+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 REX!

Goto down 
+8
Irenej
Mr.Difficult
Fr. Augustin T.O.P.
Iva Podzimková
Thomas More
René Václavek
Fr. Albert T.O.P.
bJ
12 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorZpráva
Fr. Augustin T.O.P.
Admin
Admin
Fr. Augustin T.O.P.


Male Počet příspěvků : 485
Věk : 39
Na +T+ od : 01. 07. 11

REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime13.07.12 13:02

Chtěl bych se nabídnout jako překladatel článků z angličtiny.

Pokud se zde vyskytuje správce blogu REX a využil by tuto pomoc, napište mi prosím PM.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime05.09.12 9:50

Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime05.09.12 10:44

Víme co ne, rád bych taky věděl co ano vzhledem k okolnostem, které znám(e) a nejsou žádným tajemstvím, neb jsou presentovány i veřejně.
Jsem z toho zkrátka perplex.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime05.09.12 23:17

Ano ,opravdu povedený článek !
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime19.04.13 11:00

Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime21.06.13 9:22

Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime21.06.13 15:43

Výtečný článek!
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime22.06.13 16:16


Při čtení tohoto skvělého textu mně napadlo, že to vyhrožování právními kroky vydavatelům děl mons. Lefebvra v samizdatu nemuselo být primárně motivováno touhou po kšeftu, protože by to jinak zelantissimus vydal sám a prodával, ale že takové texty jsou v rozporu s novým směrem, jenž nastolil onen náboženský vůdce a jsou nežádoucí onomu duchu aggiornamenta, jenž prosazuje Menzingen.
Návrat nahoru Goto down
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
bJ


Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime22.06.13 16:41

Bylo to motivováno snahou nepoškodit pověst FSSPX nekvalitními překlady, které obsahovaly chyby jak stylistické, tak věcné (teologické). PTS přímo řekl: ne všichni naši nepřátelé jsou nevzdělaní a pokud objeví, že jsou tam bludy, dají nám to pěkně sežrat.
Díla Msgr. Lefebvra překládá nyní sestra Václava a PTS je chce vydat, ale jde jí to pomalu. Ptal jsem se, jestli nestačilo opravit chyby. Prý ne, chce to nový překlad, protože ty překlady, které šířily nebyly z přeloženy z originálu, ale z německého překladu.

Tím nechci uvedený postup hájit, jen předávám, co jsem přijal. 
Při té příležitosti si dovoluji podotknout, že obsesivní snaha kydat na svého nepřítele při každé příležitosti a sebemenší zámince špínu a podsouvat mu horší úmysly nejenže není projevem lásky k nepřátelům a bude na věčnosti potrestána, ale i v časném horizontu se může obrátit proti kydateli.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime22.06.13 17:13

„Při té příležitosti si dovoluji podotknout, že obsesivní snaha kydat na svého nepřítele při každé příležitosti a sebemenší zámince špínu a podsouvat mu horší úmysly nejenže není projevem lásky k nepřátelům a bude na věčnosti potrestána, ale i v časném horizontu se může obrátit proti kydateli.“


— Minimálně v tom, že mu lidé časem prostě přestanou věřit.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime22.06.13 20:56

To je strašná pohroma, ztratit důvěru takových dvou znamenitých pánů. Ovšem nepamatuji se, že bych se vás dva o ni někdy prosil.

O kydání špíny nemůže být řeč. Pouze jsem poukázal na to, co sám veřejně presentuje:

a) domáhání se autorských práv je domáhání se práv na kšeft, to není podsouvání, to plyne z obsahu věci samé. Předmětem tzv. autorských práv jsou práva obchodovat s jakýmsi virtuálním duševním vlastnictvím. Objektivně, ne proto, že si to já myslím a podsouvám. Slaměný panák.

b) dotyčný se v bodě 3 svého posledního vyjádření distance jasně postavil proti odporu a jeho příznivce prohlásil za nepřátelé společnosti jíž je členem a ze shora uvedeného článku jasně plyne, že Menzingen zahájil aggiornamento, což je dost vážný důvod domnívat se!!, že není v Neobratrstvu žádoucí obdobné knihy publikovat. (Samizdat mám uložený a moc jsem si již před drahným časem počtl, stejně tak v Katechismu pro čas krize). Aby něco bylo podsouváním muselo by to být neodůvodněné a neby by doměnka na základě lehkých náznaků musela být vydávána za jistotu. Navíc důkaz nemusí být přímý, k prokázání nějaké věci stačí i řetězec důkazů nepřímých. Takže jsem se svou domněnkou či podezřením mohl maximálně mýlit. Další slaměný panák.

c) Je-li pořizován překlad, je to dobře ale já si dovolím domnívat se, že nakonec stejně nevyjde.


Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime22.06.13 22:12

Nechte toho.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime22.06.13 23:18

Ano, souhlasím, „kydat“ špínu a „podsouvat“ zlé úmysly není přesné. „Vytahovat a stále dokola omílat“ a „bez dostatečného důvodu předpokládat“ by lépe odpovídalo skutečnosti.
Uvědomte si, Ondřeji, že svojí výše zmíněnou obsesí ničemu dobrému nesloužíte; že jen své v jádru správné námitky činíte obtěžujícími a méně důvěryhodnými.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime23.06.13 10:46

Já bych hlavně prosil, abyste se na to konečně vysrali.

Pojďme se orientovat na zpevnění vazeb dovnitř spíše než na vypouštění informací ven, které ukazují na naši nejednotu.

Koukněte, řeknu to dost jasně: Teď je třeba se sjednotit v jeden pevný blok. Až bude situace lepší, klidně se můžeme mezi sebou můžeme povraždit. Jestliže to nechápou kolegové z FSSPX (nebo NeoFSSPX), jejich problém - budou se za to zpovídat před Bohem všemohoucím - ale my to snad dělat nemusíme.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Augustin T.O.P.
Admin
Admin
Fr. Augustin T.O.P.


Male Počet příspěvků : 485
Věk : 39
Na +T+ od : 01. 07. 11

REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime24.06.13 9:49

Timor - Souhlas. Do puntíku.
Návrat nahoru Goto down
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
bJ


Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime01.10.13 11:13

Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime01.10.13 11:35

+Dinoscopus napsal:
„Padesátismus“, jak to nazývám, znamená onu formu katolicismu v padesátých letech, která si zachovávala mnohé ze zevnějšku pravé Církve, ale uvnitř byla zcela připravená jít s moderním světem v jeho apostazi. Vše, co bylo potřeba k tomu, aby se zevnějšek pravé Církve zhroutil, byli duchovní, kteří by tento kolaps zamaskovali jako „obnovu“ nebo „renovaci“ Církve, stejně jako se protestantismus maskoval jako „reforma“ nebo „reformace“.
Zdravím na Faměrák a též na sever Moravy!
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime01.10.13 13:17

Až odpor bude mít kněze i zde, zvoneček bude ještě prázdnější: žádná nauka, žádné dolary.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime02.10.13 16:55

No, jsem na to zvědav. Ten rozhovor mi moc přesvědčivý nepřipadal. Myslím, že vysvěcení biskupů měl +W prosadit ještě jako člen FSSPX. Nebo ještě spíš se neměl nechat vyhodit. Kdyby tenkrát před generální kapitulou bombasticky nevyzýval ke svržení Fallaye věřící laiky, ale spíš na kapitule své spolubratry, tak mohlo být vše jinak.
Návrat nahoru Goto down
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
bJ


Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime02.10.13 18:06

ospilos napsal:
Kdyby tenkrát před generální kapitulou bombasticky nevyzýval ke svržení Fallaye věřící laiky, ale spíš na kapitule své spolubratry, tak mohlo být vše jinak.
Pokoušel jsem se dohledat kde biskup bombasticky či nebombasticky vyzýval laiky ke svržení generála, ale nepodařilo se mi to. Mohl byste mě prosím odkázat?

Naprosto stejně se mne pokoušel přesvědčit PTS (nemáte to naposled od něj?). Pravil: "Williamson vyzýval laiky ke svržení generálního představeného, to není katolické. A proto byl taky vyloučen z té kapituly."
Odpověděl jsem mu, že to vyloučení z kapituly bylo tak jako tak protiprávní. Zdráhavě mi dal za pravdu.

Osobně mám za to, že tato informace (vyzýval laiky ke svržení generála) je spíše pomluvou, která se hodila jako záminka. Ale i kdyby to byla pravda, nikoho to neopravňovalo k vyloučení biskupa z kapituly.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime02.10.13 18:25

Jde o to, že pokud chce člověk něčeho dosáhnout, měl by k tomu volit vhodné prostředky. Jestli bylo vyloučení z kapituly protiprávní nebo ne je jedno. Podstatné je, že se tam +W nedostal a v důsledku toho jsou věci tak jak jsou.
Jistě že +W nevyzýval k Fellayovu svržení - to jsem napsal proto, aby bylo jasné, že to měl prosadit na kapitule - ale svoji nechuť ke směřování Bratrstva komunikoval podle mě zbytečně otevřeně, konfrontačně a na nesprávném fóru. Vemte si teď jeho situaci: Jestliže vysvětí biskupy, sám bez spolusvětitele a bez Buonaserova požehnání, tak od něj pes kůrku nevezme a Bratrstvo stejně jako kdokoliv jiný na něj bude moci ukázat prstem. Jako jo, může nám připadat jako hrdina, můžeme s ním souhlasit, ale ze strategického hlediska posral co mohl.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime02.10.13 18:28

Myslím, že odpovědí je ona sirka a klestí. I kdyby se tam dostal, většina je stejně natolik v prdeli, že by nereagovala na jeho výzvy. Vždyť jaké promile se ozvalo proti jeho vyloučení a kolik kněží se k němu přidalo?
Domnívám se, že se zachoval čestně a správně. Protože právě tuto dlouhodobou liberalizaci Bratrstva pozoroval a věděl, že nemá šanci.
Nevím, zda od něj nevezme pes kůrku, až vysvětí biskupy (ostatně, světit brzy budou muset i pánové v Menzingenu, pokud se do té doby už nespojí s KHS). Já od něj vezmu. A je dost těch, kteří rovněž.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime02.10.13 18:32

Co si pamatuji, tak biskup Williamson připomínal, jak ctěný zakladatel povzbuzoval benediktiny z Barroux, aby se zrádci vzepřeli. Ale to je zcela legitimní. Pomluvou by to být nemohlo, anžto by odstranění zrádce z postupu bylo žádoucím a záslužným činem a tudíž by bylo záslužným k němu i vyzvat.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime02.10.13 18:34

Jo, člověk tu situaci uvnitř nezná tak těžko říct. Prostě mi připadá, že mohl udělat víc a přitom se zachovat stejně čestně a správně. Už sám fakt, že se Fellay uchýlil k tak neslýchané věci, jako je vyloučení nejstaršího a nejpopulárnějšího biskupa z kapituly svědčí tomu, že k tomu měl nejspíš velmi vážný důvod.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime02.10.13 18:36

Mr.D: Jasně, ale to právě měl podle mě říkat v zákulisí jednotlivým menzingenským a ne to ventilovat do éteru.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





REX! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: REX!   REX! - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
REX!
Návrat nahoru 
Strana 2 z 5Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Odkazy :: Katolické stránky-
Přejdi na: