+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

 

 Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Empty
PříspěvekPředmět: Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...    Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Icon_minitime06.10.14 18:33

Představte si, milí návštěvníci tohoto fóra, jakou jsem nedávno učinil zkušenost. Vrátím se ze zahraničí, a když tak po tom návratu brouzdám internetem a prohlížím různé webové stránky, dojdu také na známé stránky Catholic Family News pana Vennariho.

(Přestože mě poměrně mnoho přátel ze zahraničí v poslední době zrazovalo od toho, abych cokoliv z těchto stránek překládal, vždy jsem tohoto autora bránil s tím, že neřeším až tolik to, zda se ohledně současného stavu v FSSPX jednoznačně profiloval nebo ne, jako spíš to, zda jsou jeho články v obecných katolických tématech přínosné a kvalitní.)

S podivem jsem však při pokusu o vstup na tento web ze svého osobního počítače zjistil, že moje IP adresa je na seznamu nežádoucích adres, které mají vstup na stránky zakázán – přímo tak to bylo napsáno na obrazovce. Musím říci, že mě to z několika důvodů překvapilo.

1) Už jsem od dob bolševismu poněkud odvyknul na to, že existují „seznamy nežádoucích“. Pomalu si ale začínám opět zvykat, že se tvoří další nové.

2) Není to zase až tak dávno, co jsem přes jednoho českého přítele pana Vennariho dostával jeho články v předstihu k překladu ještě před jejich vydáním. Dělo se tak, předpokládám, s jeho svolením. Tehdy moje IP adresa nebyla problémem. To je konstatování, nikoliv povzdech.

3) Je naivní myslet si, že na zmíněný web se nelze dostat z jiného počítače. Předpokládám, že tak hloupý ten, kdo se o blokaci postaral, není. Čili to chápu jako záležitost demonstrativní. Nu, žádný problém, nelezu oknem tam, kde přede mnou zavřeli dveře.

4) Čistě náhodou nedlouho poté, co byla má IP adresa zablokována, objevil se „překlad“ jednoho článku pana Vennariho (tématem byl sv. František z Assisi) na jednom českém převážně politizujícím webu. Byl jsem na to upozorněn přáteli s dovětkem, zda si snad někdo nechtěl učinit monopol na překlady článků z Catholic Family News. Nechce se mi věřit v to, že by měl někdo tak primitivní záměr, takže jsem tuhle premisu zamítl. Předpokládám, že pokud by někdo takový záměr z jakéhokoliv důvodu měl, čestně by zvedl telefon nebo napsal e-mail, kde by mě požádal, abych články z Catholic Family News již nadále nepřekládal. Určitě bych proti přání autora překlady jeho článků nepublikoval.

5) Když už jsme u toho, překvapilo mě také nemile, kolik je ve „volném přepisu“ původního článku pana Vennariho nepřesností nebo dokonce zjevných překladatelských chyb, do čehož nepočítám vynechávky, neexistující poznámkový aparát a jednu gramatickou hrubku. Stručný namátkový a v rychlosti vytvořený výčet pro porovnání přikládám. Není to ovšem první takto zprzněný článek. Je možné, že to panu Vennarimu nevadí, nevím ale jak ostatním autorům, kteří jsou v Česku také tištěni.

Jak vidíte, milí čtenáři tohoto fóra, podivuhodné příběhy se ještě dějí. A pak, že žijeme v nudné době...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Empty
PříspěvekPředmět: Re: Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...    Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Icon_minitime06.10.14 18:37

Namátkový výběr nepřesností a chyb v překladu článku Johna Vennariho o sv. Františkovi z Assisi. První odstavec oficiální publikovaný „překlad“, druhý odstavec přesný překlad:
-------------------------------------------------------------------------

Tento dříve naprosto neslýchaný pojem, který v katolických kruzích vešel do módy, vyvolává představu souvislosti se svatým Františkem z Assisi. Takže co má tento “duch Assisi” společného se svatým Františkem z Assisi? Nic! Ve skutečnosti se jedná o zcela odlišné duchy.

Podobně je tomu s „duchem Assisi“, což byl dříve neznámý pojem, který se v katolických kruzích dostal nedávno do módy. Tento pojem automaticky vyvolává představu, že existuje spojitost se svatým Františkem z Assisi. Co má tedy tento „duch Assisi“ společného se svatým Františkem z Assisi? Nic! Ve skutečnosti se jedná o duchy protikladné.

--------------------------------------------------------------------------------

V rámci katolického kontextu není možné spojovat pseudonáboženský „duch Assisi“ se svatým Františkem z Assisi. Je to totiž něco, z čeho by byl svatý František z Assisi zcela jistě zděšen.

V katolickém kontextu není možné mít „ducha Assisi“, který je odtržený od sv. Františka z Assisi. Přesně takovým však panreligiózní „duch Assisi“ je. Je to něco, na co by svatý František z Assisi pohlížel s naprostým zděšením.


-----------------------------------------------

Tento „duch Assisi“ založený v roce 1986 zahrnuje katolíky, protestanty, ortodoxní, židy, muslimy, animisty, hinduisty, vyznavače boha Šivy, kouzelníky a jiné nejrůznější skupiny, které se scházejí na stejném místě (obyčejně v katolickém kostele), aby se modlili za mír.

Tento „duch Assisi“, jenž se začal razit v roce 1986, zahrnuje katolíky, protestanty, pravoslavné, židy, muslimy, animisty, hinduisty, zoroastristy, šamany a různé další, kteří se shromáždí na témže místě (obvykle v katolickém kostele), aby se modlili za mír.


-------------------------------------------------------------

Může být něco vzdálenějšího duchu svatého Františka z Assisi?

Může být něco víc v rozporu s duchem sv. Františka z Assisi?
---------------------------------------------------------------------------------
...zanechali následování evangelia...

...odpadli od ideálu Evangelia...

-----------------------------------------------------------------------

...pro záchranu ateistů a nevěřících, kterým hlásal, že budou zavrženi, pokud neobejmou Krista a Jeho jedinou pravou Katolickou Církev...

..pro spásu ateistů a nevěřících, o nichž věděl, že budou ztraceni, pokud nepřijmou Krista a Jeho jedinou pravou katolickou Církev...
Very Happy  Very Happy  Very Happy
---------------------------------------------------------------------------

Zvláště od doby dnešního ekumenismu, v němž je „duch Assisi“ nejradikálnějším elementem, který vůbec neusiluje o konverzi nekatolíků k jedinému pravému náboženství...

Zvláště proto, že dnešní ekumenismus, jehož je „duch Assisi“ nejradikálnějším prvkem, neusiluje o obrácení nekatolíků k jedinému pravému náboženství...
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Empty
PříspěvekPředmět: Re: Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...    Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Icon_minitime06.10.14 19:26

Vaše IP může být na nějakém blacklistu z důvodu rozesílaných spamů, nebo botnetových aktivit, nebo prostě nějaký velkobratrsý seznam. To se děje běžně a i na firmě toto každou chvilku řešíme pro nějakého našeho zákazníka (nebo firmu samotnou), který má problémy s poštou, nebo se dostat na nějaké stránky. To když má někdo windowsy, tak se nesmí ničemu divit. Poskytovatelé obsahu chrání tak svoje servery před přetížením.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Empty
PříspěvekPředmět: Re: Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...    Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Icon_minitime06.10.14 19:30

JL napsal:
Vaše IP může být na nějakém blacklistu z důvodu rozesílaných spamů, nebo botnetových aktivit, nebo prostě nějaký velkobratrsý seznam. To se děje běžně a i na firmě toto každou chvilku řešíme pro nějakého našeho zákazníka (nebo firmu samotnou), který má problémy s poštou, nebo se dostat na nějaké stránky. To když má někdo windowsy, tak se nesmí ničemu divit. Poskytovatelé obsahu chrání tak svoje servery před přetížením.

Bohu žel to náhoda není.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Empty
PříspěvekPředmět: Re: Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...    Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Icon_minitime07.10.14 8:32

Klasika. Do očí neřeknou nic, ale za zády kují pikle, pomlouvají, lžou a zbaběle prodávají své kamarády i svou víru (zdravím především Ignáce ibn Pospíšila).
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Empty
PříspěvekPředmět: Re: Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...    Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Icon_minitime07.10.14 10:26

Já bych se docela rád např. seznámil s příspěvkem bývalého  nevyžádaného "tiskového mluvčího" tradice v ČR na zářijové konference o rodině v Moskvě, ten však nyní téměř nepublikuje, páč by přišel o svátosti od toho, jenž vyměnil pravdu a slušnost za výběh pro slepice. Přitom každý, komu tento člověk odepře svátosti kvůli neloyalitě Menzingenu se zařadí do vybrané společnosti.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Empty
PříspěvekPředmět: Re: Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...    Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Icon_minitime07.10.14 12:43

Někdo třeba místo jména nebo pseudonymu publikuje kolektivně pod názvem "redakce".
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Empty
PříspěvekPředmět: Re: Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...    Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Icon_minitime07.10.14 12:51

Hrdina!
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Empty
PříspěvekPředmět: Re: Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...    Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Icon_minitime08.10.14 9:52

Mr.Difficult napsal:
Já bych se docela rád např. seznámil s příspěvkem bývalého  nevyžádaného "tiskového mluvčího" tradice v ČR na zářijové konference o rodině v Moskvě, ten však nyní téměř nepublikuje, páč by přišel o svátosti od toho, jenž vyměnil pravdu a slušnost za výběh pro slepice. Přitom každý, komu tento člověk odepře svátosti kvůli neloyalitě Menzingenu se zařadí do vybrané společnosti.

V kostce (doufám, že to jsi ještě schopen přelouskat  Cool:

Еще одно российское событие привлекло внимание чешской прессы — конференция «Многодетная семья и будущее человечества», прошедшая в Москве. Обсуждавшиеся на ней темы,: укрепление позиции традиционной семьи в обществе, защита от сил, которые нападают на традиционную семью с позиций культурного марксизма и другие, — стали отправной точкой для размышлений автора портала Česká pozice (23.9) Михала Семина (Michal Semín) о том, кто же на самом деле угрожает свободе в мире, и кого должны бояться ревнители свободы. Семин уверен, что приверженность России традиционным семейным ценностям нисколько не угрожает свободе человека. Напротив, стремление во что бы то ни стало продвигать гомосексуальный образ жизни, сексуальную распущенность и гендерную идеологию, отрицающую различия между мужчиной и женщиной, что присуще Соединенным Штатам сегодня, заставляют обеспокоиться положением дел с правами и свободами в этой стране.

Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Empty
PříspěvekPředmět: Re: Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...    Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...  Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Catholic Family News ... jeden podivuhodný příběh...
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» WARNING! Jeden non-trady odkaz ...

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: