+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

 

 Platnost svátosti manželské u FSSPX

Goto down 
+3
Ave
Mr.Difficult
Josafat
7 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3
AutorZpráva
JPS
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
JPS


Male Počet příspěvků : 62
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 04. 13

Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Platnost svátosti manželské u FSSPX   Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Icon_minitime07.05.14 20:45

Myslím si,že ani tak nezáleží na tom co bych radši, ale aby to bylo platné a tím pádem v pořádku.
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Platnost svátosti manželské u FSSPX   Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Icon_minitime07.05.14 21:43

Pánové, netuším, co tu řešíte za problém. Přiznám se, nečetl jsem strany 2-5, ale mrkněte do katechismu, KDO uděluje svátost manželství a CO u toho dělá kněz. JO?
Návrat nahoru Goto down
Ave
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Ave


Počet příspěvků : 565
Na +T+ od : 26. 10. 09

Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Platnost svátosti manželské u FSSPX   Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Icon_minitime07.05.14 22:19

JL napsal:
Pánové, netuším, co tu řešíte za problém. Přiznám se, nečetl jsem strany 2-5, ale mrkněte do katechismu, KDO uděluje svátost manželství a CO u toho dělá kněz. JO?

Asi chápu, na co narážíte, ale kde se, prosím pěkně, o tom v katechismu mluví?

Jinak možná se do něj podívejte spíš Vy. Já v Podlahově u otázky 737 "Jakým způsobem přijímají snoubenci svátost stavu manželského?" čtu: "... tím způsobem, že prohlašují PŘED SVÝM FARÁŘEM anebo JEHO ZÁSTUPCEM a dvěma svědky, že se za sebe berou."

A možná by bylo také dobré se podívat na to (v katechismu nenajdete), jakou moc má Církev ohledně stanovení podmínek a překážek pro platné uzavření manželství.

Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Platnost svátosti manželské u FSSPX   Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Icon_minitime08.05.14 8:10

JL napsal:
Pánové, netuším, co tu řešíte za problém. Přiznám se, nečetl jsem strany 2-5, ale mrkněte do katechismu, KDO uděluje svátost manželství a CO u toho dělá kněz. JO?
Tahle reakce mě poněkud nadvzvedla.
Netušíte? No tak si do prdele přečtěte strany 2-5, ne?
Jinak viz Ave...
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Platnost svátosti manželské u FSSPX   Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Icon_minitime08.05.14 9:58

Zde jde hlavně o sv. pokání, manželství jde platně uzavřít i u indulťáka.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Platnost svátosti manželské u FSSPX   Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Icon_minitime08.05.14 10:11

JanPetrSemecký napsal:
Myslím si,že ani tak nezáleží na tom co bych radši, ale aby to bylo platné a tím pádem v pořádku.

Napsal jsem "Osobně bych se raději nechal oddat knězem FSSPX" proto, že bych byl radši, aby to bylo platné a tím pádem v pořádku, copy?
V rámci této akademické debaty jsem subjektivně přesvědčen o tom, že můj farář, takto charismatik a nekatolík, nebude delegovat na nikoho jiného, než opět na charismatika a/nebo nekatolíka, případně na někoho ještě nevhodnějšího. Nechci, aby má svatba byla veřejným pohoršením a tudíž požádám takového kněze, u něhož toto dosud takové nebezpečí v takové míře nehrozí. Jsem si jist, že v takovém případě Církev to, co do závazné kanonické formy svátosti chybí, z pokladu své svatosti doplní.
Návrat nahoru Goto down
JPS
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
JPS


Male Počet příspěvků : 62
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 04. 13

Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Platnost svátosti manželské u FSSPX   Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Icon_minitime08.05.14 10:21

Tak pokud požádate,aby vás oddal tradičně,měl by vám vyhovět a nebo ještě radši bude delegovat tradičního kněze Smile..napsal jsem svůj názor. Kdybych se měl dnes rozhodnout mezi knězem, který nás oddaval a knězem fsspx, tak jsem si jistý,že zvolím stejně jako minule. Za pár týdnů bude v Praze tradiční svatba a ten kněz musí mít povolení od faráře snoubencu..Myslím si,že je stále pár kněží,kteří tradičně oddaji a platne k tomu se vším všudy..


Naposledy upravil JanPetrSemecký dne 08.05.14 10:23, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Platnost svátosti manželské u FSSPX   Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Icon_minitime08.05.14 10:21

Rendolf: Myslím, že otázku svaté zpovědi docela lucidně vysvětlil pater Hakl v tom svém textu v kterémsi letáku. Ve výsledku: Pokud jsem přesvědčen, že platí stav nouze (není možno sehnat jiného katolického zpovědníka), je možno. Pokud nejsem, není možno.
V této souvislosti zmíním jeden prazážitek: Náš pan děkan, u něhož jsem se co mládě zpovídával, až do smrti dával rozhřešení jak česky, tak i latinsky. Když jsem se ho jednou zeptal proč, zvážněl a děl, že je to pro jistotu. Pro jistotu!
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Platnost svátosti manželské u FSSPX   Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Icon_minitime08.05.14 10:29

JanPetrSemecký napsal:
Tak pokud požádate,aby vás oddal tradičně,měl by vám vyhovět a nebo ještě radši bude delegovat tradičního kněze Smile..napsal jsem svůj názor. Kdybych se měl dnes rozhodnout mezi knězem, který nás oddaval a knězem fsspx, tak jsem si jistý,že zvolím stejně jako minule. Za pár týdnů bude v Praze tradiční svatba a ten kněz musí mít povolení od faráře snoubencu..Myslím si,že je stále pár kněží,kteří tradičně oddaji a platne k tomu se vším všudy..

Kdybych se měl ženit já dnes, požádám kněze FSSPX. Pokud by žena trvala na někom, kdo není zlý exkomunikovaný a/nebo modernistickému Římu se lísající levembrista, pak bych požádal kněze co slouží v kapli FSSPX, ač sám FSSPX není. Pokud by ani toho nechtěla, hledal bych jinou.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Platnost svátosti manželské u FSSPX   Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Icon_minitime09.05.14 22:57

Najde se víc tradičních kněží jak k udělení svatosti manželství, tak i pokání...indultní, greko, i některé NOM konzervy dobře zpovídají.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Platnost svátosti manželské u FSSPX   Platnost svátosti manželské u FSSPX - Stránka 3 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Platnost svátosti manželské u FSSPX
Návrat nahoru 
Strana 3 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: