+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Vietnamská katolická komunita v ČR

    Goto down 
    AutorZpráva
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vietnamská katolická komunita v ČR Empty
    PříspěvekPředmět: Vietnamská katolická komunita v ČR   Vietnamská katolická komunita v ČR Icon_minitime16.05.08 20:01

    http://viet.signaly.cz

    Jde mi hlavně o to umožnit stále přibývajícím imigrantům v této zemi účastnit se katolických mší. Jsem pro dostupnost katolických mši všem věřícím, tedy i těm, kteří preferují tridentskou mši, i když sám mezi ně nepatřím. Také bych byl rád, kdyby vznikly stránky, kde by byly informace o ne-českojazyčných mších osobně, tedy tridentské, latinské pokoncilní a cizojazyčné, a mé stránky by se mohly stát jejich základem. Signalisti by informování o tridenstských mší MUSELI tolerovat, zvláště na stránkách primárně pro Vietnamce. A co si budeme povídat, latinské mše mohou být v menších a středních farnostech příležitostí jak přitáhnout nové věřící, zvláště zahraniční. Vedle toho mohou být příležitostí pro příznivce klasické hudby, kteří jinak do kostela nechodí.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vietnamská katolická komunita v ČR Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vietnamská katolická komunita v ČR   Vietnamská katolická komunita v ČR Icon_minitime16.05.08 20:04

    A ještě otázka adminům, lze sem přidat od osobních profilů kolonku Jabber/Google Talk? V ČR je to nejrozšířenější, než Yahoo, a ve světě, než ICQ, které je izraelsko-československá záležitost.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Vietnamská katolická komunita v ČR Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vietnamská katolická komunita v ČR   Vietnamská katolická komunita v ČR Icon_minitime16.05.08 20:05

    Doporučil bych neslučovat pojmy jako "tridentská mše"(už tak je dost nepřesný, ale nešť) a "latinská mše". Ne vždy je míněno totéž a může tak dojít k mnoha omylům.
    Označení jako "tradiční liurgie" a "NOM"(novus ordo misae - třebas v latině) se mi zdá poněkud přiléhavější a hlavně většině zainteresovaných je dostatečně jasné.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Vietnamská katolická komunita v ČR Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vietnamská katolická komunita v ČR   Vietnamská katolická komunita v ČR Icon_minitime16.05.08 20:08

    xenofon napsal:
    A ještě otázka adminům, lze sem přidat od osobních profilů kolonku Jabber/Google Talk? V ČR je to nejrozšířenější, než Yahoo, a ve světě, než ICQ, které je izraelsko-československá záležitost.

    Žel Bohu nikoliv.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vietnamská katolická komunita v ČR Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vietnamská katolická komunita v ČR   Vietnamská katolická komunita v ČR Icon_minitime16.05.08 21:19

    IA: Vím, že je rozdíl mezi tridentskou a pokoncilní latinskou mší, ale tady by byla možnost informovat o tridentské mši, aniž by proti tomu mohl někdo protestovat.

    Jinak já napsal jabber do Yahoo, sice to nepůjde přímo propojit, ale půjde to dohledat, a to je podstatné. Jinak Yahoo aktivně sloužilo čínské diktatuře v boji proti opozici, Google se snaží tomu vyhnout, ale pravděpodobně to nedělá z lásky ke svobodě, nýbrž k penězům. Ale i tak je to dobré, že si troufnou neposlouchat Čínu.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Vietnamská katolická komunita v ČR Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vietnamská katolická komunita v ČR   Vietnamská katolická komunita v ČR Icon_minitime16.05.08 22:43

    Vy ten rozdíl znáte, ale člověk chodící "jen" v neděli a nijak dál to neřešící nikoliv.
    Možná jsem puntičkář, ale zakládám si na přesnosti ve vyjadřování. Nikde není tak důležitá jako v teologii.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Vietnamská katolická komunita v ČR Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vietnamská katolická komunita v ČR   Vietnamská katolická komunita v ČR Icon_minitime16.05.08 23:09

    IA: Samozřejmě uvedu, jaký to je ritus, ale hlavně budu mít téměř jistotu, že mi to signalisti nezatrhnou, když to nebude primárně o Tridentu. Já osobně nemám potřebu propagovat Trident, mně samotnému nic neříká, ale jde mi o dodržování papežských rozhodnutí a svobody, které jsou "tridentským" v ČR, zvláště v diecézích Praha, Litoměřice a Hradec Králové upírány.
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Vietnamská katolická komunita v ČR Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Vietnamská katolická komunita v ČR   Vietnamská katolická komunita v ČR Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Vietnamská katolická komunita v ČR
    Návrat nahoru 
    Strana 1 z 1
     Similar topics
    -
    » JU

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Odkazy :: Stránky, které stojí za to vidět-
    Přejdi na: