+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Rodinná morálka

    Goto down 
    +17
    JPS
    Fr. Augustin T.O.P.
    Ave
    bJ
    Stoofi
    Irenej
    Kolcok
    Thomas More
    René Václavek
    JL
    Josafat
    Gaudentius
    Michal Kretschmer
    Fr. Albert T.O.P.
    Antonio Ghislieri
    Quido van Rijn
    Mr.Difficult
    21 posters
    Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

    Katolickým křtem jsem byl/a pokřtěný/a
    jako miminko v peřince
    Rodinná morálka - Stránka 10 Vote_lcap73%Rodinná morálka - Stránka 10 Vote_rcap
     73% [ 46 ]
    jako dospělý/á muž/žena
    Rodinná morálka - Stránka 10 Vote_lcap22%Rodinná morálka - Stránka 10 Vote_rcap
     22% [ 14 ]
    ani jedna možnost(konvertoval jsem od heretiků)
    Rodinná morálka - Stránka 10 Vote_lcap5%Rodinná morálka - Stránka 10 Vote_rcap
     5% [ 3 ]
    Celkem hlasů : 63
     

    AutorZpráva
    Thomas More
    Advokát maličkých
    Advokát maličkých
    Thomas More


    Male Počet příspěvků : 604
    Věk : 55
    Na +T+ od : 26. 06. 10

    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime01.06.11 16:24

    Církev,kde nejsou děti vymírá.ale i kázen je dobrá věc.
    Návrat nahoru Goto down
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime01.06.11 17:17

    Kolcok napsal:
    Samozřejmě, že jsem se naučil naši holku včas utišit dostatečnou zásobou křupek a pití

    No jo, to je ta mladá generace... Wink My jsme pití natožpak jídlo v kostele nepřipouštěli. To tam nepatří, tak ať si škvrně nezvyká. Pak to dopadne, jak je někdy vidět, že dospělák sedí v lavici a během mše ucucává z plastové láhve, aby dožil konce. Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime01.06.11 17:37

    Irenej napsal:
    Kolcok napsal:
    Samozřejmě, že jsem se naučil naši holku včas utišit dostatečnou zásobou křupek a pití

    No jo, to je ta mladá generace... Wink My jsme pití natožpak jídlo v kostele nepřipouštěli. To tam nepatří, tak ať si škvrně nezvyká. Pak to dopadne, jak je někdy vidět, že dospělák sedí v lavici a během mše ucucává z plastové láhve, aby dožil konce. Smile

    Děti se utěší, když si jich matka všímá a děti jí nejsou vnímány jako kříž.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime01.06.11 17:47

    Synovci fr.Cypriána prošli školou hraček, pití a oplatků aby vydrželi až do konce mše. Dnes chodí ministrovat a všechno se to odráží. Ti chudáci kluci nechápou nic a chodí ministrovat skoro denně.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime01.06.11 17:50

    Kolcok napsal:
    Samozřejmě, že jsem se naučil naši holku včas utišit dostatečnou zásobou křupek a pití a dočasný ústup taky patří mezi často užívané manévry. Nebudu přece samolibě rušit ostatní...
    Nicméně postoje, které tu prezentuje ZEEV, tu souzní s tím pochybným spolkem No Kidding... Sami děti nemají a nejradši by je vubec neviděli a už vůbec neslyšeli v žádném veřejném prostoru.
    Konkrétně u sv. Jiljí jsem se onehdy omlouval Fr. Cyprianovi, za ten hluk, který tam moje dítě při mši sv. vyluzovalo a ten s úsměvem odvětil, že skoro nic neslyšel a podstatě se nemám za co omlouvat

    Koment. 2/:
    Byl jsem vychován jak učí Sv. Písmo, Tradice a SKC, v patriarchátu, úcte a v pořádku. Tak jsem vychoval i své děti. Tak jak mnoho jiných,. Já už se nebudu k těmto "problémům" výchovy vyjadřovat, literatury od moudrých lidí je dost. Ukazuje to ale mnohé. Potom je pokrytectvím naše kritika a zesměšňováni Nomácké sekty a luteránské sekty, protože pak mi nejsme odchodnější . Kdo chce čte a přemýšlí, modlí se, kdo nechce, toho nikdo nepřesvědčí, a slova Sv. Písma: Kdo neví, nevěz. V této otázce jsem tuze netolerantní!!! A to se tady mezi náma předcaji nenosí, jsem tu jenom jako host, tak se tak mám i chovat! Dávám si sám první výstrahu!!!

    Koment. 1/:
    Výše jsem uvedl torzo, literatury, tak nevím proč souzním z nějakým Nokiddingem, česká literatura (tak do 1935) a kněží předse říkali jasně a srozumitelně, nebo snad ne? Ale jak je libo, klidne budu i terorista.

    Pár poznámek na závěrek od žijících kněží, když je čeština málo tak polsko:

    http://goscniedzielny.wiara.pl/index.php?grupa=6&art=1214999028&dzi=1207763630&idnumeru=1213916010
    http://www.piotrskarga.pl/ps,1864,16,2806,1,PM,przymierze.html

    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime01.06.11 18:12

    Zapoměl jsem poděkovat Kolcok-ovi a jiným, proč?, protože, neustále více čí méně bojuji z netrpělivostí, adrenalínové trubky, jen vybuchnout, a v takéto situaci? sám se musím sešněrovat. A nakonec trpělivost růže přináší. Takže, má to i plusy.
    Návrat nahoru Goto down
    Stoofi
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Stoofi


    Male Počet příspěvků : 540
    Věk : 46
    Bydliště : Praha
    Na +T+ od : 05. 03. 08

    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime01.06.11 18:19

    ZEEV napsal:
    Kolcok napsal:
    Samozřejmě, že jsem se naučil naši holku včas utišit dostatečnou zásobou křupek a pití a dočasný ústup taky patří mezi často užívané manévry. Nebudu přece samolibě rušit ostatní...
    Nicméně postoje, které tu prezentuje ZEEV, tu souzní s tím pochybným spolkem No Kidding... Sami děti nemají a nejradši by je vubec neviděli a už vůbec neslyšeli v žádném veřejném prostoru.
    Konkrétně u sv. Jiljí jsem se onehdy omlouval Fr. Cyprianovi, za ten hluk, který tam moje dítě při mši sv. vyluzovalo a ten s úsměvem odvětil, že skoro nic neslyšel a podstatě se nemám za co omlouvat

    Koment. 2/:
    Byl jsem vychován jak učí Sv. Písmo, Tradice a SKC, v patriarchátu, úcte a v pořádku. Tak jsem vychoval i své děti. Tak jak mnoho jiných,. Já už se nebudu k těmto "problémům" výchovy vyjadřovat, literatury od moudrých lidí je dost. Ukazuje to ale mnohé. Potom je pokrytectvím naše kritika a zesměšňováni Nomácké sekty a luteránské sekty, protože pak mi nejsme odchodnější . Kdo chce čte a přemýšlí, modlí se, kdo nechce, toho nikdo nepřesvědčí, a slova Sv. Písma: Kdo neví, nevěz. V této otázce jsem tuze netolerantní!!! A to se tady mezi náma předcaji nenosí, jsem tu jenom jako host, tak se tak mám i chovat! Dávám si sám první výstrahu!!!

    Koment. 1/:
    Výše jsem uvedl torzo, literatury, tak nevím proč souzním z nějakým Nokiddingem, česká literatura (tak do 1935) a kněží předse říkali jasně a srozumitelně, nebo snad ne? Ale jak je libo, klidne budu i terorista.

    Pár poznámek na závěrek od žijících kněží, když je čeština málo tak polsko:

    http://goscniedzielny.wiara.pl/index.php?grupa=6&art=1214999028&dzi=1207763630&idnumeru=1213916010
    http://www.piotrskarga.pl/ps,1864,16,2806,1,PM,przymierze.html



    Milý kolego, celá tato diskuze mi přijde o ničem.
    1. Děti nemají užívání rozumu a tak nikoho nechtějí rušit. Rodiče se snaží je pacifikovat, ale ne vždy má smysl umlčovat drobounké žvatlání, aby následoval muhutný křik.
    2. Je to příležitost pro ještě větší posvěcení těch, kteří mají potíže,a přišli prosit, děkovat, načerpat síly...
    3. Co třeba člověk, který nám objektivně může v kostele něčím vadit? Např. jsem tuplovaným znalcem chorálu a někdo, nejenže zpívá falešně, ještě nevyslovuje správně a tak mne, který jsem přišel prosit, děkovat, načerpat síly..., ruší. Co mu mám říci, mám ho poslat pryč?

    To co jsem popsal, již bylo popsáno také v literatuře zbožných katolíků doby minulé. Přečtěte si Chestertona!
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime01.06.11 18:39

    V krajní nouzi se dá dát dítěti pravda na prdel. Udělal jsem to naší dospívající slečně ve věku batolecím, když dělala v kostele neskutečný bordel. Od té doby je vzorná. Prostě jsem jí vynesl, nařezal, a sdělení bylo pochopeno tak, že od té doby se chová vzorně a trauma z toho nemá. Vychovávat neliberálně lze i když své děti respektujeme (ale vocaď pocaď), a komunikujeme s nima (když nekomunikujeme, taky komunikujeme a když jim dáme na prdel, tak taky).

    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime01.06.11 18:58

    Kollego, mně to za to stálo, ani nevíte jak, a na posledním místě aspoň vím, že nejen já , ale i VDP. Skočdopole, Konečný, a jiní se mýlili, dokonce za mnoho věcí seděli, tuze rád bych patřil do také společnosti a odseděl bych to za ně, a nezlobte se, to z chorálem nemá nic společné, když je plno, když není, tak máte pravdu, to ste ještě neslyšel zpívat mne. geek

    A protože se učím, od starých kněží, a pro "dobro", dávám si druhou výstrahu!!! A, k této témě se již nebudu vyjádřovat, ani odpovídat.

    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime01.06.11 19:14

    Zkus se učit nejen od starých, ale i od nových kněží. Pravověrných kněží. Nárokovat si správný výklad učebnic pro klérus (sic) je trochu mimo mísu, viď?
    Pořád tu opakuješ, jak toužíš po banánu, který jsi tu už jednou měl. Protože jsi psal stejné kraviny, jako píšeš teď.
    Dost dobře nechápu, proč jsi se sem znovu hlásil, když víš, že tvé názory tu jsou přijímány minimálně s rozpaky.
    Otázky jsou řečnické, takže se k nim nevyjadřuj.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime01.06.11 19:35

    Jakub napsal:
    Zkus se učit nejen od starých, ale i od nových kněží. Pravověrných kněží. Nárokovat si správný výklad učebnic pro klérus (sic) je trochu mimo mísu, viď?
    Pořád tu opakuješ, jak toužíš po banánu, který jsi tu už jednou měl. Protože jsi psal stejné kraviny, jako píšeš teď.
    Dost dobře nechápu, proč jsi se sem znovu hlásil, když víš, že tvé názory tu jsou přijímány minimálně s rozpaky.
    Otázky jsou řečnické, takže se k nim nevyjadřuj.

    Čas jsou peníze, když jsou to kraviny , tak tu nemám co dělat. Nehlásil jsem se kvuli tobě, ale kvuli jiným. Ty mne nenasereš. A já nebudu s tebou ani s jinými tvého sektářského ražení strácet čas. Děkuji a poroučím se.
    Admine Odhlásit a smáznout.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime01.06.11 19:59

    Ztrácet čas Smile
    Prozatím jsem si nevšiml, že by se tu našel jeden člověk, který by o tvé pindy stál.
    Dle libosti.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime01.06.11 20:43

    Mr.Difficult napsal:
    V krajní nouzi se dá dát dítěti pravda na prdel. Udělal jsem to naší dospívající slečně ve věku batolecím, když dělala v kostele neskutečný bordel. Od té doby je vzorná. Prostě jsem jí vynesl, nařezal, a sdělení bylo pochopeno tak, že od té doby se chová vzorně a trauma z toho nemá. Vychovávat neliberálně lze i když své děti respektujeme (ale vocaď pocaď), a komunikujeme s nima (když nekomunikujeme, taky komunikujeme a když jim dáme na prdel, tak taky).


    Ono to tak celkově je - do šesti let se v dítěti teprve objevuji první fundamenty společenského chování a dá se ještě dostatečně plně utvářet. Když mu tedy člověk nařeže, tak to pochopí dokonale a už to pak nedělá (jednak se bojí výprasku a také ví, že se to nesmí). Pokud rodič tohle do šestého roku dítěte zanedbává, tak se pak může mlátit sám nebo ho zmlátí v závěru jeho přerostlé dítě.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime01.06.11 21:07

    Irenej napsal:
    Kolcok napsal:
    Samozřejmě, že jsem se naučil naši holku včas utišit dostatečnou zásobou křupek a pití

    No jo, to je ta mladá generace... Wink My jsme pití natožpak jídlo v kostele nepřipouštěli. To tam nepatří, tak ať si škvrně nezvyká. Pak to dopadne, jak je někdy vidět, že dospělák sedí v lavici a během mše ucucává z plastové láhve, aby dožil konce. Smile


    A co takove kojeni, to je take nepripustne???

    Nepripousteli? a co jste tedy na sve ratolesti praktikovali v 14 mesicich za osvedcenou metodu? Roubik?

    Diky Bohu za detske mse!


    Naposledy upravil monjie dne 01.06.11 21:52, celkově upraveno 2 krát
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime01.06.11 21:44

    Mr.Difficult napsal:
    Irenej napsal:
    Kolcok napsal:
    Samozřejmě, že jsem se naučil naši holku včas utišit dostatečnou zásobou křupek a pití

    No jo, to je ta mladá generace... Wink My jsme pití natožpak jídlo v kostele nepřipouštěli. To tam nepatří, tak ať si škvrně nezvyká. Pak to dopadne, jak je někdy vidět, že dospělák sedí v lavici a během mše ucucává z plastové láhve, aby dožil konce. Smile

    Děti se utěší, když si jich matka všímá a děti jí nejsou vnímány jako kříž.


    Jak nejsou vnimany " Jako kriz"? Co takovej chlap vi o krizi,obeti a menecennosti???? O menecennosti, ze nerodim jedno za druhym a proto nejsem vzorna katolicka zena???? Aha, porod neboli a je naprosto prirozena vec, pokud to nejde, zena nedej boze spontalne potrati, tak se to zkusi znovu a znovu a budeme se modlit je to prece v rukou Bozich!

    Co je na tom, ze zenska ktera potratila dvakrat,nez porodila dalsiho potomka, chce JEN tri deti? proc je to sobecne a pokrytecke?
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime01.06.11 21:55

    monjie napsal:
    Mr.Difficult napsal:
    Irenej napsal:
    Kolcok napsal:
    Samozřejmě, že jsem se naučil naši holku včas utišit dostatečnou zásobou křupek a pití

    No jo, to je ta mladá generace... Wink My jsme pití natožpak jídlo v kostele nepřipouštěli. To tam nepatří, tak ať si škvrně nezvyká. Pak to dopadne, jak je někdy vidět, že dospělák sedí v lavici a během mše ucucává z plastové láhve, aby dožil konce. Smile

    Děti se utěší, když si jich matka všímá a děti jí nejsou vnímány jako kříž.


    Jak nejsou vnimany " Jako kriz"? Co takovej chlap vi o krizi a obeti? O menecennosti, ze nerodim jedno za druhym a nejsem vzorna katolicka zena???? Aha, porod neboli a je naprosto prirozena vec, pokud to nejde, zena nedej boze spontalne potrati, tak se to zkusi znovu a znovu a budeme se modlit je to prece v rukou Bozich"

    Co je na tom, ze zenska ktera potratila dvakrat,nez porodila dalsiho potomka, chce JEN tri deti? proc je to sobecne a pokrytecke?

    Vskutku není naším ideálem rodit jedno za druhým, a moje manželka nemá mindráky, že má dětí pouze 5. Nikde jsem nepsal, že je sobecké a pokrytecké mít jen 3. Nekecám lidem do toho, kolik mají mít dětí. Mluvil jsem o přístupu k dětem. Pro někohou jsou i přes ty potíže a bolesti především radostí, pro někoho křížem. V tom druhém případě to děti cítí v tom prvním taky.

    Technická: Sokro bych řekl, že se nám vrátila Borgia? Či se pletu?
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime02.06.11 9:06

    Jenom několik poznámek k předchozí diskuzi. Snad, jako otec pouhých tří dětí mohu Smile

    1/ Uvědomte si, že každé dítě je jiné. Některé bude celou mši sedět tiše, případně si prohlížet misálek, jiné bude dělat kravál po celou dobu Mše. Soudný člověk vycítí, kde je povolená "hranice hluku". Jakmile je překročena, osvědčilo se mi vytáhnout potomka z kostela, nechat ho chvilku proběhnout a vrátit se. Co se týče zbití potomka, to se obávám, že má kontraproduktivní účinek. Příště do kostela už nechce tuplem...

    2/ Dítěti se musí dát mantinely - prostě jednou týdně do kostela, tu hodinu to vydržíš. Tak to je a přes to vlak nejede. Staršímu dítěti se to dá vysvětlit.

    3/ Děti (chlapci) a ministrování - nenutit. Náš starší chodil od necelých 4 let, líbilo se mu to, ale asi za 1,5 roku už nechtěl. Nenutil jsem ho a on sám po roce "odstávky" začal chodit sám. A je v pohodě. Zato mladší neposedí 10 minut a pobyt kostele, natož ministrování, je pro něho utrpením. Ale je mu už 6 let, vcelku to zvládá, ale do ministrování ho nenutím. Párkrát stačilo Smile

    4/ Počet dětí. Já tvrdím, že každý by měl mít dětí podle toho, kolik zvládá. Pro někoho je 5 dětí v pohodě, pro někoho jedno k nezvládnutí. Každý jsme prostě jinak disponován. Nechápu, co nutí matky (a snad i otce) podléhat katolickým tlakům okolí. Znám několik utrápených matek s x dětmi, které vypadají jako v posledním tažení. Trochu rozumu by to někdy chtělo. Chci-li více dětí a nezvládám, mohu si dát časový odstup.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime02.06.11 9:55

    Nebo dát některé své děti na vychování spolehlivým bezdětným manželům, žijícím poblíž.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime02.06.11 10:02

    ospilos napsal:
    Nebo dát některé své děti na vychování spolehlivým bezdětným manželům, žijícím poblíž.

    Sice nerozumím poznámce, ale takovéto řešení by mělo za následek i budoucí bezdětnost těchto manželů Very Happy
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime02.06.11 10:22

    M.D. Nevrátila.

    Mikolaj - nedával bych rovnítko mezi "katolický" a "počet dětí jako Semín". Je to na uvážení každého manželského páru, kolik dětí jsou schopni uživit a vychovat. Jak píšeš výše.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime02.06.11 10:24

    Hlavně si myslím, že zde je hafo ryzích teoretiků v uvedené věci, příčetně se vyjádřil Mikolaj. Každé dítě je jiné a pokud ruší hodně je potřeba s ním jít ven, aby nerušilo ostatní. Dítě křičící po podstatnou část bohoslužby holt neumožňuje jiným se soustředit na liturgii. Jak zde napsal Zeev či kdo, je potřeba aby rodiče poznali právě tu chvíli, kdy je třeba prostě odejít. Kvůli občasnému výkřiku jistě ne.
    Tradiční prameny z doby před liberalizací jsou čteníhodné. Konečně, pokud je dítě v kostele opravdu nezvladatelné, nic nebrání v tom, aby jej na bohoslužbu nevodili vůbec, mají-li hlídání nechali doma, nemají-li holt s ním jeden musí zůstat doma a jít do kostela v jiný čas. Nebo místo neděle třeba v sobotu. za týden se rodiče zase vystřídají. Až dítě alespoń trochu doroste a pochopí že se po něm v kostele chce, aby nekřičelo, a bylo klidné, tak potom již nic nebrání.
    Žádné univerzální repcepty nejsou, ale je třeba, aby rodiče měli soudnost. Nemají-li, tak je řada na faráři, aby je upozornil. Nemá-li ani farář soudnost a připustí "nadlimitní" rušení liturgie, nezbývá těm, kterým to vadí chodit jinam. Tak to prostě je.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime02.06.11 10:48

    Jakub napsal:
    M.D. Nevrátila.

    Mikolaj - nedával bych rovnítko mezi "katolický" a "počet dětí jako Semín". Je to na uvážení každého manželského páru, kolik dětí jsou schopni uživit a vychovat. Jak píšeš výše.

    Právě že nedávám, pouze konstatuji, že se hodně katolických manželů nechává svým okolím tlačit do "správného" katolického postoje k rození dětí.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime02.06.11 10:54

    Ah so.
    Ty uvozovky mi tam výše trochu chyběly Wink
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime02.06.11 11:00

    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime02.06.11 12:36

    Přeložte to.
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Rodinná morálka - Stránka 10 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Rodinná morálka   Rodinná morálka - Stránka 10 Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Rodinná morálka
    Návrat nahoru 
    Strana 10 z 13Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
    Přejdi na: