+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Katolický týdeník MCM Světlo

    Goto down 
    +7
    JL
    Michal Kretschmer
    Fr. Albert T.O.P.
    Irenej
    Mr.Difficult
    Quido van Rijn
    René Václavek
    11 posters
    Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
    AutorZpráva
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime11.10.07 22:39

    Ve 41 čísle Světla je několik článků o Fatimě a třetí části tajemství.V podstatě je tam zpochybněno to,čím nás krmili celou dobu tj.,že už je to minulost.Je to celkem zajímavé.Dále je tam kritika,že biskupové nechtějí vzíz na vědomí Summrum pontificum a hážou zájencům o Trident klacky pod nohy.Na netu jsou články bohužel jen do 35 čísla,takže později.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime11.10.07 22:56

    PAPEŽOVA VŮLE JE SOUKROMÁ VĚC?Stále přicházejí zprávy o biskupech,kteří prakticky nechtějí vzít na vědomí Motu proprio.Lucemburský arcibiskup Fernahd Frank např.prohlásil,že zájem o tradiční ritus,o kterém mluví papež,je v jeho diecezi "bohudík"jen ojedinělý.Skutečnost je taková,že ti,kteří se cítí přitahováni"starým ritem",jsou vystaveni nadále diskriminaci.V této diecezi to s novým ritem vypadá tak,že"bohatého stolu Božího slova"se soustavně škrtá v neděli jedno nebo dvě čtení ve prospěch divadelních scenek.Kněží si podle libovůle mění texty a jsou tvořiv´í pokud možno na nejvíce místech.Mimořádní udělovatelé sv.přijímání jsou využíváni,i když toho není vůbec zapotřebí,nebo slouží oltář jako bar,kde se obslouží každý sám.Z mnoha kostelů byly odstraněny lavice z klekátky,takže klečení při proměnování je zcela cizí.Na ty,kteří požadují mimořádnou formu mše,je třeba si dát pozor.aby v tom nebyl"projev určitých společenských a politických proudů a Církvi cizích záležitostí."Nikdo však nedává pozor na kněze,kteří si dělají z katolického náboženství integrální směs spiritualit včetně esoteriky."Tolik Kath-net.Na co si ještě budem muset zvyknout?Ty popsané jevy už káždý z nás zná.Samoobsluha k nám ještě nedorazila."Dospělý člověk si přece duchovní pokrm umí vzít sám.Nebo i domů do zásoby.Lidé mají tak málo času."
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime12.10.07 8:35

    To jsem teda fakt zvědav, kdy Světlo přijde o Imprimatur...
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime12.10.07 9:03

    Mikolaj napsal:
    To jsem teda fakt zvědav, kdy Světlo přijde o Imprimatur...

    Toho dne by se ovšem také rozešly cesty moje a cesty podivné modernistické sekty, odnímající Imprimatur katolické tiskovině.
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime12.10.07 9:34

    Je třeba velmi subtilně rozlišovat modernistickou sektu a viditelné Mystické Tělo Kristovo ač eje to obtížné, abychom neupadli do sedevakantní pasti.
    Návrat nahoru Goto down
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime12.10.07 10:04

    Mysím, že je načase, abychom my, kteří ještě Světlo neodebíráme, jeho vydavatele podpořili tím, že si ho řádně předplatíme. Já jsem to chtěl udělat už před časem, teď už ale nebudu váhat.

    V kostelích se Světlo objevuje minimálně - viděl jsem ho zatím jen u cisterciáků a premonstrátů. Zatímco Liberálního Blesku jsou skoro všude haldy, jen je vidlema nabírat. Wink
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime12.10.07 10:12

    Světlo se prodává třeba i v Uhříněvsi, co vím.
    Ale to asi nepřekvapí Smile
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime12.10.07 10:33

    OK napsal:
    Je třeba velmi subtilně rozlišovat modernistickou sektu a viditelné Mystické Tělo Kristovo ač eje to obtížné, abychom neupadli do sedevakantní pasti.

    Sedevakantisty, podobně jako pravoslavným však může ulehčit návrat do Církve to, že bude obnovena katolicita Říma bez modernistických a jiných zhoubných nánosů.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime12.10.07 10:53

    Irenej napsal:
    Mysím, že je načase, abychom my, kteří ještě Světlo neodebíráme, jeho vydavatele podpořili tím, že si ho řádně předplatíme. Já jsem to chtěl udělat už před časem, teď už ale nebudu váhat.

    V kostelích se Světlo objevuje minimálně - viděl jsem ho zatím jen u cisterciáků a premonstrátů. Zatímco Liberálního Blesku jsou skoro všude haldy, jen je vidlema nabírat. Wink

    Já si Světlo nechávám pravidelně schovávat u našeho katolického knihkupce. Podporuji tím vydavatele Světla a zároveň kolegu živnostníka Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime12.10.07 13:08

    U Světla se mi nelíbí jeho podpora údajným mariánským zjevením v Medjugorje.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime12.10.07 13:15

    Mě taky ne, ale je to jediný tisk s imprimatur (snad ještě Immaculata), který je nakloněný tradici.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime12.10.07 13:21

    Georgeus Ioanes Baptista napsal:
    U Světla se mi nelíbí jeho podpora údajným mariánským zjevením v Medjugorje.

    Tak tak.
    To je asi ta úlitba, kterou musí podstoupit.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime12.10.07 13:57

    Mikolaj napsal:
    Irenej napsal:
    Mysím, že je načase, abychom my, kteří ještě Světlo neodebíráme, jeho vydavatele podpořili tím, že si ho řádně předplatíme. Já jsem to chtěl udělat už před časem, teď už ale nebudu váhat.

    V kostelích se Světlo objevuje minimálně - viděl jsem ho zatím jen u cisterciáků a premonstrátů. Zatímco Liberálního Blesku jsou skoro všude haldy, jen je vidlema nabírat. Wink

    Já si Světlo nechávám pravidelně schovávat u našeho katolického knihkupce. Podporuji tím vydavatele Světla a zároveň kolegu živnostníka Smile

    To je vysoce metodický a správný přístup.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime12.10.07 14:18

    Vzhledem k tomu, že prodejnu Pastýř převzalo nedávno Karmelitánské nakladatelství, je to věcí přežití či nepřežití onoho živnostníka. Včera jsem u něho nechal 600,- Kč Smile Jinak abych mu udělal reklamu - prodejna PAX v kostele Božského Srdce Páně v HK naproti TESCU.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime12.10.07 14:39

    Mikolaj napsal:
    Vzhledem k tomu, že prodejnu Pastýř převzalo nedávno Karmelitánské nakladatelství, je to věcí přežití či nepřežití onoho živnostníka. Včera jsem u něho nechal 600,- Kč Smile Jinak abych mu udělal reklamu - prodejna PAX v kostele Božského Srdce Páně v HK naproti TESCU.

    Aha, ano znám, také jsem tam něco již kupoval.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime12.10.07 23:43

    Světlo přišlo poprvé o Imprimatur před 10 lety kvůli článkům,které byli zaměřeny proti přijímání na ruku.Nevím,za jak dlouho mu bylo povolení zpět obnoveno,prý tam byla podmínka,že nebude příliš kritizovat.Zpočátku bylo Světlo dost kritické,to tam dělal šéfa dr.Malý.Grauby nad ním drží ochrannou ruku,nedovedu si představit,že by mohlo vycházet v pražské arcidiecezi.JPII ho dostával také,vyjádřil se o něm jako"bardzy potrzebne."Halík je štítivě uchopil za konečky prstů a oznámil,že je to tma.Pan Štula má velmi dobré kritické články v rubrice Editorial,kde pranýřuje liturgické nešvary a jiné věci.Nejsou ulitbou poselství z Medugorje a ostatních zjeveních,autoři v ně věří.Jsou také aktivními laickými členy MKH.Pak je dobrá ještě Immaculata,kde má dobré apologetické články dr.Malý.To vše k nelibosti bratří v kožených zástěrách.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime13.10.07 9:34

    René Václavek napsal:
    Nejsou ulitbou poselství z Medugorje a ostatních zjeveních,autoři v ně věří.

    Jenže to je právě ten problém.
    Měli by se zaměřit na Fatimu. Medju není v pořádku: http://www.katolikrevue.cz/fides/soukroma_zjeveni_martin_r_cejka.htm
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Michal Kretschmer
    Admin
    Admin
    Michal Kretschmer


    Male Počet příspěvků : 3365
    Věk : 80
    Bydliště : Praha
    Na +T+ od : 06. 12. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime13.10.07 10:37

    Světlo sleduji podle toho, jak se objeví na internetu. Před časem jsem na jejich účet poslal menší příspěvek. Světlo má řadu dobrých článků, vadí mi na něm dvě věci:

    1) nekritický přístup k marinánským zjevením - pravým i nepravým, není tam snaha o rozlišení

    2) nekritický přístup k vatikánským institucím a k papeži, jakoby vše, co odtamtud vyjde, bylo zaručeně správné a spadalo pod neomylnost.

    S těmito výhradami Světlo doporučuji.
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime14.10.07 15:23

    Vydavatelé se řídí i skutečností,že zjevenín v Medugorje byl nakloněný i JP.II.Také tím,kolik se tam lidí obrátilo.JPII nazval Medugorje pokračováním Fatimy.Tyto výroky ovšem nespadají pod neomylnost.Mne na tom také zarazila věc při výroku,že náboženství rozdělli lidé,Bůh je respektuje.Ten je nemůže respektovat.Miluje sice tyto lidi jako každého z nás,ale přeje si jejich obrácení.Byl jsem tam třikrát,cítil jsem se tam dobře,některé věci mi nesedí.Je třeba se modlt růženec,postit se,být lepším,mít uctu k Eucharistii,modlit se za hříšníky a odpadlíky,viz.Kung,Štampach,Havel atd.Honit se za semzacemi nemá smysl.Je hlášeno 700 udajných zjevení.Některá mohou být autentická,některá ne.Apoštol Pavel nás vybízí"všechno pečlivě zkoumejte a co je dobré,toho se držte."
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime14.10.07 15:42

    Chtěl bych ještě dodat,že pravda o zjeveních časem vyjde najevo a uvidí se.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime14.10.07 17:17

    Ještě je dobře podotknout, že zprávy z Medjugorje se ve Světle poslední dobou objevují jen sporadicky. Každopádně Medjugorje nepatří mezi velká nebo nosná témata ve Světle a to už dosti dlouhou dobu.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime14.10.07 17:45

    René Václavek napsal:
    Chtěl bych ještě dodat,že pravda o zjeveních časem vyjde najevo a uvidí se.

    Stačí si přečíst ten článek od Martina a je to celkem jasné. Ani není třeba na něco čekat.
    Medju je falešné zjevení, které se snaží odvést pozornost od Fatimy.
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime17.10.07 13:08

    Bez komentáře:
    http://www.katyd.cz/index.php?cmd=page&type=11&article=5529

    Mimochodem, kde jste všichni? To už vás pozavírali? Wink
    Návrat nahoru Goto down
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime17.10.07 13:33

    Také jsem to dnes četl.Zrovna jsem ten příspěvek sem chtěl dát,Milolaj mne předešel.Forum 2000 je jedna banda zednářů a globalistů.Najde se tam i pár naivních lidí.Ještě,že v katedrále zase nevzývají boha Šivu šáktí,šáktí....
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime17.10.07 13:47

    Mikolaj je dneska svižný Wink
    Jinak zpráva je to pro katolíky význámná, vždyť co se dostane na druhou stranu KT...
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Katolický týdeník MCM Světlo Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Katolický týdeník MCM Světlo
    Návrat nahoru 
    Strana 1 z 6Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
    Přejdi na: