+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Jezuité v Praze

    Goto down 
    +4
    Norbertus Minimus
    Ave
    Irenej
    Michal Kretschmer
    8 posters
    Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4  Next
    AutorZpráva
    Michal Kretschmer
    Admin
    Admin
    Michal Kretschmer


    Male Počet příspěvků : 3365
    Věk : 80
    Bydliště : Praha
    Na +T+ od : 06. 12. 06

    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime15.10.09 19:11

    Obdržel jsem informaci, že mše sv. v římském ritu se budou konat každé úterý v 16:00 v dušičkové kapli u sv. Ignáce na Karlově nám.

    Na internetovýh stránkách http://www.jesuit.cz/praha/ jsem ale o tom informaci nenašel. Jsem v říjnu ještě mimo Prahu, až někdo ověříte, že tomu tak skutečně je, dejte sem vědět.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime20.10.09 20:07

    Dnes jsem u jezuitů byl a Mše sv. v tridentském ritu se tam skutečně každé úterý od 16.00 slouží. Příští úterý (27.10.) ovšem nebude.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime21.10.09 19:44

    Deo gratias. Pro mě vcelku dobře přístupné místo a termín. Jako jedno z mála.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime22.10.09 13:41

    hama napsal:
    Dnes jsem u jezuitů byl a Mše sv. v tridentském ritu se tam skutečně každé úterý od 16.00 slouží. Příští úterý (27.10.) ovšem nebude.
    Praha se dobře rozjela, jinde je to horší.
    Návrat nahoru Goto down
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime10.11.09 17:26

    Páter hlásil, že příští Mše sv. (17.11.) u sv. Ignáce nebude a že dá-li Pán Bůh a budou-li i ostatní okolnosti příznivé, Wink bude zase 24.11.
    Návrat nahoru Goto down
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime24.11.09 17:58

    Další "mimořádná událost" je plánována na 8.12. Pater nás ale varoval, že účast je "na vlastní riziko", protože jakákoli jiná akce má prioritu. Inu, opravdová Mše sv. je na tom jako Popelka bez oříšků.


    Naposledy upravil Irenej dne 25.11.09 12:08, celkově upraveno 1 krát
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime24.11.09 21:30

    Irenej napsal:
    Další "mimořádná událost" je plánována na 8.11. Pater nás ale varoval, že účast je "na vlastní riziko", protože jakákoli jiná akce má prioritu. Inu, opravdová Mše sv. je na tom jako Popelka bez oříšků.

    Asi 8. 12. , ne?

    Tak teď se potencionální účastníci mohou jen modlit, aby k Ignácovi nepřijeli např. nějací budhisté. albino
    Návrat nahoru Goto down
    Michal Kretschmer
    Admin
    Admin
    Michal Kretschmer


    Male Počet příspěvků : 3365
    Věk : 80
    Bydliště : Praha
    Na +T+ od : 06. 12. 06

    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime25.11.09 11:33

    Shodou okolností měl jsem s někým dnes ráno sraz na Karlově nám. a schodech kostela sv. Ignáce. Přišel jsem trochu dříve, takže jsem tam chvíli čekal a tak díval se na vývěsky venku i za vchodovými dveřmi. Je tam přehled mší (NOM), ale o té úterní v 16 hod nikde nic.
    Návrat nahoru Goto down
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime25.11.09 12:10

    Už jsem to opravil. Holt tkvím příliš pevně v minulosti a místo prosince jsem zamrznul v listopadu. Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Ave
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Ave


    Počet příspěvků : 565
    Na +T+ od : 26. 10. 09

    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime12.01.10 16:42

    Michal Kretschmer napsal:
    Shodou okolností měl jsem s někým dnes ráno sraz na Karlově nám. a schodech kostela sv. Ignáce. Přišel jsem trochu dříve, takže jsem tam chvíli čekal a tak díval se na vývěsky venku i za vchodovými dveřmi. Je tam přehled mší (NOM), ale o té úterní v 16 hod nikde nic.

    Psal jsem už asi před měsícem jezuitům e-mail s prosbou, zda by informaci o mši nemohli dát na nástěnku a na web do rozpisu bohoslužeb, ale doteď jsem nedostal žádnou odpověď.

    Je tu navíc jeden problém. Tvrdit, že mše je každé úterý je nesmysl. Otec zjevně mše dělá jednou za čas v úterý od 16:00 a nikdo nemá možnost se dozvědět, jestli zrovna tohle úterý bude nebo ne. Kupříkladu v úterý 5. 1. 2010 nás tam bylo asi 10 a nikde nikdo. Byl jsem tam zase dnes a zase nikdo. Takhle tam brzy nikdo chodit nebude. Osobně také nemám sto chutí chodit to tam jen tak zkoušet, a to to narozdíl od jiných nemám ještě nějak daleko.

    Máte někdo na otce kontakt? Napsal bych mu e-mail, aby se s tim něco dělalo, jinak je to odsouzeno k zániku. Napište kdyžtak také jezuitům prosby, aby mše byly pravidělně a v rozpisu. Je to jako v politice - čim víc hlasů, tím větší pravděpodobnost, že vyhoví. Musíme s tím něco udělat.
    Návrat nahoru Goto down
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime12.01.10 20:57

    Já jsem tam volal, ale "vrátnej" (nebo kdo to byl) měl po ruce pouze leták => nevěděl taky vůbec nic. Zjistil jsem aspoň, že pater, který mši slouží, se jmenuje P. John:
    http://www.jesuit.cz/clen.php?id=14
    Jak často čte v odkazu uvedený e-mail, nevím.

    Taky mi to není milé, že se na to nedá vůbec spolehnout.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime12.01.10 22:53

    Pater John... to zní dobře.

    Jezuité v Praze Mick-roessler-silhouette-of-cowboy-on-horse-az
    Návrat nahoru Goto down
    Ave
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Ave


    Počet příspěvků : 565
    Na +T+ od : 26. 10. 09

    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime18.01.10 16:59

    Tak otec mi již odepsal. Shrnuto: Mše u sv. Ignáce nikdy pravidelně ohlášeny nebyly a ani nejsou. Otec říká, že je sloužil soukromě na žádost pana Jaroslava V., a že to nikde nezveřejňoval. Prý se mu to navíc v ten čas moc nehodí, ale jindy kostel není volný. Proto také prý zvažuje, jestli vůbec v těch mších pokračovat. Na újmu věřících věří, že to nebude, protože tradiční mše sv. jsou v Praze i na jiných místech.

    Touto odpovědí se také automaticky řeší, proč se o tom všude u jezuitů tak mlčelo. Těžko mohli dát tuhle informaci na nástěnku a na web, když to vlastně vždy byla jen soukromá akce. Chtělo by to nicméně na missa.cz odebrat tu informaci o tom, že tam jsou každé úterý od 16:00, protože to očividně neni pravda.
    Návrat nahoru Goto down
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime18.01.10 21:06

    Ach jo. Tohle byla s přehledem nejdostupnější Mše sv. v Praze, i pro hůře pohyblivé jen pár kroků od metra.

    Tradiční Mši sv. jsou kladeny velké překážky. To, že kostel jindy není volný, ani raději nebudu komentovat.

    Jsou i kněží, kteří by ji sloužili, ale bojí se. To by mohl změnit nový arcibiskup, který by je aspoň nechal na pokoji a nenaplňoval je důvodnými obavami, že budou potrestáni.
    Návrat nahoru Goto down
    Norbertus Minimus
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Norbertus Minimus


    Počet příspěvků : 41
    Na +T+ od : 16. 11. 07

    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime18.01.10 21:32

    Irenej napsal:
    Ach jo. Tohle byla s přehledem nejdostupnější Mše sv. v Praze, i pro hůře pohyblivé jen pár kroků od metra.

    Tradiční Mši sv. jsou kladeny velké překážky. To, že kostel jindy není volný, ani raději nebudu komentovat.

    Jsou i kněží, kteří by ji sloužili, ale bojí se. To by mohl změnit nový arcibiskup, který by je aspoň nechal na pokoji a nenaplňoval je důvodnými obavami, že budou potrestáni.


    Jezuité bývali skutečně na úrovni, a to i v dobách komunismu. I v hodně těžkých časech mně osobně dávalo sílu třeba to, když jsem šel kolem kostela svatého Ignáce, byť jezuité z něj byli vyhnáni v roce 1975. V Otci Skoblíkovi se v té době věřícím dostalo náhrady skutečně na nejvyšší úrovni. Ale slyšeli jste někdy nějakou homilii vlkovského normalizátora KTF Armbrustera, který tam sídlí dnes, a mívá latinské mše? Jezuité v Praze Confused Snad už se brzy dočkáme, a dostaneme arcipastýře, jehož cílem nebude zavírání kostelů, omezování mší a likvidace kněží. I některí jezuité se pak třeba přestanou bát.
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime18.01.10 22:18

    Co od těch likvidačních úředníků ještě čekáte? Vy vážně věříte tomu, že arcibiskupem bude aspoň slušný člověk, či dokonce katolík? Buď to bude hajzl, nebo aspoň sráč neboli zbabělec, slušný člověk je vysoce nepravděpodobný, páč slušný člověk nemá šanci v této struktuře vůbec uspět.
    Návrat nahoru Goto down
    Norbertus Minimus
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Norbertus Minimus


    Počet příspěvků : 41
    Na +T+ od : 16. 11. 07

    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime18.01.10 22:47

    OK napsal:
    Co od těch likvidačních úředníků ještě čekáte? Vy vážně věříte tomu, že arcibiskupem bude aspoň slušný člověk, či dokonce katolík? Buď to bude hajzl, nebo aspoň sráč neboli zbabělec, slušný člověk je vysoce nepravděpodobný, páč slušný člověk nemá šanci v této struktuře vůbec uspět.

    Snažím se být optimistou, i když je to hodně těžké. Církev je náš domov, a domov zůstává domovem, i když je v něm hodně špíny. Snad aspoň nebude docházet k takovým excesům jako nyní, když vlk svým soudním vikářem ustanovil dvojnásobného estébáckého agenta. Jedině snad že by pražským arcibiskupem jmenovali Holečka. Ale snad i ten by byl lepší než tohle.
    Návrat nahoru Goto down
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime19.01.10 8:39

    Popravdě - nečekám nic. Přesto bych od nového arcibiskupa uvítal aspoň toleranci (nebo aspoň lhostejnost) místo pouštění hrůzy.
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime19.01.10 10:29

    Optimismus v těchto záležitostech je buď hrubým nedostatkem informací, nebo vytěsňováním problému aby se z toho člově nezbláznil. Nu, každý to řešíme jinak, já jsem cynickým rezignátem, který v podstatě je překvapen, když jej někdo nepodrazí. Amtskirche je prolezlá nejen efebofilními zvrhlíky (to ostatně bylo v nějaké míře vždy, patří to k dějinám celibátu) a blbci, ale i vyloženým lidským odpadem, který by se nikde jinde neuživil, firmu by přivedl k bankrotu a žádná ženská by si ho nevzala a tak milují sebe, své pohodlí, žrádlo a peníze a myslí si, že tím slouží Bohu. Tu a tam se objeví slušný člověk nebo dokonce katolík (i takováto vzácná zvířena se v té ekumenické zahradě vyskytuje), který je pochopitelně řádně šikanován či ostrakizován. Mohl bych si klást bolestné otázky, proč to Bože dopouštíš, proč dáváš svátosti do rukou prasat, stbáků, zrádců či sráčů, ale nač fňukat, já se už jen směju tomu, kam tu káru dotáhli.

    A po tomto všem stále zůstávám v Církvi, není to zázrak?

    Norbertus Minimus napsal:
    OK napsal:
    Co od těch likvidačních úředníků ještě čekáte? Vy vážně věříte tomu, že arcibiskupem bude aspoň slušný člověk, či dokonce katolík? Buď to bude hajzl, nebo aspoň sráč neboli zbabělec, slušný člověk je vysoce nepravděpodobný, páč slušný člověk nemá šanci v této struktuře vůbec uspět.

    Snažím se být optimistou, i když je to hodně těžké. Církev je náš domov, a domov zůstává domovem, i když je v něm hodně špíny. Snad aspoň nebude docházet k takovým excesům jako nyní, když vlk svým soudním vikářem ustanovil dvojnásobného estébáckého agenta. Jedině snad že by pražským arcibiskupem jmenovali Holečka. Ale snad i ten by byl lepší než tohle.
    Návrat nahoru Goto down
    Michal Kretschmer
    Admin
    Admin
    Michal Kretschmer


    Male Počet příspěvků : 3365
    Věk : 80
    Bydliště : Praha
    Na +T+ od : 06. 12. 06

    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime19.01.10 16:59

    Ad OK: "A po tomto všem stále zůstávám v Církvi, není to zázrak?"

    To již Boccaccio ve svém Dekameronu líčí příběh žida, který se chce obrátit ke křesťanství, ale napřed chce spatřit Řím. Když se pak z něj vrátil, jeho přítel křesťan se ho otázal, co soudí o Svatém otci, o kardinálech a ostatních dvořanech; žid mu bez okolků odpověděl:

    "Podle mého je zlé, že Bůh dopouští, aby jich bylo tolik. A říkám ti, pokud to mohu já posoudit, že u nižádného duchovního jsem tam podle mého zdání nenašel žádnou svatost, žádnou nábožnost, žádný dobrý skutek anebo příkladný život či něco jiného. Zato smilnost, lakotu, obžerství a podobné ještě horší věci (mohou-li ještě nějaké horší věci vůbec být) tam mají všichni v takové oblibě - jak se mi zdá -, že jsem si tam připadal spíše jako v dílně ďábelských kousků než v dílně božských skutků. Usoudil jsem proto, že ten váš pastýř, a tudíž i všichni ostatní, se co nejhorlivěji a co nejdůmyslněji snaží vyhubit a vypudit všemi možnými způsoby ze světa křesťanské náboženství, ačkoli by měli být právě jeho základem a oporou.

    A když se tedy tak dívám, že se pořád ještě nestalo to, oč usilují, ba že se vaše náboženství dokonce neustále vzmáhá a je stále zářnější a skvělejší, myslím, že právem mohu soudit, že je jediné pravé a svaté, protože jeho základem a oporou je Duch svatý. A to je také důvod toho, proč ti říkám v této chvíli docela otevřeně, že za nic na světě neupustím od svého záměru stát se křesťanem, ačkoli jsem se předtím stavěl vůči tvým domluvám tvrdošíjně a zatvrzele a nechtěl jsem být křesťanem ani za nic. Pojďme proto do kostela a tam mě dáš podle řádného obyčeje vaší svaté víry pokřtít."

    Moje poznámka: Dnes je to ale horší, neboť dávat špatný příklad svými mravy je méně zlé než dávat špatný příklad svými řečmi odporujícími víře.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime05.03.10 13:25

    Tímto týdnem počínaje se slaví tradiční mše svatá v kostele sv. Štěpána v Praze 2 každý čtvrtek od 16:30.
    Návrat nahoru Goto down
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime05.03.10 13:42

    To je moc dobrá zpráva. Doufám jen, že to nedopadne jako u sv. Ignáce...
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime05.03.10 17:07

    Pánové,ve farnosti to začína kvasit.každý měsíc má být u nás sloužena tridentská mše.což je dobré,ale dneska mě jeden farník vynadal.prý návrat k latině je retardační proces,který chtějí rozjet omezení lidé.nebylo moc času s ním mluvit,ale bylo mi ho líto.
    jestli je to tak,pak je Církev opravdu dost v rozkladu,a člověk,aby se styděl,že chce být normální katolík.takže shrnuto celé předchozí dějiny církve jsou dějiny retardovaných omezenců,až 2.vat.koncil přinesl do tmy světlo Very Happy
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime05.03.10 20:31

    Je zvláštní, kolik nenávisti nosí někteří lidé v srdci. Pan farník, jehož šedá kůra mozková sama trpí jakýmsi retardačním procesem, chce na základě svého stavu posuzovat druhé. Romane, držte se, moc Vám děkuji za Vaši statečnost. U nás v brněnské diecézi (stejně jako i jinde v ČR krom Prahy) se každá další tradiční mše rovná obrovskému zázraku.
    P.S.: nevíte, zda bude mše již nyní v březnu?
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime05.03.10 20:46

    Díky za podporu,podle mých zpráv latinská mše v březnu bude.poslední sobotu v 18.00.snad si to P.farář nerozmyslí,pod nátlakem veřejnosti... Very Happy
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Jezuité v Praze Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Jezuité v Praze
    Návrat nahoru 
    Strana 1 z 4Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Všeobecný indult :: Mše svaté tridentské ČR/SR - místa, časy-
    Přejdi na: