+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     "Magor" Jirous R. I. P.

    Goto down 
    +5
    Fr. Albert T.O.P.
    Michal Kretschmer
    Mr.Difficult
    Antonio Ghislieri
    René Václavek
    9 posters
    Jdi na stránku : 1, 2  Next
    AutorZpráva
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime10.11.11 14:09

    Vsaďte se, že bude nyní všemi vlky světa veleben jako světců král...Přesto, že měl dvě ženy a třetí družku.

    http://www.novinky.cz/kultura/250160-zemrel-basnik-a-teoretik-undergroundu-magor-jirous.html?ref=boxF


    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime10.11.11 14:13

    To je asi tak poslední, co by na něm vadilo...
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime10.11.11 14:26

    Neříkám, že to je jeho jediná chyba, ale je viditelná i pro modernisty. Přesto si myslím, že jej budou velebiti jako světce.

    Mikolaj napsal:
    To je asi tak poslední, co by na něm vadilo...
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime10.11.11 14:32

    Tohle málokdo ví. On byl známější třeba tímhle:

    "Magor" Jirous dělal magoroviny
    Básník Ivan Martin "Magor" Jirous (59), který je veřejnosti znám jako nezkrotný živel, se opět projevil. Na koncertu pro Karla Kryla v Uherském Hradišti se opil a tančil u pódia. Pořadatele akce označil za kašpary a křičel na ně nepublikovatelné výrazy...

    Nezkrotný živel, básník Ivan Martin "Magor"Jirous (59), se opět projevil. Na koncertu pro Karla Kryla v Uherském Hradišti opilý tančil u pódia. Pořadatele i strážníky označil za kašpary a častoval je nepublikovatelnými výrazy. Jirous má na krku přestupek, kterého se dopustil s Davidem Č. (36) na koncertu Jiřího Schmitzera, Vlasty Třešňáka a Vladimíra Merty. Ti vystupovali v rámci Letní filmové filmové školy. Do půl pasu nahý a podnapilý "Magor" Jirous tančil a na hudebníky vykřikoval. "Po půlnoci si odskočil, ale vracel se s druhým mužem," uvedl svědek. Pořadatelé je nechtěli vpustit. Vznikl spor, který chtěl urovnat strážník. Tomu Jirous s kamarádem nadávali do debilů a kreténů. Navíc odmítli ukázat občanku. "Slovy "potrate tvojí matky", "kašpare, uhni, já jsem V. I. P. a jdu se bavit" pokračovali ve výtržnostech," uvedl svědek. Hlídka strážníků musela použít chvaty a hmaty, aby podnapilé zpacifikovala. Přátelé Jirouse bránili, aby nebyl odveden na služebnu. Na místo přijela i policie. "Až po jejím příjezdu řekli svá jména. Proč se tak chovají, ale nevysvětlili," řekl jeden ze strážníků. "Nechápu, proč je to přestupek, když jde o výtržnictví jako vyšité," přidal se další.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime10.11.11 15:25

    " O, svatý Jene z Husi, jak se mi to křesťanství hnusí." Bude tam sebranka, od Veškrny, zástěry, modernisty.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime10.11.11 15:26

    ani bych se nedivil, kdyby měl pohřeb z kostela.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime10.11.11 15:36

    Asi ne vzorný a spořádaný, ale byl to katolík. Ať odpočívá v pokoji.

    Edit: Dělat si o někom obrázek z médií může leda tak osel.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime10.11.11 15:47

    Jenže jeho zhýralost byla známá, není to jen z medií.
    Návrat nahoru Goto down
    Antonio Ghislieri
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    Antonio Ghislieri


    Male Počet příspěvků : 1190
    Věk : 49
    Bydliště : Csontokszérűskertek, Csehország
    Na +T+ od : 16. 07. 07

    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime11.11.11 12:18

    René Václavek napsal:
    " O, svatý Jene z Husi, jak se mi to křesťanství hnusí." Bude tam sebranka, od Veškrny, zástěry, modernisty.

    Vytrženo z kontextu to zní strašidelně, celý úryvek tomu dává ovšem zcela opačný význam (pominu-li toho Husa):


    Jdou volit cestou z kostela/na mši jdou přímo z voleb/nač tady potom Sion stál/a k čemu hora Oreb? Ach svatý Jene Husi/jak se mi křesťanstvo hnusí!
    Návrat nahoru Goto down
    http://ambon.or.cz
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime11.11.11 12:58

    Antonio Ghislieri napsal:
    René Václavek napsal:
    " O, svatý Jene z Husi, jak se mi to křesťanství hnusí." Bude tam sebranka, od Veškrny, zástěry, modernisty.

    Vytrženo z kontextu to zní strašidelně, celý úryvek tomu dává ovšem zcela opačný význam (pominu-li toho Husa):


    Jdou volit cestou z kostela/na mši jdou přímo z voleb/nač tady potom Sion stál/a k čemu hora Oreb? Ach svatý Jene Husi/jak se mi křesťanstvo hnusí!

    No právě, více myslet, méně nálepkovat. Dlouho jsem nechápal, proč si jedna příbuzná o katolících myslí, že je to banda pokrytců, inu bylo třeba koukat kolem sebe a vidět. Dovolím si citaci arcipravdoláskaře Putny:

    Ztěžka dupem,/ sádo ovcí, /stádo ovcí bezhlavých/šíje hladce zaříznuté,/ jedna vůle tryská z nich.

    Dnes už mně v katolickém prostředí nepřekvapí nic: křiváctví, hrabivost, simonie, klepy, bezohlednost, hulvátství k rodičům na veřejnosti...


    Návrat nahoru Goto down
    Michal Kretschmer
    Admin
    Admin
    Michal Kretschmer


    Male Počet příspěvků : 3365
    Věk : 80
    Bydliště : Praha
    Na +T+ od : 06. 12. 06

    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime11.11.11 20:45

    René Václavek napsal:
    Jenže jeho zhýralost byla známá, není to jen z medií.

    Je sice hezké, že byl proti komunismu a jeho postoji v tomto ohledu věřím více než třeba Havlovu. Ale mám z něj dojem, že šlo o alkoholika; ne tedy pouze o někoho, kdo se několikrát opil a vyvedl nějakou výtržnost. Nevím, čím by bylo přínosné yse jím více zabývat.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime12.11.11 11:35

    MK: "Ale mám z něj dojem, že šlo o alkoholika; ne tedy pouze o někoho, kdo se několikrát opil a vyvedl nějakou výtržnost. Nevím, čím by bylo přínosné yse jím více zabývat."

    - Jistě, kdyby Vás na osm let zavřeli a vy jste měl doma ženu a malé děti, tak se přes to prostě přenesete. Kdo to neunese a začne pít aby přežil, je odsouzeníhodný slaboch, viďte?
    Fakt, je mi z vás některých tady čím dál víc mdlo.
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime12.11.11 13:28

    ospilos napsal:
    MK: "Ale mám z něj dojem, že šlo o alkoholika; ne tedy pouze o někoho, kdo se několikrát opil a vyvedl nějakou výtržnost. Nevím, čím by bylo přínosné yse jím více zabývat."

    - Jistě, kdyby Vás na osm let zavřeli a vy jste měl doma ženu a malé děti, tak se přes to prostě přenesete. Kdo to neunese a začne pít aby přežil, je odsouzeníhodný slaboch, viďte?
    Fakt, je mi z vás některých tady čím dál víc mdlo.

    To chce čas, napadá mně mnoho různých veršíků, od Písně neznámého vojína, po níže uvedené útržky od kapely Distance:

    ... nečekej ohled, soucit, účast/
    natož porozumění...
    ... v předpokoji, nitky se spojují/
    a samy stěny žalujou/
    pochlebníci, vážení odborníci/
    na pohled spolehlivě kádrujou...
    ... vize báječné... etc

    Co je důležité je si uvědomit cenu pravdy a její následování bez ohledu na to, kdo jí zastává či hlásá (Mat XXIII.) a budovat nebesa v duši.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime13.11.11 10:27

    ospilos napsal:
    MK: "Ale mám z něj dojem, že šlo o alkoholika; ne tedy pouze o někoho, kdo se několikrát opil a vyvedl nějakou výtržnost. Nevím, čím by bylo přínosné yse jím více zabývat."

    - Jistě, kdyby Vás na osm let zavřeli a vy jste měl doma ženu a malé děti, tak se přes to prostě přenesete. Kdo to neunese a začne pít aby přežil, je odsouzeníhodný slaboch, viďte?
    Fakt, je mi z vás některých tady čím dál víc mdlo.
    Jenže ti platici byla parta hovad již před tím, zavřeli je hlavně za výtržnosti, tejhdy komanči takové věci naštěstí netrpěli. To, že byli proti je vedlejší, tato feťcká banda byla proti všemu.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime13.11.11 17:17

    Nesouhlasím s Vámi, ale nechci se hádat. Třicet případů Majora Zemana jsem viděl také.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime13.11.11 17:36

    Souhlasím se solipsem. Tak černobílý to opravdu nebylo a není.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime14.11.11 10:21

    Kdybych věděl, že můj postesk vyvolá takovou lavinu, byl bych si ho nechal pro sebe. To, co jsem chtěl říct bylo, že jsem očekával že všichni církevní Pravdoláskaři budou hned ječet, jakej to byl super světec. Přesto, že o něm známo, že je asi tak svatej jako já (id est: vůbec).

    A vidíte, spletl jsem se.

    Co se Plasticů týče...Ano, jako v Majoru Zemanovi to fakt nebylo, ale že by to byl nějaký úžasný sextet nádherných a skvělých zbožných hrdinů, jež bojovali proti komunismu za lepší svět.

    Takže takhle nějak. Pojďme tohle téma uzavřít a dát si zase chvilku pohov.

    Jakub napsal:
    Souhlasím se solipsem. Tak černobílý to opravdu nebylo a není.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime15.11.11 9:00

    Mikolaj napsal:
    Tohle málokdo ví. On byl známější třeba tímhle:

    "Magor" Jirous dělal magoroviny
    Básník Ivan Martin "Magor" Jirous (59), který je veřejnosti znám jako nezkrotný živel, se opět projevil. Na koncertu pro Karla Kryla v Uherském Hradišti se opil a tančil u pódia. Pořadatele akce označil za kašpary a křičel na ně nepublikovatelné výrazy...

    Nezkrotný živel, básník Ivan Martin "Magor"Jirous (59), se opět projevil. Na koncertu pro Karla Kryla v Uherském Hradišti opilý tančil u pódia. Pořadatele i strážníky označil za kašpary a častoval je nepublikovatelnými výrazy. Jirous má na krku přestupek, kterého se dopustil s Davidem Č. (36) na koncertu Jiřího Schmitzera, Vlasty Třešňáka a Vladimíra Merty. Ti vystupovali v rámci Letní filmové filmové školy. Do půl pasu nahý a podnapilý "Magor" Jirous tančil a na hudebníky vykřikoval. "Po půlnoci si odskočil, ale vracel se s druhým mužem," uvedl svědek. Pořadatelé je nechtěli vpustit. Vznikl spor, který chtěl urovnat strážník. Tomu Jirous s kamarádem nadávali do debilů a kreténů. Navíc odmítli ukázat občanku. "Slovy "potrate tvojí matky", "kašpare, uhni, já jsem V. I. P. a jdu se bavit" pokračovali ve výtržnostech," uvedl svědek. Hlídka strážníků musela použít chvaty a hmaty, aby podnapilé zpacifikovala. Přátelé Jirouse bránili, aby nebyl odveden na služebnu. Na místo přijela i policie. "Až po jejím příjezdu řekli svá jména. Proč se tak chovají, ale nevysvětlili," řekl jeden ze strážníků. "Nechápu, proč je to přestupek, když jde o výtržnictví jako vyšité," přidal se další.

    Ó, Hrůzo!
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime15.11.11 14:00

    ospilos napsal:
    Nesouhlasím s Vámi, ale nechci se hádat. Třicet případů Majora Zemana jsem viděl také.
    Já jsem tu dobu zažil, vím, jak se chovali na podiu, co vyváděli, jaké texty zpívali, i ¨dnes by je sbalili za výtržnosti. To, že byli proti režimu jim přitížilo.
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime15.11.11 15:33

    René Václavek napsal:
    ospilos napsal:
    Nesouhlasím s Vámi, ale nechci se hádat. Třicet případů Majora Zemana jsem viděl také.
    Já jsem tu dobu zažil, vím, jak se chovali na podiu, co vyváděli, jaké texty zpívali, i ¨dnes by je sbalili za výtržnosti. To, že byli proti režimu jim přitížilo.

    Finis coronat opus. Jasně že dělali výtržnosti a to v množství větším než malém, ale byl katolík a nemám problém věřit, že Kristus Pán přišel zachránit všechny, kteří o to stojí. To, že někdo pošle do prdele policajta, či se někde přiožere mně abych pravdu řekl pohoršuje daleko méně, než některé vybrané skutky tzv. dobrých křesťanů. Navíc na něj snad jeho příbuzný vzpomene u oltáře.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime15.11.11 16:01

    Doufejme, že Magor přijal v poslední chvíli milost k obrácení, kterou mu dal Pán.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime19.11.11 19:38

    Tak já nevím. Při pohřbu při Mši Magorův kamarád P. Herián hraje na kytáru a zpívá, "modlí" se Švarcenegr, v popředí Vondra,...

    Taková pěkná disidentská sedánka.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime19.11.11 19:38

    Byl to hnus. Veřejný hříšník měl pohřeb jako vzor svatosti.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Josafat
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Josafat


    Male Počet příspěvků : 537
    Bydliště : Imperium Austro-Hungaricum
    Na +T+ od : 31. 01. 08

    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime19.11.11 21:18

    http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotogalerie/2011/11/19/pohreb-ivana-martina-jirouse-basnika-disidenta-mag/#utm_medium=newsbox&utm_source=centrumHP Foto č. 36 (neumím vkládat obrázky)

    Koukám, že FSSPX vyslalo na svatořečení vyslance.
    Co tam dělal??? affraid
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime20.11.11 10:19

    Taky by mne zajímalo, proč šel PTS na nomík, i když Mygor patřil k jeho příbuzným, nebyl to nikdo z rodičů. Moh jít jen na krchov. Na nomík v podání Heryäna bych neměl žaludek, poslehat kecy Kcharla rovněž ne, Svaťa nemoh chybět.
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    "Magor" Jirous R. I. P. Empty
    PříspěvekPředmět: Re: "Magor" Jirous R. I. P.   "Magor" Jirous R. I. P. Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    "Magor" Jirous R. I. P.
    Návrat nahoru 
    Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
     Similar topics
    -
    » Odkazy

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
    Přejdi na: