+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Kostel sv. Jiljí

    Goto down 
    +4
    Irenej
    Mr.Difficult
    Quido van Rijn
    Fr. Albert T.O.P.
    8 posters
    Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3
    AutorZpráva
    Inger Katarsky heretik
    BANán
    BANán
    avatar


    Počet příspěvků : 1816
    Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
    Na +T+ od : 16. 10. 08

    Kostel sv. Jiljí - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí - Stránka 3 Icon_minitime20.11.08 21:35

    Nasel jsem zajimavou stranku.
    http://dominican-liturgy.blogspot.com/
    Návrat nahoru Goto down
    JL
    Trady
    Trady
    JL


    Počet příspěvků : 1863
    Na +T+ od : 06. 06. 08

    Kostel sv. Jiljí - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí - Stránka 3 Icon_minitime17.12.08 15:17

    V rozhovoru Přímo k věci odpoví biskup Dominik Duka. Ptejte se

    Středeční rozhovor Přímo k věci bude tentokrát s Dominikem Dukou - zanechejte mu i vy svůj dotaz!


    http://zpravy.idnes.cz/v-rozhovoru-primo-k-veci-odpovi-biskup-dominik-duka-ptejte-se-pun-/domaci.asp?c=A081215_160504_domaci_bar

    Toto jsem mu tam poslal:

    citace :

    Chvála Kristu!

    Chtěl bych se zeptat na důvod, proč jste v devadesátých letech půjčil svícny z kostela sv. Jiljí na zednářský obřad? A půjčil byste je zednářům i dnes?

    Děkuji za vysvětlení, .......
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Kostel sv. Jiljí - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí - Stránka 3 Icon_minitime14.01.09 10:16

    Dnes jsme byli u sv. Jiljí poctěni velmi hojnou účastí, hlavně díky hostem z Brna - rádi vás tu uvidíme častěji ;-)
    Návrat nahoru Goto down
    Inger Katarsky heretik
    BANán
    BANán
    avatar


    Počet příspěvků : 1816
    Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
    Na +T+ od : 16. 10. 08

    Kostel sv. Jiljí - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí - Stránka 3 Icon_minitime05.03.10 13:04

    Znate ceske dominikanske nakladatelstvi Krystal OP?
    Ja jak hledam materialy, literaturu o dejinach Cirkve, prevazne dominikansky rad, tak si pisi i s zastupkyni tohoto nakladatelstvi, pani Evou Fuksovou, neb mne zajimaly ruzne veci,a narazil jsem ze tam maji neco od Duky, samy Duka, ale zadni Otcove jako byli napr. Gui, Eymeric, Cisneros, Torquemada, Deza, Lucero, Paramo, Pena a dalsi velmi duleziti dominikani.
    O nich ani od nich tam nic nemaji. Od soukromych sberatelu po celem svete jsem sehnal kdeco, dale pak ve Spanelsku vyslo mnoho literatury o dejinach Sv. Inkvisice, prevazne spanelske, ve Francii, Italii tez, neco v Portugalsku- sbiram to po celem svete. Dale pak jsem nahledl do archivu v Toulouse, Carcassonne, Narbonne, Baskicku, Katalansku-a mohl si okopirovat ruzne materialy.
    V CR vsak na tema nevychazi vubec nic a ani u dominikanu ne- coz se velmi divim, nebot znam. napr. spanelske dominikany, kteri si techto mnou zminenych Otcu velmi vazi.

    Z Krystal OP mi pani Fuksova psala, ze tema je "choulostive" a velmi kontroverzni a ze dily Otcu Inkvisitoru se cesti dominikani zabyvat nebudou. A pak se zacala vymlouvat ze nemaji dostatek prostredku a podobne a ze tema je prilis vzdalene..
    Co to je za dominikany, kdyz neocenuji opravdovou perlu dominikanskeho radu?
    Jaky muze byt pravy duvod ze opravdu nic zajimaveho z historie nevydaji, neprelozi a neseznami tak verejnost s tim, jak to opravdu bylo?
    U nas je to jeste horsi, ale precejen v CR, V Praze dominikansky rad pusobi...
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Kostel sv. Jiljí - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí - Stránka 3 Icon_minitime05.03.10 14:12

    Bernard Gui napsal:
    Znate ceske dominikanske nakladatelstvi Krystal OP?
    Ja jak hledam materialy, literaturu o dejinach Cirkve, prevazne dominikansky rad, tak si pisi i s zastupkyni tohoto nakladatelstvi, pani Evou Fuksovou, neb mne zajimaly ruzne veci,a narazil jsem ze tam maji neco od Duky, samy Duka, ale zadni Otcove jako byli napr. Gui, Eymeric, Cisneros, Torquemada, Deza, Lucero, Paramo, Pena a dalsi velmi duleziti dominikani.
    O nich ani od nich tam nic nemaji. Od soukromych sberatelu po celem svete jsem sehnal kdeco, dale pak ve Spanelsku vyslo mnoho literatury o dejinach Sv. Inkvisice, prevazne spanelske, ve Francii, Italii tez, neco v Portugalsku- sbiram to po celem svete. Dale pak jsem nahledl do archivu v Toulouse, Carcassonne, Narbonne, Baskicku, Katalansku-a mohl si okopirovat ruzne materialy.
    V CR vsak na tema nevychazi vubec nic a ani u dominikanu ne- coz se velmi divim, nebot znam. napr. spanelske dominikany, kteri si techto mnou zminenych Otcu velmi vazi.

    Z Krystal OP mi pani Fuksova psala, ze tema je "choulostive" a velmi kontroverzni a ze dily Otcu Inkvisitoru se cesti dominikani zabyvat nebudou. A pak se zacala vymlouvat ze nemaji dostatek prostredku a podobne a ze tema je prilis vzdalene..
    Co to je za dominikany, kdyz neocenuji opravdovou perlu dominikanskeho radu?
    Jaky muze byt pravy duvod ze opravdu nic zajimaveho z historie nevydaji, neprelozi a neseznami tak verejnost s tim, jak to opravdu bylo?
    U nas je to jeste horsi, ale precejen v CR, V Praze dominikansky rad pusobi...

    Náhodou Krystal vydal dílo fra Savonarolly OP. A ten je také kontroverzní. Very Happy
    Návrat nahoru Goto down
    Inger Katarsky heretik
    BANán
    BANán
    avatar


    Počet příspěvků : 1816
    Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
    Na +T+ od : 16. 10. 08

    Kostel sv. Jiljí - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí - Stránka 3 Icon_minitime05.03.10 15:00

    No,ale vite co myslim. Mne napr. zajima pusobeni Svateho Tribunalu v ceskych zemich a o tom dominikane tez nic nevydali, musel jsem to zjistovat v Italii.
    Uz kdyz jsem se tou historii zacal zabyvat jeste kdyz jsem zil v CR, tak jen pres kneze-historiky, kteri zili v cizine a materialy jsem shanel tez v cizine, a napr. materialy o pusobeni Sv. Inkvisice v ceskych zemich jsem musel hledat v Rime po roce 2004, kdyz jsem dostal povoleni nahlednout do archivu. V CR o techto vecech nebylo nic. Divim se ze ani dominikane nevydavaji. Cim to muze byt?
    Ja psal na Krystal OP,a hledal jsem napr. podrobne zpravy o dominikanskych ceskych bratrech, jako byl napr. Havel z Kosoric, ktery byl Inkvisitorem v Praze zacatkem 14. stoleti. O nem jsem se dovedel tez v Rime- paradoxni, nemyslite?
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Kostel sv. Jiljí - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Kostel sv. Jiljí   Kostel sv. Jiljí - Stránka 3 Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Kostel sv. Jiljí
    Návrat nahoru 
    Strana 3 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3
     Similar topics
    -
    » Kostel v Orlici
    » Brno - kostel sv. Michala

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
    Přejdi na: