+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Jezuité v Praze

    Goto down 
    +4
    Norbertus Minimus
    Ave
    Irenej
    Michal Kretschmer
    8 posters
    Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
    AutorZpráva
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime23.03.10 19:38

    Mária Alžbeta napsal:
    Nějaká změna? Neslouží se u Sv. Štěpána ve čtvrtky?

    Teď jsou to úterky od 16:00 a snad to tak i nějaký čas zůstane. Minimálně příští úterý. Wink

    Mimochodem - přátelé na www.missa.cz na změny rychle reagují, tam je to uvedeno správně.
    Návrat nahoru Goto down
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime23.03.10 20:00

    Nebyl tam dnes někdo ze zdejších přispěvatelů?

    Já jsem se dnes po Mši sv. setkal s Jakubem-zakladatelem a strávil jsem s ním v (pro mne velice příjemném) rozhovoru několik desítek minut, které uběhly jako voda. Myslím si, že bychom se měli - podle možností - znát i jako lidé, nejen jako tajemné internetové nicky. Wink
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime23.03.10 20:11

    Čili je třeba uspořádat nějakou kalbu. Samozřejmě, že abstnenti můžou popíjet mátový čaj. Bohužel jsem značně vytížen dojížděním do práce a domácím vyučováním ale nějaká vhodná akce tohoto druhu by jistě byla plausibilní a jistě se příležitost najde.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime23.03.10 20:12

    Souhlasím, i já jsem byl rád, že se konečně známe i naživo Smile
    A děkuji za milou společnost.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime23.03.10 20:20

    Milosti, a co když někdo - jako třeba já - existuje jenom jako tajemný internetový nick?

    Irenej napsal:
    Nebyl tam dnes někdo ze zdejších přispěvatelů?

    Já jsem se dnes po Mši sv. setkal s Jakubem-zakladatelem a strávil jsem s ním v (pro mne velice příjemném) rozhovoru několik desítek minut, které uběhly jako voda. Myslím si, že bychom se měli - podle možností - znát i jako lidé, nejen jako tajemné internetové nicky. Wink
    Návrat nahoru Goto down
    Kolcok
    Trady
    Trady
    Kolcok


    Male Počet příspěvků : 168
    Věk : 44
    Bydliště : Status minor Deutsch Leuthen
    Na +T+ od : 26. 10. 09

    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime23.03.10 21:28

    Já teď mám furt odpolední, takže se ke Štěpánovi v nejbližších 2-3 týdnech nedostanu.... Ale taky bych rád zdejší přispěvatele poznal. Bývám pravidelně u sv. Jiljího, takže až tam uvidíte týpka s týdenním strništěm a vlasama do půl zad, tak to jsem já Very Happy

    A kalba je skvělý nápad Very Happy


    Naposledy upravil Kolcok dne 23.03.10 21:31, celkově upraveno 1 krát
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime23.03.10 21:30

    Náhodou by mě docela zajímalo, kolik lidí odtud bylo na tom kolokviu o aktuálních otázkách liturgické praxe.

    Protože tam se nás určitě sešlo pár.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime23.03.10 22:09

    Uf, to jsou změny, člověk nestíhá sledovat...
    Příští týden se pravděpodobně objevím.
    Ad. Timor - Ty jsi známá "firma", pod nick (ani pod klobouk) se neskryješ Wink
    Ad. Kolcok - jj, už vím, já sedávám na pravé straně, světle hnědé vlasy, brýle.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime23.03.10 22:16

    Tak já se taky neskrývám! Ostatně můj obrázek zcela otevřeně odkazuje na moje jméno! Já jenom škádlím pana hraběte.

    Mária Alžbeta napsal:
    Uf, to jsou změny, člověk nestíhá sledovat...
    Příští týden se pravděpodobně objevím.
    Ad. Timor - Ty jsi známá "firma", pod nick (ani pod klobouk) se neskryješ Wink
    Ad. Kolcok - jj, už vím, já sedávám na pravé straně, světle hnědé vlasy, brýle.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime23.03.10 23:17

    Občas také bývám u sv. Jiljí. Brýle, vousy, plešatějící hlava... Wink
    Návrat nahoru Goto down
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime24.03.10 7:51

    Tak se mi zdá, že by se jezuiti divili, co se v jejich farnosti děje a co se chystá. I když to asi tuší... Minulý týden jsem kolem sv. Štěpána šel náhodou kolem, a tak jsem tam na vteřinku zaskočil, kostel se zrovna zavíral a u stolku s tiskovinami byl zrovna P. Čunek. To by mě zajímalo, co si myslel, když tam viděl (nemohl nevidět!) takové ty letáčky, které se např. píší v únoru na duben. Wink
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime24.03.10 8:12

    Eh, Milosti, skoro bych si tipl, že neměl radost! :-D

    Irenej napsal:
    Tak se mi zdá, že by se jezuiti divili, co se v jejich farnosti děje a co se chystá. I když to asi tuší... Minulý týden jsem kolem sv. Štěpána šel náhodou kolem, a tak jsem tam na vteřinku zaskočil, kostel se zrovna zavíral a u stolku s tiskovinami byl zrovna P. Čunek. To by mě zajímalo, co si myslel, když tam viděl (nemohl nevidět!) takové ty letáčky, které se např. píší v únoru na duben. Wink
    Návrat nahoru Goto down
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime04.05.10 18:08

    Dnes byl u sv. Štěpána ohlášen přesun z 16 na 16:30.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime04.05.10 18:45

    Irenej napsal:
    Dnes byl u sv. Štěpána ohlášen přesun z 16 na 16:30.

    Já tam byla jen 1X, mám v ten čas seminář. Ale viděla jsem Vás tam, to bylo asi volno. Jinak tento čtvrtek bude Mše svatá v Dubečku v 18. 00. (p. Gerndt)
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime04.05.10 18:46

    Timor Mortis napsal:
    Eh, Milosti, skoro bych si tipl, že neměl radost! :-D

    Irenej napsal:
    Tak se mi zdá, že by se jezuiti divili, co se v jejich farnosti děje a co se chystá. I když to asi tuší... Minulý týden jsem kolem sv. Štěpána šel náhodou kolem, a tak jsem tam na vteřinku zaskočil, kostel se zrovna zavíral a u stolku s tiskovinami byl zrovna P. Čunek. To by mě zajímalo, co si myslel, když tam viděl (nemohl nevidět!) takové ty letáčky, které se např. píší v únoru na duben. Wink

    Třeba je pak pro jistotu snědl.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime04.05.10 18:56

    Mě mrzí, že tam není ten pater John.
    Padre, co slouží za něj, se sice snaží, ale je vidět, že mu to moc nejde.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime04.05.10 18:58

    Jakub napsal:
    Mě mrzí, že tam není ten pater John.
    Padre, co slouží za něj, se sice snaží, ale je vidět, že mu to moc nejde.

    Kam zmizel p. John? A jak se jmenuje tento?
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime04.05.10 19:03

    Na obě otázky: nevím.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime04.05.10 20:42

    Zkoušel jsem pana náhradního patera hledat mezi jezuity:
    http://www.jesuit.cz/kdo.php
    Ale zdá se mi, že to nikdo z nich není, takže to asi jezuita nebude a je tam jen "jako host". Určitě to ale bude vědět pan ministrant.

    A v květnovém Zpravodaji pražské arcidiecéze je tato informace:

    P. Mgr. Jan Regner SJ byl na žádost svého řeholního představeného s účinností od 1. 4. 2010 jmenován a ustanoven farním vikářem ŘK farnosti u kostela sv. Štěpána, Praha-Nové Město.

    Doufám, že se nový pan vikář nerozhodne zatuchlé staromilce, jako jsme my, ze svého kostela vyhnat. Wink
    Návrat nahoru Goto down
    Ave
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Ave


    Počet příspěvků : 565
    Na +T+ od : 26. 10. 09

    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: To je škoda.   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime05.05.10 0:21

    Jakub napsal:
    Mě mrzí, že tam není ten pater John.
    Padre, co slouží za něj, se sice snaží, ale je vidět, že mu to moc nejde.

    Souhlas. Myslím, že by taky nevadilo, kdyby se mše ve všední den nesloužila u hlavního oltáře. Pater nemá příliš silný hlas a ta vzdálenost v tom kostele je skutečně značná - v tolika lidech, kteří tam jsou, mi to přijde spíš na škodu. Není skoro slyšet ani Dóminus vobiscum.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime18.05.10 12:28

    Pochopila jsem správně, že přesun Mše sv. u sv. Štěpána je na 16. 30 trvale? Díky.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime18.05.10 12:48

    Zřejmě ano.
    Já tam na 16 30 jdu.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime18.05.10 12:58

    Děkuji. Já také.
    Návrat nahoru Goto down
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime18.05.10 13:08

    Dejte sem pak prosím informaci, jestli těch 16:30 platí i pro příští týden, já tam dnes nemohu jít.

    Na missa.cz je pořád ještě uvedeno 16:00.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime18.05.10 17:40

    Tak pul pata plati.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Sponsored content





    Jezuité v Praze - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Jezuité v Praze   Jezuité v Praze - Stránka 3 Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Jezuité v Praze
    Návrat nahoru 
    Strana 3 z 4Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Všeobecný indult :: Mše svaté tridentské ČR/SR - místa, časy-
    Přejdi na: