+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Výlet do Finska

Goto down 
+2
René Václavek
Inger Katarsky heretik
6 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán
avatar


Počet příspěvků : 1816
Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
Na +T+ od : 16. 10. 08

Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime05.04.10 20:56

Tak bylo hezke setkani`? Me je lito ze se nemohu zucastnit, nebot ziji ve Finsku. Ale dam si pivko alespon zde doma..
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime05.04.10 23:31

Věčná škoda. Ale asi provedeme nějakou pouť do Finska, nebo já nevím.
Každopádně to dnes stálo za to.

Bernard Gui napsal:
Tak bylo hezke setkani`? Me je lito ze se nemohu zucastnit, nebot ziji ve Finsku. Ale dam si pivko alespon zde doma..
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 8:44

Timor Mortis napsal:
Věčná škoda. Ale asi provedeme nějakou pouť do Finska, nebo já nevím.
Každopádně to dnes stálo za to.

Bernard Gui napsal:
Tak bylo hezke setkani`? Me je lito ze se nemohu zucastnit, nebot ziji ve Finsku. Ale dam si pivko alespon zde doma..
A přivezli bychom od ok nějakýho toho kocoura.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 9:03

Timor Mortis napsal:
Věčná škoda. Ale asi provedeme nějakou pouť do Finska, nebo já nevím.
Každopádně to dnes stálo za to.

Bernard Gui napsal:
Tak bylo hezke setkani`? Me je lito ze se nemohu zucastnit, nebot ziji ve Finsku. Ale dam si pivko alespon zde doma..

Není to těžké, stačí, když Bernard pošle GPS souřadnice v Siilinjärvi, kde nás bude čekat a zarezervuje nejvýhodnější cestu trajektem z Tallinu do Helsinek + ubytování ve Finsku.
V pěti (sedmi) lidech se cesta dá ujet jedním autem za 24hodin. Ale chce to alespoň 10 dnů dovolené, cesta má cca 1600km přes pobaltí a dálnice to zrovna nejsou + dalších 400km ve Finsku. Trajektem to trochu houpá.
Když někdo přemluví i tradičního kněze, bude to mít Bernard i s českou tridentskou mší.
S sebou vezmeme dva soudky dobrého piva.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 11:36

To zní jako plán. :-) Pojďme to fakt dát dohromady! Já ve Finsku ještě nebyl!!

Martin Středa napsal:
Timor Mortis napsal:
Věčná škoda. Ale asi provedeme nějakou pouť do Finska, nebo já nevím.
Každopádně to dnes stálo za to.

Bernard Gui napsal:
Tak bylo hezke setkani`? Me je lito ze se nemohu zucastnit, nebot ziji ve Finsku. Ale dam si pivko alespon zde doma..

Není to těžké, stačí, když Bernard pošle GPS souřadnice v Siilinjärvi, kde nás bude čekat a zarezervuje nejvýhodnější cestu trajektem z Tallinu do Helsinek + ubytování ve Finsku.
V pěti (sedmi) lidech se cesta dá ujet jedním autem za 24hodin. Ale chce to alespoň 10 dnů dovolené, cesta má cca 1600km přes pobaltí a dálnice to zrovna nejsou + dalších 400km ve Finsku. Trajektem to trochu houpá.
Když někdo přemluví i tradičního kněze, bude to mít Bernard i s českou tridentskou mší.
S sebou vezmeme dva soudky dobrého piva.
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán
avatar


Počet příspěvků : 1816
Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
Na +T+ od : 16. 10. 08

Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 13:20

Snad se nekdy dostanu do CR,alespon se pokusim. Mohl bych pro Vas prijet autem do Helsinek,ale 7 lidi se mi do auta nevejde,mam jen Toyotu Camry, normalni 4 sedadlovy vuz. Snad se do CR dostanu, ale dekuji Vam mnohokrat- pak bych mohl i navstivit tu Tridenstkou Msi svatou.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 13:45

Timor Mortis napsal:
To zní jako plán. :-) Pojďme to fakt dát dohromady! Já ve Finsku ještě nebyl!!

Zkušenost jednoho cestovatele na Nordkapp, jsou zde i GPS souřadnice míst na přespání a na odpočinkové plavení v Baltském moři.
Trajekt tam i zpět včetně podílu auta = cca 3.000 Kč/osobu
Nafta tam i zpět 7.000 Kč = cca 1.000 Kč/osobu
Soudek piva = záleží na chuti
Náklady na ubytování ve Finsku jsou drahé, záleží, kde nás ubytuje náš krajan ve Finsku Wink
Auto, 7místný, bych v Estonsku celý týden nenechal.


Naposledy upravil Martin Středa dne 14.04.10 13:22, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 14:31

Výlet, výlet! Timor Mortis chce výlet!!!!!!

Bernard Gui napsal:
Snad se nekdy dostanu do CR,alespon se pokusim. Mohl bych pro Vas prijet autem do Helsinek,ale 7 lidi se mi do auta nevejde,mam jen Toyotu Camry, normalni 4 sedadlovy vuz. Snad se do CR dostanu, ale dekuji Vam mnohokrat- pak bych mohl i navstivit tu Tridenstkou Msi svatou.
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán
avatar


Počet příspěvků : 1816
Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
Na +T+ od : 16. 10. 08

Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 14:40

Ja ted nevim jak to budu mit z praci. V praci skoncim 20.4. a pak nevim jestli sezenu nejakou praci pres leto. Dam Vam pak vedet v lete. Tesilo by mne to,ale vim ze musim sehnat nejake ubytovani, neb ziji v 2+1 a pomerne malem byte,a jen mam pronajatou malou chatu na ostrove Kallavesi pres leto ale tam zase neni voda a elekrina, je to na ostrove. Ale az by jste chteli prijet, tak se pokusim neco sehnat..ale ted toto leto nevim. Ceka mne moc zmen, kdyz musim hledat jine zamnestnani,a u nas je tezka krize. Ale dekuji za Vas zajem.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 15:41

Timor Mortis byl do r. 2010 skautem...ten bude klidně stanovat. :-D

Bernard Gui napsal:
Ja ted nevim jak to budu mit z praci. V praci skoncim 20.4. a pak nevim jestli sezenu nejakou praci pres leto. Dam Vam pak vedet v lete. Tesilo by mne to,ale vim ze musim sehnat nejake ubytovani, neb ziji v 2+1 a pomerne malem byte,a jen mam pronajatou malou chatu na ostrove Kallavesi pres leto ale tam zase neni voda a elekrina, je to na ostrove. Ale az by jste chteli prijet, tak se pokusim neco sehnat..ale ted toto leto nevim. Ceka mne moc zmen, kdyz musim hledat jine zamnestnani,a u nas je tezka krize. Ale dekuji za Vas zajem.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 16:06

A nezapomeňte si vzít za polární kruh hudební nástroj, aby byl lék na trudomyslnost.

Timor Mortis napsal:
Timor Mortis byl do r. 2010 skautem...ten bude klidně stanovat. :-D

Bernard Gui napsal:
Ja ted nevim jak to budu mit z praci. V praci skoncim 20.4. a pak nevim jestli sezenu nejakou praci pres leto. Dam Vam pak vedet v lete. Tesilo by mne to,ale vim ze musim sehnat nejake ubytovani, neb ziji v 2+1 a pomerne malem byte,a jen mam pronajatou malou chatu na ostrove Kallavesi pres leto ale tam zase neni voda a elekrina, je to na ostrove. Ale az by jste chteli prijet, tak se pokusim neco sehnat..ale ted toto leto nevim. Ceka mne moc zmen, kdyz musim hledat jine zamnestnani,a u nas je tezka krize. Ale dekuji za Vas zajem.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 16:06

Skauti se nám tu nějak množí What a Face
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 16:07

Timor už ze skauta vystoupil. :-)
Návrat nahoru Goto down
Adalbert
Trady
Trady
Adalbert


Male Počet příspěvků : 246
Bydliště : Ústí nad Labem, Praha, Hostěrádky-Rešov
Na +T+ od : 18. 08. 08

Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 16:23

ok napsal:
A nezapomeňte si vzít za polární kruh hudební nástroj, aby byl lék na trudomyslnost.

Kytaru! A Hosanu! tongue bounce
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 16:25

Toto léto už máme s manželkou naplánované.
Ale příští rok, v termínu 9. až 23.dubna 2011 výlet do Finska vidím naprosto reálně, dá-li Bůh.
Další důležitý bod - je nutné získat pro naši myšlenku jednoho tradičního kněze. Boží ochrana a dohled nad chlapy v drsném severu je velice nutný.


Naposledy upravil Martin Středa dne 06.04.10 17:27, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 16:35

Martin Středa napsal:


Ale příští rok, v termínu 9. až 23.dubna 2011 výlet do Finska vidím naprosto reálně, dá-li Bůh.
Další důležitý bod - je nutné získat pro naši myšlenku jednoho tradičního kněze. Boží ochrana a dohled nad chlapy v drsném severu je velice nutný.

Tak snad nejste děti. Tedy většina z vás Smile
Jistě, kněz jako spolucestovatel není špatný nápad, ale jako podmínku bych to neviděl.
To jen můj názor. Osobně bych spíš byl zvědavý na Litvu...
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 16:50

Právě, že kněz je velice důležitý! Navštívit Bernarda v jeho těžkém údělu, svátost smíření, přijímání Kristova Těla. Bez tradičního kněze a tradičních katolíků bych vlastně ani nejel. To bych si udělal výlet s CK. Zeptám se v létě v Jaidhofu P. ...., zda-li by mohl, v kterém termínu a na jak dlouho.
Obávám se, že až budeme v Sillinjarvi u Bernarda, tak budu jenom sedět a poslouchat, co si bude Jakub a Bernard povídat, protože jejich teologické znalosti a církevního vzdělání nemám.
Alespoň se něco naučím, budu popíjet pivo, kouřit doutníky, vypouštět obláčky dýmu a bude mně hřát vědomí, že jsem daleko na drsném severu.. I ta chata na ostrově má svoje.


Naposledy upravil Martin Středa dne 07.04.10 8:46, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán
avatar


Počet příspěvků : 1816
Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
Na +T+ od : 16. 10. 08

Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 17:54

Mockrat Vam dekuji. To by bylo moc pekne a s temi debatami na tema teologie, si nedelejte starosti. Vy zase mate urcite vedomosti v necem co zase neznam ja. Ja se zajimam o tu historii prevazne vrcholny stredovek, kanonicke pravo. Ale mnohokrat Vam dekuji. I mne se styska napr. po Praze a cele CR, odkud pochazim,a verim ze se do sve rodne Prahy nekdy podivam.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 18:13

Musím ctihodné pány ujistit, že pojedou-li na sever, pojednou bez klerikálního doprovodu. Dneska už mně to ani neznepokojuje, a říkám to se svým cynikckám realismem že nejen Bernard ale i v ČR jsou lidé skoro bez svátostí ...


Naposledy upravil ok dne 06.04.10 19:39, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán
avatar


Počet příspěvků : 1816
Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
Na +T+ od : 16. 10. 08

Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 18:20

Ja se ke svatostem dostanu, kdyz pojedu jednou za pul roku do Helsinek, kde P.Durham od FSSP slouzi cas od casu Tridentskou Msi svatou. Ja se modlim z misalu a duchovne se snazim spojit s nekterou Msi, prave slouzenou v Evrope. Tak uz to je od roku 2001, od doby co ziji v zemi. A v oblasti Kuusamo to bylo jeste horsi. Musim jen doufat, ze se na Msi svatou dostanu casteji a pozdeji se mohu stehovat zpatky do stredni Evropy- zde to nevypada na zlepseni, situace v Cirkivi se zde jen horsi.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 18:24

Ono Bernarde nejde jen o vzdálenost fyzickou, a pak těžko se cestuje s rozsáhlou rodinou do prostředí, kde jste u kněze řádně pokydán. To už je lépe zřejmě Vám za polárním kruhem.

Bernard Gui napsal:
Ja se ke svatostem dostanu, kdyz pojedu jednou za pul roku do Helsinek, kde P.Durham od FSSP slouzi cas od casu Tridentskou Msi svatou. Ja se modlim z misalu a duchovne se snazim spojit s nekterou Msi, prave slouzenou v Evrope. Tak uz to je od roku 2001, od doby co ziji v zemi. A v oblasti Kuusamo to bylo jeste horsi. Musim jen doufat, ze se na Msi svatou dostanu casteji a pozdeji se mohu stehovat zpatky do stredni Evropy- zde to nevypada na zlepseni, situace v Cirkivi se zde jen horsi.
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán
avatar


Počet příspěvků : 1816
Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
Na +T+ od : 16. 10. 08

Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 18:38

V tom mate pravdu, to uz je lepe zustat doma. Pomodlim se doma, na Msi se podivam na netu na Tridenstkou. Vim, neni to ono jako by byla prima ucast,ale neda se nic delat. Jednou mesicne je v Kuopiu neokatekumenalni NOM a tam nejdu- to je uplna hruza co neokatekumenalove delaji ze Mse svate- to je jako divadlo. Na NOM nechodim a uz vubec ne k neokatekumenalum a jina moznost zde neni..ale mnozi kteri ziji daleko se ke svatostem nedostanou, situace Cirkve ve Finsku je primo katastrofalni a velmi mne mrzi ze Vatikan nedela vubec nic a necha na severu biskupa T. Sippo ktery je byvaly vedouci ekumenicke rady,a tezky modernista. Jineho nemame a ´tech 30 knezi kteri pusobi v zemi jsou sami cizinci a vsichni neokatekumenalove. Ani jeden tradicni knez. Jen obcas prijede z Francie P.Durham a to je vse.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime06.04.10 23:34

Karbanátky jsou naše rodové jídlo!

(Doufám, že to Jakub ocením, že vracím diskusi sem)
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime07.04.10 9:34

Jo, oceňuju.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán
avatar


Počet příspěvků : 1816
Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
Na +T+ od : 16. 10. 08

Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime07.04.10 14:24

To mam zase dnes den. Rano prednaska v Kuopiu,a tak mi zacal bolet ten troklanny nerv, ze jsem to ukoncil po 2 hodinach, opet byly hrozne bolesti, nebot jsem vynechal leky uz pred tydnem ,nebot zpusobuji strasnou unavu a poskozuji jatra..jsem objednan na neurologii do nemocnice v Kuopiu 23.4. rano a uvidi se co mi daji za leky, asi zvednou davku, nebot operovat trojklanny nerv se pry neda, je to nebezpecne. Dali mi jen dnes silne leky proti bolestem, Panacod, ale ja radeji vydrzim tu bolest neb po leku se mi tak tocila hlava ze bylo tezko ridit auto domu tech 40km co to mam. Ted jsem dorazil domu,a ve schrance nasel pozvani na konkurs na prednasejiciho na finske TF se zamnerenim na pravoslavi v Joensuu. Ve Finsku jsou 2 TH, jedna ta hrozna luteranska v Helsinkach,a dalsi se zamerenim na pravoslavi v Joensuu, pred zacatkem kvetna mi pozvou k pohovoru.
Jednalo by se napred o vedeni letnich kursu pro studenty teologie a uchazece v oblasti teologie a dejin Cirkve a pozdeji o praci na katedre cirkevni historie.
Ubytovani v Joensuu bych si ale musel sehant sam,a prednasky by nebyly kazdy tyden,ale asi kazdy druhy tyden. Bylo by to cestovani Siilinjärvi-Joensuu a zpatky. Tka nevim. A nevim proc zrovne mne pozvali na konkurs, kdyz mi rada finskych modernistickych,a luterskych teologu nemuze prijit na jmeno.
Navic nemam vystudovanou teologii,ale historii. Teologii,a kanonicke pravo studuji v Rime dalkove a v kvetnu 3.5. mam mit zkousky tam. Kdyz bych vyhral ten konkurs do Joensuu, tak bych po zkouskach v Rime, zacinal vest ty letni kursy zde ve Finsku, ale uvidim. Je na tu TF 7 uchazecu z Finska , Svedska a jeden Nor,a oni prihlizi tez k zdravotnimu stavu, nebot chteji i lekarske vysvedceni, to nevim jak dopadne. Mne lekari nikdy nenapisi ze vse ok. kdyz mam neurologickou diagnosu..mrzi mi to, neb praci potrebuji,ale uvidim.
Divim ze se zrovna mne kontaktovali..
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Výlet do Finska Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Výlet do Finska
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Allgemein :: Akce, srazy, aneb tradiční katolické akce nejen u piva-
Přejdi na: