+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Korunka Božího milosrdenství

Goto down 
+3
Mr.Difficult
Fr. Albert T.O.P.
Michal Kretschmer
7 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime29.06.10 8:19

Komu není rady...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime29.06.10 8:43

dobře, že vás nahoře neposlouchají, jakpak by to dopadlo s touhle:
Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 137-19
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime29.06.10 9:08

No jo, ale tohle je „panna nejmoudřejší", i když „prudentissima“ bych přeložil spíš jako nejrozumnější - upřednostňující rozumnost. Jasně, že nejrozumnější ze všech panen je v tomto případě stejně vhodná, jako kterýkoliv muž.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime29.06.10 13:54

To je od Vás milé, pánové MD a MK, že se zastáváte žen. Není to moc obvyklý jev.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime29.06.10 14:46

ospilos napsal:
No jo, ale tohle je „panna nejmoudřejší", i když „prudentissima“ bych přeložil spíš jako nejrozumnější - upřednostňující rozumnost. Jasně, že nejrozumnější ze všech panen je v tomto případě stejně vhodná, jako kterýkoliv muž.

Prudentia je rozumová ctnost týkající se mravního života. Ars je ctnost vytváření děl. A scientia je ctnost teoretického vědění. Já bych to klidně přeložil jako "nejctnostnější" ve smyslu "mající v největší míře mravní ctnost".
Návrat nahoru Goto down
Irenej
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Irenej


Male Počet příspěvků : 683
Na +T+ od : 12. 02. 07

Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime29.06.10 15:06

Ospilosi - kdopak ví, jak to doopravdy je. Vždyť kromě bab vidoucích mohou být ve stejném počtu zastoupeni i dědci vidoucí, ale ti si třeba řeknou, že tu poslední skleničku si raději příště už doopravdy nedají. Wink
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime29.06.10 20:11

Tím chcete říct, Marie, že jsme tu nějací nepřátelé ženského pohlaví? :-)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime29.06.10 20:18

Ne. Význam mého příspěvku odpovídá jeho formě.

milan.kral napsal:
Tím chcete říct, Marie, že jsme tu nějací nepřátelé ženského pohlaví? :-)
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime01.07.10 9:32

Myslím si, že modlitba korunka a novéna nikomu neublíží a mne naopak se ten obrázek líbí.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime13.09.10 20:27

Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime18.09.10 14:33

Ke Korunce i k obrazům Ježíše. Na obraze má znázorňovat Milosrdenství Boží, můžeme říct, že komu se zdá Milosrdenství Boží moc karamelové, měl by uvažovat o tom, zda bude schopen takový karamel při osobním soudu příjmout. Trochu mi to připomíná první obvinění křesťanů z kanibalismu. Nevím jak ti, kterým se nepozdává sv. Faustyna, Korunka, nebo Milosrdenství Boží, já vím jedno, až jednou mě Pán zavolá k Sobě, budu doufat v Jeho Milosrdenství, protože nikdo není před Bohem svatý. Nemyslím si že Ježíš ke mě pak se svou Matkou Pannou Marií příjde s výrazem, když vyháněl penězoměnce z chrámu, nebo když kritizoval farizeje. Doufám, že ke mě příjde, jako když přicházel k hrobu Lazara, když vzkřísil chlapce vdovy z Naimu. Nesuďte a nebude souzeni, nesuďte ani obrazy, protože to co odsoudíte se vám může stát odsouzením. Nemáme všechno přijímat slepě, ale jen ten kdo o sobě může říct, že je svatější než sv. Faustyna ať posoudí........ Odsuzování sv. Faustyny s tím, že jí klamal ďábel, to je opravdu moc, ona sama sváděla neuvěřitelné boje, možná by to chtělo méně teologické četby a číst životopisy světců, ostatně trošku z toho cítím(omluvte ten výraz) spíš protestantismus. Přečtete si sv. Terezii z Ávily Život, sama tam velmi dobře rozlišuje co je od ďábla a co od Boha a přesto svádí duchovní boj, dokud jí to není potvrzeno. Neuznat světce zavání neúctou k Bohu, Bůh si takového člověka vyvolil a vedl jej a nakonec sám "zařídil" jeho svatořečení, nebo snad zázraky, které jsou nutné k posouzení, může provádět ďábel? Pokud zní vaše odpověď ano, pak si nemůžeme být jistí ničím a nakonec to může klidně vést, k tomu, že vzkříšený Ježíš, kterého vidělo tolik lidí, nemusel být vlastně Ježíš, pak je marná naše víra, pak jsou marné diskuze o čemkoli katolickém. Nelíbí se vám ten obraz? Mě někdy příjde, že mohl být namalován lépe, ale podívejte se na různé obrazy Panny Marie a to se na takových místech stávají zázraky, někdy je tam Panna Maria namalovaná jak kdyby byla postižená. Nejde o umělecké ztvárnění, jde o úctu, která se před tím obrazem vzdává Bohu o úctu s jakou byl ten obraz malován. Mnoho uměleckých děl je neuvěřitelně dokonale provedených, ale jsou prázdná. Ještě trochu a už nebudu psát, je to dlouhý(jako všechno co píšu) moje babička měla v pokoji kýčovitou sochu Panny Marie Lurdské, takové co se prodávaly v předminulém století na každé pouti. Kýč, ale úcta s jakou se modlila před tím "kýčem" dala té soše zcela jinou hodnotu. Terezie z Ávily měla obyčejný Růženec a v jednom vidění jí ho Pán posázel diamanty, od té doby jej viděla jen jako nádherný a nepopsatelně krásný, přestože to byl pro jiné pořád obyčejný Růženec. Úcta s jakou přistupujeme k vyobrazením a předmětům je nakonec může proměnit tak, že v očích Božích jsou zcela jiné, protože nám pomáhají "vidět" Boha, Pannu Marii, nebo Boží vlastnosti. Snad nemusím zdůrazňovat, že se neklaníme obrazům, ale Bohu:-)))
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime18.09.10 16:27

Symbolický předmět, sloužící kultu recipienta, nemůže být kýčem z definice. Pro ostatní, kteří tento kult nesdílejí, však kýčem být může. Estetický soud je soukromý a nemá hodnotu etickou, ale právě esteckou.
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime18.09.10 21:43

Ad Baribal: Sv. Faustínu tu myslím nikdo neodsuzuje. Rovněž není sporu o tom, že všichni potřebujeme Boží milosrdenství, zejména až budeme souzeni.

Je však potřeba připomínat Boží spravedlnost, protože tam, kde k varování před hříchem nemotivuje někoho láska k Bohu, může ho motivovat strach před trestem (viz rozlišení mezi dokonalou a nedokonalou lítostí). Připomínat Boží milosrdenství je třeba zejména těm, kdo jsou pokoušeni k zoufalství. Myslím, že oboje je třeba v pastoraci držet v rovnováze, dnes se však mnohde málo mluví o Boží spravedlnosti.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime19.09.10 0:55

ospilos napsal:
Teď jsem si to četl dál, to je naprosto jasné. To je mámení démona, který se za Krista vydává. Středověká exempla, jimiž jsem se v rámci školy tak trochu zabýval, jsou plná přesně takovýchto excesivních zjevení, která, když se nad tím člověk trochu zamyslí, vůbec neodpovídají tomu, jak Pán ježíš kdykoliv mluvil a jednal. Ať je stanovisko Církve k těmto zjevením jakékoliv, sám pro sebe mám jasno.
Uznávám, jsem tady nový, ale:"Ať je stanovisko Církve ...... mám jasno" neberte to jako osobní útok, to spíš zavání povyšováním se nad Církev, pokud s velkým C, chápu to jako Církev, čímž je pro mě Tělo Kristovo. Tady snad nejde ani už tak o sv. Faustynu, ale o stanovisko Církve, ke kterému se "soukromá osoba" vyjadřuje, tak, že není platné. II. vatikán nevatikán, v procesu zkoumání nejde přeci také o stanovisko soukromých osob. Nelze ani vztáhnout proces svatořečení na dobu po koncilu, pak by jsme mohli zpochybňovat i sv. padre Pio, sv. Maxmiliána Kolbeho a všechny další světce.
Samozřejmě, že je nutné mluvit o Spravedlnosti a udržet obojí v rovnováze. Ale napíši to jinak, kdo bude opravdově vzývat Boží milosrdenství? Ten kdo si je vědom Boží Spravedlnosti, nebo ten kdo tvrdí, že Bůh je "jen" milosrdný? Ten kdo opovážlivě spoléhá na Boží Milosrdenství, se Milosrdenství nikdy dovolávat nebude, protože jej považuje(často) za jedinou vlastnost Boží. Ale asi není nutné vše dál rozvádět, protože by jsme se nakonec dostali k pokoře jako základu cností Smile
Ještě něco ke Korunce, byl jsem po povodních v jedné vesnici, a v jednom domě umírala žena, sváděla zápas(nechtějte přesný popis jak jsem to poznal....) kněze samozřejmě nikdo nevolal a když už jste viděli zdravotníky tolikrát jako já, poznáte, že tomu člověku moc času nedávají. Lidí co drželi kapačky, rozkládali nosítka bylo dost a já si uvědomil, že už není potřeba dalších rukou, ale spíš modlitba. Vzpomněl jsem si co psala sv. Faustyna v deníčku o umírajícím člověku a o tom, jak ho modlitba Korunky zachránila od "množství démonů". Za chvíli boj ustal, dech se uklidnil, neříkám, že Korunka je přímou cestou k Bohu, ale já sám jsem trochu pochyboval a dostalo se mi opravdu potvrzení, tím, že jsem byl tam kde mě Pán chtěl mít.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime19.09.10 1:46

A vlastně něco, ale úplně jiného. Četl jsem tady, že mnohé z vás, nikdo nedostane na mši pokud to není Tridentská. Co to zkusit obráceně? Jít tam, vydržet to všechno co se mnohdy děje, jít ke sv. přijímání, přijmout v kleče. Teď to napíšu trochu hodně zjednodušeně, ale jestli má být kostel plný těch co vlastně ani nevědí co se při Eucharistii "děje" proč by tam neměl být aspoň jeden, kdo bude opravdu klečet před Kristem při Jeho oběti? To ponechám na každém, ale proč Ježíši neříct, vím že se Ti nevzdává taková čest jaká by ti měla být vzdána, ale chci být s Tebou. sv. padre Pio, byl asi jediný(určitě) v kostele, kdo opravdu věděl a viděl, tím dává příklad i nám. Neříkám, že zázračně obrátíte všechny a hned, ale i těch pár co za mnoho měsíců začne přijímat v kleče, přestane alespoň přijímat na ruku je víc, než si myslíme. Všimněte si, kdo při Credu skloní hlavu, když má, kdo poklekne při proměňování, někteří jsou ještě neuctivější, než vlastně být "mohou". I kdyby se vás jediný člověk jednou zeptal, proč klečíte při sv. přijímání, nestojí to za to? Píšete, že ministrují dívky, není to tím, že tam nejste vy? Někdy by i kněz chtěl sloužit Tridentskou mši, ale třeba ani neví pro koho. Když budete chtít z lásky k Bohu, věřte tomu, že nakonec najdete někoho kdo bude alespoň občas zařazovat zpěv latinsky - i kdyby to byl jeden člověk, třeba přidá něco po propuštění lidu. I velká řeka začíná jako kapka deště. Jak to napsat: "jděte a hlásejte Evangelium". Příjměte kněze pod poslušností a služte knězi, vždyť svátosti neudílí kněz ale Kristus. Jak obracel sv. Dominiky katary? Tím, že je kritizoval, nebo vlastním příkladem? Nestal se sv. Pavel vším pro všechny? Klidně to berte jako příchod mezi pohany, jestli chcete. Zpřítomnění Kristovi oběti je i v tom, že On vidí za koho se vydává, proč by jste tam neměli být? A snášejte "příkoří", není to jednoduchý poslouchat něco o "novotách", rušení zavedených pořádků, zdržování klekáním atd. ale snášejte to pro Krista:"buďte lstiví jako hadi" to jsou slova Pána, nepouštějte se do přímého boje, když vás jeden pobouřený modernista vyhodí hlavním vchodem vratťe se bočním. A hlavně budete mít oporu, neuvěřitelnou i když neviditelnou, ty staté babičky co se "drmolí" Růženec, co už nemohou pokleknout, co mnohdy obrečí modernistický "běsnění" i kvůli nim za to stojí tam být a začít něco dělat. Budou se stydět, budou se stydět i ti mladší co by chtěli, ale ani nevědí co a jak. Nakonec jich pár strhnete na správnou stranu a pokračujte dál. Jednou vedle vás poklekne někdo jiný a za pár měsíců to mohou být i jeho sourozenci. Víra je z hlásání, ne ze čtení a hlásat máme i svými skutky.
Tak a teď do mě Smile
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime19.09.10 22:29

Houby z voctem, neznáte lidi.

Klečíte u přijímání = jste divnej, vyvyšujete se nad ostatní, jste klerofašista a stejně nikoho neobrátíte.

Latina? Nenechejte se vysmát, "vždyť tomu nikdo nerozumí", včetně drmolících babiček, prostě latinu ani katolický obřad už nikdo nechce!

Nejméně 70% kněží NOM nedává platné svátosti, nevěří totiž v transsubstitaci.

Jediné co se mi podařilo, tak že kněz aspoň už nekáže bludy.

Ta schůze (NOM) je mi prostě protivná. Naopak, švagr vyjádřil přání jít na katolickou mši sv., problém ale je momentálně spíše finanční u nás obou, jinak bysme v neděli přihrčeli. Takhle se na mši dostanu až v pondělí cestou do práce. Bohu díky! aspoň za to.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime20.09.10 8:35

To že někdo nevěří na transubstanciaci neznamená, že konsekruje neplatně. Což samozřejmě neznamená, že jsem převědčen, že takový Hurt určitě konsekruje platně. Jinými slovy substanciální omyl zneplatňuje svátotný úkon jen když zasáhne vůli, neboli že subjekt chce! ten omyl aplikovat: chce sloužit jen hostinu brášulínů a ne oběť, chce je na zkoušku manželství a pod.

Co se týče financí, jsem v těchto věcech brutální a bezohledný vyhlašovač balíčků (které občas pak sám nedodržuju, páč alkohol je drahý) a to nedáváme desátky "otci rodiny". Chce to finanční kázeň a škudlit a škudlit.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime20.09.10 10:50

Baribal napsal:
Tady snad nejde ani už tak o sv. Faustynu, ale o stanovisko Církve, ke kterému se "soukromá osoba" vyjadřuje, tak, že není platné.
Pokud církev hovoří o "pravosti zjevení", vyjadřuje tím, že neobsahuje nic, co by bylo v rozporu s katolickou věroukou. Toto prohlášení není pod neomylností, tudíž může být mylné - což lze případně dokázat. Pokud nevěřím, že veškerá "zjevení" popsaná v Dennících jsou tím, za co je vizionářka považovala, nedostávám se s církevním prohlášením nezávadnosti do sporu. Navíc žádný věřící není soukromými zjeveními jiných věřících, i těch církví uznaných, ve svědomí vázán.


Naposledy upravil ospilos dne 21.09.10 10:30, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime20.09.10 22:44

Aha, tak to jsem byl na omylu.

MD, kdybys něco o škudlení prohlásil před mou ženou, okamžitě by si tě dala na černou listinu. U ní slova jako důslednost, spořivost a poslušnost jsou ty nejhorší hříchy proti lidskosti. Děti přece nejsou psi, aby musely poslouchat. To koukáš, co? Já taky.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime20.09.10 23:20

JL napsal:
Houby z voctem, neznáte lidi.

Klečíte u přijímání = jste divnej, vyvyšujete se nad ostatní, jste klerofašista a stejně nikoho neobrátíte.


Houby s voctem, neznáte Boha Very Happy Já taky neříkám, že někoho obrátíte, ale lidi se mohou milostí Boží obrátit, možná je vhodnější výraz narovnání, než obrácení, ti lidé možná obrácení nepotřebují, spíš jen najít odvahu, nebo pochopit hloubku Eucharistie. Kde začíná vzrůstat Eucharistická úcta, tam se dosahuje i obrácení. Pomoct najít lidem ztracenou, nebo ani "nenalezenou" lásku ke Kristu v Eucharistii. Ukázat, že ten kdo miluje Krista musí prostě pokleknout. Možná se pletu, ale někdy mi příjde, že se víc zaměřuje na ritus, než na Eucharistii, na Ježíše Krista. Ostatně na mši sv. nejsme hlavně kvůli obrácení lidí, ale právě kvůli tomu, že se setkáváme s Bohem, z lásky k Ježíši Kristu se máme účastnit Eucharistie. Možná to teď trochu přeženu, ale pak i z "Tridentské mše sv." můžeme odejít s prázdným srdcem. Trochu méně teologicky - na mši sv. jdeme i proto aby jsme byli Ježíšovi tou maličkou kapičkou útěchy v Jeho utrpení, které pro nás "proběhlo" kdysi dávno.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime21.09.10 0:08

Mno, tak jsem si dal tu práci abych si konečně přečetl odkaz na stránkách. Mám doma deníček sv. Faustyny. Pokud, ospilosi, vyvracíte pravdivost zjevení pouze z toho co je uvedeno na těch stránkách, možná chápu váš nesouhlas se zjeveními která tam jsou popisována. Ale jsou to lži a pravda v nich není. V deníčku na str. 89 je:" Podivuhodně to vyšlo, stalo se, jak si Pán přál, že poprvé byla tomuto obrazu......" nikde slovo o tom, že by držela hostii v ruce - nikde. A na stránce knihy 89 se Faustyna zmiňuje o utrpení duše, která je zkoušena Bohem(číslování jsou v knize dvě - po straně je číslo stránky v originálním deníčku) a nahoře jak to u knih bývá prostě číslo stránky - a nikde není napsané to co ten server "cituje" buď sami citují ze špatného zdroje, nebo prostě lžou. Ale na stránce 928(or. deníčku) je napsáno, Tu jsem náhle uviděla Pána, který mě přivinul na své Srdce a řekl mi:" Má dcero neplač, nemohu snést tvé slzy, dám jim všechno, o co prosíš, ale přestaň plakat" - to bylo potom, kdy zažila tíhu Boží spravedlnosti, když se obětovala za hříšníky.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime21.09.10 0:40

ospilos napsal:
Baribal napsal:
Tady snad nejde ani už tak o sv. Faustynu, ale o stanovisko Církve, ke kterému se "soukromá osoba" vyjadřuje, tak, že není platné.
Pokud církev hovoří o "pravosti zjevení", vyjadřuje tím, že neobsahuje nic, co by bylo v rozporu s katolickou věroukou. Toto prohlášení není pod neomylností, tudíž může být mylné - což lze případně dokázat. Pokud nevěřím, že veškerá "zjevení" popsaná v Denících jsou tím, za co je vizionářka považovala, nedostávám se s církevním prohlášením nezávadnosti do sporu. Navíc žádný věřící není soukromými zjeveními jiných věřících, i těch církví uznaných, ve svědomí vázán.
Církev zkoumá zjevení až po jejich ukončení a pokud není v souladu s věroukou, musí vydat negativní prohlášení. Není pod neomylností, pak pod neomylností nemusí být vlastně nic ze skutečností zkoumaných při procesech kanonizace, je to tak? Tím vlastně můžeme dojít až k tomu, že učitelka církve sv. Terezie z Ávily lhala, když psala, že Ježíš je lékař našich ran na srdci raněném hříchem a že je uzdravuje, je to tak? Pokud by to tak bylo dáváte za pravdu Lutherovi, proti kterému bylo takové vidění namířeno, který tvrdil, že rány jsou pouze přikryty "obvazem". Negovat se dá vlastně všechno. Jestliže si Bůh někoho vyvolil za svůj nástroj, pak také toho člověka vedl tak, aby napsal co napsat má a rozeznal to co je od Boha a co od ďábla, pokud by tak neučinil, znamenalo by to jedno, svatí lhali, protože byli vydáni ďáblu, který nás jejich prostřednictvím obelstil a obelstít se nechala i církev když uvěřila tomu, co světci tvrdili. Pokud světci mohou lhát v tom co jim řekl v jejich vizích Ježíš, nemohou se mýlit i ti, kteří byli na přímluvu světců uzdraveni? Pokud se mohou mýlit tito svědci, mohli zmýlit i církevní představitele, kteří případ zkoumali a pokud tedy věřili nepravým uzdravením, svatořečili někoho kdo svatořečen být neměl. Je to vlastně pořád logické, ne? Ano nemusíme přijímat všechno, co je nám jako pravé předkládáno, ale pak právě hřešíme proti Božímu milosrdenství, když nám Bůh nabízí další možnosti ke spáse, tyto prostředky nejsou cílem naší spásy, ale právě "jen" prostředkem jak dojít k Bohu. Ostatně modlíte se celý Zdrávas nebo jen první část Andělské pozdravení? Protože ta druhá pochází od Savonaroly, který byl nakonec upálen Inkvizicí. Samozřejmě byla schválena Tridentským koncilem, ale ne jako dogma, tedy ne pod neomylností, znamená to, že se mohu modlit pouze první část? Asi ano, ale když nebudu prosit Pannu Marii o její přímluvu, nehřeším právě proti Božímu milosrdenství?
Dovolím si přirovnat světce k prorokům SZ, oni prostě nemohli říct, nebo psát něco jiného, než jim Hospodin přikázal, jinak by nebyli proroci, určitě se potýkali s neuvěřitelným pokušením, vyčítali Hospodinu, že je "obelstil" ale napsali vždy jen to co měli, to ostatní s Boží pomocí rozlišili, že o tom nic nepsali, je asi samozřejmé, úloha proroka SZ byla jiná než úloha světců.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime21.09.10 6:18

Takze vy se domnivate, ze svetci jsou nadani neomylnosti?
To je odvazne tvrzeni Smile
Jo, mimochodem, zadna zena nemuze byt ucitelkou Cirkve. Nedavno jsme to tu probirali.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime21.09.10 10:02

Baribal napsal:
Mno, tak jsem si dal tu práci abych si konečně přečetl odkaz na stránkách. Mám doma deníček sv. Faustyny. Pokud, ospilosi, vyvracíte pravdivost zjevení pouze z toho co je uvedeno na těch stránkách, možná chápu váš nesouhlas se zjeveními která tam jsou popisována. Ale jsou to lži a pravda v nich není. V deníčku na str. 89 je:" Podivuhodně to vyšlo, stalo se, jak si Pán přál, že poprvé byla tomuto obrazu......" nikde slovo o tom, že by držela hostii v ruce - nikde. A na stránce knihy 89 se Faustyna zmiňuje o utrpení duše, která je zkoušena Bohem(číslování jsou v knize dvě - po straně je číslo stránky v originálním deníčku) a nahoře jak to u knih bývá prostě číslo stránky - a nikde není napsané to co ten server "cituje" buď sami citují ze špatného zdroje, nebo prostě lžou. Ale na stránce 928(or. deníčku) je napsáno, Tu jsem náhle uviděla Pána, který mě přivinul na své Srdce a řekl mi:" Má dcero neplač, nemohu snést tvé slzy, dám jim všechno, o co prosíš, ale přestaň plakat" - to bylo potom, kdy zažila tíhu Boží spravedlnosti, když se obětovala za hříšníky.

Ono by chtělo nějaké starší vydání, neboť současná vydání jsou cenzurovaná minimálně v tom, kde se sestra v duchu národních tradic vyjadřuje o židech.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime21.09.10 10:36

Baribal: Nechci s Vámi vést polemiku, ani se zjeveními sv. Faustýny zabývat. Pro moji zbožnost je to irrelevantní a z pragmatického hlediska je mi jedno, jsou-li zjevení pravá či nepravá. Církev říká, že pokud jim budete věřit, neuškodí to Vaší víře. V této důvěře Vám přeji hodně Božích milostí a přímluvu sv. Faustýny. Pax et bonum.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Korunka Božího milosrdenství   Korunka Božího milosrdenství - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Korunka Božího milosrdenství
Návrat nahoru 
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Apologie víry a Církve-
Přejdi na: