+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Brněnskému pěstiteli slepic

Goto down 
+11
Vlad IV
deactivated
VND
Michal Kretschmer
René Václavek
Fr. Augustin T.O.P.
budweiser
Fr. Albert T.O.P.
JakubAlbert
Stoofi
Mr.Difficult
15 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorZpráva
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime13.10.15 14:25

Dokonce i Fellay oxidoval na pohřbu P. Grunera, a já se domnívám, že proto, že se domníval, že tak získá moc nad dalším subjektem tradice.
Návrat nahoru Goto down
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
bJ


Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime13.10.15 18:30

Mr.Difficult napsal:
Dokonce i Fellay oxidoval na pohřbu P. Grunera, a já se domnívám, že proto, že se domníval, že tak získá moc nad dalším subjektem tradice.

Taky si myslím, plus ho využili ho jako dobrou reklamu.

Ptal jsem se bp. Williamsona, jestli ho P. Gruner podporoval. Řekl, že velmi. Tak jsem se zeptal, co by říkal P. Gruner na to, že ho pohřbíval bp. Fellay. Jen se tak usmál a udělal takové gesto, jakože "radši to nebudu komentovat".
Návrat nahoru Goto down
Josafat
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Josafat


Male Počet příspěvků : 537
Bydliště : Imperium Austro-Hungaricum
Na +T+ od : 31. 01. 08

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime14.10.15 15:57

Ví někdo, v kterém Komentáři eleison píše msgre. Williamson o tom, že Summorum pontificum je dar s nebe? Nepodařilo se mi to najít.
Návrat nahoru Goto down
VND
The Big Boss
The Big Boss
VND


Male Počet příspěvků : 229
Na +T+ od : 02. 11. 14

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime14.10.15 16:23

V žádném. Ale za to to píše biskup Fellay třeba na stránkách Amerického distriktu NSSPX.

Však já myslím, že se kazatel už brzy dočká odpovědi..
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime14.10.15 17:41

Jsem jí žádostiv, do toho.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime15.10.15 23:15

Summorum chválil právě Fellay , jako výsledek růžencového tažení .
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime15.10.15 23:16

Lapis Reprobatus napsal:
Lekeš řádí. Jeho sektářské smýšlení je dobře známé.

Jakub napsal:
Ale ale...mráčky na nebíčku?
http://www.tedeum.cz/2015/10/12/pripojme-se-k-modlitbe-fatimskeho-centra/#comment-83
Theofil Lekeš je PTS pěkně zblblý.. všude jen indult, indult..on může za vše .
Návrat nahoru Goto down
deactivated
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
deactivated


Male Počet příspěvků : 475
Na +T+ od : 31. 10. 14

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime16.10.15 6:39

Hlavně pro něj je indult všechno, co není PTS a jeho přátelé. Je to smutný případ.


René Václavek napsal:
Lapis Reprobatus napsal:
Lekeš řádí. Jeho sektářské smýšlení je dobře známé.

Jakub napsal:
Ale ale...mráčky na nebíčku?
http://www.tedeum.cz/2015/10/12/pripojme-se-k-modlitbe-fatimskeho-centra/#comment-83
Theofil Lekeš je PTS pěkně zblblý.. všude jen indult, indult..on může za vše .
Návrat nahoru Goto down
Stoofi
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Stoofi


Male Počet příspěvků : 540
Věk : 46
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 05. 03. 08

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime16.10.15 12:46

Jakub napsal:
VND napsal:
Za své kázání na Růžencové slavnosti a drsný útok na J.E. +W dostane svou odpověď.

Slyšel jsem též a skoro se i divil, že dokáže kněz tak lhát. Pak jsem si uvědomil, kdo to vlastně řřřřříká a bylo zase dobře Smile

Tak jsem si to poslechl, a nepřekvapilo mě sektářské smýšlení o Církvi, tj. FSSPX. je Církev a Církev je FSSPX., a cokoli mimo FSSPX. vede k rozdělení, ale opět mě překvapil tím, kam lze ještě klesnout.
Návrat nahoru Goto down
deactivated
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
deactivated


Male Počet příspěvků : 475
Na +T+ od : 31. 10. 14

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime16.10.15 13:21

Jak říkáte: Je to čistá sektařina.

Stoofi napsal:
Jakub napsal:
VND napsal:
Za své kázání na Růžencové slavnosti a drsný útok na J.E. +W dostane svou odpověď.

Slyšel jsem též a skoro se i divil, že dokáže kněz tak lhát. Pak jsem si uvědomil, kdo to vlastně řřřřříká a bylo zase dobře Smile

Tak jsem si to poslechl, a nepřekvapilo mě sektářské smýšlení o Církvi, tj. FSSPX. je Církev a Církev je FSSPX., a cokoli mimo FSSPX. vede k rozdělení, ale opět mě překvapil tím, kam lze ještě klesnout.
Návrat nahoru Goto down
Stoofi
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Stoofi


Male Počet příspěvků : 540
Věk : 46
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 05. 03. 08

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime16.10.15 14:00

Lapis Reprobatus napsal:
Jak říkáte: Je to čistá sektařina.

Stoofi napsal:
Jakub napsal:
VND napsal:
Za své kázání na Růžencové slavnosti a drsný útok na J.E. +W dostane svou odpověď.

Slyšel jsem též a skoro se i divil, že dokáže kněz tak lhát. Pak jsem si uvědomil, kdo to vlastně řřřřříká a bylo zase dobře Smile

Tak jsem si to poslechl, a nepřekvapilo mě sektářské smýšlení o Církvi, tj. FSSPX. je Církev a Církev je FSSPX., a cokoli mimo FSSPX. vede k rozdělení, ale opět mě překvapil tím, kam lze ještě klesnout.

Docela by mě zajímalo stanovisko jeho nadřízených. Zda jsou tvrzení PTS stanoviskem celého FSSPX., či jde o soukromý názor PTS.
Návrat nahoru Goto down
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
bJ


Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime16.10.15 14:03

Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime16.10.15 14:41

Ano, velmi!
Mrzení bude převeliké.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
VND
The Big Boss
The Big Boss
VND


Male Počet příspěvků : 229
Na +T+ od : 02. 11. 14

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime16.10.15 15:19

Jakub napsal:
Ano, velmi!
Mrzení bude převeliké.

Tak to slovo mi zní v uších posledních pět dní.. Cool
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime13.09.16 11:04

Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime13.09.16 16:44

Míša už prozřel ?
Návrat nahoru Goto down
Josafat
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Josafat


Male Počet příspěvků : 537
Bydliště : Imperium Austro-Hungaricum
Na +T+ od : 31. 01. 08

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime24.10.16 11:33

Jakub napsal:
Mírná revolta v mezích zákona?
http://www.tedeum.cz/2016/09/10/idiotske-dilema-aneb-corruptio-optimi-pessima-video/

Zajímafé pale . Zmizelo to.
Návrat nahoru Goto down
deactivated
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
deactivated


Male Počet příspěvků : 475
Na +T+ od : 31. 10. 14

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime24.10.16 13:52

A je po zboji. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
bJ


Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime24.10.16 15:30

Návrat nahoru Goto down
deactivated
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
deactivated


Male Počet příspěvků : 475
Na +T+ od : 31. 10. 14

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime25.10.16 7:44

Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime25.10.16 8:52

Poserové :-D
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Fr. Augustin T.O.P.
Admin
Admin
Fr. Augustin T.O.P.


Male Počet příspěvků : 485
Věk : 39
Na +T+ od : 01. 07. 11

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime26.10.16 8:30

přímo přizdisráči. jakékoli moralizování z jejich strany je od této chvíle ještě větší chucpe
než kdykoli předtím.
Návrat nahoru Goto down
VND
The Big Boss
The Big Boss
VND


Male Počet příspěvků : 229
Na +T+ od : 02. 11. 14

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime03.11.16 17:13

Dnes jsem si dal tu práci a prošel kázání PTS na oslavě FSSPX. Doporučuji čas 55:22 - o vztazích s Římem a především čas cca 59:00 - o registraci FSSPX v Česku jako náboženské společnosti. Každou další větou a vysvětlením PTS jsem byl čím dál více znechucen. Chudácí věřící postavení na úroveň sekty. A důvod je jediný peníze. Nic víc než finance...
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime04.11.16 8:57

Příšerný.
Cituji patera Taxu "Pokud by Bratrstvo v případě regularizace bylo podřízeno biskupské konferenci, byl by to zánik".
Aha, zatímco podřízení se Římu bude jako co?
Si fakt neviděj do úst.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime04.11.16 11:31

Poslechla jsem si celou přednášku PTS.

Mě osobně na celé věci nejvíc pohoršuje to, že na jednu stranu je české FSSPX pro vládu Krista Krále nad společností i v Církvi, prostě nad celým světem (motto "Christus vincit! Christus regnat! Christus imperat!"), ale na druhou stranu se nestydí chtít od liberálního státu peníze a výhody, skryté pod registrací FSSPX jako "náboženské společnosti" u Ministerstva vnitra ("církve" asi ne, to by byla Církev FSSPX).

Jde nejen o peníze, ale taky o výsady, které náboženské společnosti a církve registrací získávají (samozřejmě kromě nich mají i povinnosti):

Zvláštními právy se rozumí 7 práv, která jsou přiznávána [církvím a náboženským společnostem] ministerstvem po splnění zákonných podmínek na základě žádosti: právo být financována podle zvláštního zákona, právo církevních sňatků, duchovní služby ve věznicích, v ozbrojených silách, vyučovat náboženství ve státních školách, zřizovat církevní školy a právo zpovědního tajemství.

V ČR je nyní 38 registrovaných církví a náboženských společností - a je to docela bláznivej cirkus, viz Wikipedie. Tak nevím, zda to tutoho Panteonu opravdu chce PTS patřit... ale "peníze nesmrdí", že?

Pro registraci: FSSPX potřebuje tuto registraci státem, aby mohlo veřejně působit (církevní sňatky, duchovní služba věznice a armáda, vyučování náboženství ve státních školách a zřizování církevních škol, právo zpovědního tajemství) vs. proti registraci: Potřebuje FSSPX tuto státní registraci? Ne. Svátosti může udělovat i bez ní s výjimkou problému církevních sňatků (matriky má stát a pokoncilní katolická církev). Nebo se pletu? Kdyžtak mě prosím opravte. Díky.

Když bude FSSPX zaregistrováno a tedy zařazeno do uvedeného Panteonu různých herezí a falešných náboženství, nebude to na tzv. tradiční katolíky působit prakticky jako synkretismus? Jako že FSSPX jsou na stejné úrovni jako Svědkové Jehovovi například. Před státem ano, o to jim registrací jde; ale věroučně samozřejmě ne: hereze nerovná se pravda, nemohou mít stejné právo na existenci = liberalismus (to porušil až II. Vatikánský koncil svými dekrety o náboženské svobodě a dalšími).

Není za tím vším (snaha o registraci MV ČR) jen prostě strach z toho, že by FSSPX pokoncilní hierarchie - biskup?, arcibiskup?, kardinál? - přímo řekla či sdělila písemně, že jsou "de fakto schizmatici"? Toho a případné (neplatné) exkomunikace se PTS bojí? Možná ano a je to snaha vyhnout se konfliktu s pokoncilní Církví.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Brněnskému pěstiteli slepic    Brněnskému pěstiteli slepic  - Stránka 4 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Brněnskému pěstiteli slepic
Návrat nahoru 
Strana 4 z 8Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: