+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Bezbolestná sebedestrukce

Goto down 
+14
Fr. Augustin T.O.P.
Iva Podzimková
Adalbert
JL
Irenej
Michal Kretschmer
bJ
Thomas More
René Václavek
Antonio Ghislieri
Mr.Difficult
Josafat
Fr. Albert T.O.P.
Quido van Rijn
18 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Myslíte si, že je možné "evangelizovat" stylem disco show?
Ano
Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Vote_lcap5%Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Vote_rcap
 5% [ 2 ]
Ne
Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Vote_lcap95%Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Vote_rcap
 95% [ 39 ]
Celkem hlasů : 41
 
Poll closed

AutorZpráva
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 11:39

Pánové, Vaše názory na tanec s dovolením užiji na svůj "blogísek" (jak píše jedna slečna v komentáři), který se nyní stal mou nejmilejší netovou zábavou.

Mimochodem: nechovám se snad dostatečně sarkasticky, fundamentalisticky a nepřívětivě? Já myslím, že jo, ale jsem velmi zmaten, neboť slečna Cela se se mnou chce přátelit.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 11:43

Je chybou, pokud se nic nedělá. Ale ještě větší chybou je, pokud se dělá to, co předvádějí saloši.
Jak psal Josafat. Daleko prospěšnější a to nejen duchu jsou třeba výlety do přírody, tábory, puťáky. Člověk se naučí starat nejen o sebe, ale i o druhé. Pozná boží stvoření, vytvoří si přátelské vazby postavené na důvěře a čistotě.
Diskotéky jsou pravým opakem. A to ještě nebyl zmíněn negativní vliv samotné hudby, která se tam často provozuje. To už jsme tu také řešili. Její vliv na děti a adolescenty je o to závažnější.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 11:44

Georgeus Ioannes Baptista napsal:
Pánové, Vaše názory na tanec s dovolením užiji na svůj "blogísek" (jak píše jedna slečna v komentáři), který se nyní stal mou nejmilejší netovou zábavou.

Mimochodem: nechovám se snad dostatečně sarkasticky, fundamentalisticky a nepřívětivě? Já myslím, že jo, ale jsem velmi zmaten, neboť slečna Cela se se mnou chce přátelit.

Jiří...bacha na ta přátelství z "opačným pohlavím" Laughing
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 11:45

Norbert napsal:
Osobně mám zkušenost spíše opačnou. Mně jako katolíkovi od narození právě v pubertě vadilo, že se pro mladé pubescenty (a že jsme byli ve farnosti cca 3 mladí) nic atraktivního nedělalo, konec 80.let 20.stol a že jsem v tom počtu zůstali skoro až dodnes, kdybych se kdysi neodstěhoval do Prahy.

Vážený, není snad nejatraktivnější v Církvi Pán Ježíš Kristus??? Cožpak je Církev spolkem pro obveselení katolíků a pořadatelem jejich volného času??? Když jste se nudili, měli jste si něco sami zorganizovat...

Nechci se nikoho dotknout, ale někdy mi přijde, že věřící "od narození" si některých věcí tuze málo váží...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 11:52

Iacobus Augustinus napsal:
Georgeus Ioannes Baptista napsal:
Pánové, Vaše názory na tanec s dovolením užiji na svůj "blogísek" (jak píše jedna slečna v komentáři), který se nyní stal mou nejmilejší netovou zábavou.

Mimochodem: nechovám se snad dostatečně sarkasticky, fundamentalisticky a nepřívětivě? Já myslím, že jo, ale jsem velmi zmaten, neboť slečna Cela se se mnou chce přátelit.

Jiří...bacha na ta přátelství z "opačným pohlavím" Laughing

Já se s opačným pohlavím již od střední školy nepřátelím.
A upřímně řečeno, přátelit se se slečnou Celou, nepovažuji za možné ani v tom nejdivočejším snu. To by byl tak neuvěřitelný sebezápor... Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 11:54

Norbert napsal:
Osobně mám zkušenost spíše opačnou. Mně jako katolíkovi od narození právě v pubertě vadilo, že se pro mladé pubescenty (a že jsme byli ve farnosti cca 3 mladí) nic atraktivního nedělalo, konec 80.let 20.stol a že jsem v tom počtu zůstali skoro až dodnes, kdybych se kdysi neodstěhoval do Prahy.

Kdyžtak je možné se zeptat odborníka na pastoraci mladých, tj. Vašeho oblíbence ze signálů :


http://tisk.cirkev.cz/porady-v-mediich/pred-pulnoci-s-p-vitem-zatloukalem.html

"Odborník" na pastoraci mladých, P. Vít Zatloukal je demagog jako prase. Patrně i skrytě odpadlý kněz. Myslím, že ho mnohý z nás zná z jeho všivých signálů, takže dalších komentářů netřeba.

Ohledně toho co píšeš o sobě, tuto situaci znám, pocházíme patrně z podobného prostředí, přesto naše názory na tuto otázku se různí. Bude to nejspíš tím, že já se nepřestěhoval do Prahy. albino
Vážně: Po pubertě přichází osobní konverze, kde působí Boží milost a věř, že nic tak přízemního jako nedostatek akcí pro dorost nemůže NIKOMU zabránit ve víře a jejím prohlubování - a o to jde především. To další, jako společné zážitky víry s vrstevníky je sice dobré, ale nikoli nezbytně nutné. To znamená, že pokud takové aktivity jsou a zachovávají přednost Boha ve všem konání, je to dobré a netřeba zasahovat. Pokud to ale začne přerůstat do klanů jako na signálech, kdy se vše přizpůsobuje člověku a víra a morálka relativizuje, je to cesta po šikmé ploše a je třeba takové aktivity opustit.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 11:55

Jak jsem na to koukal, tak to bude slečna tak ve věku sotva polovičním toho Tvého.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 11:58

Mikolaj napsal:
Norbert napsal:
Osobně mám zkušenost spíše opačnou. Mně jako katolíkovi od narození právě v pubertě vadilo, že se pro mladé pubescenty (a že jsme byli ve farnosti cca 3 mladí) nic atraktivního nedělalo, konec 80.let 20.stol a že jsem v tom počtu zůstali skoro až dodnes, kdybych se kdysi neodstěhoval do Prahy.

Vážený, není snad nejatraktivnější v Církvi Pán Ježíš Kristus??? Cožpak je Církev spolkem pro obveselení katolíků a pořadatelem jejich volného času??? Když jste se nudili, měli jste si něco sami zorganizovat...

Nechci se nikoho dotknout, ale někdy mi přijde, že věřící "od narození" si některých věcí tuze málo váží...

Tomu musím dát zapravdu, ač konvertita nejsem.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 12:14

Iacobus Augustinus napsal:
Jak jsem na to koukal, tak to bude slečna tak ve věku sotva polovičním toho Tvého.

Holt platíme daň z toho, že ducha prostým slečinkám jest umožněno naučit se číst a psát. Jak by byl ten svět krásný, kdyby tyto slečinky myšlení a psaní mužům nechali a namísto toho se starali o vzorný a tučný chov husí a vepřů ku talíře potěše mužů svých.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 12:19

Rád bych dodal ještě pár slov k tomu nicnedění ve farnosti. Já osobně nejvíc zakouším spolčo (zde oblíbené slovo Very Happy ) při práci pro farnost - oprava kostela, příprava na svátky a slavnosti, atd. Při práci se lidé nejvíce poznají a sblíží. A potom je možno zajít na pivko...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 12:23

Výlety do přírody můžeš dělat v létě a zpravidla přes víkend nebo o prázdninách a jistě je už samotnou délkou jasné, že jde o hlubší záležitost než tříhodinová diskoška. Jedno nevylučuje druhé, naopak jedno může sloužit jako pozvánka na druhé.

Do dnešních mladejch nevidím, ale mně by to tehdy v jejich letech přišlo zajímavý, kdy by se na farní půdě mohlo něco dělat i s ostatními. Tehdy se člověk (to jest já) snažil vyniknout mezi vrstevníky (povyšovat se ministrováním a možností zvonění v kostele nemělo na spolužačky valného účinku ), nechtěl být vyloučenej z "většiny" a bavit se o víře nemělo žádný smysl - kromě toho opačného. BTW u nás se tehdy nedělaly ani farní tábory a ve třídě na základce jsem byl jedinný věřící, na gymplu ve třídě už jsme byli ve třídě snad čtyři věřící, z toho dva katolíci, ten druhý nebyl ani nikdy na mši, na kterou tehdy chodili beztak pouze staří lidé. Učitelé si z nás občas dělali prdel, co jsem za pomatané ouchyláře. Organizovat na konci 80.let (ve věku cca 12-16 let) toho moc nešlo kromě účastí na poutích a úklidu kostela. Navíc jsme byli na farnosti pouze tři pubescenti, co chodili na nedělní mše a na všechno muselo být schváleno MNV.

Třeba evangelizaci jenom vidím z jiné perspektivy (a z jiné doby) a mám proto k mladým signalistům jisté sympatie a pochopení. K jejich věku naivní enthusiasmus, (náboženská) romantika a chyby prostě patří a dřív nebo později se doberou dál.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 12:33

Odhlédnu od toho, že člověk, který má v užívání rozum je pod hříchem povinován znát katechismus. Odhlédnu i od toho, že toto většina těch, ke kterým máš sympatie nesplňuje.
Odhlédnu i od toho, že oni nemají kam růst. NOM mentalita nic víc nenabízí. Je to spolčo.
Jistěže za komančů byla situace jiná, ale na čem to zakládá?
Důležité není kolik lidí je v kostele, ale kolik lidí je skutečně katolicky věřících. A to z těch zmiňovaných není ani promile. Čím to je? Myslím, že odpověď je nasandě. Právě způsobem evangelisace. Způsobem, který je v "duchu DVK". Pokud se budeme utěšovat tím, že aspoň chodí do kostela, že něčemu věří, něčemu ne, tak dopadneme jako oni. Buď jsou katolíci, nebo nejsou. A pokud nejsou(a přesto si myslí, že jsou -> protože jsou vedeni k tomu, že si mohou vybírat), tak je něco špatně. Co je špatně? Asi přístup k těmto lidem.
Ať je jich raději málo, ale kvalitních. Než plné Klokoty, ale totálně mimo.
Před chvílí jsem napastoval kázání svatého Jana o čistotě. Takže si ho prosím přečti. Až podivuhodně se shoduje s myšlenkami svatého Františka. Čím to asi bude?


Naposledy upravil Iacobus Augustinus dne 04.03.08 12:35, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Antonio Ghislieri
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
Antonio Ghislieri


Male Počet příspěvků : 1190
Věk : 49
Bydliště : Csontokszérűskertek, Csehország
Na +T+ od : 16. 07. 07

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 12:34

Iacobus Augustinus napsal:
Jak jsem na to koukal, tak to bude slečna tak ve věku sotva polovičním toho Tvého.

To zní nadějně! :-)
Návrat nahoru Goto down
http://ambon.or.cz
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 12:35

Snažím se pochopit tvůj postoj, i když mě nebylo dáno ve věku telecím víru prožívat (moje děti už budou ti tradiční Smile ). Asi je opravdu dobré navázat aktivity mládeže na farnost či jiné církevní společenství. Ale tady se nesmí, jak už bylo výše psáno, napodobovat tento svět (diskotéky), ale spíše nabízet jiné, mravně nezávadné, alternativy.

Není mi zcela jasné, Norberte, zda pouze vzpomínáš na mládí nebo ti "atraktivita" Církve chybí i dnes.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 12:38

Iacobus Augustinus napsal:
Odhlédnu od toho, že člověk, který má v užívání rozum je pod hříchem povinován znát katechismus. Odhlédnu i od toho, že toto většina těch, ke kterým máš sympatie nesplňuje.
Odhlédnu i od toho, že oni nemají kam růst. NOM mentalita nic víc nenabízí. Je to spolčo.
Jistěže za komančů byla situace jiná, ale na čem to zakládá?
Důležité není kolik lidí je v kostele, ale kolik lidí je skutečně katolicky věřících. A to z těch zmiňovaných není ani promile. Čím to je? Myslím, že odpověď je nasandě. Právě způsobem evangelisace. Způsobem, který je v "duchu DVK". Pokud se budeme utěšovat tím, že aspoň chodí do kostela, že něčemu věří, něčemu ne, tak dopadneme jako oni. Buď jsou katolíci, nebo nejsou. A pokud nejsou(a přesto si myslí, že jsou -> protože jsou vedeni k tomu, že si mohou vybírat), tak je něco špatně. Co je špatně? Asi přístup k těmto lidem.
Ať je jich raději málo, ale kvalitních. Než plné Klokoty, ale totálně mimo.
Před chvílí jsem napastoval kázání svatého Jana o čistotě. Takže si ho prosím přečti. Až podivuhodně se shoduje s myšlenkami svatého Františka. Čím to asi bude?

Růst se má ve víře a ve spojení s Bohem. A z toho vyplývá i větší láska k bližním. Takže skrze vztah s Bohem ke společenství s bližními. Ne naopak!
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 12:41

Norbert napsal:
Osobně mám zkušenost spíše opačnou. Mně jako katolíkovi od narození právě v pubertě vadilo, že se pro mladé pubescenty (a že jsme byli ve farnosti cca 3 mladí) nic atraktivního nedělalo, konec 80.let 20.stol a že jsem v tom počtu zůstali skoro až dodnes, kdybych se kdysi neodstěhoval do Prahy.

Kdyžtak je možné se zeptat odborníka na pastoraci mladých, tj. Vašeho oblíbence ze signálů :


http://tisk.cirkev.cz/porady-v-mediich/pred-pulnoci-s-p-vitem-zatloukalem.html
Ono se pro ně nedělalo moc i s ohledem na režim, jenže se jim za nepodbízelo.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 12:47

Mikolaj napsal:
Snažím se pochopit tvůj postoj, i když mě nebylo dáno ve věku telecím víru prožívat (moje děti už budou ti tradiční Smile ). Asi je opravdu dobré navázat aktivity mládeže na farnost či jiné církevní společenství. Ale tady se nesmí, jak už bylo výše psáno, napodobovat tento svět (diskotéky), ale spíše nabízet jiné, mravně nezávadné, alternativy.

Není mi zcela jasné, Norberte, zda pouze vzpomínáš na mládí nebo ti "atraktivita" Církve chybí i dnes.

Na mládí se vzpomenu vždycky rád, ale nedělám si iluze, že je v mé původní farnosti o moc víc katolíků - spíš naopak. Kdysi jsem bydlel na Praze 5 a chodil do Smíchovského nebo Košířského kostela a vím, co tamější farnosti pro mladé dělala a dělá (katecheze, tábory, spolčopolčo).... a stejně to je málo, protože jde zpravidla o děti katolíků, občas nějakej husitskej konvertita a děti exYugo přistěhovalců. Takže osobně pokus o "podbízení" pohanům vítám s tím, že je to začátek cesty a cíle se dočká pouze někdo. Tvrdit, že je člověka přitahuje do Církve Kristus, je sice hezké, ale to funguje v době, kdy vůbec budou vědět, kdo to JK byl. Možná Vám chybí osobní prožitek pubescentního katolíka Very Happy Very Happy v nekatolickém prostředí, abyste můj názor pochopili.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 12:54

Já jsem také konvertita a pokud mě něco ke Kristu přitahovalo, tak to byla Jeho Církev, která nesmilní se světem, nepořádá diskotéky(to kdyby mi někdo při přípravě na křest řekl, tak ho asi pošlu za psychiatrem), ale je to Církev bojující se světem o spásu duší.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 12:54

Norbert napsal:
Výlety do přírody můžeš dělat v létě a zpravidla přes víkend nebo o prázdninách a jistě je už samotnou délkou jasné, že jde o hlubší záležitost než tříhodinová diskoška. Jedno nevylučuje druhé, naopak jedno může sloužit jako pozvánka na druhé.

Do dnešních mladejch nevidím, ale mně by to tehdy v jejich letech přišlo zajímavý, kdy by se na farní půdě mohlo něco dělat i s ostatními. Tehdy se člověk (to jest já) snažil vyniknout mezi vrstevníky (povyšovat se ministrováním a možností zvonění v kostele nemělo na spolužačky valného účinku ), nechtěl být vyloučenej z "většiny" a bavit se o víře nemělo žádný smysl - kromě toho opačného. BTW u nás se tehdy nedělaly ani farní tábory a ve třídě na základce jsem byl jedinný věřící, na gymplu ve třídě už jsme byli ve třídě snad čtyři věřící, z toho dva katolíci, ten druhý nebyl ani nikdy na mši, na kterou tehdy chodili beztak pouze staří lidé. Učitelé si z nás občas dělali prdel, co jsem za pomatané ouchyláře. Organizovat na konci 80.let (ve věku cca 12-16 let) toho moc nešlo kromě účastí na poutích a úklidu kostela. Navíc jsme byli na farnosti pouze tři pubescenti, co chodili na nedělní mše a na všechno muselo být schváleno MNV.

Třeba evangelizaci jenom vidím z jiné perspektivy (a z jiné doby) a mám proto k mladým signalistům jisté sympatie a pochopení. K jejich věku naivní enthusiasmus, (náboženská) romantika a chyby prostě patří a dřív nebo později se doberou dál.

Hmm, to vše o čem píšeš jsem také zažil. Vyhrožování mě a rodičům se strany komunistického ředitele základní školy, který mě před hlavně celou první, druhou a třetí třídou neváhal pomlouvat, posmívat se, že chodím do kostela atd., včetně pomluv rodiny. Že se nikam na školu nedostanu a že se o to osobně zasadí. Nakonec mu tohle jeho honění trika a psaní popravčích posudků nebylo nic platné a na střední školu mě přesto přijali. Mimochodem ten ředitel základní školy umřel jako pes v opovržení všech, včetně bývalých soudruhů. Kupodivu na střední škole mě spolužáci i kantoři jako věřícího respektovali a krom pár nemístných poznámek ze strany hloupých soudružek učitelek to bylo v pohodě. Ředitel ač komunista byl ve věci třídního nepřítele na tehdy přísně výběrové škole hluchý nebo to před soudruhy z kraje předstíral, každopádně bych ho lapidárně zhodnotil, že byl sice komouš, ale dobrej.
Do kostela v těch dobách nechodili žádní mí vrstevníci, či na nátlak přestali.

Ohledně mládežníků na signálech: ty vůbec neuznávám, protože z diskuzí jim je jasné, že my z Traditia jsme starší než oni, to co jsme jim psali mělo vždy hlavu a patu a bylo podložené minimálně zkušeností a životem, co se týkalo nauky Církve, tak žádné bludy jsme jim neuváděli. Přesto tito mládežníci neprojevili ani elementární porozumění a úctu k názoru podepřenému věroukou, takže si o nich nemyslím, že by byli naivní, ale o některých si naopak myslíím, že jsou přímo zlí, škodolibí a nepřátelští.
Tento druh lidí, kteří bezostyšně lžou, překrucují a napadají vše co se neslučuje s jejich modernismem vážně nemusím a pokud mohu tak se jim vyhnu. Poté co jsem na signálech dostal osobně i praktické poučení čeho jsou schopni, myslím, že jediný rozumný přístup k těmto bolševickým mládežníkům, kteří si neprávem říkají taky katolíci je napsat jim upozornění, že nečiní dobře (to se již stalo) aby věděli - a nechat je být.
Hnili dosud, byli upozorněni - a chtějí hnít dál - nuže jak je ctěná libost. Perly sviním házet já osobně nebudu a pořádat cokoli pro tuto kryptoateistickou nepřátelskou svoloč pokládám za vyhazování penez a ztrátu času.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 12:58

Nu takový prožitek mi chybí. Zato prožitek atheisty ve většinové společnosti mám 29-letý Smile Jedním z největších šoků po konverzi bylo zjištění, kolik lidí v mém okolí je vlastně křesťany. Asi žijí v ilegalitě (i po sameťáku)...

Takže není i tohle problém nás katolíků - že málokdo ví, že jsme katolíci a čemu věříme?
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 13:03

Norbert napsal:
Mikolaj napsal:
Snažím se pochopit tvůj postoj, i když mě nebylo dáno ve věku telecím víru prožívat (moje děti už budou ti tradiční Smile ). Asi je opravdu dobré navázat aktivity mládeže na farnost či jiné církevní společenství. Ale tady se nesmí, jak už bylo výše psáno, napodobovat tento svět (diskotéky), ale spíše nabízet jiné, mravně nezávadné, alternativy.

Není mi zcela jasné, Norberte, zda pouze vzpomínáš na mládí nebo ti "atraktivita" Církve chybí i dnes.

Na mládí se vzpomenu vždycky rád, ale nedělám si iluze, že je v mé původní farnosti o moc víc katolíků - spíš naopak. Kdysi jsem bydlel na Praze 5 a chodil do Smíchovského nebo Košířského kostela a vím, co tamější farnosti pro mladé dělala a dělá (katecheze, tábory, spolčopolčo).... a stejně to je málo, protože jde zpravidla o děti katolíků, občas nějakej husitskej konvertita a děti exYugo přistěhovalců. Takže osobně pokus o "podbízení" pohanům vítám s tím, že je to začátek cesty a cíle se dočká pouze někdo. Tvrdit, že je člověka přitahuje do Církve Kristus, je sice hezké, ale to funguje v době, kdy vůbec budou vědět, kdo to JK byl. Možná Vám chybí osobní prožitek pubescentního katolíka Very Happy Very Happy v nekatolickém prostředí, abyste můj názor pochopili.

Připoměl jsi mi obhajobu ateisty před Božím soudem (osobním) na konci života každého člověka. Víš na co se budou ti špatní vymlouvat? Že o Ježíši Kristu a křesťanství v životě neslyšeli atd atd. Víš až moc dobře, že v Evropě je takové tvrzení nesmysl nad nesmysly byť jde o přistěhovalce odkudkoli. A jakou odpověď pro ně Pán bude mít? Jistě znáš... jděte ode mě zlořečení do věčného ohně.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 13:03

Mikolaj napsal:


Takže není i tohle problém nás katolíků - že málokdo ví, že jsme katolíci a čemu věříme?

Můj problém to tedy rozhodně není Laughing
O mně to ví víc lidí, než vůbec osobně znám.
Ale obecně to samozřejmě pravda je. Stačí si poslechnout tu Michalovu přednášku o náb. svobodě a je jasné, proč mnozí považují víru za soukromou věc, která se navenek projevovat snad nemá...
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 13:09

Iacobus Augustinus napsal:
Já jsem také konvertita a pokud mě něco ke Kristu přitahovalo, tak to byla Jeho Církev, která nesmilní se světem, nepořádá diskotéky(to kdyby mi někdo při přípravě na křest řekl, tak ho asi pošlu za psychiatrem), ale je to Církev bojující se světem o spásu duší.
To je přesně ono. Podbízení se a kecy, že je to proto, aby do kostela chodili a tolerovat oblečení prodejných děvek děvčatům. Sleep Celá ta orientace je pochybná, don Bosco by se k tomu nesížil, i kdyby žil v dnešní době,
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 13:10

Můj také ne. Víra se ovšem nesmí exhibovat ale žít.
Špatný je též opačný extrém, připomínající jehovisty, kdy se každému na potkání vytrubuje jak ho Pán Bůh miluje - to je styl signálníků - ale jen mezi sebou - protože před bojovným ateismem by se posrali strachy. Nemají totiž věroučné základy a o své víře nic nevědí.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime04.03.08 13:11

Ohledně signálů jde také o to, že jde zde věkový rozdíl mezi nimi a Trady a oni se brání, aby je někdo starší poučoval. Mr Zapletal se vždycky přidá na jejich stranu - jinak by je ztratil a neřekně všechno naplno. Od poučování mají rodiče, faráře a neformální mluvčí ze svého spolča, ty s tím nic povětšinou neuděláš. Stačí, že o možných chybách ví a pro mladýho je to prostě problém přiznat si vlastní omyl (v mých věku to teda není o nic snažší), ale paměť mají dobrou a chvíli to trvá. Dej jim čas, ono už to, že mají čas celý den signalničit a pak se dojímat nad svými blogy a nad holky/kluci/Klokoty vypovídá o to, že sami zatím hledají.

K tomu dnešnímu životu "katolíků v ilegalitě" : to jsou jednak ti, co na to kašlou a je to jen výmluva ale ta druhá (starší) část se prostě okolí bojí, protože ví, co to bylo tehdy za sousedský svině a dnes se tváří jako praví Češi. Já si taky dvakrát rozmyslím s kým se budu ze sousedů bavit o mých názorech, protože ateistická pomluva je silná zbraň proti katol. dětem nebo třeba starším rodičům.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 3 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Bezbolestná sebedestrukce
Návrat nahoru 
Strana 3 z 14Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: