+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Kostel sv. Jiljí

    Goto down 
    +4
    Irenej
    Mr.Difficult
    Quido van Rijn
    Fr. Albert T.O.P.
    8 posters
    Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next
    AutorZpráva
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime12.03.07 19:12

    Dostal jsem dneska zprávu z jistého zdroje, který bývá většinou
    informován, že hrozí prodej (nebo něco podobného) sv. Jiljí v Praze.
    Nevíte někdo něco podrobnějšího? Nechci vyvolávat paniku, ale pokud by
    to byla pravda, tak panice propadnu!
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime13.03.07 6:54

    U Jiljí jsou přece dominikáni ne? Mají tam klášter a všechno, to snad ne Shocked
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime15.03.07 12:44

    Myslim ze neni ceho se obavat. I kdyby to byla pravda, s tim prodejem, panika neni nutna. Na prekvapeni uz vubec neni duvod. Naopak, vsechno ma svou logiku. I kdyz s absurdnimi dusledky.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime15.03.07 12:49

    Smile No to máš pravdu, jsi asi dobrý politik Smile
    Sice k věci samé jsem se nic nedozvěděl, ale nevadí, třeba budeš pokračovat?
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime15.03.07 13:06

    Nejsem politik a nedelam si ambice rikat neco o veci, o ktere taky nic nevim.

    Rikam jen, ze by mne to vubec neprekvapilo, protoze by to nebyl prvni ani posledny pripad a je zcela v souladu s logikou absurdniho vyvoje aggiornamenta.

    Bohuzel.

    Promin, jest-li jsem se vyjadril nejasne, jdu zpet do sve kutice ctenare.
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime15.03.07 13:11

    Vždycky jsem si dřív myslel, že největší modernisté jsou salesiáni - nedostatek informací. Sofistikovaný modernismus a škůdcovství OP v tradiční image je daleko nebezpečnější, než Remešovo trdlování a Haryánův účes - obé normálního člověka odpuzuje.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime15.03.07 13:17

    ppall napsal:
    Nejsem politik a nedelam si ambice rikat neco o veci, o ktere taky nic nevim.

    Rikam jen, ze by mne to vubec neprekvapilo, protoze by to nebyl prvni ani posledny pripad a je zcela v souladu s logikou absurdniho vyvoje aggiornamenta.

    Bohuzel.

    Promin, jest-li jsem se vyjadril nejasne, jdu zpet do sve kutice ctenare.

    Nic se přece nestalo, naopak jsem rád (a myslím že i ostatní) za další diskutéry a názory. Takže směle do toho.

    P.S. To já si jen rád do každého rejpnu, když je příležitost Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime15.03.07 16:03

    ppall napsal:
    Nejsem politik a nedelam si ambice rikat neco o veci, o ktere taky nic nevim.

    Rikam jen, ze by mne to vubec neprekvapilo, protoze by to nebyl prvni ani posledny pripad a je zcela v souladu s logikou absurdniho vyvoje aggiornamenta.

    Bohuzel.

    Promin, jest-li jsem se vyjadril nejasne, jdu zpet do sve kutice ctenare.

    Jo, z Quida si nic nedělej Very Happy
    Bez jeho rejpání by to tu nebylo ono a pak, občas nás to vybičuje k větším výkonům a soustředěné argumentaci.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime16.03.07 9:52

    OK napsal:
    Vždycky jsem si dřív myslel, že největší modernisté jsou salesiáni - nedostatek informací. Sofistikovaný modernismus a škůdcovství OP v tradiční image je daleko nebezpečnější, než Remešovo trdlování a Haryánův účes - obé normálního člověka odpuzuje.

    Je zajímavé, že vždycky když jsem četl nějakou nepříjemnou zprávu v souvislosti s českými dominikány, tak pokud se nepletu vždy to bylo v souvislosti s pražskými Dominikány ...
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime16.03.07 12:22

    To je pravda. Olomouc, Znojmo a Plzeň jsou vcelku bez problémů. I když je fakt, že tam to moc nezmám....jen Olmütz má povolení sloužit starý dominikánský ritus: http://olomouc.op.cz/mse_domin_ritus.htm
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime16.03.07 12:48

    Iacobus Augustinus napsal:
    To je pravda. Olomouc, Znojmo a Plzeň jsou vcelku bez problémů. I když je fakt, že tam to moc nezmám....jen Olmütz má povolení sloužit starý dominikánský ritus: http://olomouc.op.cz/mse_domin_ritus.htm

    Ten sice mají, ale pokorně se za něj omlouvají a vysvětlují, že s temným středověkem nemají nic společného... Very Happy

    "Tento projekt chce nabídnout bohatství liturgie v souladu s učením II. vatikánského koncilu, v žádném případě nejde o vyjádření toho, že "starší" liturgie je lepší nebo správnější.

    Nejde o "návrat k minulosti", nýbrž o ritus dominikánský, jehož poslední misál byl schválený v roce 1965, tedy 2 roky po vydání koncilové konstituce o liturgii."
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime16.03.07 12:50

    Ano, já vím. Párkrát jsem tam na něm byl. Hrůza a děs!!! Neumí to sloužit, ministranti poskakují jak kozy. No darmo mluvit.
    Ale já jim to vysvětlení nezazlívám. Jsou to zbabělci no. Spíše je lituju.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime16.03.07 13:32

    Iacobus Augustinus napsal:
    To je pravda. Olomouc, Znojmo a Plzeň jsou vcelku bez problémů. I když je fakt, že tam to moc nezmám....jen Olmütz má povolení sloužit starý dominikánský ritus http://olomouc.op.cz/mse_domin_ritus.htm

    A Brno? O tom se vůbec neví? U nás jsou dominikání fajn. Tedy ten jeden. U nás je vlastně všechno dost fajn. I to, že tu může působit Bratrsvo a nikdo mu neklade překážky...
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime16.03.07 13:35

    Georgeus Ioanes Baptista napsal:
    Iacobus Augustinus napsal:
    To je pravda. Olomouc, Znojmo a Plzeň jsou vcelku bez problémů. I když je fakt, že tam to moc nezmám....jen Olmütz má povolení sloužit starý dominikánský ritus http://olomouc.op.cz/mse_domin_ritus.htm
    A Brno? O tom se vůbec neví? U nás jsou dominikání fajn. Tedy ten jeden. U nás je vlastně všechno dost fajn. I to, že tu může působit Bratrsvo a nikdo mu neklade překážky...

    A nikdo tomu neklade překážky. Nikomu to moc nevadí. My Brňáci jsme rozmazlení. Máme tu indult, Bratrstvo, pravověrné kněze, kteří slouží NOM (i to je možné).
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime16.03.07 13:42

    To bude patrně jednak osobou biskupa ale hlavně lidmi. Jen ať to tak zůstane dál.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime16.03.07 15:03

    No, biskup je tvárný, což by obecně být něměl. Ale vzhledem k tomu, že smýšlí spíš modernisticky, je to spíš dobře. Chápejte: jemu je to jedno, jestli tam má Bratrsvo. Podle mého názoru to není díky jeho konzeravivismu, ale díky jeho lhostejnosti. Nerad bych se mýil. Když kardinál Vlk napadl Te Deum, poslal jsem svůj protest jemu a svému biskupovi. Vlk odepsal skrze svou sekretářku nějaký nesmysl, můj biskup mlčel. Bral jsem to tak, že mu vůbec nevadí, abych spolupracoval s TD. Shrnuto: je to moc hodný člověk, ale na biskupa se nehodí.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime16.03.07 15:08

    Pravda, Brno mě nenapadlo.
    Ale že nejsou kladeny překážky ze strany biskupa Bratrstvu bych rozhodně netvrdil. Spíše je to takové tiché(někdy taky ne, co jsem slyšel) trpění a občas budliky(třeba biřmování před rokem).
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime16.03.07 15:38

    Georgeus Ioanes Baptista napsal:
    No, biskup je tvárný, což by obecně být něměl. Ale vzhledem k tomu, že smýšlí spíš modernisticky, je to spíš dobře. Chápejte: jemu je to jedno, jestli tam má Bratrsvo. Podle mého názoru to není díky jeho konzeravivismu, ale díky jeho lhostejnosti. Nerad bych se mýil. Když kardinál Vlk napadl Te Deum, poslal jsem svůj protest jemu a svému biskupovi. Vlk odepsal skrze svou sekretářku nějaký nesmysl, můj biskup mlčel. Bral jsem to tak, že mu vůbec nevadí, abych spolupracoval s TD. Shrnuto: je to moc hodný člověk, ale na biskupa se nehodí.

    No jo, ale co bys chtěl? Aby tě radši verbálně (i když neplatně) vyobcoval jak kardinál Vlk Ondřeje? No a kdyby byl váš biskup konzervativní, tak už v Brně místo něj úřaduje třeba V. Malý Smile Anebo že by to nedopadlo jako v Litoměřicích?
    No každopádně musíme pracovat s tím co máme Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime16.03.07 17:30

    Asi tak. Cikrle je jeden z těch lepších. O prodeji sv. Jiljí jsem zatím neslyšel, ale dostalo se ke mně, že tam nastaly velké přesuny a teď je to (co do osazenstva i liturgie) horší než v kdekoli jinde...
    Návrat nahoru Goto down
    Inger Katarsky heretik
    BANán
    BANán
    avatar


    Počet příspěvků : 1816
    Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
    Na +T+ od : 16. 10. 08

    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime18.10.08 12:11

    Ja jsem jednou napsal na to jejich nakladatelstvi OP Krystal, ze bych pro ne i mohl neco udelat a jelikoz se zabyvam dily B.Guie a N.Eymericka, L. Parama..dostal jsem odpoved od redaktorky nakladatelstvi pani E.Fuksove, ze se temito dile nezabyvaji, jedna se pry o dost "kontoverzni autory" a ze v tak ateistickem state jako je CR to je pry nevhodne..a kdesi cosi. Co se tam deje u sv.Jilji?
    Ja neziji v CR od roku 1988, ale myslel jsem ze se od revoluce cosi zmenilo.
    Ja mel na mysli toto dilo, o ktere se zajimam:
    B.Guidonis: Practica Inquisitionis hereticae pravitatis- vyslo naposledy v Parizi roku 1886.

    Dale mne zajimalo dilo,od Luise de Paramo: De origene et progresso Officii Sanctae Inquisitionis- tedy o puvodu a vyvoji Svate Inkvisice- bylo to uplne prvni dilo o historii Svate Inkvisice z roku 1598...

    Ta redaktorka od OP.Kryslat odpovedela velmi vyhybave, a ze pry takoveto autory vydavat nebudou, pak ze nemaji prostredky na zaplaceni prekladu, a ze CR je ateisticka zeme.
    Dival jsem se pak na jejich stranku: www.op.cz/
    Co tomu rikate? Me se to nezda, a vidim i z tech stranek markantni rozdil oproti napr. italskym dominikanum.
    Co se vlastne deje???
    Návrat nahoru Goto down
    JL
    Trady
    Trady
    JL


    Počet příspěvků : 1863
    Na +T+ od : 06. 06. 08

    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime18.10.08 14:37

    No kdyz uz to prelozis, tak michaelsa.eu ti to určitě vydá, on taková díla vydává rád. Navíc jsem mu dal brouka na přemýšlení o hybridní poště, že by knihy vůbec nemusel tisknout a držet sklad, no uvidíme, chroustá to v něm. Naše pošta umí totiž z elektronických dokumentů udělat papírové a nějak moc to zase nestojí.

    Jinak je to fakt dobrý člověk, i přesto, že ho někteří tradiční kněží pravděpodobně nemají příliš v lásce. Tak dlouho jsem ho otravoval, až mi poslal seznam prakticky všeho, co je mu vytýkáno, no ale nenašel jsem tam nic závadného, je fakt poctivý a když něco uvede, tak si ověřuje prameny a je schopen je doložit, zatímco tito kněží k tomu nejsou ochotni. Je mi z toho celkem smutno, ani letos v Jaidhofu na táboře to už "nebylo ono", něco se děje špatného.
    Návrat nahoru Goto down
    Inger Katarsky heretik
    BANán
    BANán
    avatar


    Počet příspěvků : 1816
    Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
    Na +T+ od : 16. 10. 08

    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime18.10.08 14:53

    Dekuji, jeste jsem na tom cesky nezacal pracovat, jen anglicky to ted delam. Ale ptal jsem se co kdyby na OP Krystal- a tam byli takovy vyhybavi, je tam sefredaktorka nejaka pani Fuksova. Co se to u vas s dominikany deje? Ja mam prehled jen o italskych dominikanech, kdyz tak se podivejte na: www.domenicani.net/
    Ale co je u sv.Jilji?
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime18.10.08 15:50

    Jsou to modernisti, to se s nimi děje. Prosté.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Inger Katarsky heretik
    BANán
    BANán
    avatar


    Počet příspěvků : 1816
    Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
    Na +T+ od : 16. 10. 08

    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime19.10.08 13:27

    Irenej napsal:
    Iacobus Augustinus napsal:
    To je pravda. Olomouc, Znojmo a Plzeň jsou vcelku bez problémů. I když je fakt, že tam to moc nezmám....jen Olmütz má povolení sloužit starý dominikánský ritus: http://olomouc.op.cz/mse_domin_ritus.htm

    Ten sice mají, ale pokorně se za něj omlouvají a vysvětlují, že s temným středověkem nemají nic společného... Very Happy

    "Tento projekt chce nabídnout bohatství liturgie v souladu s učením II. vatikánského koncilu, v žádném případě nejde o vyjádření toho, že "starší" liturgie je lepší nebo správnější.

    Nejde o "návrat k minulosti", nýbrž o ritus dominikánský, jehož poslední misál byl schválený v roce 1965, tedy 2 roky po vydání koncilové konstituce o liturgii."

    Za co se porad omlouvaji? Za to ze chteji slouzit dominikansky ritus? Tomu nerozumim. A jaky slouzi dominikani v Praze u sv. Jilji? Proc se nechteji navratit k minulosti a tradici? Vzdyt dominikansky rad byl vzdy mezi nejlepsimi v nasi cirkvi. Byla to vzdy elita. Co se to deje?
    Vzdyt to ma byt rad bratri kazatelu- ordo fratrum predicatorum. Uz jen nazev odpovida k cemu rad je urcen. Zakladni pravidla radu uznal jiz Inocenc III. a jejich vyznam cenil i kardinal Hugolino, ktery pozdeji jako papez Rehor IX. dokazal v plne siri dominikanskych sluzeb vyuzit.
    Vzdyt od pocatku mel dominikansky rad vlozenu do vinku predevsim kazatelskou cinnost, spojenou s teologickou vzdelanosti, znalosti cirkevni verouky, Pisma Svateho, s pouzitim zdraveho ruzumu.
    Dominikani vypovedeli ostry boj vsem, kdo jen zapochybovali a uz v zarodecne podobe nicili jakekoliv naznaky hereze. Spojovali rozum s virou a ve svych radach vypestovali vytecne kazatele, ucence, i svetce.
    A pouhych 50 let po smrti zakladatele radu v roce 1274 umrel nejvetsi cirkevni filosof, dominikan Tomas Akvinsky.
    Dominikani se pak rozsirili po cele Evrope, a v dobe sveho zalozeni v roce 1216 citala Dominikova druzina jen nekolik muzu, ale kdyz byl v roce 1221 sv. Dominik pohrben v Bologni zanechal jiz 8 konventu po provinciich.
    Pak jiz brzy meli dominikani sve vysoke radove skolstvi a usidlili se na kazde evropske universite kde byla teologicka fakulta. Rad proslul ucenosti a nekompromisni pravovernosti a ujimal se ukolu na mistech pro cirkev nejohrozenejsich.
    Dominikani cirkvi vzdy prospivali, apro sluzbu vychovali nejen kazatele, ucence, svate, mucedniky- ale predevsim inkvisitory!
    Jiz v roce 1234 byl Domingo de Guzman- sv. Dominik svatorecen!!!Je to prvni svaty co sve zasluhy ziskal prave v boji proti herezim (drive katarum, valdenskym).

    Tak co se to deje s dominikany ted? To jiz nejsou dominikani? Proc nejsou takovi jako byli drive- proc neslouzi dominikansky ritus, ktery fungoval cela staleti? A jiz mnou mnohokrat zmineny PiusV. tedy Antonio Michele Ghislieri dominikansky ritus plne podporoval.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime19.10.08 13:55

    Dominikáni spolu s jezovity jsou hlavními viníky modernistické krize. V Církvi vládnou modernisté. To se děje.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Sponsored content





    Kostel sv. Jiljí Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Kostel sv. Jiljí
    Návrat nahoru 
    Strana 1 z 3Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next
     Similar topics
    -
    » Kostel v Orlici
    » Brno - kostel sv. Michala

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
    Přejdi na: