+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

 

 Nemožná cesta podle biskupa Fellaye

Goto down 
+5
René Václavek
Mr.Difficult
Irenej
Fr. Albert T.O.P.
Quido van Rijn
9 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorZpráva
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 7:11

Teď jste mi to řádně natřel. Dneska asi nebudu spát. albino


Stoofi napsal:
Quido van Rijn napsal:
Asi bych to lapidárně shrnul takto:
Kdo zakazuje,i varuje či odrazuje věřící od účasti na mši svaté o které sám ví, že je zdrojem požehnání a to z důvodu vlastní spekulace a domněnek o osobnosti vysluhujícího kněze, vyvozených z okolností, které nejsou těmto samozvaným "hodnotitelům" ani konkrétně známy - hřeší.
Konkrétně zde vede duše do nejistoty a na scestí planých úvah, odvádí od posvátné Oběti.

Přesnou specifikaci o jak těžký hřích jde, s jakými důsledky atd. bych ponechal povolaným. Nechť si to biskupové a kněží FSSPX přeberou sami.

To jsou pěkný plky Quido.
Princip "birituality" mezi novus ordo a katolickou liturgií je blbost a kdo to za nesmysl označí, nehřeší!

Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 7:28


[quote]
Mr. Difficult, vaše první věta se nyní přesně hodí na vás. Totiž aby bylo jasno, když jsem psal o mši svaté, tak o tridentské - o tu v tomto threadu jde. Takže zopakujme si: téma zní - odrazování resp. zakazování účasti na mši svaté podle starobylého ritu tridentského, vysluhované knězem, který slouží též NOM.

Ještě jednou bych poprosil, aby se zde neřešil stav mojí rodiny neb všude je něco a vy pane Difficult děkujte Bohu, že to s vámi žena vydrží. Ohledně mé osoby se nemusíte bát, že bych nevěděl co třeba dělat, vaše opakované rady jsou moudré možná ve vašich očích, já se spolehnu spíše na moudrost kněží, pokud potřebuji tyto otázky řešit. Kněží FSSPX abych upřesnil, a ti by vás patrně odkázali do patřičných mezí, protože se v daném tématu a jeho konsekvencích hrabete jako prase v jetelině.
Tím to nemyslím nijak zle a děkuji za to, že to se mnou myslíte dobře. Avšak nepřehánějte :-) všeho moc škodí.
[quote]



Mr.Difficult napsal:
On už sv. Tomáš připomíná, že vůle dokáže řádně korumpovat rozum. Quido mi tou neurotickou obhajobou NOM poněkud připomíná jednoho MUDr. co předpisuje antikoncepci a zuřivě to hájí na Cháronu. Vadný habitus má pak vliv na celkový profil a odhodlanost následovat pravdu ať už jde o pilulky, nebo NOM. Prostě je třeba vzít na vědomí, že opět přituhuje, papež pozve kouzelníky a bude se zase smilnit s démony. Heretici mají vrch, fakulty generují jako zavirovaná buňka další a ti se dále replikují výrobou nadějných kádrů ze signálů a podobných stok.... a dochozí postupně na Williamsonova slova.

Ženská musí držet zobák a v podstatném poslouchat, svou svrchovanost ať vykonává u plotny ne v tom, že nutí všechny chodit na zednářskou seanci. Opět spějeme do doby, kdy je jedinou nejjistější možností katolického přežití FSSPX, ano v salonku. Jakákoliv snaha a upínání se k "indultu" vede nakonec do hajzlu. Stejně to časem bud zarazí nebo ještě více infikují svým modernistickým jedem. Nemá cenu za cenu prostituce s tím jedem hledat výmluvy a lpět na struktuře, varhanách, čepicích s bambulemi a fangličkách. Já už jsem došel tak daleko, že jsem ani neposlouchal Dukův projev. Ajť si řeční, karavana táhne dál a Amtskirche stále do větších sraček. A to teprve uvidíme ten jekot, vytí a cenění vlčích zubů, až budou další biskupská svěcení a ona dřív nebo později nutná budou.


Naposledy upravil Quido van Rijn dne 05.01.11 10:25, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 7:42

Jo pane Damiáne, abyste rozpoznal slepého pastýře, tak sám nesmíte být slepý. Že o Husovi nic nevíte je vám na škodu. Pročíst si jeho hereze není na škodu, abychom se jich do budoucna vyvarovali.


Damian napsal:
Přiznám se, že mě nenapadají další důvody, jak je možné že kněz slouží nedůstojnou mši, než že o nedůstojnosti neví, nebo na ni kašle.

O Husovi nic nevím, jen mám strach následovat slepého pastýře.

Quido van Rijn napsal:
Sice máte pravdu že NOM je nedůstojný, ale další body 2a/2b, které z toho odvozujete jsou jen vaším osobním názorem/ pocitem/rozhodnutím/hodnocením. Sám si samozřejmě dělejte co je vám libo.
3a. Mistr Jan Hus měl názor řekněme bleděmodrý vzhledem k vašemu.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 8:11

Ještě k Dr. Difficultovi:
On arciduch Duka měl nějaký projev? Já nekoukal ani na tuneldědka Pružinského, až potom jsem se dozvěděl, jak se obul do doktorů - tím jen pro zapomětlivé zopakoval že je stále stejný hajzl jako byl vždycky - a že má projev i další zednář z Hradu jsem nějak přehlédl.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 8:49

Pane Quido Kněz co slouží NOM ale je slepý (v lepší případě), jak by jste jinak nazval to že ignoruje nedůstojnost NOMu?

K Husovi - nepopírám platnost udělených svátostí a jurisdikci modernistů. To je mimo mou jurisdikci Smile.

Quido van Rijn napsal:
Jo pane Damiáne, abyste rozpoznal slepého pastýře, tak sám nesmíte být slepý. Že o Husovi nic nevíte je vám na škodu. Pročíst si jeho hereze není na škodu, abychom se jich do budoucna vyvarovali.


Damian napsal:
Přiznám se, že mě nenapadají další důvody, jak je možné že kněz slouží nedůstojnou mši, než že o nedůstojnosti neví, nebo na ni kašle.

O Husovi nic nevím, jen mám strach následovat slepého pastýře.

Quido van Rijn napsal:
Sice máte pravdu že NOM je nedůstojný, ale další body 2a/2b, které z toho odvozujete jsou jen vaším osobním názorem/ pocitem/rozhodnutím/hodnocením. Sám si samozřejmě dělejte co je vám libo.
3a. Mistr Jan Hus měl názor řekněme bleděmodrý vzhledem k vašemu.
Návrat nahoru Goto down
Stoofi
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Stoofi


Male Počet příspěvků : 540
Věk : 46
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 05. 03. 08

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 9:06

Quido van Rijn napsal:
Teď jste mi to řádně natřel. Dneska asi nebudu spát. albino


Stoofi napsal:
Quido van Rijn napsal:
Asi bych to lapidárně shrnul takto:
Kdo zakazuje,i varuje či odrazuje věřící od účasti na mši svaté o které sám ví, že je zdrojem požehnání a to z důvodu vlastní spekulace a domněnek o osobnosti vysluhujícího kněze, vyvozených z okolností, které nejsou těmto samozvaným "hodnotitelům" ani konkrétně známy - hřeší.
Konkrétně zde vede duše do nejistoty a na scestí planých úvah, odvádí od posvátné Oběti.

Přesnou specifikaci o jak těžký hřích jde, s jakými důsledky atd. bych ponechal povolaným. Nechť si to biskupové a kněží FSSPX přeberou sami.

To jsou pěkný plky Quido.
Princip "birituality" mezi novus ordo a katolickou liturgií je blbost a kdo to za nesmysl označí, nehřeší!


Pletete si prostředek s cílem. Cíl je pro kněze sloužit katolickou mši svatou a žít celý život z ní, tj. modlit se breviář a udělovat svátosti v katilickém ritu. Tento cíl a nutná podmínka pro zachování pravé víry, je cílem pro všechny kněze, biskupy a celé diecése.
Pakliže je indult cestou k tradici, je naopak dobré kněze podporovat, ale to není cíl, je to prostředek.
Účast na mších těchto kněží jako problém nevidím. Jsem přesvědčen, že i pro naše blízké a pro naše rodiny může být indult prostředkem, jak přejít k tradici, ale PRINCIP "birituality" mezi novus ordo a katolickou liturgií je blbost a kdo to za nesmysl označí, nehřeší!
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 9:10

Quido van Rijn napsal:
Ještě k Dr. Difficultovi:
On arciduch Duka měl nějaký projev? Já nekoukal ani na tuneldědka Pružinského, až potom jsem se dozvěděl, jak se obul do doktorů - tím jen pro zapomětlivé zopakoval že je stále stejný hajzl jako byl vždycky - a že má projev i další zednář z Hradu jsem nějak přehlédl.

Řekl bych, že tuneldědek zednář není ale taky jsem nekoukal, jen cos četl. Bohužel se v posledních týdnech jako hajzl projevil a prokázal, že je stále oním tuneldědkem, ochraňujícím zloděje; doufám, že jeho liberální vláda zemských škůdců v nejbližších týdnech padne. Oháněl se Viktorem Dykem a doktory a tím další vyzýval ve jménu vlastenectví k sehnutí hřbetů. Údajně při televizním projevu arciDuky běžel titulek inzerující následující pořad: Ducháček to zařídí.

Jak už jsem řekl dříve, nezajímá mně ani jeden a s veškerou jakoukoliv podporou politiky končím a to jak negativní, tak pozitivní. Jen doufám, že jednou dojde na retribuční soudy s plutokraty, zloději, zrádci a korupčníky a dostanou odměnu, která jim náleží.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 9:21

Pane Stoofi, já to chápu, ale biskup FSSPX zřejmě žije ve vakuu toho jak by to mělo být podle něho a jak to dělá on a jeho řád, ale jak to běžně není a zřejmě nechápe jaká právní a faktická situace se všemi návaznostmi nastala po vydání MP SP 7/7/2007.
Kromě toho byste se hodil za politika, neboť se odvoláváte na ono slovíčko PRINCIP a to velmi šikovně. Už vám to někdo řekl?
Ale fakticky je to k čemu ponouká červená věta citovaná zde na počátku tohoto threadu z webu fsspx.cz tím čím je a můžete se vykroucet jak chcete. Ta věta nehovoří o principu a nějakém abstraktu, ta konkrétně nabádá k neúčasti na pravé katolické mši svaté a je to odůvodňováno osobním stavem kněze. Analogii s Husem a jeho "učením" zřejmě mons. Fellay nezná. Smile



Stoofi napsal:
Quido van Rijn napsal:
Teď jste mi to řádně natřel. Dneska asi nebudu spát. albino


Stoofi napsal:
Quido van Rijn napsal:
Asi bych to lapidárně shrnul takto:
Kdo zakazuje,i varuje či odrazuje věřící od účasti na mši svaté o které sám ví, že je zdrojem požehnání a to z důvodu vlastní spekulace a domněnek o osobnosti vysluhujícího kněze, vyvozených z okolností, které nejsou těmto samozvaným "hodnotitelům" ani konkrétně známy - hřeší.
Konkrétně zde vede duše do nejistoty a na scestí planých úvah, odvádí od posvátné Oběti.

Přesnou specifikaci o jak těžký hřích jde, s jakými důsledky atd. bych ponechal povolaným. Nechť si to biskupové a kněží FSSPX přeberou sami.

To jsou pěkný plky Quido.
Princip "birituality" mezi novus ordo a katolickou liturgií je blbost a kdo to za nesmysl označí, nehřeší!


Pletete si prostředek s cílem. Cíl je pro kněze sloužit katolickou mši svatou a žít celý život z ní, tj. modlit se breviář a udělovat svátosti v katilickém ritu. Tento cíl a nutná podmínka pro zachování pravé víry, je cílem pro všechny kněze, biskupy a celé diecése.
Pakliže je indult cestou k tradici, je naopak dobré kněze podporovat, ale to není cíl, je to prostředek.
Účast na mších těchto kněží jako problém nevidím. Jsem přesvědčen, že i pro naše blízké a pro naše rodiny může být indult prostředkem, jak přejít k tradici, ale PRINCIP "birituality" mezi novus ordo a katolickou liturgií je blbost a kdo to za nesmysl označí, nehřeší!
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 9:25

Je-li taková sitace, jako ve Švýcarsku, pak neexistuje jedinný rozumný důvod na nějaký indult chodit. Indult je přijatelný v opravdové nouzi. Přestanu na něj chodit, až zde bude dostupná mše každou neděli.


Quido van Rijn napsal:
Pane Stoofi, já to chápu, ale biskup FSSPX zřejmě žije ve vakuu toho jak by to mělo být podle něho a jak to dělá on a jeho řád, ale jak to běžně není a zřejmě nechápe jaká právní a faktická situace se všemi návaznostmi nastala po vydání MP SP 7/7/2007.
Kromě toho byste se hodil za politika, neboť se odvoláváte na ono slovíčko PRINCIP a to velmi šikovně. Už vám to někdo řekl?
Ale fakticky je to k čemu ponouká červená věta citovaná zde na počátku tohoto threadu z webu fsspx.cz tím čím je a můžete se vykroucet jak chcete. Ta věta nehovoří o principu a nějakém abstraktu, ta konkrétně nabádá k neúčasti na pravé katolické mši svaté a je to odůvodňováno osobním stavem kněze. Analogii s Husem a jeho "učením" zřejmě mons. Fellay nezná. Smile



Stoofi napsal:
Quido van Rijn napsal:
Teď jste mi to řádně natřel. Dneska asi nebudu spát. albino


Stoofi napsal:
Quido van Rijn napsal:
Asi bych to lapidárně shrnul takto:
Kdo zakazuje,i varuje či odrazuje věřící od účasti na mši svaté o které sám ví, že je zdrojem požehnání a to z důvodu vlastní spekulace a domněnek o osobnosti vysluhujícího kněze, vyvozených z okolností, které nejsou těmto samozvaným "hodnotitelům" ani konkrétně známy - hřeší.
Konkrétně zde vede duše do nejistoty a na scestí planých úvah, odvádí od posvátné Oběti.

Přesnou specifikaci o jak těžký hřích jde, s jakými důsledky atd. bych ponechal povolaným. Nechť si to biskupové a kněží FSSPX přeberou sami.

To jsou pěkný plky Quido.
Princip "birituality" mezi novus ordo a katolickou liturgií je blbost a kdo to za nesmysl označí, nehřeší!


Pletete si prostředek s cílem. Cíl je pro kněze sloužit katolickou mši svatou a žít celý život z ní, tj. modlit se breviář a udělovat svátosti v katilickém ritu. Tento cíl a nutná podmínka pro zachování pravé víry, je cílem pro všechny kněze, biskupy a celé diecése.
Pakliže je indult cestou k tradici, je naopak dobré kněze podporovat, ale to není cíl, je to prostředek.
Účast na mších těchto kněží jako problém nevidím. Jsem přesvědčen, že i pro naše blízké a pro naše rodiny může být indult prostředkem, jak přejít k tradici, ale PRINCIP "birituality" mezi novus ordo a katolickou liturgií je blbost a kdo to za nesmysl označí, nehřeší!


Naposledy upravil Mr.Difficult dne 05.01.11 9:26, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 9:26


Například bychom mohli uvažovat, že konkrétní kněz se dostal mezi mlýnské kameny a svou situaci nemůže nijak vyřešit aniž by kupříkladu napáchal víc škody než užitku. Takže to nemusí být hned ignorant žejo?
K vaší replice o Husovi - mimoběžný argument - o modernistech se zde nabavíme.


Damian napsal:
Pane Quido Kněz co slouží NOM ale je slepý (v lepší případě), jak by jste jinak nazval to že ignoruje nedůstojnost NOMu?

K Husovi - nepopírám platnost udělených svátostí a jurisdikci modernistů. To je mimo mou jurisdikci Smile.

Quido van Rijn napsal:
Jo pane Damiáne, abyste rozpoznal slepého pastýře, tak sám nesmíte být slepý. Že o Husovi nic nevíte je vám na škodu. Pročíst si jeho hereze není na škodu, abychom se jich do budoucna vyvarovali.


Damian napsal:
Přiznám se, že mě nenapadají další důvody, jak je možné že kněz slouží nedůstojnou mši, než že o nedůstojnosti neví, nebo na ni kašle.

O Husovi nic nevím, jen mám strach následovat slepého pastýře.

Quido van Rijn napsal:
Sice máte pravdu že NOM je nedůstojný, ale další body 2a/2b, které z toho odvozujete jsou jen vaším osobním názorem/ pocitem/rozhodnutím/hodnocením. Sám si samozřejmě dělejte co je vám libo.
3a. Mistr Jan Hus měl názor řekněme bleděmodrý vzhledem k vašemu.


Naposledy upravil Quido van Rijn dne 05.01.11 10:01, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 9:35

Doplnil bych....... nejen neděli a zasvěcený svátek, ale každodenně a v rozumně dostupné vzdálenosti a rozumně dosažitelný čas. Pak se o tom můžeme pobavit.



Mr.Difficult napsal:
Je-li taková sitace, jako ve Švýcarsku, pak neexistuje jedinný rozumný důvod na nějaký indult chodit. Indult je přijatelný v opravdové nouzi. Přestanu na něj chodit, až zde bude dostupná mše každou neděli.


Quido van Rijn napsal:
Pane Stoofi, já to chápu, ale biskup FSSPX zřejmě žije ve vakuu toho jak by to mělo být podle něho a jak to dělá on a jeho řád, ale jak to běžně není a zřejmě nechápe jaká právní a faktická situace se všemi návaznostmi nastala po vydání MP SP 7/7/2007.
Kromě toho byste se hodil za politika, neboť se odvoláváte na ono slovíčko PRINCIP a to velmi šikovně. Už vám to někdo řekl?
Ale fakticky je to k čemu ponouká červená věta citovaná zde na počátku tohoto threadu z webu fsspx.cz tím čím je a můžete se vykroucet jak chcete. Ta věta nehovoří o principu a nějakém abstraktu, ta konkrétně nabádá k neúčasti na pravé katolické mši svaté a je to odůvodňováno osobním stavem kněze. Analogii s Husem a jeho "učením" zřejmě mons. Fellay nezná. Smile



Stoofi napsal:
Quido van Rijn napsal:
Teď jste mi to řádně natřel. Dneska asi nebudu spát. albino


Stoofi napsal:
Quido van Rijn napsal:
Asi bych to lapidárně shrnul takto:
Kdo zakazuje,i varuje či odrazuje věřící od účasti na mši svaté o které sám ví, že je zdrojem požehnání a to z důvodu vlastní spekulace a domněnek o osobnosti vysluhujícího kněze, vyvozených z okolností, které nejsou těmto samozvaným "hodnotitelům" ani konkrétně známy - hřeší.
Konkrétně zde vede duše do nejistoty a na scestí planých úvah, odvádí od posvátné Oběti.

Přesnou specifikaci o jak těžký hřích jde, s jakými důsledky atd. bych ponechal povolaným. Nechť si to biskupové a kněží FSSPX přeberou sami.

To jsou pěkný plky Quido.
Princip "birituality" mezi novus ordo a katolickou liturgií je blbost a kdo to za nesmysl označí, nehřeší!


Pletete si prostředek s cílem. Cíl je pro kněze sloužit katolickou mši svatou a žít celý život z ní, tj. modlit se breviář a udělovat svátosti v katilickém ritu. Tento cíl a nutná podmínka pro zachování pravé víry, je cílem pro všechny kněze, biskupy a celé diecése.
Pakliže je indult cestou k tradici, je naopak dobré kněze podporovat, ale to není cíl, je to prostředek.
Účast na mších těchto kněží jako problém nevidím. Jsem přesvědčen, že i pro naše blízké a pro naše rodiny může být indult prostředkem, jak přejít k tradici, ale PRINCIP "birituality" mezi novus ordo a katolickou liturgií je blbost a kdo to za nesmysl označí, nehřeší!
Návrat nahoru Goto down
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 10:38

To je blbost, je stav nouze a buďme rádi za to co je. Důležité je užít duševní potenciál k zdůvodňování toho, proč to jede a ne se vyčerpávat hledáním důvodů, proč do salonku nechodit. Lepší katolická mše jednou za 14 dnů s určitou jistotou než podpora nejistého indultu s pochybně konsekrovanými hostiemi ze svatostánku.

Quido van Rijn napsal:
Doplnil bych....... nejen neděli a zasvěcený svátek, ale každodenně a v rozumně dostupné vzdálenosti a rozumně dosažitelný čas. Pak se o tom můžeme pobavit.



Mr.Difficult napsal:
Je-li taková sitace, jako ve Švýcarsku, pak neexistuje jedinný rozumný důvod na nějaký indult chodit. Indult je přijatelný v opravdové nouzi. Přestanu na něj chodit, až zde bude dostupná mše každou neděli.


Quido van Rijn napsal:
Pane Stoofi, já to chápu, ale biskup FSSPX zřejmě žije ve vakuu toho jak by to mělo být podle něho a jak to dělá on a jeho řád, ale jak to běžně není a zřejmě nechápe jaká právní a faktická situace se všemi návaznostmi nastala po vydání MP SP 7/7/2007.
Kromě toho byste se hodil za politika, neboť se odvoláváte na ono slovíčko PRINCIP a to velmi šikovně. Už vám to někdo řekl?
Ale fakticky je to k čemu ponouká červená věta citovaná zde na počátku tohoto threadu z webu fsspx.cz tím čím je a můžete se vykroucet jak chcete. Ta věta nehovoří o principu a nějakém abstraktu, ta konkrétně nabádá k neúčasti na pravé katolické mši svaté a je to odůvodňováno osobním stavem kněze. Analogii s Husem a jeho "učením" zřejmě mons. Fellay nezná. Smile



Stoofi napsal:
Quido van Rijn napsal:
Teď jste mi to řádně natřel. Dneska asi nebudu spát. albino


Stoofi napsal:
Quido van Rijn napsal:
Asi bych to lapidárně shrnul takto:
Kdo zakazuje,i varuje či odrazuje věřící od účasti na mši svaté o které sám ví, že je zdrojem požehnání a to z důvodu vlastní spekulace a domněnek o osobnosti vysluhujícího kněze, vyvozených z okolností, které nejsou těmto samozvaným "hodnotitelům" ani konkrétně známy - hřeší.
Konkrétně zde vede duše do nejistoty a na scestí planých úvah, odvádí od posvátné Oběti.

Přesnou specifikaci o jak těžký hřích jde, s jakými důsledky atd. bych ponechal povolaným. Nechť si to biskupové a kněží FSSPX přeberou sami.

To jsou pěkný plky Quido.
Princip "birituality" mezi novus ordo a katolickou liturgií je blbost a kdo to za nesmysl označí, nehřeší!


Pletete si prostředek s cílem. Cíl je pro kněze sloužit katolickou mši svatou a žít celý život z ní, tj. modlit se breviář a udělovat svátosti v katilickém ritu. Tento cíl a nutná podmínka pro zachování pravé víry, je cílem pro všechny kněze, biskupy a celé diecése.
Pakliže je indult cestou k tradici, je naopak dobré kněze podporovat, ale to není cíl, je to prostředek.
Účast na mších těchto kněží jako problém nevidím. Jsem přesvědčen, že i pro naše blízké a pro naše rodiny může být indult prostředkem, jak přejít k tradici, ale PRINCIP "birituality" mezi novus ordo a katolickou liturgií je blbost a kdo to za nesmysl označí, nehřeší!
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 10:54

Mr Difficult - Tvůj názor nesdílím a kdoví, zda tady naopak nějaké salónky budou ještě příští rok? Jistota to není zrovna tak. Povinnost účastnit se katolické mše svaté v neděle a zasvěcené svátky nikdo nezrušil a není třeba se naopak vyčerpávat sháněním důvodů pro utkvělou představu že na starobylou tridentskou mši slouženou knězem, který nevyhovuje téměř husovskému výkladu monsignora Fellaye NE.
Opakování argumentu s pochybně konsekrovanými hostiemi je víceméně trapné. A zahledění do své situace a aplikace tvého postoje na zobecnění situace věřících také.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 11:10

Myslim, ze je rozhodne jistejsi existence "salonku", nez indultu. Salonky nevznikly diky indultu, ale indult vznikl diky salonkum. Pricina -> nasledek.
Vytykas, Quido, MD sevseobecnovani sve situace, ale sám delas totez.
Nevyjadruju se k diskutovanemu, protoze mi to prijde byt absurdni. Chodim na katolicky ritus slouzeny katolickym knezem. To je prvni a posledni, co mne zajima.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 11:24

Při indultech se nezřídka podávají hostie konsekrované pro NOM. Stálo by za průzkum zjistit, zda mají NOMkněží správnou intenci, respektive, zda nemají intenci odporující katolické intenci. Důvody k rozumné pochybnosti zde jednoznačně jsou. Další věcí je, že katolický život nejsou jen svátosti, ale určitá praktická struktura i to je třeba budovat, byť je to mnohdy spojeno s obtížemi. Čert ví, že z oběti musí vzcházet communio , sociální království Kristovo mezi věřícími a dělá vše, aby to rozložil a kam nemůže, tam nastrčí ženskou (opět zdůrazňuji, že mluvím zcela všeobecně). Vznik stabilní struktury ale indult neumožňuje, protože biskupové jsou až příliš často něco jako církevní tajemníci, kde by viděli katolický život, tam ho zničí, kněze přeloží, nebo mu uloží "povinnosti" pro modernisty. Krom toho kněz celebrující NOM není přesvědčen většinou o nutnosti tento potírat a postupně se s stavem smíří. Chautard píše, že stádo je vždy o stupeň níže než pastýř a zde třeba vzít na vědomí, že ovoce indultní pastorace kořeněné účastí přímo na NOMu vede k postupné protestantizaci. Srovnávat tedy biskupa Fellaye s Husem je prostě blbost. Nejsem pochopitelně žádný tiskový mluvčí, ale pouze oddistancovaný pan Obtížný, ale sám to chápu tak, že se nezpochybňuje platnost indultních mší, ale nebezpečí pohoršení z nich plynoucí. Už mně to zmáhá, připravuju se na zkoušky a tudíž se nyní poněkud odmlčím.


Quido van Rijn napsal:
Mr Difficult - Tvůj názor nesdílím a kdoví, zda tady naopak nějaké salónky budou ještě příští rok? Jistota to není zrovna tak. Povinnost účastnit se katolické mše svaté v neděle a zasvěcené svátky nikdo nezrušil a není třeba se naopak vyčerpávat sháněním důvodů pro utkvělou představu že na starobylou tridentskou mši slouženou knězem, který nevyhovuje téměř husovskému výkladu monsignora Fellaye NE.
Opakování argumentu s pochybně konsekrovanými hostiemi je víceméně trapné. A zahledění do své situace a aplikace tvého postoje na zobecnění situace věřících také.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 11:55

Ano s tou příčinou a následkem máš pravdu, ale víme jak to může dopadnout v praxi. Dnes má FSSPX v ČR dva celé kněze.
A já opravdu nejsem věštec abych dokázal odhadnout, co se do budoucna stane a co je pravděpodobnější.
O mou situaci nejde, já klidně do salónku příležitostně přijdu, ač nemohu čekat že jiní "z principu" přijdou do kostela na katolickou mši.
Už mne unavuje to zjevné stále dokola obhajovat.
"Chodim na katolicky ritus slouzeny katolickym knezem. To je prvni a posledni, co mne zajima." říkáš - no a já taky - a přesto dělám cosi špatně. jocolor


Jakub napsal:
Myslim, ze je rozhodne jistejsi existence "salonku", nez indultu. Salonky nevznikly diky indultu, ale indult vznikl diky salonkum. Pricina -> nasledek.
Vytykas, Quido, MD sevseobecnovani sve situace, ale sám delas totez.
Nevyjadruju se k diskutovanemu, protoze mi to prijde byt absurdni. Chodim na katolicky ritus slouzeny katolickym knezem. To je prvni a posledni, co mne zajima.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 12:04

Víš co, Quido, kdysi jsem se řídil vším, co mi údajné autority řekly a doporučily jako dobré. Kdybych se na ně vysral, mám teď svatý klid a o jednoho kněze sloužícího tradiční by bylo víc. Jen tradiční.
Jelikož jsem se na ně nevysral, ale naivně je poslouchal (oni to myslí dobře, oni vědí, co říkají), tak jsem dneska jen pitomej klerik s tonzurou a jinak hovno hovno, zlatá rybko. Přiznávám, že jsem v tom subjektivně zainteresován a tudíž ne nestranný.
Chodím na takovou mši svatou, kterou mi svědomí nevyčítá. A troufnu si tvrdit, že svědomí nemám ani skrupulózní, ani rigidní. Pořád je co zlepšovat, ale kolem a kolem vcelku OK.
Takže, abych to shrnul. Choď tam, kam ti svědomí velí. Jak tě znám, svědomí máš taky v pořádku, takže hlavně se neposrat a uvažovat realisticky.
Omlouvám se všem, které jsem svou koprofilií pohoršil. Až nám zatrhnou indult, budem zas nuceni chodit do salonků. Já s tím problém nemám. Problém mám jen s jedním vysluhujícím a některými lidmi kolem. Pardubice jsou však řešením, které je pro mne uspokojivé. Zatím však dominikáni - dobrý čas, minimum pošuků kolem, krátké jasné kázání, hezký chorál, atd.
Thats all.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 12:05

Omlouvám se za technickou chybu vkládání a připomínám, že neřeším ničí konkrétní situaci ale obecně rozšířený jev, že totiž manželky často brání rodině následovat tradici. Ďábel vymyslí tisíc a jeden důvod a kam nemůže, tam nastrčí ženskou.


Quido van Rijn napsal:


Mr. Difficult, vaše první věta se nyní přesně hodí na vás. Totiž aby bylo jasno, když jsem psal o mši svaté, tak o tridentské - o tu v tomto threadu jde. Takže zopakujme si: téma zní - odrazování resp. zakazování účasti na mši svaté podle starobylého ritu tridentského, vysluhované knězem, který slouží též NOM.

Ještě jednou bych poprosil, aby se zde neřešil stav mojí rodiny neb všude je něco a vy pane Difficult děkujte Bohu, že to s vámi žena vydrží. Ohledně mé osoby se nemusíte bát, že bych nevěděl co třeba dělat, vaše opakované rady jsou moudré možná ve vašich očích, já se spolehnu spíše na moudrost kněží, pokud potřebuji tyto otázky řešit. Kněží FSSPX abych upřesnil, a ti by vás patrně odkázali do patřičných mezí, protože se v daném tématu a jeho konsekvencích hrabete jako prase v jetelině.
Tím to nemyslím nijak zle a děkuji za to, že to se mnou myslíte dobře. Avšak nepřehánějte :-) všeho moc škodí.



Mr.Difficult napsal:
On už sv. Tomáš připomíná, že vůle dokáže řádně korumpovat rozum. Quido mi tou neurotickou obhajobou NOM poněkud připomíná jednoho MUDr. co předpisuje antikoncepci a zuřivě to hájí na Cháronu. Vadný habitus má pak vliv na celkový profil a odhodlanost následovat pravdu ať už jde o pilulky, nebo NOM. Prostě je třeba vzít na vědomí, že opět přituhuje, papež pozve kouzelníky a bude se zase smilnit s démony. Heretici mají vrch, fakulty generují jako zavirovaná buňka další a ti se dále replikují výrobou nadějných kádrů ze signálů a podobných stok.... a dochozí postupně na Williamsonova slova.

Opět spějeme do doby, kdy je jedinou nejjistější možností katolického přežití FSSPX, ano v salonku. Jakákoliv snaha a upínání se k "indultu" vede nakonec do hajzlu. Stejně to časem bud zarazí nebo ještě více infikují svým modernistickým jedem. Nemá cenu za cenu prostituce s tím jedem hledat výmluvy a lpět na struktuře, varhanách, čepicích s bambulemi a fangličkách. Já už jsem došel tak daleko, že jsem ani neposlouchal Dukův projev. Ajť si řeční, karavana táhne dál a Amtskirche stále do větších sraček. A to teprve uvidíme ten jekot, vytí a cenění vlčích zubů, až budou další biskupská svěcení a ona dřív nebo později nutná budou.
[/quote]


Naposledy upravil Mr.Difficult dne 11.01.11 20:11, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 12:09

Mně to taky zmáhá. Jo to bylo nadšení, když se v roce 2007 usilovalo o sloužení tridentských mší svatých. A to zde na tomto fóru. Ale to jsem ještě nevěděl, že to je všechno špatně. To ještě Msgr. Fellay nejednal s Vatikánem a biskup Williamson byl v jednotě s FSSPX. Kdoví co by k tomu on řekl.
Divím se, že takto podstatné otázky se neprobírají v rámci exercicií, neboť součástí je zpověď dokonce generální a pokud je účast dokonce na tridentu "indultním" minimálně nedoporučeníhodná, pak zatvrzelé setrvávání v tom může být hřích. Stejně jako se jasně neřekne že na NOM můžou chodit pouze spolupachatelé :-)
Nic jiného podstatného se totiž od té doby v Církvi nezměnilo, vzhledem k postavení tridentu, ale husovské tentence v FSSPX je pro mne novum, které ťalo do živého.
Mne pohoršuje, že někoho pohoršuje "indult" ač žádný indult už 3 roky neexistuje.
Tak očekávám, že z katechezí PTS vzejde jasné stanovisko k tomuto a že zde bude tlumočeno. Názory Obtížného jsou mi v této věci již odostatečně dobře známy. A ke konsekraci hostií: katolický kněz, který lne k tradici a slouží trident jistě ví co třeba. A pokud by chtěl své ovečky kterým vysluhuje NOM celá léta protestantizovat pak je opravdu nejlepší cestou aby začal osobně sloužit trident. Opravdu to je logika hodná národního umělce.



Mr.Difficult napsal:
Při indultech se nezřídka podávají hostie konsekrované pro NOM. Stálo by za průzkum zjistit, zda mají NOMkněží správnou intenci, respektive, zda nemají intenci odporující katolické intenci. Důvody k rozumné pochybnosti zde jednoznačně jsou. Další věcí je, že katolický život nejsou jen svátosti, ale určitá praktická struktura i to je třeba budovat, byť je to mnohdy spojeno s obtížemi. Čert ví, že z oběti musí vzcházet communio , sociální království Kristovo mezi věřícími a dělá vše, aby to rozložil a kam nemůže, tam nastrčí ženskou (opět zdůrazňuji, že mluvím zcela všeobecně). Vznik stabilní struktury ale indult neumožňuje, protože biskupové jsou až příliš často něco jako církevní tajemníci, kde by viděli katolický život, tam ho zničí, kněze přeloží, nebo mu uloží "povinnosti" pro modernisty. Krom toho kněz celebrující NOM není přesvědčen většinou o nutnosti tento potírat a postupně se s stavem smíří. Chautard píše, že stádo je vždy o stupeň níže než pastýř a zde třeba vzít na vědomí, že ovoce indultní pastorace kořeněné účastí přímo na NOMu vede k postupné protestantizaci. Srovnávat tedy biskupa Fellaye s Husem je prostě blbost. Nejsem pochopitelně žádný tiskový mluvčí, ale pouze oddistancovaný pan Obtížný, ale sám to chápu tak, že se nezpochybňuje platnost indultních mší, ale nebezpečí pohoršení z nich plynoucí. Už mně to zmáhá, připravuju se na zkoušky a tudíž se nyní poněkud odmlčím.


Quido van Rijn napsal:
Mr Difficult - Tvůj názor nesdílím a kdoví, zda tady naopak nějaké salónky budou ještě příští rok? Jistota to není zrovna tak. Povinnost účastnit se katolické mše svaté v neděle a zasvěcené svátky nikdo nezrušil a není třeba se naopak vyčerpávat sháněním důvodů pro utkvělou představu že na starobylou tridentskou mši slouženou knězem, který nevyhovuje téměř husovskému výkladu monsignora Fellaye NE.
Opakování argumentu s pochybně konsekrovanými hostiemi je víceméně trapné. A zahledění do své situace a aplikace tvého postoje na zobecnění situace věřících také.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 12:20

Tohle klidně podepisuji, škoda, žes za autoritu nepokládal tenkrát také mně, řekl bych ti to, na cos přišel sám, ale až po takových zkouškách - a byl bys knězem.
Víš s těmi katolíky od peřinky je to tak, že pokud nejsou blbí či časem nezblbnou, tak vědí své...... Konvertité na tom jsou hůř, někdy se potácí ode zdi ke zdi. Ty dva proudy musí spolupracovat protože dohromady mají vše - jiskru i vytrvalost, zápal i zkušenosti chladné ocele Smile Slibuji, že se neposeru. Neposral jsem se ani před Dukou ani před P. Stritzkem a bohdá neposral bych se ani před Fellayem s Ratzingerem dohromady - jen kdyby někdo tlumočil. To by si za rámeček třeba nedali.




Jakub napsal:
Víš co, Quido, kdysi jsem se řídil vším, co mi údajné autority řekly a doporučily jako dobré. Kdybych se na ně vysral, mám teď svatý klid a o jednoho kněze sloužícího tradiční by bylo víc. Jen tradiční.
Jelikož jsem se na ně nevysral, ale naivně je poslouchal (oni to myslí dobře, oni vědí, co říkají), tak jsem dneska jen pitomej klerik s tonzurou a jinak hovno hovno, zlatá rybko. Přiznávám, že jsem v tom subjektivně zainteresován a tudíž ne nestranný.
Chodím na takovou mši svatou, kterou mi svědomí nevyčítá. A troufnu si tvrdit, že svědomí nemám ani skrupulózní, ani rigidní. Pořád je co zlepšovat, ale kolem a kolem vcelku OK.
Takže, abych to shrnul. Choď tam, kam ti svědomí velí. Jak tě znám, svědomí máš taky v pořádku, takže hlavně se neposrat a uvažovat realisticky.
Omlouvám se všem, které jsem svou koprofilií pohoršil. Až nám zatrhnou indult, budem zas nuceni chodit do salonků. Já s tím problém nemám. Problém mám jen s jedním vysluhujícím a některými lidmi kolem. Pardubice jsou však řešením, které je pro mne uspokojivé. Zatím však dominikáni - dobrý čas, minimum pošuků kolem, krátké jasné kázání, hezký chorál, atd.
Thats all.


Naposledy upravil Quido van Rijn dne 05.01.11 12:23, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 12:22

To jsme se ještě neznali.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Mr.Difficult
Svůdce maličkých
Svůdce maličkých
avatar


Počet příspěvků : 4135
Bydliště : Země Koruny svatováclavské
Na +T+ od : 01. 12. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 13:28

Abych se přidal ke koprolalii, taky se neposeru, nejsem sektář, který by si myslel jako je to u nás všechno squjelé a jinde všechno fuj, pouze se snažím přežít. Mé zkušenosti s indultem jsou více méně spíše negativní, byť na něj chodím občas taky. Ovšem po tom co jsme zažili na různých frontách mně zklamat už nemůže nikdo, jen mile překvapit, což vždy potěší.
Návrat nahoru Goto down
Stoofi
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Stoofi


Male Počet příspěvků : 540
Věk : 46
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 05. 03. 08

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime05.01.11 17:40

Pene Quido,
zase plky.
Věta hovoří o PRINCIPU: "zdůraznil, že z principu nelze navštěvovat tradiční Mši sv. celebrovanou těmi kněžími, kteří slouží i podle nového ritu."
Očekával bych argumenty k věci, nikoli k tomu jak s argumentem praciji, ač je, alespoň doufám, poklonou.
S přáním všeho dobrého,
Stoofi

Quido van Rijn napsal:
Pane Stoofi, já to chápu, ale biskup FSSPX zřejmě žije ve vakuu toho jak by to mělo být podle něho a jak to dělá on a jeho řád, ale jak to běžně není a zřejmě nechápe jaká právní a faktická situace se všemi návaznostmi nastala po vydání MP SP 7/7/2007.
Kromě toho byste se hodil za politika, neboť se odvoláváte na ono slovíčko PRINCIP a to velmi šikovně. Už vám to někdo řekl?
Ale fakticky je to k čemu ponouká červená věta citovaná zde na počátku tohoto threadu z webu fsspx.cz tím čím je a můžete se vykroucet jak chcete. Ta věta nehovoří o principu a nějakém abstraktu, ta konkrétně nabádá k neúčasti na pravé katolické mši svaté a je to odůvodňováno osobním stavem kněze. Analogii s Husem a jeho "učením" zřejmě mons. Fellay nezná. Smile



Stoofi napsal:
Quido van Rijn napsal:
Teď jste mi to řádně natřel. Dneska asi nebudu spát. albino


Stoofi napsal:
Quido van Rijn napsal:
Asi bych to lapidárně shrnul takto:
Kdo zakazuje,i varuje či odrazuje věřící od účasti na mši svaté o které sám ví, že je zdrojem požehnání a to z důvodu vlastní spekulace a domněnek o osobnosti vysluhujícího kněze, vyvozených z okolností, které nejsou těmto samozvaným "hodnotitelům" ani konkrétně známy - hřeší.
Konkrétně zde vede duše do nejistoty a na scestí planých úvah, odvádí od posvátné Oběti.

Přesnou specifikaci o jak těžký hřích jde, s jakými důsledky atd. bych ponechal povolaným. Nechť si to biskupové a kněží FSSPX přeberou sami.

To jsou pěkný plky Quido.
Princip "birituality" mezi novus ordo a katolickou liturgií je blbost a kdo to za nesmysl označí, nehřeší!


Pletete si prostředek s cílem. Cíl je pro kněze sloužit katolickou mši svatou a žít celý život z ní, tj. modlit se breviář a udělovat svátosti v katilickém ritu. Tento cíl a nutná podmínka pro zachování pravé víry, je cílem pro všechny kněze, biskupy a celé diecése.
Pakliže je indult cestou k tradici, je naopak dobré kněze podporovat, ale to není cíl, je to prostředek.
Účast na mších těchto kněží jako problém nevidím. Jsem přesvědčen, že i pro naše blízké a pro naše rodiny může být indult prostředkem, jak přejít k tradici, ale PRINCIP "birituality" mezi novus ordo a katolickou liturgií je blbost a kdo to za nesmysl označí, nehřeší!
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime06.01.11 0:45

Vozil jsem pár týdnů JV jakožto "instruktora, nápovědu a předříkávače" na "indult". Jednou začali dřív bez Jardy, tak seděl v lavici. No a milej kněz zapomněl na evangelium.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime06.01.11 8:00

Pane Stoofi:
Z toho si nic nedělejte, že to nedokážete pochopit, pane politiku. Hluboce se před vámi skláním a stydím se za své plky pod tíhou vaší dokonalé argumentace. Buďte hodně zdráv.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nemožná cesta podle biskupa Fellaye   Nemožná cesta podle biskupa Fellaye - Stránka 3 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Nemožná cesta podle biskupa Fellaye
Návrat nahoru 
Strana 3 z 5Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Všeobecný indult :: Mše svaté tridentské ČR/SR - místa, časy-
Přejdi na: