+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Bezbolestná sebedestrukce

Goto down 
+14
Fr. Augustin T.O.P.
Iva Podzimková
Adalbert
JL
Irenej
Michal Kretschmer
bJ
Thomas More
René Václavek
Antonio Ghislieri
Mr.Difficult
Josafat
Fr. Albert T.O.P.
Quido van Rijn
18 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Myslíte si, že je možné "evangelizovat" stylem disco show?
Ano
Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Vote_lcap5%Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Vote_rcap
 5% [ 2 ]
Ne
Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Vote_lcap95%Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Vote_rcap
 95% [ 39 ]
Celkem hlasů : 41
 
Poll closed

AutorZpráva
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 16:59

Asi žijeme každý v jiné dimenzi, ale já už drahný čas diskutovat nemohu.
Jde o to, že jsi poměrně hrubým způsobem urazil hamu. Krom toho jsi také lhal, ale to mi ani tak nevadí.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 17:00

Norbert napsal:
Iacobus Augustinus napsal:
Norbert napsal:
Iacobus Augustinus napsal:
Pravdu má ten, kdo hájí nauku Církve. To je prosté.
a co s tím ?

Největší hloupost je diskutovat o hlouposti s hloupými

Pokud je to takto, tak se omlouvám za vlastní hloupost a přeju hodně úspěchů na signálech.

Signály tady asi nikomu žíly netrhají, a úspěch a neúspěch - to je otázka. To co se může teď jevit jako neúspěch se třeba jednou stane velmi úspěšným a naopak.
Případů z historie, kdy tomu tak bylo je mnoho, zvláště z té křesťanské historie.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 17:01

Norbert napsal:
citace :
Rozdíl je, že pater Petráček nemá pravdu na své
straně, popírá základní věroučné věci, nemá úctu ke světcům a oponenty
se snaží likvidovat prostřednictvím diskusních faulů. V tom je rozdíl.

Jsem s ním nikdy nediskutoval, tak nevím jak v diskusi fauluje, ale faktem je, že na něj přišlo v Hradci i Praze 2x 200 posluchačů a prý nikdo neodešel. Podpořil Váš názor ohledně Sylabu tehdy vůbec někdo ?
Kdo má v čem pravdu bych nechal také na jiných neb je to tvrzení proti tvrzení, ale vzhledem k tomu, že je kněz a má vystudovanou teologii ( a vy tuším nejste a nemáte), tak se nelze divit, že budou spíše věřit jemu.

V tématu "Heretická sedánka u Salvátora" si můžete přečíst, jak vypadá rozprava s paterem Petráčkem. Je to člověk, který nejen nepokrytě popírá katolickou dogmatiku, ale i morálku, znevažuje světce i Církev, pomlouvá, ve svých knihách bezostyšně lže a o tom, co mi napsal v osobním dopise se už vůbec šířit nebudu. Kněze to důstojno nebylo.

Vzhledem k výše uvedenému se mi naprosto nemůžete divit, že jsem na P. Petráčka poněkud háklivý. Před jeho vychvalováním Vás varuji. Nezaslouží respektu.
Návrat nahoru Goto down
Josafat
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Josafat


Male Počet příspěvků : 537
Bydliště : Imperium Austro-Hungaricum
Na +T+ od : 31. 01. 08

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 17:05

Norbert napsal:
citace :
Rozdíl je, že pater Petráček nemá pravdu na své
straně, popírá základní věroučné věci, nemá úctu ke světcům a oponenty
se snaží likvidovat prostřednictvím diskusních faulů. V tom je rozdíl.

Jsem s ním nikdy nediskutoval, tak nevím jak v diskusi fauluje, ale faktem je, že na něj přišlo v Hradci i Praze 2x 200 posluchačů a prý nikdo neodešel. Podpořil Váš názor ohledně Sylabu tehdy vůbec někdo ?
Kdo má v čem pravdu bych nechal také na jiných neb je to tvrzení proti tvrzení, ale vzhledem k tomu, že je kněz a má vystudovanou teologii ( a vy tuším nejste a nemáte), tak se nelze divit, že budou spíše věřit jemu.

To, že někoho chodí poslouchat mnoho lidí, neznamená, že má pravdu, ale že se dobře poslouchá.
To, že se v době, kdy vládne neznalost a blud, lidé nezastávají pravověrné nauky, např. Syllabu, je smutné, ale nesvědčí to pro nepravdu Syllabu a jeho zastánců = katolíků.
P. Petráček byl heretik už coby student teologie. To, že je kněz, neznamená, že má pravdu, zvláště ne tehdy, popírá-li učení papežů, což dělá.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 17:08

Josafat napsal:
Norbert napsal:
citace :
Rozdíl je, že pater Petráček nemá pravdu na své
straně, popírá základní věroučné věci, nemá úctu ke světcům a oponenty
se snaží likvidovat prostřednictvím diskusních faulů. V tom je rozdíl.

Jsem s ním nikdy nediskutoval, tak nevím jak v diskusi fauluje, ale faktem je, že na něj přišlo v Hradci i Praze 2x 200 posluchačů a prý nikdo neodešel. Podpořil Váš názor ohledně Sylabu tehdy vůbec někdo ?
Kdo má v čem pravdu bych nechal také na jiných neb je to tvrzení proti tvrzení, ale vzhledem k tomu, že je kněz a má vystudovanou teologii ( a vy tuším nejste a nemáte), tak se nelze divit, že budou spíše věřit jemu.

To, že někoho chodí poslouchat mnoho lidí, neznamená, že má pravdu, ale že se dobře poslouchá.
To, že se v době, kdy vládne neznalost a blud, lidé nezastávají pravověrné nauky, např. Syllabu, je smutné, ale nesvědčí to pro nepravdu Syllabu a jeho zastánců = katolíků.
P. Petráček byl heretik už coby student teologie. To, že je kněz, neznamená, že má pravdu, zvláště ne tehdy, popírá-li učení papežů, což dělá.

Já jsem tam byl a Syllabu jsem se pokusil zastat. Ani nechtějte vědět, jak to dopadlo.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 17:11

Umět zblbnout massy a nalhat jim to co chtějí slyšet to uměl i Kléma, a dokud nezačal "hospodařit" tak mu to většina nevěřících ba i věřících lidí žrala. A když ho prokoukla tak už bylo pozdě. A za Klémy šlo "jen" o časný krk jeho odpůrcům, protože ještě měli zažitou víru předků a Krista nezradili ani při mučení a ožebračování a dalších perzekucích. Tady s tou "legrací" kolem Petráčka jde ale o věčnost - o spásu nebo zatracení. Takže to k smíchu příliš není, že v Církvi mohou působit a působí taková individua.
Návrat nahoru Goto down
Josafat
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Josafat


Male Počet příspěvků : 537
Bydliště : Imperium Austro-Hungaricum
Na +T+ od : 31. 01. 08

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 19:24

Přečetl jsem si otevřený dopis P. Petráčka Hamovi. Jen vidím, že od doby, kdy jsem ho, ještě coby studenta, znal, se opravdu nezměnil, jen pýcha a arogance snad ještě trochu vzrostla. Hlavní argument, pro který je sv. Pius X. a jemu podobní, tmář, je jejich údajná "nevzdělanost". Co se tím myslí? Sv. Pius X. prý neuměl cizí jazyky! Ouha! To si teda dovolil! No, uměl přinejmenším latinsky a řecky a v latině se dalo v jeho době přečíst cokoli, i mnoho modernistů ještě latinsky psalo. A to bychom měli odsoudit i sv. Tomáše Aquinskáho, představte si, on neuměl ani řecky! To byl nedouk! Ještě že přišli naši vzdělaní páteři Petráčci a Halíci a tuto nevzdělanost v Církvi napravili! Ne nadarmo píše sv. Pius X. v Pascendi, že jedním z hlavních znaků modernismu je pýcha. Vše, z čeho Hamu obviňuje, sám dělá. Zavést antimodernistickou přísahu by prý bylo špatné, protože Kristus Pán nechce, abychom přísahali. P. Petráček má diplom, že? A nejeden. Neskládal tedy akademickou přísahu? Prý to byla vynucená přísaha (ta antimodernistická). Ale kdo koho nutil? Církev má právo říci, chceš-li být kněz, přísahej, že tomuto věříš. To je jako kdybych nechtěl složit manželskou přísahu, ale chtěl žít s manželkou! No, já se nebudu dál rozčilovat, ale je smutné, vážně smutné, že to všechno píše kněz. Sad
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 19:46

Josafat napsal:
Přečetl jsem si otevřený dopis P. Petráčka Hamovi. Jen vidím, že od doby, kdy jsem ho, ještě coby studenta, znal, se opravdu nezměnil, jen pýcha a arogance snad ještě trochu vzrostla. Hlavní argument, pro který je sv. Pius X. a jemu podobní, tmář, je jejich údajná "nevzdělanost". Co se tím myslí? Sv. Pius X. prý neuměl cizí jazyky! Ouha! To si teda dovolil! No, uměl přinejmenším latinsky a řecky a v latině se dalo v jeho době přečíst cokoli, i mnoho modernistů ještě latinsky psalo. A to bychom měli odsoudit i sv. Tomáše Aquinskáho, představte si, on neuměl ani řecky! To byl nedouk! Ještě že přišli naši vzdělaní páteři Petráčci a Halíci a tuto nevzdělanost v Církvi napravili! Ne nadarmo píše sv. Pius X. v Pascendi, že jedním z hlavních znaků modernismu je pýcha. Vše, z čeho Hamu obviňuje, sám dělá. Zavést antimodernistickou přísahu by prý bylo špatné, protože Kristus Pán nechce, abychom přísahali. P. Petráček má diplom, že? A nejeden. Neskládal tedy akademickou přísahu? Prý to byla vynucená přísaha (ta antimodernistická). Ale kdo koho nutil? Církev má právo říci, chceš-li být kněz, přísahej, že tomuto věříš. To je jako kdybych nechtěl složit manželskou přísahu, ale chtěl žít s manželkou! No, já se nebudu dál rozčilovat, ale je smutné, vážně smutné, že to všechno píše kněz. Sad

Čekat od P. Petráčka katolickou víru nebo alespoň obyčejnou lidskou slušnost je zcela zcestné. Tolik k němu.
Nadto se důvodně domnívám, že sv. Pius X. uměl ještě francouzsky. ;-)
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 19:56

Tak mě napadlo - pravdu má ten kdo má Pravdu.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 20:04

Dodám, že kdyby neuměl jedinou cizí řeč a byl "pouze" svatý (a nevzdělaný), nijak jej to samo o sobě nediskvalifikuje. Vždyť co jiného u papeže a biskupa lidé potřebují než svatost? Chcete spíše od monarchy aby byl filolog anebo aby byl především moudrý, měl cit pro lidi a právo přirozené a nadpřirozené? Aby podporoval morálku anebo aby byl zdatný v astronomii? To jen pyšní lidé a intelektuální kašpaři se ohání tituly a znalostmi jazyků a podobnými časnými znalostmi (nikoliv ctnostmi) a poukazují na (v tomto případě navíc pouze domnělé) nedostatky v těchto oblastech u jiných.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 20:06

Mikolaj napsal:
Tak mě napadlo - pravdu má ten kdo má Pravdu.

Skvělá dedukce, hodna člena společnosti Sherlocka Holmese.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 20:06

Pius X. byl nejen vzdělaný a moudrý pastýř, ale také praktik(od kaplana po papeže), takže věděl, co říká.
O takovám "akademickém kaplanovi" Petráčkovi, či Halíkovi si dovolím pochybovat, zda jsou vůbec při smyslech.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 20:09

Quido van Rijn napsal:
Dodám, že kdyby neuměl jedinou cizí řeč a byl "pouze" svatý (a nevzdělaný), nijak jej to samo o sobě nediskvalifikuje. Vždyť co jiného u papeže a biskupa lidé potřebují než svatost? Chcete spíše od monarchy aby byl filolog anebo aby byl především moudrý, měl cit pro lidi a právo přirozené a nadpřirozené? Aby podporoval morálku anebo aby byl zdatný v astronomii? To jen pyšní lidé a intelektuální kašpaři se ohání tituly a znalostmi jazyků a podobnými časnými znalostmi (nikoliv ctnostmi) a poukazují na (v tomto případě navíc pouze domnělé) nedostatky v těchto oblastech u jiných.

Svatost nerovná se vzdělanost! Tedy není svatější ten, kdo má více titulů. Řekl bych spíše naopak, podívám-li se na Halíka a spol. Převzdělanost podporuje pýchu a ta, jak známo, odděluje od Boha.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 20:10

Quido van Rijn napsal:
Mikolaj napsal:
Tak mě napadlo - pravdu má ten kdo má Pravdu.

Skvělá dedukce, hodna člena společnosti Sherlocka Holmese.

Elementary, my dear Watson Wink
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 20:20

Víte drahý Sherlocku na co jsem přišel já, přemýšleje
o klanu Halík - Petráček?

Oni pracně nalezli svůj rudý šátek (modlu) a teď by ho měli dáti nazpátek? Nikdy!
Hle jak bez rudého šátku (aggiornamenta) trpěli:


Příhoda bez šátku

Erich Sojka
Sborník Za rudým praporem, 1961



Pionýři, slyšte příběh!
Po obědě Karlík vyběh
na sluníčko, s kluky hrát si.
Už se těší na legraci.
Běží, letí jako pták,
rudý šátek nemá však.

Slunce hřeje, svítí světu,
stromy, louky v jednom květu,
včelka sbírá šťávu na med,
obloha je jako samet.
Letí Krlík jako pták,
rudý šátek nemá však.


"Kde jsi nechal šátek zase?"
udiveně slunce ptá se.
"Zapomněl jsem, doma leží."
Slunce věří jenom stěží:
"Jako já bych záři svou
zapomnělo za horou.
Čím bych potom svítilo?
Čím bych lidi těšilo?"


"Kde máš šátek?" stará lípa
haluzemi tiše skřípá.
"Zapomněl jsem na něj zcela."
Lípa celá zkoprněla:
"Jak bych já své lupení
zapomněla pod zemí.
Jak bych mohla růst a kvést?
Byla bych jen suchý klest."


"Kams dal šátek?" včela bzouká.
Karlík v hanbě k zemi kouká,
"Tys mi ale hlava mělká,"
kroutí hlavou malá včelka.
"Jako by mne napadlo
v úlu nechat žahadlo.
Rudý šátek je tvá zbraň.
Styď se, zapomínat naň!"



Hledí Karlík zahanbeně,
den ho těší míň a méně.
Všechno náhle je tak šedé,
jak by slunce sešlo z nebe,
jak by všechno povadlo.
A ten stud - jak žahadlo.
Otočil se, nazpátek
rozběhl se pro šátek.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 20:23

Quido van Rijn napsal:
Dodám, že kdyby neuměl jedinou cizí řeč a byl "pouze" svatý (a nevzdělaný), nijak jej to samo o sobě nediskvalifikuje. Vždyť co jiného u papeže a biskupa lidé potřebují než svatost? Chcete spíše od monarchy aby byl filolog anebo aby byl především moudrý, měl cit pro lidi a právo přirozené a nadpřirozené? Aby podporoval morálku anebo aby byl zdatný v astronomii? To jen pyšní lidé a intelektuální kašpaři se ohání tituly a znalostmi jazyků a podobnými časnými znalostmi (nikoliv ctnostmi) a poukazují na (v tomto případě navíc pouze domnělé) nedostatky v těchto oblastech u jiných.

Jistě. Ovšem pomlouvačná kampaň P. Petráčka se snaží ze sv. Pia X. udělat s prominutím blbečka, který bona fide naslouchá zlým konzervativním kardinálům, upjatým k existenci papežského státu, a pro svou nevzdělanost není schopen rozpoznat, že encyklikami, které jsou mu předkládány a které nechápe, ale podepisuje, ničí díla a osobnosti, které jsou zlatým pokladem katolictví. Petráček nikdy nehovoří a nepíše o sv. Piu X. jako o světci, "sv." před jeho jménem vždy chybí. Mně je z toho zle a chci vyvrátit všechny pomluvy, nejen některé. To jsem také učinil a na Signálech zveřejnil, jenže to bylo na Petráčkův rozkaz smazáno.

Abych to shrnul: z hlediska platnosti Pascendi atd. je zcela jedno, kolik jazyků sv. Pius X. uměl a jaké měl doktoráty. Nicméně, pokud chce někdo -- cituji -- "vybruslit" z těchto dokumentů tvrzením, že sv. Pius X. byl nevzdělanec, dopouští se nejen omylu v otázce platnosti, ale hlavně ohavné pomluvy. Když už jsme u těch jazyků, pomluva se řecky řekne diabolé. Není to náhoda.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 20:27

Well, zapeklitý případ. Ale po třech dýmkách mám jasno - klan zaměnil poklad za šátek a odmítá vidět to, co vidí všichni okolo sebe. Jestliže nedostanou palicí do hlavy, nepoznají svůj omyl.

Případ prozatím odkládám jako neřešitelný.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 20:30

Milý Hamo, pro pomluvu sv. Pia X. se netrap. Světec nepotřebuje abychom se jej zastávali, vždyť jeho dílo, jeho život a hlavně Boží přízeň jej obhajuje nejlépe. Těm troubům co hledí snižovat světce je třeba potřeba jasně vzkázat jediné, že rostou pro kriminál - ten věčný, do kterého se uvrhují sami.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 20:34

Quido van Rijn napsal:
Milý Hamo, pro pomluvu sv. Pia X. se netrap. Světec nepotřebuje abychom se jej zastávali, vždyť jeho dílo, jeho život a hlavně Boží přízeň jej obhajuje nejlépe. Těm troubům co hledí snižovat světce je třeba potřeba jasně vzkázat jediné, že rostou pro kriminál - ten věčný, do kterého se uvrhují sami.

To jistě ne. Ale duším, které P. Petráček přivádí na scestí, je snad možné tím pomoci.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 20:38

hama napsal:
Quido van Rijn napsal:
Milý Hamo, pro pomluvu sv. Pia X. se netrap. Světec nepotřebuje abychom se jej zastávali, vždyť jeho dílo, jeho život a hlavně Boží přízeň jej obhajuje nejlépe. Těm troubům co hledí snižovat světce je třeba potřeba jasně vzkázat jediné, že rostou pro kriminál - ten věčný, do kterého se uvrhují sami.

To jistě ne. Ale duším, které P. Petráček přivádí na scestí, je snad možné tím pomoci.

Ano, to je chvályhodná snaha.
Návrat nahoru Goto down
Josafat
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
Josafat


Male Počet příspěvků : 537
Bydliště : Imperium Austro-Hungaricum
Na +T+ od : 31. 01. 08

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime04.03.08 22:35

Quido van Rijn napsal:
Milý Hamo, pro pomluvu sv. Pia X. se netrap. Světec nepotřebuje abychom se jej zastávali, vždyť jeho dílo, jeho život a hlavně Boží přízeň jej obhajuje nejlépe. Těm troubům co hledí snižovat světce je třeba potřeba jasně vzkázat jediné, že rostou pro kriminál - ten věčný, do kterého se uvrhují sami.
Je pravda, že světec nepotřebuje, abychom se ho zasatávali, stejně tak jeko to nepotřebuje P. Bůh nebo Církev, a přeci je záslužné, když to někdo udělá. Už jen proto, že tím padre Petráček dostává od Pána Boha další možnost zamyslet se nad tím, co dělá. Pán Bůh mu tak dal skrze Hamu další šanci, aby se jednou nemohl vymlouvat. A Hamovi to sv. Pius X. jistě osobně bohatě odplatí.
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime05.03.08 7:50

Josafat napsal:
Quido van Rijn napsal:
Milý Hamo, pro pomluvu sv. Pia X. se netrap. Světec nepotřebuje abychom se jej zastávali, vždyť jeho dílo, jeho život a hlavně Boží přízeň jej obhajuje nejlépe. Těm troubům co hledí snižovat světce je třeba potřeba jasně vzkázat jediné, že rostou pro kriminál - ten věčný, do kterého se uvrhují sami.
Je pravda, že světec nepotřebuje, abychom se ho zasatávali, stejně tak jeko to nepotřebuje P. Bůh nebo Církev, a přeci je záslužné, když to někdo udělá. Už jen proto, že tím padre Petráček dostává od Pána Boha další možnost zamyslet se nad tím, co dělá. Pán Bůh mu tak dal skrze Hamu další šanci, aby se jednou nemohl vymlouvat. A Hamovi to sv. Pius X. jistě osobně bohatě odplatí.

Ano - toto jsem neuvažoval - je každopádně záslužné a nutné se zastávat nepravedlivě očerňovaných, ať už je to kdokoli. Živý nebo mrtvý, či dokonce Církev, Kristus, P. Maria, svatí.
Světec v nebi naše zastání nepotřebuje pro sebe protože je již ospravedlněn před Bohem navěky, ale s ohledem na nás a naše souputníky ho potřebuje (takže se za chybu v předešlém omlouvám), abychom zde na zemi dovedli hájit právo Boží a právo přirozené a pomáhali jeden druhému proti útisku a všem těm negativním věcem, plynoucím z hříchu.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime01.01.11 14:10

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 80e02fd2c9574983a6ea55e5e195a976

Škoda, že jim nepřimrzla ústa, když ten kus ledu líbali.Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 A406673052db93f2f1b2a6ba8964d75e

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 2022bfac74ac554e181b488a2f658856
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime01.01.11 18:09

Nebude to Vesmír a miláček mladých i starších katoliček P. Hofman?

Ať se mládí vydovádí ... ale toto má jistou podobnost se Mší svatou...
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime01.01.11 18:46

Ano, je to hradecky "svetec".
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Sponsored content





Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bezbolestná sebedestrukce   Bezbolestná sebedestrukce - Stránka 6 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Bezbolestná sebedestrukce
Návrat nahoru 
Strana 6 z 14Jdi na stránku : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: