+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka

    Goto down 
    +4
    František Matěj
    Michal Kretschmer
    Quido van Rijn
    René Václavek
    8 posters
    Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5  Next
    AutorZpráva
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime02.10.07 11:46

    Na jaře se mi dostal do ruky lidovecký plátek Nový hlas.Někdy v březnu v jednom rozhovoru místopředseda strany a příslušník Luxjugend prohlásil,že by rád na Hradě viděl osobnost T.Halíka.Na to tam napsal pan Petr Dejmal svůj negativní názor na něj.V příštím čísle se na článek vznesla sprška odsuzujících odpovědí na pana Dejmala a časopis Te Deum.Všichni litovali,že P.Halík jako kněz nemůže být prezidentem.Pan Anděl z "Křestanské akademie":"Myslím,že Tomáše Halíka dobře znám.Považuji jejza mimořádnou osobnost nejen naší katolické církve,ale i za velkou osobnost našeho národa,významného představitele ekumwnického a mezináboženského dialogu(sic),za odborníka v řadě vědeckých oborů.Tomáš Halík v čele pražské akademické farnosti neškodí,naopak je velmi prospěšný nejen mladým hledajícím lidem".Paní Marie Klancová:"S takovou směsí zapšklosti a neznalosti jsem se setkala málokdy.Chtěla bych se zeptat Petra Dejmala,zda někdy prožil mši sv,celebrovanou P.Halíkem nebo jeho adorace před Nejsvětější svátostí(nebyli tam i hoši v oranžovém sárí?).P.Halík za svůj život dovedl ke křtu přes 800 mladých lidí.A pokud Petr Dejmal argumentuje názory uvedenými v časopise Te Deum,měl by se zamyslet nad svým respektováním církevních přeedstavených,jejíchž převažující názor na zmíněný časopis je dostatečně známý".No,když Adéčku bylo vzato církevní schválení,v KT se neobjevil článek,at ho lidé neodebírají,prodával se dál v kostelích,propagoval se dál v KT,stejně jako kniha zednáře Štampacha A nahoře nic.Další odpověd zněla:"Jako čle ČKA jsem poslal redakci Te Deum dopis,že jejich dvouměsičník svým přátelům nedoporučím a distancuji se od něho.Za několik dní se potom se na webu pražského arcibiskupství objevilo prohlášení kardinála Vlka,že Te Deum zakazuje věřícím šířit,poněvadž se jedná o tisk skupiny následující arc.Lefebvra,který neuznává 2.vatikánský koncil,jeho liturgickou reformu apapeže po PiuXII.(že se jedná o nehoráznou lež,to dotyčný nezkoumá).Petr Dejmal napíše a Nový hlas mu zveřejní hrubou ingerenci do církevních struktur,kádruje Halíka v jeho působení v čele akademické farnosti a rozhoduje o pravověrnosti Radomíra Malého proti kardinálu Vlkovi.Pro katolickou církev nastal zásadní zlom II.vatikánským koncilem a ekumenickou politikou JP.II.Snahu o toleranci a spolupráci se všemi lidmi dobré vůle přijala většina katolíků.V opozici zůstala jen skupina konzervativců a těm se nelíbí působení a názory profesora Halíka".Že se názory P.Halíka v mnohém neshodují s katolickou věroukou,to těmto naivním lidoveckým trotlům nevadí.Napsal jsem tehdy na hlas.kdu.cz svůj názor,který zveřejnili,což zas mnozí kvitovali postojem,že církevní záležitosti by se neměli tahat do stranického tisku.Že jim nevadilo oblbování před referendem do EU v církevním tisku a v kostelích?
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Někteří lidovci   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime02.10.07 16:17

    Já osobně jsem taky lidovec a v žádném případě Halíka neobhajuji. Spor na stránkách Hlasu jsem zaznamenal, nikdy jsem nebyl Halíkovým příznivcem a ani bych ho za prezidenta nechtěl.

    Bohužel se ke slovu nejčastěji dostanou ti, kdo Halíka adorují, protože je "kladně přijímán veřejností" a to by mohlo pomoci KDU... nesmysl.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime03.10.07 8:09

    Já jsem rád, že jsem bývalý lidovec. Ta strana je poslední dobou na dvě věci. Dobrý lidovec byl poslanec Karas v parlamentu, nicméně většina lidové strany byla proti němu a teď už jde jen o politikaření. Na to nemám žaludek. Jestli bude prezidentem Klaus nebo Halík, bude zcela jedno, první jmenovaný je zloděj peněz, druhý jmenovaný je zloděj víry. Člověk si nevybere.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime03.10.07 9:26

    Lidovci mi někdy připadají jako lidé,kteří nemají vlastní názor.Věří všemu,co řekne bratr předseda.Najde se tam ještě dost poctivých lidí.Ve vedení jsou většinou neomodernisté,kteří farizejsky tvrdí,že jsou potraty zlo,ale nechtějí se angažovat za jejich zrušení,nebo aspon omezení.Jejich eurofilství je otřesné,nevadí jim,co je ta zednářská EU zač.Předseda je fokolarín,přítel Míly Vlka,pomáhal mu dříve umývat výlohy,jeho bratra přivedlo k jezuitům dílo de Chardina,byl u podpisu Ekumenické charty,druhý brácha je saloš.
    Návrat nahoru Goto down
    Michal Kretschmer
    Admin
    Admin
    Michal Kretschmer


    Male Počet příspěvků : 3365
    Věk : 80
    Bydliště : Praha
    Na +T+ od : 06. 12. 06

    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime03.10.07 9:31

    Quido van Rijn napsal:
    Já jsem rád, že jsem bývalý lidovec. Ta strana je poslední dobou na dvě věci. Dobrý lidovec byl poslanec Karas v parlamentu, nicméně většina lidové strany byla proti němu a teď už jde jen o politikaření. Na to nemám žaludek. Jestli bude prezidentem Klaus nebo Halík, bude zcela jedno, první jmenovaný je zloděj peněz, druhý jmenovaný je zloděj víry. Člověk si nevybere.

    Pana poslance Karase jsem si velmi vážil, pouze mi vadilo, že byl pro EU a myslel si, že se v ní dají prosazovat křesťanské hodnoty. Ze stávajících poslanců možná Hovorka to myslí vážně a dobře, ale Karasovi se jistě nerovná.

    Ohledně toho zloděje peněz a víry, sami víte, o co je z toho je horší člověka připravit. Kdyby byla přímá volba a jen tito dva kandidáti, asi byl volil Klause jako menší zlo.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime03.10.07 10:17

    Já jsem také rád,že již nejsem lidovec.Byl jsem v okresním výboru a předseda místní organizace.Připadalo mi to o ničem,je tam sice dost slušných lidí,ale děsně naivních.Co se řekne navrchu,to platí.Před sedmi lety jsem vystoupil,čehož nelituji.Jsou rádi,že se Karase zbavili,považovali ho za blbce,který jde proti duchu doby.Cyrdova pravá ruka Adamcová,bývalá předsedkyně Luxjugend ho několikrát zesměšnila,při mítincích říkala lidem,at ho nevolí,že jim bere hlasy.Ta jejich eurofanatismus mi také vadí.Karas ohledně EU již také prohlédl,několikrát se k ní kriticky vyjádřil.
    Návrat nahoru Goto down
    František Matěj
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    František Matěj


    Male Počet příspěvků : 332
    Věk : 55
    Bydliště : Praha
    Na +T+ od : 10. 12. 06

    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime03.10.07 13:29

    Je pravda, že to p. Karas neměl mezi lidoveckou vrchností vůbec lehké. Pamatuju tiskovku, kde rozdával novinářům svou knihu a současně mezi nimi pobíhal mluvčí strany Ondřej Jakob a zoufale je přesvědčoval, ať si tu knížku neberou. To jen pro ilustraci.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Lidovci   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime03.10.07 20:20

    Dobře chlapi, beru to, na spoustu věcí máme stejný názor (taky jsem příznivec Karase, Adamcovou nemůžu cítit,...), ale myslím si přesto, že KDU je v ČR jediná možnost, jak můžou křesťané ovlivnit chod společnosti. Proto bych byl rád, kdyby i konzervativní katolíci se více angažovali v této straně a pomáhali změnit její tvář a také českou politiku.

    Osobně se o to snažím v "Luxjugend" - Mladí křesťanští demokraté - kde se snažím spolu s ostatními (včetně těch ve vedení) držet konzervativnější kurz, než má KDU. Něco vypovídá i to, že MKD byli jedni z prvních, kdo nechtěli Helenu Třeštíkovou jako ministryni za KDU a nebo náš předseda se účastnil Pochodu pro život. Teď byl sjezd, kde opět byl tento kurz potvrzen a bývalí kamarádi Adamcové utřeli.

    Nechci Vám brát iluze, ale přes Korunu Českou nebo PaS se politika u nás hoooodně těžko dělá ( i když bych jim místa v parlamentu přál). Dokonce jsem si říkal, že když by to bylo s KDU už hoooodně špatné (což zatím ještě není), tak by mi nezbývalo, než volit zmíněný PaS.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime04.10.07 8:26

    Máš moji podporu Nuncie. Je opravdu potřeba, aby se katolíci v politice angažovali. Jenže si každý musí rozmyslet, zda strana, který vráží nůž do vlastního srdce je hodna jeho práce, finanční podpory a nervů.
    Nevím jak to vypadá u MKD, ale
    můj osobní dojem je, že KDU jako strana míří do liberalismu a jen pro formu zachovávají křesťanský nátěr. Pracoval jsem na okresní úrovni, lidé z MO jsou z 90% dobří a obětaví, od krajské úrovně výše se poměr obrací v neprospěch těch dobrých.
    Veliký nešvar je diktování vedení koho mají voliči a členové KDU podpořit ve volbách. Někdy nepostaví ani svého kandidáta a podporují nějakého hajzla, kterého nikdo předtím neznal. Takto bylo za KDU nebo s jejich podporou zvoleno např. do senátu množství liberálních a prospěchářských hajzlů, kteří byli vyloženě nepřátelé křesťanství, horší než komunisté.
    Nemá cenu podporovat něco takového.

    Uvažoval-li jsem co s tímto stavem dál, vychází mi jediné řešení a to založit zcela novou stranu s programem na který lidé slyší, o křesťanství vůbec v tom proramu nemluvit (na to vždycky dojedou strany jako PaS nebo monarchisté, že si dají zmínku o křesťanských základech a morálce z které vychází - je to hezká prokladmace, ale hlasy to ubere) A soustředit se na konkrétní volební témata na která voliči slyší (a která vycházejí z křesťanských hodnot, ale proč to voličům oslit že?). Tedy řešení kriminality, řešení korupce, zabránit rozhazování státních peněz, vyházení nepotřebných úředníků z ministerstev (těch přece nejsou desetitisíce - zatím, takže o tolik hlasů nepřijdeme - co natom, že se bude poté pokračovat na krajích, ale o tom zatím jen mlhavě Smile zdůraznit, že ryba hnije od hlavy, zjednodušit zákony, redukovat jejich množství na polovinu, dát do vzorného pořádku obce atd.
    Samozřejmě musí být takový program natolik populární, aby taková nová strana se dostala do parlamentu. Od počátku by měla mít katolické vedení, nicméně takové, které to o sobě nebude šířit před volbami. Někteří lidé totiž apriori mají odpor ke křesťanům a katolíkům zvlášť, i kdyby to byli lidé svatí a nejschopnější ze schopných. Bylo by škoda přijít o ty hlasy, ateisté musí dostat katolíky do parlamentu, jinak to nejde.
    No a jakmile je strana v parlamentu, dostane se jí publicity, zlepší s financování další činnosti a pak už záleží na schopnostech jejich členů.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime04.10.07 14:21

    Jelikož jsem (zatím) stále ještě členem KDU (a to od města až po kraj), mohu pouze potvrdit bídu, v které se strana nachází. Vše je rozděleno na ty, kteří mají placené funkce a ty, kteří je nemají. Těm placeným je skoro všechno jedno, hlavně se udržet u koryta. Mezi členy jsou samé ideje a zásady, ve skutečnosti půjdou s tím nejsilnějším.

    Co se týče foko, tak to je nejenom předseda, ale i Cyril Svoboda, možná i další. U některých vrcholných představitelů KDU jsem na pochybách, zda jsou vůbec věřící. Třeba Vlastička... /věřící možná jsou, ale nikdo neví čemu/.

    Je opravdu velký rozdíl mezi běžnou členskou základnou a vedením. Já osobně si vážím starých dobrých lidovců, kteří nám však bohužel pomalu vymírají. Jenže i ti čestní vespodu se leckdy nechají manipulovat těmi, kteří vědí jak na to.

    Pravdou je, že KDU-ČSL je na našem reálně volitelném politickém spektru jedinou alternativou. Ovšem to, co vidím zblízka, mě osobně dost znechucuje. Proto to moje "zatím" z první věty... Jsem bohužel vyléčený z ideálů a na "standardní" postupy ve straně mám nějak citlivý žaludek.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime04.10.07 20:13

    Mikolaj napsal:
    Jelikož jsem (zatím) stále ještě členem KDU (a to od města až po kraj), mohu pouze potvrdit bídu, v které se strana nachází. Vše je rozděleno na ty, kteří mají placené funkce a ty, kteří je nemají. Těm placeným je skoro všechno jedno, hlavně se udržet u koryta. Mezi členy jsou samé ideje a zásady, ve skutečnosti půjdou s tím nejsilnějším.

    Co se týče foko, tak to je nejenom předseda, ale i Cyril Svoboda, možná i další. U některých vrcholných představitelů KDU jsem na pochybách, zda jsou vůbec věřící. Třeba Vlastička... /věřící možná jsou, ale nikdo neví čemu/.

    Je opravdu velký rozdíl mezi běžnou členskou základnou a vedením. Já osobně si vážím starých dobrých lidovců, kteří nám však bohužel pomalu vymírají. Jenže i ti čestní vespodu se leckdy nechají manipulovat těmi, kteří vědí jak na to.

    Pravdou je, že KDU-ČSL je na našem reálně volitelném politickém spektru jedinou alternativou. Ovšem to, co vidím zblízka, mě osobně dost znechucuje. Proto to moje "zatím" z první věty... Jsem bohužel vyléčený z ideálů a na "standardní" postupy ve straně mám nějak citlivý žaludek.

    Tak Vlastička o sobě říká, že je nepraktikující katolička, tedy "se nechce hádat o to, které náboženství je to pravé". Nějak tak podobně to řekla... Prostě zas ta všeobjímající humanistická láska...

    Máš pravdu, že to s KDU není ideální, nicméně jsem takový ten nezničitelný optimista, že snad se to ještě podaří zachránit, nebo aspoň s tím málem udělat co nejvíce dobrého pro ČR. Je tady hodně témat, které by se daly propracovat a vytáhnout... u KDU hlavně prorodinná politika
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime04.10.07 20:49

    nuncius napsal:
    Mikolaj napsal:
    Jelikož jsem (zatím) stále ještě členem KDU (a to od města až po kraj), mohu pouze potvrdit bídu, v které se strana nachází. Vše je rozděleno na ty, kteří mají placené funkce a ty, kteří je nemají. Těm placeným je skoro všechno jedno, hlavně se udržet u koryta. Mezi členy jsou samé ideje a zásady, ve skutečnosti půjdou s tím nejsilnějším.

    Co se týče foko, tak to je nejenom předseda, ale i Cyril Svoboda, možná i další. U některých vrcholných představitelů KDU jsem na pochybách, zda jsou vůbec věřící. Třeba Vlastička... /věřící možná jsou, ale nikdo neví čemu/.

    Je opravdu velký rozdíl mezi běžnou členskou základnou a vedením. Já osobně si vážím starých dobrých lidovců, kteří nám však bohužel pomalu vymírají. Jenže i ti čestní vespodu se leckdy nechají manipulovat těmi, kteří vědí jak na to.

    Pravdou je, že KDU-ČSL je na našem reálně volitelném politickém spektru jedinou alternativou. Ovšem to, co vidím zblízka, mě osobně dost znechucuje. Proto to moje "zatím" z první věty... Jsem bohužel vyléčený z ideálů a na "standardní" postupy ve straně mám nějak citlivý žaludek.

    Tak Vlastička o sobě říká, že je nepraktikující katolička, tedy "se nechce hádat o to, které náboženství je to pravé". Nějak tak podobně to řekla... Prostě zas ta všeobjímající humanistická láska...

    Máš pravdu, že to s KDU není ideální, nicméně jsem takový ten nezničitelný optimista, že snad se to ještě podaří zachránit, nebo aspoň s tím málem udělat co nejvíce dobrého pro ČR. Je tady hodně témat, které by se daly propracovat a vytáhnout... u KDU hlavně prorodinná politika

    Jenže to by KDU musela mít jasno ve vlastních řadách. Prorodinnou politiku nyní bourá úspěšně Kalousek na MF, když provádí přesný opak. Co na tom, že pod kuratelou ODS. Lidé si pamatují, že to bylo za Kalouska a hotovo. Kromě toho v současné splečnosti o rodiny nikdo nestojí a protože KDU nemá dost mandátů neprosadí zhola nic. Oni se bojí o tom i jasně mluvit, aby nedostali sprda od ODS. Jsou zapleteni s ODS i ČSSD až po uši, takže nejsou věrohodní - bohužel už v ničem a ani pro bývalé členy. Že jsem je ještě volil bylo ze setrvačnosti, příště už si vyberu jednu z mimoparlamentních stran.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime04.10.07 21:20

    Quido van Rijn napsal:
    nuncius napsal:
    Mikolaj napsal:
    Jelikož jsem (zatím) stále ještě členem KDU (a to od města až po kraj), mohu pouze potvrdit bídu, v které se strana nachází. Vše je rozděleno na ty, kteří mají placené funkce a ty, kteří je nemají. Těm placeným je skoro všechno jedno, hlavně se udržet u koryta. Mezi členy jsou samé ideje a zásady, ve skutečnosti půjdou s tím nejsilnějším.

    Co se týče foko, tak to je nejenom předseda, ale i Cyril Svoboda, možná i další. U některých vrcholných představitelů KDU jsem na pochybách, zda jsou vůbec věřící. Třeba Vlastička... /věřící možná jsou, ale nikdo neví čemu/.

    Je opravdu velký rozdíl mezi běžnou členskou základnou a vedením. Já osobně si vážím starých dobrých lidovců, kteří nám však bohužel pomalu vymírají. Jenže i ti čestní vespodu se leckdy nechají manipulovat těmi, kteří vědí jak na to.

    Pravdou je, že KDU-ČSL je na našem reálně volitelném politickém spektru jedinou alternativou. Ovšem to, co vidím zblízka, mě osobně dost znechucuje. Proto to moje "zatím" z první věty... Jsem bohužel vyléčený z ideálů a na "standardní" postupy ve straně mám nějak citlivý žaludek.

    Tak Vlastička o sobě říká, že je nepraktikující katolička, tedy "se nechce hádat o to, které náboženství je to pravé". Nějak tak podobně to řekla... Prostě zas ta všeobjímající humanistická láska...

    Máš pravdu, že to s KDU není ideální, nicméně jsem takový ten nezničitelný optimista, že snad se to ještě podaří zachránit, nebo aspoň s tím málem udělat co nejvíce dobrého pro ČR. Je tady hodně témat, které by se daly propracovat a vytáhnout... u KDU hlavně prorodinná politika

    Jenže to by KDU musela mít jasno ve vlastních řadách. Prorodinnou politiku nyní bourá úspěšně Kalousek na MF, když provádí přesný opak. Co na tom, že pod kuratelou ODS. Lidé si pamatují, že to bylo za Kalouska a hotovo. Kromě toho v současné splečnosti o rodiny nikdo nestojí a protože KDU nemá dost mandátů neprosadí zhola nic. Oni se bojí o tom i jasně mluvit, aby nedostali sprda od ODS. Jsou zapleteni s ODS i ČSSD až po uši, takže nejsou věrohodní - bohužel už v ničem a ani pro bývalé členy. Že jsem je ještě volil bylo ze setrvačnosti, příště už si vyberu jednu z mimoparlamentních stran.

    Je pravda, že KDU moc síly prosadit něco nemá, ale taky si můžeš být jistý, že bez KDU by bylo ještě hůř. Volba KDU mi v současné době připadá jako nejrozumnější možnost. Ostatní parlamentné strany nepřicházejí v úvahu a mimoparlamentní co by v úvahu i přicházely, nemají šanci.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime04.10.07 21:36

    Chce to prostě monarchistický převrat, jinak se KDU postupně rozloží na prvočinitele.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime04.10.07 22:48

    Já jsem také poznal hodně slušných lidovců na místní ůrovni,ale zároven děsně naivních.Někteří se pro stranu hodně obětují,ale ti nahoře na ně kašlou.Znají je před volbami,kdy tito lidé obětují svůj čas v kampani.Vedení je maximálně poklepe po ramenou,to je asi vše.Papalášům jde jen o jejich koryta.Také je volím,ale se sebezapřením.Ve vedení jsou povětšinou modernisté a kariéristé,jenže ti dole tomu stejně neuvěří.Jeden předseda na okrese je rotaryán,což si myslím,že není jediný.I podle jejich trapného huráevropanství.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime05.10.07 9:32

    Iacobus Augustinus napsal:
    Chce to prostě monarchistický převrat, jinak se KDU postupně rozloží na prvočinitele.

    No konečně rozumný názor. I když mezi českými organizovanými monarchisty to taky není úplně růžové...

    Pánové, já v KDU za těch 5 let zažil tolik věcí, že v nějaký pozitivní zvrat už ani nedoufám. ALe zázraky se dějí Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime05.10.07 9:43

    Hezká je myšlenka monarchie, ale v dnešní době a v poměrech ČR z této situace neuskutečnitelná. Nejdříve by bylo nutno nastolení takové vlády které půjde o blaho lidí a ne o koryta a to v současném uspořádáni tj. republika. Teprve potom by mohlo následovat království a monarchie. Ale to vše stále saturované lidmi, kterým jde o blaho národa a ne o blaho vlastní.
    Kromě toho ale blaho národa nezávisí na státním zřízení ale na lidech, kteří vládnou. Jestliže bude král hajzl z rodu hajzlů, pak jeho vláda bude srovnatelná s vládou současných hajzlů bez rodokmenu.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime05.10.07 9:49

    Quido van Rijn napsal:
    Hezká je myšlenka monarchie, ale v dnešní době a v poměrech ČR z této situace neuskutečnitelná. Nejdříve by bylo nutno nastolení takové vlády které půjde o blaho lidí a ne o koryta a to v současném uspořádáni tj. republika. Teprve potom by mohlo následovat království a monarchie. Ale to vše stále saturované lidmi, kterým jde o blaho národa a ne o blaho vlastní.
    Kromě toho ale blaho národa nezávisí na státním zřízení ale na lidech, kteří vládnou. Jestliže bude král hajzl z rodu hajzlů, pak jeho vláda bude srovnatelná s vládou současných hajzlů bez rodokmenu.

    Tak pod tohle se podepisuji! Jenom bych připomněl, že výše popsaná situace není pouze v ČR, ale v celé "vyspělé" západní civilizaci.
    Problém vidím v tom, že ve chvíli, kdy u koryta jsou lidé hájící jen a pouze vlastní zájmy, je opravdu málo těch slušných a schopných, kteří by do politiky chtěli vstoupit.
    Ještě malá poznámka - z mé osobní zkušenosti se politiky stávají z velké části lidé, kteří by se v soukromém sektoru jen těžko uplatnili...
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime05.10.07 10:15

    Jsem příznivec monarchie,ale myslím si,že ta problémy nevyřeší.Většina monarchů jsou dnes zástěrky,podepisují zákony které jsou proti Božímu řádu.Chtělo by to mět monarchu křestansky a tradičně smýšlejícího.Také my proti mysli není korporativismus.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime05.10.07 10:18

    René Václavek napsal:
    Jsem příznivec monarchie,ale myslím si,že ta problémy nevyřeší.Většina monarchů jsou dnes zástěrky,podepisují zákony které jsou proti Božímu řádu.Chtělo by to mět monarchu křestansky a tradičně smýšlejícího.Také my proti mysli není korporativismus.

    Souhlasím. Nějaký liberální král by byl ještě větším neštěstím, než současný pan profesor.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime05.10.07 10:50

    Poslední skutečně katolická monarchie bylo CaK bl. císaře Karla I. ...
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime05.10.07 11:32

    Blahoslavený císaři Karle,oroduj za naši zemi!
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime11.10.07 15:13

    Vážení, po pondělní krajské konferenci v HK, kde se sestavovala kandidátka do krajských voleb, prohlašuji, že KDU-ČSL není křesťanská strana a měla by si to "K" vyškrtnout z názvu. Hnus, hnus, hnus. Intriky, kupování hlasů, podrazy,...
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime11.10.07 18:17

    Mikolaj napsal:
    Vážení, po pondělní krajské konferenci v HK, kde se sestavovala kandidátka do krajských voleb, prohlašuji, že KDU-ČSL není křesťanská strana a měla by si to "K" vyškrtnout z názvu. Hnus, hnus, hnus. Intriky, kupování hlasů, podrazy,...

    Ona by si měla vyškrtnou nejen to K ale i D z názvu KDU. Unie si může nechat, protože to je opravdu unie všeho možného.
    A druhou část své zkratky (ČSL) by měla odložit ihned, protože odkazu Mons. Šrámka není hodna.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime11.10.07 20:08

    Quido van Rijn napsal:
    Mikolaj napsal:
    Vážení, po pondělní krajské konferenci v HK, kde se sestavovala kandidátka do krajských voleb, prohlašuji, že KDU-ČSL není křesťanská strana a měla by si to "K" vyškrtnout z názvu. Hnus, hnus, hnus. Intriky, kupování hlasů, podrazy,...

    Ona by si měla vyškrtnou nejen to K ale i D z názvu KDU. Unie si může nechat, protože to je opravdu unie všeho možného.
    A druhou část své zkratky (ČSL) by měla odložit ihned, protože odkazu Mons. Šrámka není hodna.

    Co navrhujete, pánové?
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka   Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Lidovci obhajují P.Tomáše Halíka
    Návrat nahoru 
    Strana 1 z 5Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
    Přejdi na: