+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Cesti dominikane

Goto down 
+3
René Václavek
Laurentius
Inger Katarsky heretik
7 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorZpráva
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
bJ


Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime10.06.10 14:21

Georgeus Ioannes Baptista napsal:
bratrJan napsal:
Největší modernisti jsou františkáni. Větší než pražští dominikáni.

No, v Brně jeden františkán slouží tridentskou Mši svatou, dokonce na místech, kde oficiálně vůbec taková Mše svatá sloužena není.

Cože?!
P. Daniel? Nebo snad Ignác? Nebo je to tajné?
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime10.06.10 14:24

Georgeus Ioannes Baptista napsal:
bratrJan napsal:
Největší modernisti jsou františkáni. Větší než pražští dominikáni.

No, v Brně jeden františkán slouží tridentskou Mši svatou, dokonce na místech, kde oficiálně vůbec taková Mše svatá sloužena není.

Ha...a já asi vím, který Very Happy Nevíte, zda slouží i častěji TRADIČNÍ MŠE než jednou týdně na jednom konkrétním utajeném místě?
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime10.06.10 14:24

Tak to by bylo naprosto fantastické! Od kdy, jak často a kde?
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime10.06.10 14:25

Ajo, ten jo. chjo. To ví přece každej. Dostals mě, příšero. Razz
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime10.06.10 14:28

Bratři...vydržte ještě dva měsíce...pomalu se rýsuje další každotýdenní tradiční mše v Brně od září, pokud to tedy vyjde. Zatím to je na dobré cestě Smile...ale pst! Nic jsem ještě neprozradil Smile
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime10.06.10 16:08

ospilos napsal:
Ajo, ten jo. chjo. To ví přece každej. Dostals mě, příšero. Razz

To jsou překvápka, drazí věřící!
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime10.06.10 16:24

Jashar napsal:
Není nakloněn ani FSSPX. Před několika měsíci se v kázání zmínil o schizmatu, jakože lefébvristi... Elementární katolickou víru ale vysvětluje v kázáních dobře, to ano a je prý také přísný u zpovědi a vždycky před Přijímáním varuje před svatokrádeží ve třech jazycích. Názorově je zřejmě koncilový konzervativec.

Taky nejsem nakloněn FSSPX. Troufám si říct, že to není mravní ani věroučný defekt.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime10.06.10 16:30

Ovšem tvrzení, že FSSPX je ve schizmatu, není pravda.

Mnohem defektnější, než považovat FSSPX za legitimní součást Církve, mi přijde srovnávat dokumenty DVK s biblickou Knihou moudrosti, se vší úctou k Vašemu názoru.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime10.06.10 16:44

Georgeus Ioannes Baptista napsal:
Taky nejsem nakloněn FSSPX. Troufám si říct, že to není mravní ani věroučný defekt.
Ale je. Lituj, vyznej, učiň pokání. Bůh Ti jistě odpustí. Páter možná taky.
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime10.06.10 20:10

ospilos napsal:
Georgeus Ioannes Baptista napsal:
Taky nejsem nakloněn FSSPX. Troufám si říct, že to není mravní ani věroučný defekt.
Ale je. Lituj, vyznej, učiň pokání. Bůh Ti jistě odpustí. Páter možná taky.

Ta slova "nejsem nakloněn" jsou dvojznačná. Lze jej vykládat jako "nemají mé sympatie, nijak zvlášť mě neoslovují" a to upravdu není nezbytné a není to hřích. Nebo také "mám výhrady k tomu, co dělají a říkají, jakou liturgii slouží, jak se stavějí k Vatikánu apod". A tady je opět třeba rozlišení. Nejsou ve schismatu, exkomunikace jejich biskupů byla patrně neplatná od počátku, mají katolickou víru, vysluhují platně svátosti. To popírat by podle mne už bylo špatné. Ale výhrady k některým jednání příslušníků FSSPX mám také, ostatně leccos jsem k tomu dával sem na +Traditio+. Na té osobní rovině jsem nakloněn biskupu Williamsonovi, ne však Fellayovi.
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán
avatar


Počet příspěvků : 1816
Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
Na +T+ od : 16. 10. 08

Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime10.06.10 22:19

Ja jsem stejneho nazoru, Rozhodne nemohu souhlasit s tim, jak bp. Fellay "ho´dil mons. Williamsona pres palubu", a ani se ho nezastal. I mne je z cele FSSPX nejsympatictejsi prave mons. Willimason, je to velmi zbozny a vzdelany muz a ma charakter. Fellay je vice politik,ale tak ryzi charakter mit nebude. Druhy mons. Lefebvre to neni, a kdyby mons. Lefebvre zil, tak by jsite nesouhlasil s politikou Fellaye,ale zastal se mons. Williamsona. Ja jsem velky priznivec mosn. Lefebvra,ale ne Fellaye.
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán
avatar


Počet příspěvků : 1816
Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
Na +T+ od : 16. 10. 08

Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime11.06.10 1:03

Jinak k tem dominikanum. Vzdyt dominikani se kdysi podobali svym vzhledem "dokonalym katarum", skladali s lib chudoby, a rad byl prisne centralisovan a podlehal primo papezi. Dominikane se od zacatku vzniku podileli na potlacovani herezi a, Sv. Dominik byl prave za boj proti herezim prohlasen za svateho v r 1234, tedy jen 13 let po Jeho smrti. Jiz v r 1233 se dominikane objevili v Rusku,a pak v Cechach, ano, jen 17 let od zalozeni radu,a v roce 1247 je papez vyslal s poseltvim k mongolskemu chanovi a v roce 1249 do Persie.. Roku 1272 pronikli tez do Ciny a Japonska,a v 16. stoleti e aktivne ucastnili dobyvani Ameriky. Chci aby jste studovali tez dejiny radu-a pak si uvedomili ten upadek, jaky rad proziva nyni. Preji si aby si to uvedomil P.Rob OP..znam historii radu a proto mi je smutno kdyz vidim soucastnost a ignoranstvi predstavitelu radu k historii v dnesni dobe.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime11.06.10 9:37

Michal Kretschmer napsal:
ospilos napsal:
Georgeus Ioannes Baptista napsal:
Taky nejsem nakloněn FSSPX. Troufám si říct, že to není mravní ani věroučný defekt.
Ale je. Lituj, vyznej, učiň pokání. Bůh Ti jistě odpustí. Páter možná taky.

Ta slova "nejsem nakloněn" jsou dvojznačná. Lze jej vykládat jako "nemají mé sympatie, nijak zvlášť mě neoslovují" a to upravdu není nezbytné a není to hřích. Nebo také "mám výhrady k tomu, co dělají a říkají, jakou liturgii slouží, jak se stavějí k Vatikánu apod". A tady je opět třeba rozlišení. Nejsou ve schismatu, exkomunikace jejich biskupů byla patrně neplatná od počátku, mají katolickou víru, vysluhují platně svátosti. To popírat by podle mne už bylo špatné. Ale výhrady k některým jednání příslušníků FSSPX mám také, ostatně leccos jsem k tomu dával sem na +Traditio+. Na té osobní rovině jsem nakloněn biskupu Williamsonovi, ne však Fellayovi.

Lze jej vykládat jako "nemají mé sympatie, nijak zvlášť mě neoslovují" a to upravdu není nezbytné a není to hřích. Nebo také "mám výhrady k tomu, co dělají a říkají, jakou liturgii slouží, jak se stavějí k Vatikánu apod".

Ano. Tak. Kromě výhrad proti liturgii, kterou slouží.

Nejsou ve schismatu, exkomunikace jejich biskupů byla patrně neplatná od počátku, mají katolickou víru, vysluhují platně svátosti. To popírat by podle mne už bylo špatné.

Nepopírám. Akorát začínám mít poslední dobou pocit, že obsah a rozsah katolické víry NĚKTEŘÍ zástupci FSSPX neidentifikují zcela správně co do stupňů závaznosti atd.

Ale výhrady k některým jednání příslušníků FSSPX mám také, ostatně leccos jsem k tomu dával sem na +Traditio+. Na té osobní rovině jsem nakloněn biskupu Williamsonovi, ne však Fellayovi.[/quote]

Na této osobní rovině nejsem nakloněn biskupu Williamsonovi, kterého považuji za tlachala s jansenitskými sklony. Mnohem více sympatií chovám k biskupu Fellayovi.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime11.06.10 9:41

Jashar napsal:
Ovšem tvrzení, že FSSPX je ve schizmatu, není pravda.

Mnohem defektnější, než považovat FSSPX za legitimní součást Církve, mi přijde srovnávat dokumenty DVK s biblickou Knihou moudrosti, se vší úctou k Vašemu názoru.

Není to pravda, ale obávám se, že otázka je natolik složitá a Vatikánem nejasně prezentovaná, že má prostý kněz, který má starosti se svou farností mnoho polehčujících okolností k vyřčení takového nepravdivého soudu. Neříkám, že nemá vinu! Než někdo užije takových silných slov, kterými odsuzuje své bratry, měl by situaci podrobně zkoumat. Nezkoumá, říká, tak to chodí.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime11.06.10 9:44

Bernard Gui napsal:
Ja jsem stejneho nazoru, Rozhodne nemohu souhlasit s tim, jak bp. Fellay "ho´dil mons. Williamsona pres palubu", a ani se ho nezastal. I mne je z cele FSSPX nejsympatictejsi prave mons. Willimason, je to velmi zbozny a vzdelany muz a ma charakter. Fellay je vice politik,ale tak ryzi charakter mit nebude. Druhy mons. Lefebvre to neni, a kdyby mons. Lefebvre zil, tak by jsite nesouhlasil s politikou Fellaye,ale zastal se mons. Williamsona. Ja jsem velky priznivec mosn. Lefebvra,ale ne Fellaye.

Osobně se domnívám, že přes palubu dílo mons. Lefebvra háže spíše biskup Williamson, než Fellay.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime11.06.10 11:07

Jenže ten 'prostý kněz' je otec dominikán. Když ne nikdo jiný, právě ON by měl vědět, mít promyšleno a když jsou nejasnosti, znát alternativy, jak by to asi mohlo být. A ne říkat "Je schizma, máme tu lefebvristy".
Návrat nahoru Goto down
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
bJ


Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime11.06.10 11:08

Schizma skutečně je, ale jinak, než to asi myslel :-)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime11.06.10 11:17

Jashar napsal:
Jenže ten 'prostý kněz' je otec dominikán. Když ne nikdo jiný, právě ON by měl vědět, mít promyšleno a když jsou nejasnosti, znát alternativy, jak by to asi mohlo být. A ne říkat "Je schizma, máme tu lefebvristy".

Pravda, spíš měl říct: "je schizma, máme tu kardinála Schönborna OP".
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime11.06.10 11:18

Jj Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán
avatar


Počet příspěvků : 1816
Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
Na +T+ od : 16. 10. 08

Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime11.06.10 19:19

Nejhorsi je ze kard. Schönborn OP, je jeden z nejinteligentnejsich cirkevnich predstavitelu a clen Kongregace pro nauku viry,a jeden z nejtezsich postkonciliarnich modernistu.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime11.06.10 19:23

Jak víte, že je tak inteligentní? Balónky na mši svědčí spíše o úrovni intelektu malého dítěte.
Návrat nahoru Goto down
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán
avatar


Počet příspěvků : 1816
Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
Na +T+ od : 16. 10. 08

Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime11.06.10 19:43

Naopak, to vypousteni balonku pri Msi svate byl "diplomaticky tah", jak prilakat mlade lidi do kostela, jak Cirkev co nejvyce priblizit svetu, jak si sekularizovat-a nebot moderniste chteji "lidoveho kardinala", on se naoko stavi jako detinsky a lidovy kardinal,ale rozhodne jim neni.
Schönborn to jen predstira a v pripade balonku se jednalo o politiku delat ze sebe prostacka. To je takticky tah a klam pro verejnost. Detinsky neni,ale chce detibsky pusobit, to je velky rozdil. Jedna se o psychologii,chce byt obliben, tot vse.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime11.06.10 19:52

Co to má společného s českými dominikány?
Založte si téma Schoenborn a tam na toho heretika nadávejte. Ale tady se, prosím, držte tématu. Už jsem to psal včera, do psí prdele!
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Inger Katarsky heretik
BANán
BANán
avatar


Počet příspěvků : 1816
Bydliště : SIILINJÄRVI. Finland
Na +T+ od : 16. 10. 08

Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime11.06.10 20:11

Omlouvam se. Z ceskych dominikanu v Praze mi je asi nejsympatictejsi P. Cyprian Suchanek OP, pise jako pravoverny katolik a slouzi dominikansky ritus a velmi si dominikanskeho ritu vazi. Myslim ze to je dobry knez,a takovych jako je on by melo byt u ceskych dominikanu vice. Krasny rozhovor s nim byl napr. na blogu Krasa liturgie, ktery je uveden i na tomto foru a na FB.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime11.06.10 20:20

Promiň Jakube.

Ano Bernarde, o. Cyprián slouží každou středu a neděli zde v Praze mši svatou v dominikánském ritu. Je to velmi usebraný, mírný a rozumný člověk a má dobrá kázání. Snad v budoucnu takových otců přibyde, a katolická víra bude mít v tom zmodernizovaném řádu větší vliv.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Cesti dominikane - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesti dominikane   Cesti dominikane - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Cesti dominikane
Návrat nahoru 
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: