+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Výlet do Finska

Goto down 
+2
René Václavek
Inger Katarsky heretik
6 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Výlet do Finska - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska - Stránka 2 Icon_minitime12.04.10 14:54

Telefonoval jsem do CK Periskope, abych zjistil, jak se letos pohybují ceny trajektem z Tallinu do Helsinek. Zde je výsledek:
- jeden cestující = 20 až 38 Euro*25,6 = 512 až 973 Kč
- osobní auto = 19 až 33 Euro = 488 až 845 Kč
- nafta z Prahy do Siilinjarve = 500 Kč/osobu

Předpokládaná cena cesty TAM i ZPĚT by nás vyšla max 3.000 až 3.200,- Kč/osobu
(bez piva, jídla, ubytování)

Doba jízdy: 24hodin do Tallinu + 3 hodiny trajekt + 5hodin po Finsku = 2 dny cestování včetně 1 noci pod širákem, 5 dní dovolené z práce a zpět 2dny.
V pátek odpoledne odjezd z Prahy a za týden, dá-li Bůh, v neděli večer zpátky u rodiny.

Termín odjezdu 2011:
= buď blízko po Velikonocích (přesně za rok)
= nebo zkraje června, kdy je polární den celou noc Smile

Kolik lidí by nás jelo?


Naposledy upravil Martin Středa dne 12.04.10 17:52, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán
avatar


Počet příspěvků : 1816
Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
Na +T+ od : 16. 10. 08

Výlet do Finska - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska - Stránka 2 Icon_minitime12.04.10 15:03

Mockrat Vam dekuji. V cervnu je lepsi pocasi, je polarni den. Je to ale velmi daleka cesta pro Vas,a tak se pokusim do te doby Vam sehnat nejake ubytovani, to je jeste rok,ale leto je u nas nejlepsi. Znalost jazyku neni zde tak nutna, ja umim cesky perfektne, ja uz se na Vas moc tesim. Ja jako hora nejsem, naopak jsem velmi male drobne postavy, muj kocour je sirsi nez ja, kdyz ho vezmu do naruce.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Výlet do Finska - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska - Stránka 2 Icon_minitime12.04.10 15:50

Já bych se hlásil. Zde! A pány z Vendée bych taky prosil.
Jazykově jsem vybaven jen AJ + FJ.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Výlet do Finska - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska - Stránka 2 Icon_minitime12.04.10 17:05

Já bych rád jel, ale dříve, než v červnu, nemohu, mám před státnicemi.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Výlet do Finska - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska - Stránka 2 Icon_minitime12.04.10 17:10

Jinak jsem už psal, že chci zvážit práci v jiné ateistickou-luteránsko-modernistické oblasti, i když velmi softcore ve srovnání s Finskem, v bývalé NDR.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Výlet do Finska - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska - Stránka 2 Icon_minitime12.04.10 17:18

ok napsal:
Ono Bernarde nejde jen o vzdálenost fyzickou, a pak těžko se cestuje s rozsáhlou rodinou do prostředí, kde jste u kněze řádně pokydán. To už je lépe zřejmě Vám za polárním kruhem.

Bernard Gui napsal:
Ja se ke svatostem dostanu, kdyz pojedu jednou za pul roku do Helsinek, kde P.Durham od FSSP slouzi cas od casu Tridentskou Msi svatou. Ja se modlim z misalu a duchovne se snazim spojit s nekterou Msi, prave slouzenou v Evrope. Tak uz to je od roku 2001, od doby co ziji v zemi. A v oblasti Kuusamo to bylo jeste horsi. Musim jen doufat, ze se na Msi svatou dostanu casteji a pozdeji se mohu stehovat zpatky do stredni Evropy- zde to nevypada na zlepseni, situace v Cirkivi se zde jen horsi.

Pomalu, ale jistě, se nám vytváří stav, kdy je tridentská mše dostupná ve všech diecézích ČR. Samozřejmě v ČB a PL to není každou neděli, v LT a HK je to na odlehlých místech, ale je. Každopádně, měla by být ve všech městech co mají kolem 100 000 obyvatel, a to v případě ČB, ÚL a LB je hudba budoucnosti, ovšem vinou nezájmu věřících.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Výlet do Finska - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska - Stránka 2 Icon_minitime12.04.10 17:32

Měla by být ve všech městech a vesnicích.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán
avatar


Počet příspěvků : 1816
Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
Na +T+ od : 16. 10. 08

Výlet do Finska - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska - Stránka 2 Icon_minitime12.04.10 17:37

U nas je jen jednou za 3-4 mesice v Helsinkach.
Návrat nahoru Goto down
Antonio Ghislieri
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
Antonio Ghislieri


Male Počet příspěvků : 1190
Věk : 49
Bydliště : Csontokszérűskertek, Csehország
Na +T+ od : 16. 07. 07

Výlet do Finska - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska - Stránka 2 Icon_minitime12.04.10 19:33

Mně by se to také líbilo, cestuji rád, ve Finsku jsem dosud nebyl, rád bych se podíval i na své tamní, pro nás Slovany, poněkud exotické souvěrce (i.e. Finskou pravoslavnou církev)...
Nabízím své schopnosti a dovednosti řidičské (bohužel bez automobilu), a jazykové (RJ, NJ, AJ)...
Pokud by moje přítomnost zúčastněným příliš nevadila, zúčastnil bych se rád...
Návrat nahoru Goto down
http://ambon.or.cz
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán
avatar


Počet příspěvků : 1816
Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
Na +T+ od : 16. 10. 08

Výlet do Finska - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska - Stránka 2 Icon_minitime12.04.10 19:56

Ale jiste Antonio, ze Vas zde uvitam,a bude mi cti Vas poznat. V Kuopiu, 25 km od Siilinjärvi je pravoslavny kostel a pravoslavny knez Mikko Kärki- seznamim Vas, s tim Mikko Kärki si obsac napisem a on Vas urcite rad provede po kostele, ja mohu delat tlumocnika,ale Kärki jiste umi anglicky, ci rusky, jako pravoslavny knez. Dekuji Vam predem za navstevu.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Výlet do Finska - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska - Stránka 2 Icon_minitime12.04.10 20:36

Jakub napsal:
.. Osobně bych spíš byl zvědavý na Litvu...

Dívám se na město Klaipedu, blízko národní park Kurská kosa (Baltská sahara s písečnými dunami), metropole Vilnius s četnými památkami, na východě Aukštaitský národní park, nádherná krajina plná lesů, jezer a divoké zvěře, ale nejposvátnější místo Litvy vidím Křížový vrch (Kryžiu Kalnas) v Šiauliai.
V Litvě, Klaipedu bude o hodinu více než v Praze. Po okolí Suwalek, Augustova a Běloruských hranic jsou krásné kostelíky a Augustowský plavební kanál s funkčními zdymadly. A všude rovina a prašné cesty Smile
Návrat nahoru Goto down
Antonio Ghislieri
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
Antonio Ghislieri


Male Počet příspěvků : 1190
Věk : 49
Bydliště : Csontokszérűskertek, Csehország
Na +T+ od : 16. 07. 07

Výlet do Finska - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska - Stránka 2 Icon_minitime12.04.10 20:44

[quote="Martin Středa"]
Jakub napsal:
.. Osobně bych spíš byl zvědavý na Litvu...

Dívám se na město Klaipedu

Ja, ja, alte gute Memel ;-)
Návrat nahoru Goto down
http://ambon.or.cz
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Výlet do Finska - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska - Stránka 2 Icon_minitime13.04.10 11:29

Jakub napsal:
Měla by být ve všech městech a vesnicích.
OL dieceze silně pokulhává, 1 měsičně dominikánský ritus, jinak nic.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Výlet do Finska - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výlet do Finska   Výlet do Finska - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Výlet do Finska
Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Allgemein :: Akce, srazy, aneb tradiční katolické akce nejen u piva-
Přejdi na: