+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 TV NOE, Proglas

Goto down 
+6
Irenej
Mr.Difficult
Laurentius
Inger Katarsky heretik
Fr. Albert T.O.P.
René Václavek
10 posters
Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorZpráva
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 10:02

Minulý týden jsem na chvíli přepnul na Noe, byla tam zrovna ekumenická diskuse o papežské návštěvě. Heretici v čele v P. Černým tam mluvili o papeži jako o velkém teologovi, jeho pozitivním učinkování na koncilu. Byli prý trochu znepokojeni dokumentem Dominus Iesus, povolením latinské mše, zrušení "exkomunikace lefebvristů". Měli obavy, aby se církev nevrátila před koncil, nyní již tyto obavy nesdíli. KC má co do činění s "katolickými fundamentalisty", ale toto ustojí. Dále další heretik mluvil o problému přepodstatnění, Kristus sice řekl "toto je Mé Tělo", ale nevíme, jakým způsobem je přítomen. To je cílem dalšího dialogu.

Včera jsem tam přepnul na pár minut, byl tam dokument o pronásledování evangelíků po Bílé Hoře, pokusu o vykořenění, které se minulo účinkem, i po tolika letech lidé nezahodili "pravou víru". Farářka tam mluvila o pronásledování, vyhnání, to trvalo hrozných 150 let, další farář ze Vsetína tam hovořil o tom, jak je hrdý na svou evangelickou víru, i to, jak se na Valašsku dlouho udržel odpor ke katolicismu.

Toto nám vysílá televize, kde jsou většinou "katolíci", kteří ji peticemi podpořili aby mohla vzniknout. Soudružka farářka opoměla připomenout, že Habsburgové jen dělali "Cuius regio", které luteráni jinde již dávno uskutečnili ve svých zemích, jejich souvěrci mohli odejít, nebyli pro svou víru mučeni jak jinde katolíci. V době vydání Tolerančního patentu ještě neměli zdaleka katolíci svobudu v luterských zemích, v Anglii byli legální až v polovině 19. století.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 10:21

Já na to nekoukám. Mimo zmíněné, většinou když to přepnu, tak tam běží nějaký dokument o budhismu nebo islámu. Samozřejmě v pozitivním.

Jinak moje zkušenost je taková, že protestanti útočí na katolíky a my jim za to lezeme... víte kam.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 10:32

Je to tak. Vsak nadarmo od nich bratia nedali ruce pryc.
Protestanti jsou tragikomicti.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 10:35

Jakub napsal:
Je to tak. Vsak nadarmo od nich bratia nedali ruce pryc.
Protestanti jsou tragikomicti.

To je to správné označení. Pozvěte si tři různé protestanty, dejte jim stejný úryvek z Písma a nechejte každého, ať to vyloží. Teprve potom pochopíte, jaká švanda je sola scriptura.
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán
avatar


Počet příspěvků : 1816
Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
Na +T+ od : 16. 10. 08

TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 11:08

A napr.ve Finsku katolici zadne zastani nemaji, je nas jen okolo 9000,a z toho vetsina moderniste, opravdu tradicni znam zde jen 2 v cele zemi.
Finsky nebyl prelozen ani jeden poradny katechismus, jen ten holandsky, ktery je tezce bludny. Tridenstky je k dostani jen pres net v zahranici a jen anglicky, ani do jednoho severskeho jazyka nebyl prelozen.
Jak muze clovek nastavit tv, aby videl tv NOE. Ziji v mestecku Siilinjärvi, tv mam pres digittalni system, kabel nemam. Jde to sledovat po netu?
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 11:10

www.telepace.cz

Není tak prohnilá, jako katolický týdeník nebo signály, podle mého názoru, vystupují tam i pravověrní lidé, a naopak protestanti se tam netváří, jako by byli katolíci. Ale samozřejmě má co zlepšovat.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 11:13

Každopádně, spíš bych doporučil www.radiomaryja.pl, to je podle mého názoru skutečně katolické (i když pokoncilní) médium. Jinak, co se týče katechismu, zvládl byste jej přeložit Vy sám, např. ten Tomáškův, a hodit na net? Nebo i "modrou cihlu" resp. její výbor Život z víry, stále je to 100x lepší, než holandké bludy.
Návrat nahoru Goto down
Laurentius
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Laurentius


Male Počet příspěvků : 67
Bydliště : Zlínsko
Na +T+ od : 13. 01. 09

TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 13:32

TV Noe mne znepokojuje už delší dobu. Z kostela sv. Václava si udělali studio, před svatostánkem se tam hrají a zpívají nejrůznější žánry, často i lidovky s "lechtivým" textem. A takový to býval krásný kostel. Pamatuji si na tu krásnou pohodu, když stařičký P. Ostárek tam sloužil tradiční mši sv. Teď je to estrádní sál.
No a podívali jste se už někdy na ten skvost "V posteli"? Když třeba při rozhovoru s církevním hierarchou (který sedí na houpačce!) s ním rozmlouvají z postele holčin s rozcapenýma nohama? Hrůůůza!
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 13:53

Jo, tak to jsem jednou omylem taky zahledl. Infantilita nema mezi.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 13:57

Oni se snaží podobat se vnějškově pořadům pro mládež na komerčních televizích, ale s křesťanským obsahem. Ale protože to jsou amatéři s málo penězi, tak je výsledek diletantský a trapný. Už jenom ty holky, které mluví nějakým divným hantecem, to je fakt k popukání.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 14:41

Mikolaj, Jakub, jvc: Ano, to je neštěstí, ale ta infantilita je i jinde. Každopádně oni jsou ochotni dát prostor např. i "tridentským", ale jedině, když si vytvoří film slušné kvality na vlastní náklady.

"V posteli" jsem viděl přímo při natáčení, ale holky byly oblečené.

Každopádně, vyjadřovat se k programu má právo každý, a narozdíl od ČT nebo Novy, zde to budou skutečně číst. Vedení Telepace jsou věřící lidé, i když jim je co vytknout. Mám za sebou praxi v této instituci, znám to tam trochu zevnitř.
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán
avatar


Počet příspěvků : 1816
Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
Na +T+ od : 16. 10. 08

TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 14:45

jvc napsal:
TV Noe mne znepokojuje už delší dobu. Z kostela sv. Václava si udělali studio, před svatostánkem se tam hrají a zpívají nejrůznější žánry, často i lidovky s "lechtivým" textem. A takový to býval krásný kostel. Pamatuji si na tu krásnou pohodu, když stařičký P. Ostárek tam sloužil tradiční mši sv. Teď je to estrádní sál.
No a podívali jste se už někdy na ten skvost "V posteli"? Když třeba při rozhovoru s církevním hierarchou (který sedí na houpačce!) s ním rozmlouvají z postele holčin s rozcapenýma nohama? Hrůůůza!

Tak to je snad jeste vetsi hruza nez ty ´luteranske modlosluzby ve Finsku. Zde v tv alespon ukazuji luteranske pastory a pastorky s uctou.
To se ty holkiy ani nestydi roztahovat nohy pred knezem???? Co to tam je za lidi??? A to si rikaji katolici, ci katolicka tv? Jak na to Cesi reaguji? To jim takove svinstvo nevadi? A co ten knez?
Návrat nahoru Goto down
Laurentius
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Laurentius


Male Počet příspěvků : 67
Bydliště : Zlínsko
Na +T+ od : 13. 01. 09

TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 15:29

Abych někoho nezmátl (podle reakcí se tak zdá), ty děvečky byly oblečené, samozřejmě, ale před pánem přece tímto stylem dáma nikdy nesedí, natož před vysokým církevním představitelem. Říká se, že čistému vše čisté - leč už název toho pořadu mi přijde poněkud lascivní. Párkrát jsem se podíval na slovenskou TV LUX a zdá se mi o třídu lepší.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 17:05

jvc: Na tohle by nám jistě ty ženy řekly, že jsme moc zahledění do minulosti.

S TV Lux souhlasím.
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 17:12

Třeba pojaly všeobecné přesvědčení, že pro kněžstvo jsou dnes nebezpečněší spíše kluci než děvky.


Bernard Gui napsal:
jvc napsal:
TV Noe mne znepokojuje už delší dobu. Z kostela sv. Václava si udělali studio, před svatostánkem se tam hrají a zpívají nejrůznější žánry, často i lidovky s "lechtivým" textem. A takový to býval krásný kostel. Pamatuji si na tu krásnou pohodu, když stařičký P. Ostárek tam sloužil tradiční mši sv. Teď je to estrádní sál.
No a podívali jste se už někdy na ten skvost "V posteli"? Když třeba při rozhovoru s církevním hierarchou (který sedí na houpačce!) s ním rozmlouvají z postele holčin s rozcapenýma nohama? Hrůůůza!

Tak to je snad jeste vetsi hruza nez ty ´luteranske modlosluzby ve Finsku. Zde v tv alespon ukazuji luteranske pastory a pastorky s uctou.
To se ty holkiy ani nestydi roztahovat nohy pred knezem???? Co to tam je za lidi??? A to si rikaji katolici, ci katolicka tv? Jak na to Cesi reaguji? To jim takove svinstvo nevadi? A co ten knez?
Návrat nahoru Goto down
Irenej
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Irenej


Male Počet příspěvků : 683
Na +T+ od : 12. 02. 07

TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 17:17

OK napsal:
Třeba pojaly všeobecné přesvědčení, že pro kněžstvo jsou dnes nebezpečněší spíše kluci než děvky.

lol!
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 18:31

Já si o Proglasu i Noe iluze nedělám. Jsou tam jistě i kvalitní pořady, já to nesleduji, je to ale vše v pokoncilním ekoduchu. Na NOE jsou večer nekonečná kázání z charoshromáždění, různí Halíci, Vackové. I tu papežskou návštěvu zvládla ČT24 lépe. Před biskupem rozhodně nikdo neleží v posteli s rovlalenými stehny, byť by dívky byli oblečené.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 19:03

René Václavek napsal:
Já si o Proglasu i Noe iluze nedělám. Jsou tam jistě i kvalitní pořady, já to nesleduji, je to ale vše v pokoncilním ekoduchu. Na NOE jsou večer nekonečná kázání z charoshromáždění, různí Halíci, Vackové. I tu papežskou návštěvu zvládla ČT24 lépe. Před biskupem rozhodně nikdo neleží v posteli s rovlalenými stehny, byť by dívky byli oblečené.

Co se týče návštěvy papeže, ČT má profesionály a techniku. TV Noe to nemá. Obecně, TV Noe je společenstvím nadšenců, avšak narozdíl od Katolického týdeníku nebo Signálů, tito nadšenci by byli mnohem obtížněji nahraditelní jinými (a nejlépe pravověrnými) nadšenci. Televize je tím největším soustem v oblasti médií, a v zemi, kde na nedělní mše chodí 400 000 osob, je otázka, zda může plnohodnotná křesťanská televize fungovat.

TV Noe se (oprávněně) zaměřuje na věřící lidi, kteří při sledování vaří či žehlí, a podle toho její vysílání vypadá. Druhou cílovou skupinou jsou děti. Také však vysílá i kvalitní přejaté pořady a podle mého názoru by měla více využívat i další partnery, než je TV Lux. Myslím, že existuje dostatek kvalitních a finančně dostupných pořadů z Polska nebo anglicky mluvících zemí.

A potom tu je ten třetí pilíř, a tím je možnost vytvářet vlastní pořady a nabízet je k odvysílání TV Noe. Vzhledem k tomu, že proti tradici nic nenamítají, s otcem Marcelem Tesarčíkem si její vedení rozumí dobře, platí to i pro tradiční katolíky.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 22:07

Telepace je katolická,ale Noe se hlásí k ekumeně a potom je to změť všeho.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime10.11.09 22:10

Josef1 napsal:
Telepace je katolická,ale Noe se hlásí k ekumeně a potom je to změť všeho.

Pokud vím, protestanti si své vysílání sami financují, ale nevím to přesně. Každopádně sledovanost TV Noe je prý docela slušná, vím z netu, že se na to dívají i lidé, kteří nechodí každou neděli do kostela, hlavně maminky a babičky starající se o děti. Důvodem je však v tomto případě spíše rizikový obsah komerčních a veřejnoprávních televizí.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime11.11.09 8:40

Tak já bych jenom nekritizoval. Já třeba viděl na NOE i tři zajímavé pořady (není to málo?!) - Matku Markétu o sv. J. Boskovi, potom ten film os sv. J.M. Kolbem a nedávno pro děti kresleného otce Pia. Ten se mi líbil, protože to bylo pro děti srozumitelně podáno. Jenom jeden lapsus si soudruzi neuhlídali, sv. otec Pio tam slouží Mši zády k lidu Very Happy Very Happy

Proglas občas poslouchám v autě. Někdy vážná hudba, někdy čtení na pokračování, humorné protestantské pořady,... Jenom tu dechovku nemusím. A ten křesťanský folk to je vážně občas hrůza.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime11.11.09 11:03

Mikolaj napsal:
Tak já bych jenom nekritizoval. Já třeba viděl na NOE i tři zajímavé pořady (není to málo?!) - Matku Markétu o sv. J. Boskovi, potom ten film os sv. J.M. Kolbem a nedávno pro děti kresleného otce Pia. Ten se mi líbil, protože to bylo pro děti srozumitelně podáno. Jenom jeden lapsus si soudruzi neuhlídali, sv. otec Pio tam slouží Mši zády k lidu Very Happy Very Happy

Proglas občas poslouchám v autě. Někdy vážná hudba, někdy čtení na pokračování, humorné protestantské pořady,... Jenom tu dechovku nemusím. A ten křesťanský folk to je vážně občas hrůza.

Co se týče sloužení mše zády k lidu, jak jsem psal, kdybychom si na vlastní náklady vyráběli "Tridentské ozvěny", budou je též klidně vysílat ... Oni to totiž nejsou žádní soudruzi, ani eurodruzi ...

Klasika je silnou stránkou Proglasu, jinak si myslím, že to sice jde poslouchat, ale Radio Maryja mám radši.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime11.11.09 11:12

Jsem v pokušení se v vámi vsadit, že Tridentské ozvěny by na NOE nedávali Smile
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime11.11.09 11:32

Mikolaj napsal:
Jsem v pokušení se v vámi vsadit, že Tridentské ozvěny by na NOE nedávali Smile

Záleží na dvou věcech. Zaprvé, technická úroveň zpracování. Chci vidět, jak bychom něco takového vytvořili, to je první důvod, proč podobná sázka nemá smysl. Zadruhé, muselo by to být pouze o "legálním" Tridentu, tedy otec biskup Jan Baxant, otec Marcel Tesarčík, dominikáni, benediktini a jejich tridentu blízké rity, a naopak ani slovo o FSSPX.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime11.11.09 12:29

Na Noe dávali slušný film o Donu Boscovi, P.Piovi, to složení "zády"uhlídat nejde, mladým se vysvětlí, že to bylo ještě v neradostných předkoncilních časech.
Včera dávali již pokolikáté taizáckou adoraci s jejich Kumbaya. Radio Marya je o noho lepší, když se o něm tak pohrdavě vyjadřují modernisté. Pro J.E. volební porážka LPR je také porážkou fundamentalistického Radia Maryja.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





TV NOE, Proglas Empty
PříspěvekPředmět: Re: TV NOE, Proglas   TV NOE, Proglas Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
TV NOE, Proglas
Návrat nahoru 
Strana 1 z 3Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: