+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Všeobecný indult 7/7/07

    Goto down 
    +7
    František Matěj
    René Václavek
    Antonio Ghislieri
    Michal Kretschmer
    Mr.Difficult
    Fr. Albert T.O.P.
    Quido van Rijn
    11 posters
    Jdi na stránku : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next

    Bude pražské arcibiskupství sabotovat papežovo Summorum pontificum?:)
    Ano
    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Vote_lcap78%Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Vote_rcap
     78% [ 32 ]
    Ano
    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Vote_lcap22%Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Vote_rcap
     22% [ 9 ]
    Celkem hlasů : 41
     

    AutorZpráva
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 10:16

    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 11:47

    No to koukám, na Vatikánském rozhlase už používají titul Mons. u biskupa Fellaye!
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 11:52

    No mě zas velmi překvapuje nadmíru optimistický pohled mons. Fellaye ,ale možná je to diplomacie a té já moc nerozumím
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 12:29

    kirkmen napsal:
    No mě zas velmi překvapuje nadmíru optimistický pohled mons. Fellaye ,ale možná je to diplomacie a té já moc nerozumím.

    Nadmíru optimistický? A to měl začít pouštět hrůzu s tím, že dokud nebude odvrženo tohle a tamhleto, nebudou žádné rozhovory? To asi ne viď. Tak by se totiž projevil schizmatik a to mons. není.
    Je třeba ocenit každou dobrou snahu a že by mons. Felay slevil z čehokoliv, co msgre. Lefebvre prosazoval a hájil, tak toho se nebojím.
    Jsi strašný pesimista. Chce to střední cestu, ale zase se na všechno dívat s despektem nejde.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 12:45

    to sem pesimista Smile a nemám rád kritiku Smile jinak sem psal, že je to diplomacie a že tom nerozumím a tečka .
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 12:50

    Ale křesťan by měl být optimista a katolík především. Jsi přece v té správné Církvi Laughing
    Jasně, všechno prověřovat a dobrého se držet, ale....no nebudu pořád jen peskovat Wink
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 12:56

    Ne ne jen peskuj aspoň nebudu na té lodi sám Smile já sem třeba velmi otimistický co se týče mého pobytu v nebi ,je to totiž hrozně k smíchu, že bych se tam dostal Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 13:00

    kirkmen napsal:
    Ne ne jen peskuj aspoň nebudu na té lodi sám Smile já sem třeba velmi otimistický co se týče mého pobytu v nebi ,je to totiž hrozně k smíchu, že bych se tam dostal Smile

    Myslím, že o nic méně, než ta moje přítomnost před Boží TváříSmile

    V každém případě, uvidíme v září. Jen co oslavím narozky, snad se věci kolem indultu pohnou.
    A propos, japak to vypadá s Tvojí/naší podpisovou akcí?
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 13:05

    čekám na nedělní meeting s jedním příznivcem ,jestlis e ještě připojí a pak to rozmejluju Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 15:48

    Nevím, zda pozitivní chování Vatikánského rádia je podloženo nějakými hlubšími změnami, ale já si myslím, že B16 se bude snažit věci s FSSPX vyřešit.
    Myslím, že si je dobře vědom, že pakliže to neudělá, dojde v nekjbližších letech opět k biskupskému svěcení, které si vynutí věka pana biskupa Williamsona.

    To, že se jim jednou vzepřel mu zřejmě dodá odvahy, na celém indultu je totiž největším precedentem to, že je to akt NEKOLEGIÁLNÍ.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 16:30

    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 16:53

    Tak jsem si přečetl v našem regionálním deníku o tom "konzervativním Benediktu 16." a jak jeho tuhý centralismus odrazuje mladé věřící, motu proprio dráždí židy a nový dokument o jedinečnosti Katolické Církve jakožto Církve Kristovy uráží husitskou "biskupku"(na ní by se vážně Boblig vyřádil).
    Antikatolická verbež prolhaná! Že já blbec to čtu a pak jsem zbytečně naštvaný.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 19:47

    OK napsal:
    Nevím, zda pozitivní chování Vatikánského rádia je podloženo nějakými hlubšími změnami, ale já si myslím, že B16 se bude snažit věci s FSSPX vyřešit.
    Myslím, že si je dobře vědom, že pakliže to neudělá, dojde v nekjbližších letech opět k biskupskému svěcení, které si vynutí věka pana biskupa Williamsona.

    To, že se jim jednou vzepřel mu zřejmě dodá odvahy, na celém indultu je totiž největším precedentem to, že je to akt NEKOLEGIÁLNÍ.

    Potom je to tedy největší diplomat a dvojitý agent Smile Nakonec bude záležet ,jaká strana mu je blízká Smile Takže Assisi a další ,prosím a to mě někdo vysvětlete ,jako třeba ,že koncil DVK je správný se shoduje se smířením s FSSPX jak ????
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 19:53

    Bratrstvo nikdy nepřijme závěry DVK, které odporují Tradici. A pokud na nich bude trvat i Řím, nemůže dojít k validaci vztahů.
    Nevím jak to bude v Assisi, ale Benedikt je prostě Ratzinger. Což říká asi všechno.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 19:59

    No je pravda ,že vlastně nevíme jako to bude v Assisi ,nerad bych papežovi křivdil ,ale předpoklad podle návštěv synagog a mešit se dá předvídat ach jo Sad
    Pánové já vám hrozně závidím ,že najednou máte tolik optimismu a vidíte církev prakticky do pár let očištěnou ,prozraď te mi co na vás tak zapůsobilo ,známe přece jaký Ratzinger byl ,co vás vede k těmto závěrům?
    Vážně mě to zajímá ,třeba mě něco uteklo ,být veselý je lepší než škarohlíd
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 20:12

    Jak říkám, Benedikt je Ratzinger. To pivo jsi v sobotu pil u správného stolu ne? Wink
    Paromiň, Tys měl asi limču že?
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 20:16

    K přehnanému optimismu důvod není, ale podívej se na to střízlivě: to, co se děje dnes, by ještě před týdnem nebylo možné. Vatikánský rozhlas celkem seriozně informuje o názoru Bratrstva na papežovo rozhodnutí, o Mons. Fellaym tam píší velice uctivě. Je vidět, že Benedikt se snaží postupně celou "loď" stáčet zpátky k pravověří a tradici. Nelze mu upřít snahu, což modernisti nelibě nesou, podívej se na Vlčáka. Prostě nelze ze dne na den zakázat NOM a prohlásit, že nad hrobem sv. Petra 40 let sloužili nekatolický obřad, ale krok za krokem to půjde. Stejně tak půjde do kytek ekumenismus, aspoň doufám. Ten dokument Kongregace pro nauku víry i přes všechny nedostatky ve mně vzbuzuje naději. Benedikt jmenuje nové kardinály, je třeba doufat, aby tam byl někdo, kdo bude v téhle linii pokračovat. Posledních 40 let byl průser, ale co je to čtyřicet let v dějinách církve? Ta už ustála větší maléry.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 20:23

    Pavel Prebral napsal:
    K přehnanému optimismu důvod není, ale podívej se na to střízlivě: to, co se děje dnes, by ještě před týdnem nebylo možné. Vatikánský rozhlas celkem seriozně informuje o názoru Bratrstva na papežovo rozhodnutí, o Mons. Fellaym tam píší velice uctivě. Je vidět, že Benedikt se snaží postupně celou "loď" stáčet zpátky k pravověří a tradici. Nelze mu upřít snahu, což modernisti nelibě nesou, podívej se na Vlčáka. Prostě nelze ze dne na den zakázat NOM a prohlásit, že nad hrobem sv. Petra 40 let sloužili nekatolický obřad, ale krok za krokem to půjde. Stejně tak půjde do kytek ekumenismus, aspoň doufám. Ten dokument Kongregace pro nauku víry i přes všechny nedostatky ve mně vzbuzuje naději. Benedikt jmenuje nové kardinály, je třeba doufat, aby tam byl někdo, kdo bude v téhle linii pokračovat. Posledních 40 let byl průser, ale co je to čtyřicet let v dějinách církve? Ta už ustála větší maléry.

    Sanžím se ,snad jsem moc opatrný a podezíravý ,no mě mate jen to že v těch i onech dokumentech jsou chybičky a chyby ,aby pak jednou někdo neřekl ,šak ste to uznali . No jinak je jasné ,že nejde NOM zakázat ze dne na den to by totiž Vatikán přišel o hodně peněz ,protože mnoho by opustilo církev . Na zamšlenou je proč by to nešlo ,na NOM se taky přešlo poměrně razatně a co se týče uznání chyby ,je snad špatné ,že uznáme svoji chybu natvrdo ,nebo je důležitější co řeknou ostatní lidé .Teď jen uvažuji nahlas neříkám ,že jsem o tom 100 % přesvědčen
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 20:28

    Ona v tom musí být i notná dávka diplomacie. Ne snad k jinověrcům, ale k vlastním. Je až příliš mnoho věcí, vztahů, peněz, a jiných(nám skrytých) pimprlat ve hře.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 21:23

    NOM by se zakázat měl a to quam primum. Diplomacie je ovšem taky žádoucí a z toho mně plyne, že nejschůdnější řešení by bylo realizovat SC ve mši - tj. povolit číst čtení lingua vernacula, po Evangeliu zavést v neděli prosby jako na Velký Pátek a rošířit počet čtení. Vše ostatní při starém s tím,
    Při tom všem by se dalo velkohubě hulákat o naplňění závěrů SC, protože skutečně o nic jiného nejde.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime13.07.07 21:38

    Až na ty prosby a počet čtení se to de facto realizuje při každé mši svaté sloužené paterem.
    Ano, to by nebylo od věci.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Michal Kretschmer
    Admin
    Admin
    Michal Kretschmer


    Male Počet příspěvků : 3365
    Věk : 80
    Bydliště : Praha
    Na +T+ od : 06. 12. 06

    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime14.07.07 8:35

    Vznikly nové stránky http://www.summorumpontificum.net/, které se snaží soustředit různé dokumenty, positivní i negativní reakce, interviews (zejména z amerického prostředí) ohledně motu proprio.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime16.07.07 9:35

    Jo, jo. 14. září má moje dceruška narozeniny. Je to svátek Povýšení sv. Kříže. Deo gratias!
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime16.07.07 15:25

    web www.kardinal.cz 16/7/07
    (vyjádření kardinála Vlka)

    přetisk:


    Komentář k motu proprio papeže Benedikta XVI. Summorum Pontificum ze dne 7. 7. 2007.

    Ihned po uveřejnění uvedeného dokumentu jsem se k němu na těchto stránkách krátce vyslovil. Papež však doprovodil svůj dokument ještě dopisem všem biskupům, který prezentuje a podrobněji vysvětluje úmysly, se kterými svůj text napsal a uveřejnil. Oba dokumenty je nutno číst spolu. Přestože začne platit až od 14. září 2007, uveřejnili jsme na těchto stránkách alespoň provizorní překlad dokumentu, aby do něj novináři mohli nahlédnout a nemuseli tápat.

    Tento text Benedikta XVI navazuje na některé dokumenty, které uveřejnil k tomuto tématu zvláště papež Jan Pavel II. Mám na mysli jeho motu proprio „Ecclesia Dei“ z r. 1988, jímž dal možnost používat starý obřad liturgie uveřejněný naposledy v r. 1962. Toto dovolení však bylo vázáno na souhlas diecézního biskupa a mělo řadu podmínek. Například tu že ti, kdo budou toto dovolení užívat, musí uznávat platnost nové koncilové liturgie, nemají nikterak propagovat starou liturgii, která nemá být vnášena do nového liturgického pořádku farností. Jan Pavel II. vydal onen dokument po poradách se svými spolupracovníky (mezi nimi byl i kardinál Ratzinger, tehdejší prefekt Kongregace pro nauku víry). Chtěl aspoň trochu vyjít vstříc skupině kolem arcibiskupa Lefebvra, který neuznával liturgickou reformu vatikánského koncilu, od Říma se odtrhl a se svými následovníky používal stále starou předkoncilovou liturgii, bez ohledu na všechny předpisy. I mimo tuto skupinu byla řada věřících, kteří byli vázáni na starou latinskou formu slavení mše svaté. Papež Benedikt XVI. v podstatě nezavádí nic nového, ale navazuje na úpravu Jana Pavla II. Zachoval jádro ustanovení svého předchůdce, rozvinul je a upřesnil.

    V čem spočívá ono „rozvinutí a upřesnění“? Dokument Benedikta XVI. zdůrazňuje, že nový misál Pavla VI. z r. 1970 neznamená žádný zlom ve vývoji liturgie, ale že existuje kontinuita mezi „starou“ předkoncilovou formou slavení mše sv. a novou liturgickou formou, jak tomu bylo v dějinách liturgie vždy. Papežovi jde o zdůraznění jednoty dějin liturgie. Připomněl, že stará latinská forma mše nebyla nikdy zakázaná a že tedy každý kněz, který má v této liturgii zálibu, ji může podle předkoncilového misálu sloužit buď soukromě pro sebe, nebo i pro skupinu věřících ve farnosti, kteří o to požádají. Dokument přesně rozlišuje: nazývá novou koncilovou liturgii „řádnou formou“ slavení mše sv. a starý obřad označuje za „mimořádnou formu“ slavení. Aby však nedocházelo ve farnostech ke zmatkům, dokument stanoví, že stará forma nebude zaváděna veřejně do liturgického pořádku farností, do slavení „cum populo“, tzn. s celou farností, protože kněz nemůže určovat sám liturgii farnosti. Hlavním zodpovědným „liturgem“ v diecézi je diecézní biskup. Z dokumentu vyplývá, že stará liturgie bude řádně slavena latinsky, tedy že kněz zná latinu, a že se bude slavit podle misálu vydaného v r. 1962, ne podle jakéhokoliv prastarého misálu. Kněz nemůže dělat propagaci staré liturgii. Biskup jako hlavní liturg diecéze má povinnost dohlédnout na řádné slavení touto „mimořádnou“ formou.

    Někteří lefebvriáni hlásají, že dokument znamená zavedení latiny do slavení mše ve farnostech. To je omyl, protože latina nebyla po koncilu zakázaná, naopak, zůstává liturgickým jazykem, i když její znalost velice poklesla jak na straně kněží, tak na straně věřících, kteří převážně dávají přednost slavení v mateřském jazyce. Avšak v každé diecézi, zvláště ve větších městech, se dosud na některých místech slaví mše sv. podle nového obřadu i latinsky a zpívá se gregoriánský chorál. V arcibiskupské kapli na Hradčanech slavíme mši latinsky jednou týdně a účastníci se naučili také latinsky odpovídat.

    Takže „pláč“ některých novinářů nad tím, jak se církev „zavedením“ latiny odcizuje od lidí, je naprostá neznalost věci nebo spíše zlá vůle a očerňování církve. Dokument zavádí pořádek do slavení liturgie a nepřímo připomíná, že při uskutečňování nové liturgické reformy po koncilu byly často zdůrazňovány vnější změny, ale hluboký smysl a teologie nové liturgie byla opomenuta. Na začátku příprav na jednání sněmu katolické církve u nás jsem na tento velký nedostatek poukazoval. Sněmovní dokument „Život a poslání křesťanů v církvi a ve světě“ o tom inspirativně hovoří v čl. 84 ad. Papežovo motu proprio chce tedy přispět k uklidnění v oblasti liturgie v církvi a chce napomoci jejímu rozvoji. A to je na novém dokumentu velmi pozitivní.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime16.07.07 15:41

    Pan kardinál se trochu uklidnil, ale osten nenávisti ke katolické mši svaté je zcela jasně patrný.
    Navíc(jen tak na okraj). Absurdní je, aby kněz nemohl určovat liturgii. Jistě, v konečném důsledku je to biskup, kdo je za ni zodpovědný, ale před laiky je to kněz - farář ve farrnosti, kdo liturgií formuje své ovečky.
    Dalším nesmyslem pana kardinála je toto: Kněz nemůže dělat propagaci staré liturgii. Biskup jako hlavní liturg diecéze má povinnost dohlédnout na řádné slavení touto „mimořádnou“ formou. Nevím, odkud to Jeho Eminence vzala, ale nic takového v SP není. Pouze když se věřící s knězem nedohodnou, nastupuje biskup, který je papežem vyzýván, aby celou věc(jestliže sám nechce to řešit) postoupil komisi Ecclesia Dei.
    To, že kněz nesmí dělat propagaci tradiční mši svaté je jen přání pana kardinála v praxi neuskutečnitelné. Protože tradiční liturgie nepotřebuje(na rozdíl od té pokoncilní) násilím a donucením propagovat. Ona si "reklamu" udělá sama. A kněz tradiční mši svatou, její plody a zdůrazněný obětní charakter má POVINNOST prosazovat na úkor spolčoidního NOM.
    dokument stanoví, že stará forma nebude zaváděna veřejně do liturgického pořádku farností, do slavení „cum populo“
    To sice dokument nestanovuje, ale neříká ani opak.
    Trochu méně zaujatosti, Vaše Eminence, trochu více úcty ke svatému otci Wink
    Někteří lefebvriáni hlásají, že dokument znamená zavedení latiny do slavení mše ve farnostech
    Ptám se kteří. Co já jsem stačil zaregistrovat, tak tímto naopak lidi "straší" novusorďáci a liberální novináři. Podivná společnost....
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Sponsored content





    Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Všeobecný indult 7/7/07   Všeobecný indult 7/7/07 - Stránka 6 Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Všeobecný indult 7/7/07
    Návrat nahoru 
    Strana 6 z 17Jdi na stránku : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Všeobecný indult-
    Přejdi na: