+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Problematika moderních farností

    Goto down 
    4 posters
    Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
    AutorZpráva
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 16:23

    kirkmen napsal:
    Quido van Rijn napsal:


    Aha. Je potřeba vždycky uvážit, jestli ten "pokoj", co nyní je není pokoj zatuchliny, v tom případě je průvan potřebný. Podle toho co píšeš, tak u vás hodně zatuchlo.

    Souhlas Smile Zrovna dnes sem měl rozhovor s jedním praktikujícím katolíkem,vypravoval u nás v práci jak si byl podle přesného narození manželky a hvězd na hvězdárně určit zda to bude kluk nebo holka.
    Po mé otázce zda té blbosti věří a vážně se jí zůčastnil,mne odpověděl,ty jsi proti všemu a proti všem,ne všechno je špatné Smile Lidé se musí také občas bavit .A to sem se zas bavil já.A to je prosím jeden z těch co je praktikující.Mě to tedy nepříjde vůbec katolické,pokud vím tak je to snad odsouzeno i v bibly ne?

    No je to hlavně pověra. A jaká Very Happy
    Ale to jde ruku v ruce. Kde mizí víra, roste pověra. Jako ve starém Izraeli.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 16:30

    Iacobus Augustinus napsal:
    kirkmen napsal:
    Iacobus Augustinus napsal:
    Neboj se. Nepokoje nebudou. Michalovy přednášky jsou supr a navíc on sám je velice kultivovaný člověk. No však víšSmile
    Jirka má pravdu, že Cikrle to asi nijak zvlášť do extrémů nežene, proto je tam na jihu relativně klid.
    No a katedrála...slyšel jsem.

    Very Happy Jeden můj známý si ze mne dělá srandu,že mě farář až se to dozví bude honit po městě s křížem jako arcikacíře,když chci pozvat někoho od Te Deum Smile

    Farář na Tebe nemůže. Je to laická aktivita, takže jemu to může být jedno.
    Nebo snad všechny, kdo v neděli nepřijdou na mši honí po městě? Kontroluje o čem si rodiny při večeři povídají? Asi ne. Já bych byl úplně v klidu.

    Jasně,že sem v pohodě ale hrozně se té představě smějeme Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 16:34

    Quido van Rijn napsal:
    kirkmen napsal:
    Iacobus Augustinus napsal:
    Neboj se. Nepokoje nebudou. Michalovy přednášky jsou supr a navíc on sám je velice kultivovaný člověk. No však víšSmile
    Jirka má pravdu, že Cikrle to asi nijak zvlášť do extrémů nežene, proto je tam na jihu relativně klid.
    No a katedrála...slyšel jsem.

    Very Happy Jeden můj známý si ze mne dělá srandu,že mě farář až se to dozví bude honit po městě s křížem jako arcikacíře,když chci pozvat někoho od Te Deum Smile

    Samozřejmě, známe tu honičku, kdy zloděj volá chyťte zloděje.
    To by ještě byla "jen" sranda.
    Jenže on když to provede, tak to provede tak, aby ti to ublížilo morálně a odepíše tě i tvoji rodinu ve farnosti tj. mezi tvými známými. Dokonce i ateisté a orgány státní správy by se mohly začít zajímat Smile Psal jsi, že je ti to jedno, když budeš mít problémy - ale připrav se na nenávist, možné rozbroje v rodině a nepochopení ode všech.

    Rozbroje v rodině už mám,moje matka mě už domlouvala,že náš farář je hrozně zbožný a rozumí tomu lépe a že kazím život dětem.Občas ji to popadne a různě mi naznačuje,že sem schizmatik a že sem mimo církev,že se za mne pořád modlí za dar Ducha Svatého jak jí poradil pan farář Smile dokonce i za mne sloužil mši svatou a přednostně Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 16:37

    Smutné je,že ten samý člověk ohledně té hvězdopravy i věří,že abychom se jako křesťané spojili musíme my katolíci z něčeho ustoupit.U něho sem konečně pochopil,proč někteří tak milují ekumenu (tu dnešní).Protože víru ořežou a nemusí se do ničeho nutit.Odpadnou Mariánské věci.Nějaké posty nebo odpustkové záležitosti také nebudou a poutě a svatí to také zdržuje od životních prožitků Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 16:40

    No tak takoví lidé už nejsou katolíci a svou odměnu už dostali.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 16:43

    Nejhorší je,že různé diskutace a pod. nepomáhají.Když Bůh nechce není nic.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 16:43

    To je fantazie! Pan farář slouží Mši svatou za toho, kdo z katolické Církve odpadl ke katolické Církvi. Bratrstvo je součást katolické Církve, Vatikán si je toho vědom. Chtěl bych vědět, jestli by farář za Vás sloužil Mši, kdybyste odpadl k mormonům.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 16:46

    To si myslím,že určitě ikdybych odpadl k jehovistům.
    On se ohání živým magistreiem a přitom nic neví.Je smutné,že mu to lidé baští,prostě si dělá víru podle svého a ještě věří že ve shodě s papežem.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 16:49

    Máš pravdu. Takový malinkatý Hegel Smile
    Ale co, všeho dočasu, Pán Bůh navěky!
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 16:53

    tady jeho email když sem mu poslal kopii nulity exkomunikace 6 věřících na honolulu Ratzinger sám anuloval !!
    A vyjádření kard. Hoyose o bratrstvu vůči papeži a stavu věřících k nim toto odpověděl Smile

    Pane Mastíku,
    odpovídám na vaše e-maily. Budu stručný. Schizmatik je ten, kdo vyznává katolickou víru, ale není v jednotě s papežem a biskupy.
    Bratrstvo Pia X. je schizmatickým společenstvím, jehož aktivity liturgické i jiné nejsou v jednotě s papežem.
    Dokazuje to -mimo jiné- i jejich neustálá snaha o všemožná vyjádření, dovolení a uznání Říma. Proč by to dělali, kdyby bylo vše v pořádku? Vaše současné kroky plynou z pomýlenosti a politování hodné teologické neznalosti nauky o eucharistii a vztahu Kristovy přítomnosti k materii svátosti. Je trgické, že do omylů a zlého vztahu ke katolické církvi a její legitimní autoritě zatahujete svou rodinu a děti, které za nic nemohou. Přeji si, aby je Bůh zachránil a nepřišly dík zbrklým krokům o víru a živý vztah k Němu. I když se zaklínáte pravověrností a zbožností a poslušností, prakticky jednáte zcela v protichůdném duchu. Církev není vedena internetovými texty a prohlášeními kteréhokoli kardinála, ale živým magisteriem biskupů a papeže.
    Společenství sv.Petra používá tridetskou liturgii zcela legálně a s papežským požehnáním. Exkomunikace
    -tzn. vyloučení ze svátostného života církve (=existence mimo společenství Kristovy církve) se neřídí jen vylučovacími bulami, papíry a prohlášeními, ale fakticky tím, z kterých rukou přijímám svátosti. Je-li to společenství a služebníci v nejednotě s papežem, jsem mimo církev, byť bych se tisíckrát zaštiťoval pravověrností. (Nakonec to v dějinách dělali všichni bludaři - jak by řekl Trident).Kde je biskup, tam je církev.
    Otec biskup Dominik vám a vaší rodině nabízí setkání a rozhovor o věcech, které vás trápí, nebo v nichž byste chtěli snad mít více jistoty a světla - i co se týká způsobu slavení liturgie a její legitimity, či o tom, co je katolické (např. při přípravě dětí na první svaté přijímání). Rád vám setkání s ním (samozřejmě beze mně) zprostředkuji.
    Ještě jednou však říkám - s bolestí!- že Bratrstvo Pia X. je schizmatickým (rozkolným) společenstvím.
    V modlitběShocked
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 16:58

    Tak to spíš patří do koutku pro zasmání Very Happy
    Pan farář je opravdu mimo. Rozebírat ten jeho text se mi nechce, protože jsem to dělal už stokrát a jednou jinde. Ale je to opravdu "borec".
    Snad jen jedno.....Dokazuje to -mimo jiné- i jejich neustálá snaha o všemožná vyjádření, dovolení a uznání Říma........
    Very Happy Very Happy Aha, já myslel, že je to Řím, kdo se pořád snaží o jakési validace vztahů. Díky za vysvětlení, padre, asi info z první ruky že? Very Happy
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 17:08

    A to sem z maloměsta,nedokážu si představit jak trpí lidé v Praze nebo jiných velkých městech.
    Srandovní je i v důsledku-kde je biskup,tam je i církev.Čili v době ariánství kde byl biskup byla církev,ale jaká ???
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 17:10

    K otci Dominikovi také nepůjdu,ten prý jakmile slyší o tradiční mši nezná bratra ani setru
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 17:10

    Mimochodem, Bratrstvo má taky biskupy, dokonce čtyři:D
    Pan farář má tu teorii děravou jak Bugniniho rubáš.
    A s těmi ariány máš taky pravdu. On si to totiž upravil(ejhle ji kolegialitu). Původně to je Ubi Petrus, ibi Ecclesia. Kde je Petr, tam je Církev. Jenže to se mu nehodí, jakožto trpiteli papežových příkazů. No je to prostě jasnéSmile
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 17:12

    kirkmen napsal:
    K otci Dominikovi také nepůjdu,ten prý jakmile slyší o tradiční mši nezná bratra ani setru

    Dobře děláš. Já bych tam pro zajímavost šel, co by mi řekl hezkého. Ale stejně by to nic neměnilo na mém postoji.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 17:14

    no mám dojem,že to někde v NZ je kde se říká,kde je biskup tam je církev.Nicméně je potřeba dodat,že se myslí biskupové pravověrní ,ale možná mám jen dojem a pravdu máš ty.Ať tak nebo tak je jeho teorie divná
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 17:15

    Iacobus Augustinus napsal:
    kirkmen napsal:
    K otci Dominikovi také nepůjdu,ten prý jakmile slyší o tradiční mši nezná bratra ani setru

    Dobře děláš. Já bych tam pro zajímavost šel, co by mi řekl hezkého. Ale stejně by to nic neměnilo na mém postoji.

    Asi ztráta času,pochybuji že by ho někdo jako já přesvědčil,že je něco špatně.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 17:15

    Ano v Písmu to je, mně to hned nedošlo. Jenže praxe ukazuje, že to pravda být nemusí.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 17:16

    kirkmen napsal:
    Iacobus Augustinus napsal:
    kirkmen napsal:
    K otci Dominikovi také nepůjdu,ten prý jakmile slyší o tradiční mši nezná bratra ani setru

    Dobře děláš. Já bych tam pro zajímavost šel, co by mi řekl hezkého. Ale stejně by to nic neměnilo na mém postoji.

    Asi ztráta času,pochybuji že by ho někdo jako já přesvědčil,že je něco špatně.

    Ale mohl bys toho využít a zeptat se ho na otce Š a svícny Very Happy


    Naposledy upravil dne 27.06.07 17:16, celkově upraveno 1 krát
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 17:16

    Pro velké úspěchy po dlouholetém působení v misiích byla skupina misionářů "za odměnu" přeložena. Pravdaže ne do centra své kongragace ale pěkně stranou, kde už nebudou na poutním místě všem na očích.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 17:23

    Quido van Rijn napsal:
    Pro velké úspěchy po dlouholetém působení v misiích byla skupina misionářů "za odměnu" přeložena. Pravdaže ne do centra své kongragace ale pěkně stranou, kde už nebudou na poutním místě všem na očích.

    jedná se o misionáře co byli i u nás ve farnosti? ten jeden byl dobrej,dodnes lidi na něj vzpomínají jak vysvětloval lidem v neděli co je to pankáč a jak se jeden obrátil s komentářem (Bůh mi to odpusť) tý vole B..e já tě miluju.Kromě kostela chodil ve světském a vypravoval také,že modlit se v autě je skoro zbytečné,že se stejně myslí na něco jiného,ale že to neva a že lepší než se modlit celý růženec je modlit se jen dobře jeden desátek a číst si k tomu písmo.Pár mší zakončil s tím,že už je čas protože začíná v tv mistrák.
    Švára si ho hrozně chválil Smile ,že je lidový,ptal sem se ho co mu to dalo a on že to hlavní také řekl,ale mluvil jen o těchto věcech.
    Vskutku rád sem,že jsem se misií nezůčastnil
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 17:25

    Poslouchám gregoriány a mají tam tuhle skladbu "Stairway To Heaven" není náhodou pochybná na to aby ji zpívali mniši?
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 17:26

    Iacobus Augustinus napsal:
    kirkmen napsal:
    Iacobus Augustinus napsal:
    kirkmen napsal:
    K otci Dominikovi také nepůjdu,ten prý jakmile slyší o tradiční mši nezná bratra ani setru

    Dobře děláš. Já bych tam pro zajímavost šel, co by mi řekl hezkého. Ale stejně by to nic neměnilo na mém postoji.

    Asi ztráta času,pochybuji že by ho někdo jako já přesvědčil,že je něco špatně.

    Ale mohl bys toho využít a zeptat se ho na otce Š a svícny Very Happy

    Svícny jsou v "chrámu" s okem v trojúhelníku a otec Š je tam pravidelně cídí, protože bývají od krve. Bratři zednáři na ně často makají hned po "práci".
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 17:27

    Quido van Rijn napsal:
    Iacobus Augustinus napsal:
    kirkmen napsal:
    Iacobus Augustinus napsal:
    kirkmen napsal:
    K otci Dominikovi také nepůjdu,ten prý jakmile slyší o tradiční mši nezná bratra ani setru

    Dobře děláš. Já bych tam pro zajímavost šel, co by mi řekl hezkého. Ale stejně by to nic neměnilo na mém postoji.

    Asi ztráta času,pochybuji že by ho někdo jako já přesvědčil,že je něco špatně.

    Ale mohl bys toho využít a zeptat se ho na otce Š a svícny Very Happy

    Svícny jsou v "chrámu" s okem v trojúhelníku a otec Š je tam pravidelně cídí, protože bývají od krve. Bratři zednáři na ně často makají hned po "práci".

    to je ovšem velmi smutné No
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime27.06.07 17:28

    Gregoriáni jako skupina nejsou mniši. Jsou to civilové.
    Ale vidím, že bys potřeboval exercicie jako sůl Smile
    Mimochodem, neposíláš děti na léto na tábor? : http://www.fsspx.cz/px008.html
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Sponsored content





    Problematika moderních farností - Stránka 3 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Problematika moderních farností   Problematika moderních farností - Stránka 3 Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Problematika moderních farností
    Návrat nahoru 
    Strana 3 z 6Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Apologie víry a Církve-
    Přejdi na: