+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Proti staroboleslavské ostudě

    Goto down 
    +7
    René Václavek
    Mr.Difficult
    JL
    Michal Kretschmer
    Fr. Albert T.O.P.
    Irenej
    Quido van Rijn
    11 posters
    Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
    AutorZpráva
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime14.10.09 14:16

    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime16.10.09 8:09

    Podpisy pod dopis přibývají každou hodinou. Podepsáni jsou lidé nejrůznějšího věku, mnoho mladých, různého zaměření a mnoho hudebních pedagogů a umělců, varhaníků, zpěváků. Včera jsem o této petici hovořil s P. Klemtem, knězem na Hořičkách, po tridentské mši svaté, a také by rád připojil svůj podpis, a je rád, že se konečně někdo takto ozval, že se konečně začne něco s tím neutěšeným stavem dít.


    Georgeus Ioannes Baptista napsal:
    http://dopis.varhanici.info/
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime16.10.09 8:41

    Také jsem se připojil. Pročetl jsem si seznam "signatářů" a s překvapením jsem tam nalezl dva odloučené bratry. Když i jim přijde "hudební doprovod" divný, tak už je opravdu zle.

    Dalším překvapením je Maxík Kašparů Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime16.10.09 11:20

    Možná že se někteří přidají účelově,aby se zviditelnili .Jestli se ale bude opravdu něco dít,nebo jen tak na oko ,ví jenom Bůh.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime16.10.09 12:17

    Josef1 napsal:
    Možná že se někteří přidají účelově,aby se zviditelnili .Jestli se ale bude opravdu něco dít,nebo jen tak na oko ,ví jenom Bůh.

    To by mohl třeba Václav Klaus, ne? Very Happy
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime16.10.09 12:53

    Další zajímaví lidé - P. Jaroslav Brož, P. David Vopřada (co se mu stalo???), herečka Jaromíra Mílová,...
    Návrat nahoru Goto down
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime16.10.09 13:26

    A Zdeněk Pololáník...
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime16.10.09 13:28

    Irenej napsal:
    A Zdeněk Pololáník...

    Má trefnou poznámku - Každá hudba by měla mít i své prostředí, stejně by se každý divil zařazení Ebenových choralistů s gregoriánským chorálem na TV "estrádu"
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime16.10.09 15:48

    Za chvíli tam bude podepsána také celá naše varhanická elita. Myslím, že takový hlas nemůže nikdo rozumný ignorovat. Obávám se jen, že modernističtí hierarchové jsou s rozumem na štíru, u nich převažují emoce: posvátno? fuj, oltář? fuj, věčné světlo? fuj varhany? fuj gregorián? co to je? graduale? co to je? chcete zpívat latinsky? ale přece už není středověk, chcete zpívat z kůru? a proč vždyť můžete zpívat dole, atd atpod.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime16.10.09 16:32

    Mě se na tom velmi líbí, jak jsou modernisté usvědčováni svými vlastními zbraněmi - odkazem na dodržování DVK. To považuji za naproto geniální a odhalující skutečný stav věci.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime21.10.09 18:17

    Jsem naprosto zhnusen reakcí, která je uvedena na oficiálních církevních stránkách pastorace.cz:

    http://www.pastorace.cz/index.php?typ=clanky&sel_id=1469

    Neustálé volání po aktivizaci laiků mi připomíná komunisty za minulého režimu. Reakce je hodná "stroskotanců a zaprdancům". Odpuste mi, ale musím http://grafika.profi
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime21.10.09 19:42

    Ufff, tak to je zklamání. Souhlasím.
    A petici podporuji.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime21.10.09 20:11

    Jak dlouho budou jeste aktivovat laiky? Az v seminari nebude ani noha?
    O co jim jde, vsak ten otevreny dopis sestavili laici.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Michal Kretschmer
    Admin
    Admin
    Michal Kretschmer


    Male Počet příspěvků : 3365
    Věk : 80
    Bydliště : Praha
    Na +T+ od : 06. 12. 06

    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime21.10.09 21:44

    Pod textem P. Ptáčka http://www.pastorace.cz/index.php?typ=clanky&sel_id=1469 byl dnes večer publikován můj dopis redakci pastorace - je to pod zkratkou MK:

    Petice varhaníků je dle mého na místě...

    K petici varhaníků jsem se nepřipojil, protože si nejsem jist, zda mohu souhlasit s každou jednotlivou větou v ní. A také nejsem varhaníkem. Celkově jsem jí však velmi nakloněn. Jedná se o reakci na veřejnou záležitost, tedy hudbu ve Staré Boleslavi při návštěvě Svatého otce. Proto myslím, že není nutné výhrady nejprve vyslovit soukromě jednotlivým osobám či institucím, které za tuto hudbu jsou zodpovědní.

    Je zcela správné, že autoři petice odkazují na související církevní dokumenty týkající se liturgické hudby. Pro posouzení celé záležitosti jsou směrodatné ony, nikoliv pocity přítomných osob. A rovněž, že signitáři petice chtějí, aby se ČBK a Arcibiskupství pražské vyjádřilo odpovědělo na ní a zabývalo se stavem liturgické hudby, která by důstojně provozována při mši svaté. Závěrem mi nezbývá než citovat z motu propria sv. Pia X. o posvátné hudbě: "Gregoriánský zpěv vždycky pokládán za nejvyšší vzor posvátné hudby, a možno stanoviti vším právem tento všeobecný zákon: Chrámová skladba je tím posvátnější a liturgičtější, čím více se blíží svým rytmem, svou inspirací a svou lahodou gregoriánské melodii, a tím méně je hodna chrámu, čím více se vzdaluje od tohoto nejvyššího vzoru." Sv. Pius X. připouští i moderní hudbu, ale požaduje, aby "hudební skladby moderního slohu, které se připouštějí do chrámu, neobsahovaly nic světského, nepřipomínaly divadelní motivy a nebyly vytvořeny na způsob světských kusů ani ve svých vnějších formách."

    S pozdravem MK
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime22.10.09 8:07

    Z komentářů pod článkem vyplývá, že dnešní lidé vůbec nechápou, co je to Mše svatá! To je tragédie! Za vše mluví ono "... byla především setkáním papeže s mladými."

    Mše je Mší i když je pro nemluvňata nebo pro důchodce. Ach jo...
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime22.10.09 9:01

    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime22.10.09 13:00

    miroslav krabec napsal:
    http://res.claritatis.cz/zpravy/z-domova/biskup-radkovsky-vyzyva-k-diskusi/3345?PHPSESSID=d0d52a795791796e6bb672a43a1fcc64

    Ani slovo o dodržování základních dokumentů DVK Very Happy Prostě na S(a)D(o)M(aso) to bylo tolerováno, tak to dělejme taky tak. Připadám si jako v blázinci.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime22.10.09 13:02

    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime22.10.09 13:21

    Frankie je lhar a apostata.
    Kytara Radkovsky vyplodil subjektivisticky blabol, koho to prekvapuje?
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime22.10.09 13:28

    Já už jsem na to přišel - existují správní katolíci, kteří mohou všechno a mají ty správné, duchem DVK naplněné názory a nesprávní katolíci, kteří mají názory v souladu s kontinuitou vývoje v Církvi, kteří musí držet hubu a krok.

    A já mám tu smůlu, že patřím k těm druhým jocolor
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime22.10.09 16:19

    Legrace je, ze DVK hovori taky proti tomu, co se v Boleslavi delo. A nemyslim tim samozrejme jen liturgii Wink
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime22.10.09 19:23

    Ano, dokumenty tak opravdu hovoří. Ale na co dokumenty, zákoníku jeden, důležitější je DUCH koncilu. Wink
    Návrat nahoru Goto down
    JL
    Trady
    Trady
    JL


    Počet příspěvků : 1863
    Na +T+ od : 06. 06. 08

    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime22.10.09 20:53

    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime22.10.09 21:29

    Taky jsem to nepodepsal. Varhaník jsem kdysi byl, ale není kde hrát. Na výzvu k podpisu od jisté umělkyně jsem odpověděl níže uvedeným textem:

    Já nevidím důvod proč věc podepisovat. Doprovod byl vskutku otřesný,
    debilní a zhovadilý a byl obrazem celkového marasmu pokoncilní reality
    shromážděné v Brně do kosčtverců. (srv. http://www.fsspx.cz/px050.html
    ).

    Nevidím jediný důvod proč zachraňovat svým podpisem zvrácenost
    Bugniniho nového zednářsko-protestantského obřadu s kabalistickými
    prvky, oné kalvinistické seance, kterou jsem již tolik let neviděl
    a které se štítím. Ratzinger je dospělý člověk a mohl a měl
    to utnout, jestliže to neudělal, tak si svým způsobem zaslouží
    to, jak s ním v SB zacházeli.

    Problémy Amtskireche mně začnou zajímat až se Řím vrátí k Věčnému
    Římu, až Ratzinger obrátí a začne dosazovat na stolce katolíky,
    prosazovat katolický kult a morálku a provádět radikální exkomunikační
    čistky na fakultách, biskupstvích a seminářích. V současnosti
    od papalášů a pecuniofilních sociopatů nic pozitivního neočekávám
    a nehodlám se jimi zabývat.

    Pan Contras



    Michal Kretschmer napsal:
    Pod textem P. Ptáčka http://www.pastorace.cz/index.php?typ=clanky&sel_id=1469 byl dnes večer publikován můj dopis redakci pastorace - je to pod zkratkou MK:

    Petice varhaníků je dle mého na místě...

    K petici varhaníků jsem se nepřipojil, protože si nejsem jist, zda mohu souhlasit s každou jednotlivou větou v ní. A také nejsem varhaníkem. Celkově jsem jí však velmi nakloněn. Jedná se o reakci na veřejnou záležitost, tedy hudbu ve Staré Boleslavi při návštěvě Svatého otce. Proto myslím, že není nutné výhrady nejprve vyslovit soukromě jednotlivým osobám či institucím, které za tuto hudbu jsou zodpovědní.

    Je zcela správné, že autoři petice odkazují na související církevní dokumenty týkající se liturgické hudby. Pro posouzení celé záležitosti jsou směrodatné ony, nikoliv pocity přítomných osob. A rovněž, že signitáři petice chtějí, aby se ČBK a Arcibiskupství pražské vyjádřilo odpovědělo na ní a zabývalo se stavem liturgické hudby, která by důstojně provozována při mši svaté. Závěrem mi nezbývá než citovat z motu propria sv. Pia X. o posvátné hudbě: "Gregoriánský zpěv vždycky pokládán za nejvyšší vzor posvátné hudby, a možno stanoviti vším právem tento všeobecný zákon: Chrámová skladba je tím posvátnější a liturgičtější, čím více se blíží svým rytmem, svou inspirací a svou lahodou gregoriánské melodii, a tím méně je hodna chrámu, čím více se vzdaluje od tohoto nejvyššího vzoru." Sv. Pius X. připouští i moderní hudbu, ale požaduje, aby "hudební skladby moderního slohu, které se připouštějí do chrámu, neobsahovaly nic světského, nepřipomínaly divadelní motivy a nebyly vytvořeny na způsob světských kusů ani ve svých vnějších formách."

    S pozdravem MK
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime23.10.09 7:13

    JL napsal:
    http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=11935

    Velmi dobře napsáno! Autor rozbíjí na padrť "láskové" argumenty protivníků dopisu. Hlavně ty o toleranci. Je velmi dobře, že se objevilo (i s odkazem na petici) na oficiálních stránkách Radia Vatican.
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Proti staroboleslavské ostudě Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Proti staroboleslavské ostudě   Proti staroboleslavské ostudě Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Proti staroboleslavské ostudě
    Návrat nahoru 
    Strana 1 z 6Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
    Přejdi na: