:46

    Aktualizace 10. ledna l. P. 2010

    Extra Ecclesiam Nulla Salus (Neni spasy mimo Cirkev)
    http://www.vendee.cz/texty/extra_ecc.html

    Casti Conubii
    http://www.vendee.cz/texty/casti_con.html

    Reakce autoru stranek c. 1
    http://www.vendee.cz/reakce1.html
    Návrat nahoru Goto down
    Inger Katarsky heretik
    BANán
    BANán
    avatar


    Počet příspěvků : 1816
    Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
    Na +T+ od : 16. 10. 08

    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime11.01.10 0:42

    Moc pekne stranky. Dekuji Vam.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime11.01.10 16:42

    I já bych Vám chtěl poděkovat za velmi pěkné stránky a za upozornění na novinky. Moc si toho vážím!
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime16.01.10 9:54

    Aktualizace 16. ledna l. P. 2010:

    Biskupové hovoří – Alfonso de Galarreta
    http://www.vendee.cz/texty/galarreta.html

    Trojí zranění dnešního kněžství (Mons. Lefébvre)
    http://www.vendee.cz/texty/troji_zraneni.html

    Katolická nauka o pekle
    http://www.vendee.cz/texty/naukaopekle.html

    Další diecézní kněz, jenž odmítl novou mši
    http://www.vendee.cz/texty/a-d_k_odmita_nom.html

    Poznámka:
    Je toho tentokrát trochu více, protože si nejsme jisti, kdy se dostaneme k dalšímu doplnění. Čekají nás exercície a poté - jak jinak - dohánění restů v rámci mezitím zanedbaných povinností.

    Všem děkujeme za přízeň, která předčila naše očekávání.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime16.01.10 12:06

    Diky. Zvlaste to svedectvi mons Galarrety je moc hezke.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Inger Katarsky heretik
    BANán
    BANán
    avatar


    Počet příspěvků : 1816
    Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
    Na +T+ od : 16. 10. 08

    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime16.01.10 12:16

    I mne se ty stranky Vendee velmi libi, a velmi mne zaujalo svedectvi mons. Galarrety,a pak i o trojim zraneni dnseniho knezstvi a pak se mi libilo o tom statecnem knezi, ktery odmitl slouzit NOM.
    Moc pekne, dekuji Vam. Uz jsem to cetl rano.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime18.01.10 10:31

    Jsou to suprové stránky, díky těmto mladým lidem za ně! Very Happy Very Happy Very Happy
    Návrat nahoru Goto down
    Adalbert
    Trady
    Trady
    Adalbert


    Male Počet příspěvků : 246
    Bydliště : Ústí nad Labem, Praha, Hostěrádky-Rešov
    Na +T+ od : 18. 08. 08

    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime18.01.10 11:04

    Skvělé články... Smekám a děkuji... Jen tak dál!
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime01.02.10 12:09

    Odkaz na tyto stránky jsem poslal Tonovi Seleckému, ten mi za to poděkoval, i když pro něj tam jsou nepříjemné skutečnosti. Napsal jsem mu, že je mi líto, jak před 4 lety psal v článku "Kauza Te Deum" o tomto vznikajícím časopise. Přitom na kampaň proti Reportu psal úplně jinak, znal se s Rejlem. Ještě, že tolik prostoru věnuje různým nekonečným zjevením, ale o indultu se ani nezmínil.
    Napsal mi, že TD zpočátku podporoval, ale protože jeho šefredaktor napadl Mejdu, tak proto tak reagoval, co bude dělat, jestli to bude uznané.Sám ví, že situace v církvi je svízelná, ale neví, co s tím, sám prý málem někdo lidvidoval M Rosu.
    Odpověděl jsem mu, že Medju UZNANÉ NENÍ, JE TAM DOST POCHYBNOSTÍ, sám Ratzi tomu není nakloněný, ani kard. Vlk a celá naše hierarchie. Co budou dělat příznivci, pokud dojde k dalšímu negativnímu stanovisku?To odsouzení TD bylo ze stejného soudku jako u Reportu, tam však reagoval opačně.
    Píše proti dalajlámovi, ale nesetkal se s ním JPII, kterého vychvaluje? Je proti synkretismu, ale co dělá Vatikán? Je proti přijímání na ruku, ale kdo to povolil? Kritizuje liturgické nešvary, ale kde je zakopán pes. To samé se dělo i u mší JPII i v Medju, kde se vesele podává na ruku.
    Je tvrdě proti "slobodomurárskej EU" ale kdo nám doporučil vstup, je proti Lisabonu, ale kdo jej podporuje?
    Ještě jsem se ohradil proti výrokům "schízmatické spoločenstvo Bratrstvo sv,Pia X".
    Jeho odpověď byla v tom duchu, že má s Medju dost dobré zkúsenosti, nemožem povedať, prečo hierarchia tak jedná, nemožem ju posudzovať.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime01.02.10 12:13

    Sám se kdysi vyjádřil, že ví, že Halík je slobodomurár, ale kdo jej jmenoval monsignorem, kdo mlčí k jeho herezím? dále píše proti zednářům, ale kdo se s nimi setkává(B´nai b´rith), kde se často setkává s rotariány a liony?
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Aktualizace 1. února l. P. 2010   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime01.02.10 17:50

    Tisková konference biskupa Fellaye 8. – 10. ledna 2010 v Paříži (komentáře)

    Humanae vitae (dokumenty)

    Tajemství varovalo před Druhým vatikánským koncilem a novou mší (rozhovory)

    Naše životní mše svatá (články)

    http://www.vendee.cz/

    Omlouváme se, že nedáváme přímé odkazy. Je to z důvodu lepšího monitorování návštěvnosti stránek. Děkujeme za pochopení.
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime01.02.10 19:00

    Biskup Fellay mně mile překvapil, zřejmě slyšel o obavách mnohých z jednání. Jít učit Ratzingera katechismus je jistě chvályhodné. .... a článek o Fatimě je prostě bomba, svědčící o tom, že Ratzinger je informovaný o tom, co je NOM.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime01.02.10 19:05

    Co se tedy papezi honi hlavou? Co ta nesmyslna reforma reformy? To nema tolik pokory priznat chybu?
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime01.02.10 20:55

    Podle mne to není nedostatek pokory. Spíš strach z toho, že z miliardy lidí, kteří se označují jako katolíci, zbyde třeba dvacetina nebo ještě méně a ti ostatní se pak od pravé víry vzdálí ještě mnohem dál, než jsou teď. Ono dá dost práce uřídit velkou rodinu nebo menší firmu, natož takovéhle obrovské těleso... Nechtěl bych být na jeho místě... Ta hrozná zodpovědnost - ať uděláte cokoli, způsobí to velké škody.
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime01.02.10 21:40

    ... a přijdou římani a rozmetají svatý národ a chrám. Já bych taky nechtěl být ne jeho místě, ale sere mně, že se berou ohledy na modernisty, ale katolíci se můžou obětovat.

    Irenej napsal:
    Podle mne to není nedostatek pokory. Spíš strach z toho, že z miliardy lidí, kteří se označují jako katolíci, zbyde třeba dvacetina nebo ještě méně a ti ostatní se pak od pravé víry vzdálí ještě mnohem dál, než jsou teď. Ono dá dost práce uřídit velkou rodinu nebo menší firmu, natož takovéhle obrovské těleso... Nechtěl bych být na jeho místě... Ta hrozná zodpovědnost - ať uděláte cokoli, způsobí to velké škody.
    Návrat nahoru Goto down
    JL
    Trady
    Trady
    JL


    Počet příspěvků : 1863
    Na +T+ od : 06. 06. 08

    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime02.02.10 8:59

    To se dost divím, protože pro solidní statistiky je naopak lepší přímý odkaz. Link na statistiky katolikrevue šel privátně.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime02.02.10 9:09

    Na vine môže byť aj to, že od II. VK dochádza v Cirkvi k nahradzovaniu Boha človekom, všetko sa orientuje na človeka a nie na jeho Stvoriteľa. Takže Irenej má podľa mňa pravdu, že pápež má strach z toho, ako na to zareagujú ľudia. A to je asi to najhoršie. Pápež si asi neuvedomuje, že za krátky čas bude stáť pred Božím súdom a nebude sa zodpovedať pred ľudskými ohľadmi, ale pred večnou Pravdou a Dokonalosťou. Keď som prvýkrát čítal Život od sv. Terézie Avilskej, tak som sa divil a prišlo mi, že zbytočne preháňa, lebo tam opisovala, aké veľké obavy mala o spásu niektorých ľudí, ktorí mali na starosti duše druhých (predstavení kláštorov) a sama sa toho bála. Ale čím ďalej, tým viac si uvedomujem, akú v tom mala pravdu. A to by si mali biskupi na čele so Sv. Otcom uvedomiť - akú zodpovednosť za zverenú dušia nesú a z ktorej sa budú zodpovedať.
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime02.02.10 10:24

    Svatá Terezie v této souvislosti používá hlášku "Kdo byl Šalomoun"?, aby sestrám vysvětlila, že i od velkých milostí lze dospět k věčnému zavržení, ne hned a nárazem, ale postupným ochládáním vnitřního života k hříchu lehkému, od hříchu lehkého k těžkému a od mnoha těžkých hříchů příp. hříchů proti Duchu sv. k definitivní zatvrzelosti. Všichni zde vědí, kolika nadpřirozených i přirozených darů se Šalomounovi dostalo, a přesto někteří církevní spisovatelé míní, že je zavržen; rozhodně však skončil dost bídně.

    Velmi často Terezie upozorňuje nejen na pýchu, ale taky na závist ve smyslu odporu k duchovním dobrům druhého. Sv. Tomáš připomíná, že se jedná o hřích proti Duchu svatému a myslím že toto je celé jádro problému, aspoň objektivně, proč nesměřují preláti ke konverzi, protože hřích proti Duchu sv. vede zpravidla k definitivní zatvrzelosti, a byl by úspěch jejich konverze in extremis. Pár takových příkladů odporu k duchovním dobrům si můžem uvést: pevná vůle vylikvidovat FSSPX, pevná vůli vylikvidovat kněžká povolání, ale také třeba pevná vůli zničit katolickou rodinu jako centrum kontrarevoluční deviace. To že se prelát třeba i denně modlí na tom nic nemění, protože aby modlitba byla účinnou pro vyprošování setrvání v dobrém, nesmí být provázena zatvrzelostí, pak přináší zpravidla to, že si člověk vyprošuje tresty, jako jedna baba, co se pokusila zničit svého syna a jeho rodinu, udělat z nich bezdomovce a sociálně je pomluvami odrovnat a přesto recituje denně růženec.




    Juan napsal:
    Na vine môže byť aj to, že od II. VK dochádza v Cirkvi k nahradzovaniu Boha človekom, všetko sa orientuje na človeka a nie na jeho Stvoriteľa. Takže Irenej má podľa mňa pravdu, že pápež má strach z toho, ako na to zareagujú ľudia. A to je asi to najhoršie. Pápež si asi neuvedomuje, že za krátky čas bude stáť pred Božím súdom a nebude sa zodpovedať pred ľudskými ohľadmi, ale pred večnou Pravdou a Dokonalosťou. Keď som prvýkrát čítal Život od sv. Terézie Avilskej, tak som sa divil a prišlo mi, že zbytočne preháňa, lebo tam opisovala, aké veľké obavy mala o spásu niektorých ľudí, ktorí mali na starosti duše druhých (predstavení kláštorov) a sama sa toho bála. Ale čím ďalej, tým viac si uvedomujem, akú v tom mala pravdu. A to by si mali biskupi na čele so Sv. Otcom uvedomiť - akú zodpovednosť za zverenú dušia nesú a z ktorej sa budú zodpovedať.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Aktualizace 5. února l. P. 2010:   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime05.02.10 12:04

    Dopis přátelům a dobrodincům #75 (dokumenty)

    Časované bomby Druhého vatikánského koncilu (články)

    Biskup Williamson: Vatikán a FSSPX sdílí „naprosto neslučitelné“ pozice (komentáře)

    Naše Paní Dobrého pořízení (osobnosti)


    http://www.vendee.cz/
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime05.02.10 19:02

    Ten text P. Schmidbergera je sice přínosný, ale obsahuje i blbosti typu "moře je modré a plavou v něm ryby, tudíž v mé modré toyotě by také měly plavat ryby."


    Naposledy upravil ospilos dne 08.02.10 8:11, celkově upraveno 1 krát
    Návrat nahoru Goto down
    Inger Katarsky heretik
    BANán
    BANán
    avatar


    Počet příspěvků : 1816
    Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
    Na +T+ od : 16. 10. 08

    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime07.02.10 0:03

    Mne se blog Vendee velmi libi. Jen tak dal.
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Vendée - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vendée   Vendée - Stránka 2 Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Vendée
    Návrat nahoru 
    Strana 2 z 20Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Odkazy :: Katolické stránky-
    Přejdi na: