+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Špeky ze zlínského Života farnosti

Goto down 
+8
Irenej
JL
Michal Kretschmer
Fr. Albert T.O.P.
bJ
Adalbert
Quido van Rijn
René Václavek
12 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime28.05.10 16:45

čert ví, jestli to někoho přitáhne k víře. Myslím, že ne, ale zase co kdyby třeba jo. každopádně jestli je to akce ce zaměřená na nevěřící a jejímž cílem je dostat je do kostela, tak bych to úplně nezavrhoval. třeba na ně něco zapůsobí a přijdou znovu, a pak zas, a už se chytnou. Konec konců co vím, tak mnoho konvertitů takhle nějak přišlo k pokladu víry.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime28.05.10 16:53

Mě by to nepřitáhlo.
Přeci jen, dělat z kostela muzeum...
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime28.05.10 19:12

Jakub napsal:
Mě by to nepřitáhlo.
Přeci jen, dělat z kostela muzeum...
No jo, jenže Ty právěže nejsi neznaboh se smyslem pro krásno. Odhlédneme-li od pohoršení, způsobeného jistou profanací sakrálního prostoru, lze hledat dobro vbtom, že třeba na děcka z fildy, jamu, favu, stavárny, i třeba na odpadlé postarší katolíky to prostředí a blízkost Krista může působit. Takové případy fakt znám. Navrhuju dát večerní modlitbu za to, aby to lidi k Pánu Bohu (ergo později nutně skrze Tradici) přivedlo.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime29.05.10 12:24

ospilos napsal:
Jakub napsal:
Mě by to nepřitáhlo.
Přeci jen, dělat z kostela muzeum...
No jo, jenže Ty právěže nejsi neznaboh se smyslem pro krásno. Odhlédneme-li od pohoršení, způsobeného jistou profanací sakrálního prostoru, lze hledat dobro vbtom, že třeba na děcka z fildy, jamu, favu, stavárny, i třeba na odpadlé postarší katolíky to prostředí a blízkost Krista může působit. Takové případy fakt znám. Navrhuju dát večerní modlitbu za to, aby to lidi k Pánu Bohu (ergo později nutně skrze Tradici) přivedlo.

Jsem pro. Vzpomenu tímto způsobem na ně. Jinak Zlín na mně působí značně deviantsky, jak tady pročítám jednotlivé články. Štěstí, že jsem zakonzervován u Dominikánů v Olomouci.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime29.05.10 20:43

daniel89 napsal:

Jsem pro. Vzpomenu tímto způsobem na ně. Jinak Zlín na mně působí značně deviantsky, jak tady pročítám jednotlivé články. Štěstí, že jsem zakonzervován u Dominikánů v Olomouci.

Milý Dane, jsi ještě mladý a věřím, že časem poznáš, že hodit celé město do jednoho pytle není příliš šťastné, ani spravedlivé. Všude jsou lidé se svou hříšností, slabostí a hloupostí, nejen ve Zlíně... Pokud má někdo lepší výchozí podmínky (jako třeba Ty), určitě mu to přeji. Od něho však bude i více požadováno, jak jistě víš. Wink

Jinak mám podobnou zkušenost jako Ty, ospilosi. Tak díky.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime30.05.10 13:41

Katy napsal:
daniel89 napsal:

Jsem pro. Vzpomenu tímto způsobem na ně. Jinak Zlín na mně působí značně deviantsky, jak tady pročítám jednotlivé články. Štěstí, že jsem zakonzervován u Dominikánů v Olomouci.

Milý Dane, jsi ještě mladý a věřím, že časem poznáš, že hodit celé město do jednoho pytle není příliš šťastné, ani spravedlivé. Všude jsou lidé se svou hříšností, slabostí a hloupostí, nejen ve Zlíně... Pokud má někdo lepší výchozí podmínky (jako třeba Ty), určitě mu to přeji. Od něho však bude i více požadováno, jak jistě víš. Wink

Jinak mám podobnou zkušenost jako Ty, ospilosi. Tak díky.

Pokud je tam p. https://crux.forumczech.com/profile.forum?mode=viewprofile&u=50 sám kdo se ozve tak to tak vypadá.A on je za b..a Sad
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime30.05.10 14:48

Josef1 napsal:

Pokud je tam p. https://crux.forumczech.com/profile.forum?mode=viewprofile&u=50 sám kdo se ozve tak to tak vypadá.A on je za b..a Sad

Možná máš Josefe1 lepší informace než já, ale skutečně nevím o tom, že by se p. k něčemu ozýval (pominu-li desetiletí staré záležitosti, ventilované v internetových diskuzích). Dokonce si myslím, že ho kněží ve ZL vůbec neznají. Nicméně jsem přesvědčena, pokud by přišel a chtěl si s nimi popovídat, dveře by před ním nezabouchli, právě naopak.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime31.05.10 13:18

Mne již zlínští kněží neznají. je mi jedno, jestli mne nějací exoti považují za blba.
Lirurgie není od toho, aby ji někdo moderoval, i kdyby to mělo někoho přitáhnout, účel totiž nesvětí prostředky.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime01.06.10 11:00

Jistě, moderovaná liturgie je jednak blbost a jednak ohavnost. Za větší dobro jsem pokládal nokturna a komentované prohlídky v kostelích, nikoliv prznění obřadů.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime23.06.10 9:47

http://www.farnostzlin.cz/fotky/nahledy?p1=281 hlavně, když přitáhnem mladý.
Návrat nahoru Goto down
Adalbert
Trady
Trady
Adalbert


Male Počet příspěvků : 246
Bydliště : Ústí nad Labem, Praha, Hostěrádky-Rešov
Na +T+ od : 18. 08. 08

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime23.06.10 10:03

René Václavek napsal:
http://www.farnostzlin.cz/fotky/nahledy?p1=281 hlavně, když přitáhnem mladý.

Když už to musej mít, proč si to nezahrajiou někde venku nebo na faře...?
Návrat nahoru Goto down
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
bJ


Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime23.06.10 13:31

Adalbert napsal:
René Václavek napsal:
http://www.farnostzlin.cz/fotky/nahledy?p1=281 hlavně, když přitáhnem mladý.

Když už to musej mít, proč si to nezahrajiou někde venku nebo na faře...?

To by právě pak už nebylo ono.

Fuj.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime23.06.10 14:34

bratrJan napsal:

To by právě pak už nebylo ono.

Fuj.

Je to mše svatá pro děti a ta by (nejen) teoreticky na farní zahradě býti mohla. Twisted Evil
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime24.06.10 14:23

Katy napsal:
bratrJan napsal:

To by právě pak už nebylo ono.

Fuj.

Je to mše svatá pro děti a ta by (nejen) teoreticky na farní zahradě býti mohla. Twisted Evil
Ti exoti bohužel neví, co mše je, jak se na ni chovat. Bodejť by věděli, když je prezentována jako spolčo, hostina, kamošské setkání. Tuto zrůdností páchají zlo na těch malých, kteří jsou v tomto duchu formováni a vyrůstají z nich budoucí signálníci. Více je k přečtení v ŽF , který je na úvoddní stránce. Tyto šaškárny ať dělají na faře nebo v přírodě, ale ne v kostele.
Tato farnost je modernismem prolezlá, když 40 let je jim vtloukávána ekumena, otevřenost, obnova, tak není divu, proč je tam tolik vyznavačú padre Halíka, Rohra, Vacka, CHO, v lepším případě různých pseudomarianských skupin vidoucích bab.
Nechci všechny házet do jednoho pytle, ale pokud by znali katolickou nauku, tak se nenechají zlákat k přijímání naruku, stání při proměnování, liturgickým šaškárnám, ekumeně. Oni ti "zbožné rodiny" neposílali za komančů od 5 třídy dítka do nábožky, učili je tajně P. Tinka. "Proč by náš kluk chodil do nábožky, když Vašek Čunků tam taky nechodí." Mohl by to mít v posudku a nedostane se na školu, budou probémy. Proto "opatrní buďme jako hadi", potichůčku, nic neprojevujme, nedrážděme, vyjděme s mocnými. Proto tolik aktivních laiků na kandidátkách NF. Jeden z nich na podzim 71 u ambonu nabádal lidi k volbám do zastupitelsých orgánů ČSSR, další s komanči na tribuně na 1 máje. Jak se říkalo ve Zlíně- co lidovec, to prospěchář.
Od těchto magorů je třeba se odstřihnout, účast na jejich sedánkách ohrožuje víru.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime24.06.10 14:26

Je to celkový postoj, styl zpracovávání informací, hierarchie hodnot, (ne)ochota vzdát se návyků pro Pána Boha, když jsme zjistili, že jsou hříšné. Raději zavřít oči před pravdou, než přeorganizovat život.

Také nemám příliš optimismu.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime24.06.10 16:48

Marie napsal:
Je to celkový postoj, styl zpracovávání informací, hierarchie hodnot, (ne)ochota vzdát se návyků pro Pána Boha, když jsme zjistili, že jsou hříšné. Raději zavřít oči před pravdou, než přeorganizovat život.

Také nemám příliš optimismu.
To je problém, člověk by se musel přehodnotit své postoje a to je pro někoho prblém. Tak se vychází vstříc průměrnosti, modernisté sáhli po reklamě, aby do kostela někoho dostali. Dostat někoho do kostela neznamená jej dostat ke Kristu. Z těchto lidí nemá nikdo katolickou víru, VM a Signály jsou toho důkazem. To, že je kněz lidský a zbožný ještě neznamená, že má katolické smyšlení, to mu buď v dětství něbo v semináři vymazali.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime08.10.10 8:50

MŮJ TATÍNEK JE UŽ SKORO JAKO KNĚZ!

čtení ři bohoslužbě. Sama vím, jak naše děti bývaly pozorné, nadšené a hlavně pyšné, když tatínek vystoupil k ambonu a důstojně předčítal. A celý kostel posleouchal, co čte táta! A co víc-maminky nezůstávejte pozadu, Boží slovo z maminčiných úst-to je velká věc. Mílí rodiče, nebojte se, zapojme se třeba tímto způsobem. Nejenže posloužíme, kde je třeba, ale co je hlavně-je to další krůček předávání víry našim dětem.-což takhle aby táta občas nehradil předsedajícího, aby mohl jet s mládežníky na vejlet, nebo i maminka jej může zastoupit. "Žena ať ve shromáždění mlčí" zřejmě neříká nic.

Pokud máte malé děti ve věku 4-9 let, mohou za zapojit do účinkování při dětských mších sv.- Víra jim sice bude deformována, ale co na tom, hlavní je RADOST. Po letech se jim to bude hodit např. při příjmačkách na DAMU.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime08.10.10 11:56

René Václavek napsal:
MŮJ TATÍNEK JE UŽ SKORO JAKO KNĚZ!

čtení ři bohoslužbě. Sama vím, jak naše děti bývaly pozorné, nadšené a hlavně pyšné, když tatínek vystoupil k ambonu a důstojně předčítal. A celý kostel posleouchal, co čte táta! A co víc-maminky nezůstávejte pozadu, Boží slovo z maminčiných úst-to je velká věc. Mílí rodiče, nebojte se, zapojme se třeba tímto způsobem. Nejenže posloužíme, kde je třeba, ale co je hlavně-je to další krůček předávání víry našim dětem.

Když jsem tento článek četla, tak jsem si na Tebe chtěla vsadit, Rendo. Škoda, že jsem to neudělala, vyhrála bych. Twisted Evil
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime08.10.10 21:03

René Václavek napsal:
MŮJ TATÍNEK JE UŽ SKORO JAKO KNĚZ!

čtení ři bohoslužbě. Sama vím, jak naše děti bývaly pozorné, nadšené a hlavně pyšné, když tatínek vystoupil k ambonu a důstojně předčítal. A celý kostel posleouchal, co čte táta! A co víc-maminky nezůstávejte pozadu, Boží slovo z maminčiných úst-to je velká věc. Mílí rodiče, nebojte se, zapojme se třeba tímto způsobem. Nejenže posloužíme, kde je třeba, ale co je hlavně-je to další krůček předávání víry našim dětem.-což takhle aby táta občas nehradil předsedajícího, aby mohl jet s mládežníky na vejlet, nebo i maminka jej může zastoupit. "Žena ať ve shromáždění mlčí" zřejmě neříká nic.

Pokud máte malé děti ve věku 4-9 let, mohou za zapojit do účinkování při dětských mších sv.- Víra jim sice bude deformována, ale co na tom, hlavní je RADOST. Po letech se jim to bude hodit např. při příjmačkách na DAMU.

No, ono to může být zajímavé, ještě, než se to nebohé dítě narodí. Cituji ze Života farností 15 2010, strana 14. dole:

Břišní tance pro těhotné
Kurz o 10 setkáních začne 14. září, bude probíhat každé úterý od 18.45 do 19.55 h.
Můžete se přihlašovat v naší kanceláři, cena je 600 Kč.

---
Ve Zlíně je v Centru pro rodinu možné skoro všechno... Smutné je, že to nikomu v Redakční radě ani nepřijde a vesele takové pozvánky na kurz v budově kláštera šíří ve farním zpravodaji hned vedle přípravy snoubenců na manželství.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime09.10.10 14:12

Iva Marie napsal:

Ve Zlíně je v Centru pro rodinu možné skoro všechno... Smutné je, že to nikomu v Redakční radě ani nepřijde a vesele takové pozvánky na kurz v budově kláštera šíří ve farním zpravodaji hned vedle přípravy snoubenců na manželství.

Úkolem redakční rady jsou korekce pravopisu, případně délky příspěvků, nikoli plánování programu a nabídky jednotlivých institucí. Pokud máš Ivo Marie nějakou námitku, klidně ji adresuj na pracovníky Centra. Kontakt máš v každém čísle. Wink
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime10.10.10 17:05

Katy napsal:
Iva Marie napsal:

Ve Zlíně je v Centru pro rodinu možné skoro všechno... Smutné je, že to nikomu v Redakční radě ani nepřijde a vesele takové pozvánky na kurz v budově kláštera šíří ve farním zpravodaji hned vedle přípravy snoubenců na manželství.

Úkolem redakční rady jsou korekce pravopisu, případně délky příspěvků, nikoli plánování programu a nabídky jednotlivých institucí. Pokud máš Ivo Marie nějakou námitku, klidně ji adresuj na pracovníky Centra. Kontakt máš v každém čísle. Wink

Děkuji Vám, za vysvětlení. Teď už jsem pochopila, že redakční rada se zabývá jen korekcemi pravopisu a už se nebudu vůbec ničemu v Životě farností divit. Smile
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime10.10.10 21:06

Hehe, to musí být srandovní pohled - břichaté těhulky křepčí v rytmu bubínků a píšťalek. Jejich vytlačené pupíky víří povětřím... Smile
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime11.10.10 8:55

Katy napsal:
Iva Marie napsal:

Ve Zlíně je v Centru pro rodinu možné skoro všechno... Smutné je, že to nikomu v Redakční radě ani nepřijde a vesele takové pozvánky na kurz v budově kláštera šíří ve farním zpravodaji hned vedle přípravy snoubenců na manželství.

Úkolem redakční rady jsou korekce pravopisu, případně délky příspěvků, nikoli plánování programu a nabídky jednotlivých institucí. Pokud máš Ivo Marie nějakou námitku, klidně ji adresuj na pracovníky Centra. Kontakt máš v každém čísle. Wink
Sorry Libuško, ale ten článek je tak debilní, že člověk neví jestli se tomu má smát nebo plakat. Jetě může být dítko hrdé,jak tatínek podává přijímání, slouží bohoslužbu slova, zkrátka, skoro, jak pan farář.A dokonce může vést i farnost, jako předseda laické mafie, pardon, pastorační rady. JÁ JSEM LAIK, KDO JE VÍC?
Není to podobný úlet v ŽF, stačí ty zmínky o středověké mši, žížale Julče a slonu Bimbovi před "oltářem", stejně tak nadšení pro ekumenu, vzájemné návštěvy, setkání chlapů s bubínky adorující bláboly Rohra, atd. Jedná se o deviantní modernistickou farnost, která se nezmenila ani po odchodu salošů "nahoru." Ono ten jejich duch je stále přítomen, zajištují to vzájemně provázané rodinné klany a jejich mládežníky nelze přece zklamat. Chtějí liturgickou reformu na entou s přemístěním "oltáře" nezi lavice? Vyhovíme jim.
Pokud si chce člověk zachovat katolickou víru, měl by se na toto prostředí vykašlat, neohlížet se na někoho, bude mít nepochopení v rodině, ztratí přátele, přece s "lefebvriány" se oni stýkat nebudou. Ale nalezne něco jiného, co nic nevyváží.
Pokud není ten nový kněz co mu není rozumět cikán, kdo to tedy je?
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime11.10.10 15:12

Kompetence redakční rady jsou celkem jasně dané, i když jí čtenáři přisuzují moc takřka neomezenou. Články, oznamy, pozvánky, ohlédnutí za akcemi, to vše je obrazem reality ve farnosti. Těžko se zlobit na zrcadlo, že zachycuje skutečnost. Řešením není zrcadlo zakrýt a tvářit se, že obraz neexistuje. Jediným řešením je skutečnost změnit. Touto zodpovědností jsou však pověřeni jiní lidé, než redaktoři zpravodaje. Rolling Eyes
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime11.10.10 16:27

Katy napsal:
Kompetence redakční rady jsou celkem jasně dané, i když jí čtenáři přisuzují moc takřka neomezenou. Články, oznamy, pozvánky, ohlédnutí za akcemi, to vše je obrazem reality ve farnosti. Těžko se zlobit na zrcadlo, že zachycuje skutečnost. Řešením není zrcadlo zakrýt a tvářit se, že obraz neexistuje. Jediným řešením je skutečnost změnit. Touto zodpovědností jsou však pověřeni jiní lidé, než redaktoři zpravodaje. Rolling Eyes
Neznám místní situaci ve Zlíně, ale mám za to, že při posuzování této věci je třeba přihlédnout k tomu, že sice realita ve farnosti může být špatná a tedy zprávy o ni ji zrcadlí. Ale jde o to, aby to, co je špatné, bylo podáváno jako špatná zpráva. To redakšční rady různých farních věstníků nedělají, zejména když ty špatné události vytváří vlastní farář. Já myslím, že pokud to takto nekriticky funguje, že není správné se vůbec na redakční radě podílet.

Sám spolupracuji na zprávách pro HPŽ ČR a kritisujeme v nich nejen potratáře, stoupence sodomitů, vlády, OSN, ale i církevní představitele, když je to třeba.

Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Špeky ze zlínského Života farnosti
Návrat nahoru 
Strana 2 z 8Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: