+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  
Similar topics

     

     Katolický týdeník MCM Světlo

    Goto down 
    +7
    JL
    Michal Kretschmer
    Fr. Albert T.O.P.
    Irenej
    Mr.Difficult
    Quido van Rijn
    René Václavek
    11 posters
    Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
    AutorZpráva
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime17.10.07 13:59

    Mikolaj je opravdu svižný.
    Návrat nahoru Goto down
    Michal Kretschmer
    Admin
    Admin
    Michal Kretschmer


    Male Počet příspěvků : 3365
    Věk : 80
    Bydliště : Praha
    Na +T+ od : 06. 12. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime10.11.07 13:09

    Světlo v č. 43 - viz http://svetlo.farnost.com/svetlo.php?rocnik=2007&tyden=43 - píše (poměrně ze začátku pod nadpisem Otázka samostatnosti poměrně odvážně:

    "Listopadový převrat jsme hrdě nazývali ×sametová revoluceŇ. S odstupem času je stále jasnější, že k tomuto zvratu spíše než naše hrdinství, obratnost a sametovost přispěla pohotová vypočítavost dosavadních mocipánů

    Když jsme pak rozhodovali o svém opětovném ústupu z úplné samostatnosti, vypočítávali nám zastánci EU všechny možné přednosti, které nám z toho vzejdou. Myslelo se přitom především na materiální výhody a na budoucí svobodu pohybu po celé Evropě. Měla to být také záruka, že se už neoctneme v podobném ideologickém útisku a nesvobodě, jaký nám připravoval po celá desetiletí marxistický režim. Splnila se tato očekávání? Zatím je tomu tak, že čím déle jsme ve společenství evropských národů, tím více nevycházíme z úžasu, jak velice jsme se mýlili. V Evropské unii, jejíž základy kladli kdysi nejvýznamnější katoličtí politikové, dnes vládne Rada, která si počíná jako nástupce ideologického oddělení ÚV KSSS (viz strana 4).

    Jak je to možné, že společenství zemí, které jsme pokládali za symbol svobody, může nakonec v základních filozofických a světonázorových otázkách vycházet v podstatě ze stejného základu jako marxističtí ideologové? Požadavků, aby v evropské ústavě byly zakotveny křesťanské kořeny tohoto kontinentu, sotva vyhoví představitelé EU, pro které se existence Boha, nejvyššího Pána a Stvořitele všech věcí, stala postrachem (viz strana 5) a na náboženství se dívají nejen jako na opium neuvědomělých lidí, ale dokonce jako na nebezpečnou ideologii, která ohrožuje samu existenci ×moderní demokratické společnostiŇ. Rada EU přichází s požadavkem ×vědeckého světového názoruŇ, se kterým je podle jejich představ náboženství neslučitelné. Kontinent, který si do svého čela sám postavil politiky tak antikřesťanské, se ovšem sotva může dovolávat uznání křesťanského charakteru, zvláště když tito politikové se už dokonce opírají o názor většiny. Kde se stala chyba?

    Zapomněli jsme totiž, že se v tomto svém pozemském putování nepotýkáme jen s lidmi. ×My přece nevedeme zápas proti nějaké lidské moci, ale proti knížatům a mocnostem, které mají svou říši tmy v tomto světě, proti zlým duchům.Ň Když se marxistický bojový ateismus stal pro ďábla zkostnatělou a neplodnou starožitností, sám se postaral o účinnější a záludnější strategii. Pro boj proti Bohu už nebude používat nátlak a nesvobodu, ale právě naopak, vsadí jako na vydobytou vymoženost na neomezenou svobodu a nezadatelná lidská práva. Komunismus sice sliboval ráj na zemi, ale těmto slibům už nemohli věřit ani jeho hlasatelé. Bylo třeba sáhnout po jiné cestě k blahobytu, tak aby tento blahobyt nebyl vzdálenou vidinou, ale byl na dosah ruky. Chamtivost jedněch a závist druhých je dostatečná hnací síla, která je schopná uštvat k smrti. Ďábel navíc dostal k dispozici prostředek, o jakém Marx mohl jen snít: v každé rodině má jednu ne-li více kazatelen, ze kterých může den co den systematicky a dlouhodobě v podobě atraktivní zábavy a s využitím předních umělců a kumštýřů provádět své ×politické školeníŇ, připravovat, zasévat a zalévat s předstihem potřebný ×názor většinyŇ. O jeho úspěšnosti svědčí velký počet lidí včetně mnoha věřících, kteří přestali brát na vědomí, co je to ďábel, co je to hřích a co je to peklo, takže ho lidé poslouchají takřka na slovo. Nepříteli Boha a člověka jde o mnohem více než jen o hanebné a do nebe volající a zákonem chráněné hříchy proti životu. Jde mu o nastolení oné rouhavé mentality, že se stačí opřít o názor většiny, abychom si mohli suverénně rozhodovat o tom, co je dobré a co je zlé. Postavit se proti této většině znamená vyřadit se ze společnosti: takový člověk není brán na vědomí, jako by se dopustil odsouzeníhodné hanebnosti, a stýkat se s ním by znamenalo zkompromitovat se. Není dřívější ateistická propaganda proti tomu úplná žabařina?

    Vývoj událostí nás staví před otázku, zda rok 1989 nebyl spíše něco jako Pyrrhovo vítězství. Ďábel stahuje svou smyčku a lid se tím baví a jásá. Ocitli jsme se v novém prostředí nejrafinovanější nesvobody, ze které se už zde na zemi nemáme kam ohlížet, jako kdysi před třiceti lety. Pevný postoj na základě křesťanské víry začíná být pro některá povolání otázkou životní existence a není daleko doba, kdy se může stát otázkou buď Đ anebo pro každého věřícího katolíka. V tomto pohledu budeme zřejmě rozděleni na dva tábory: na ty, kteří si uvědomují tuto reálnou situaci, a na ty, kteří se jim smějí, že malují čerta na zdi. Kdyby šlo jen o čerta! Čert na zdi je směšný a nicotný, takže takové malování je vlastní spíše těm, kteří už nechtějí o skutečném ďáblu nic slyšet."
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime10.11.07 17:05

    Ve Světle jsou občas pěkné články občas ne, ale redakce by se měla
    zamyslet nad opěvovaným Janem Pavlem II., který vehementně zavlečení
    dosud nebruselizovaných států podporoval.



    Už jen skutečnost, že podporoval zavlečení samostatných států do
    zednářského žaláře národů by za normálních poměrů měla stačit k
    ukončení ostudného kanonizačního procesu. O.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime03.01.08 19:44

    Světlo je výbroný katolický časopis(zaručeně lepší než protestantský katolický týdeník).Člověk se zde dozvítdá vše co potřebuje k povzbuzení ve víře, ale i takové věci, o kterých se bojí Halík s Vlkem vůbec mluvit.
    Nedávno mně však zarmoutilo, že mi na jednom diecézním centru mládeže jedna holka řekla, že Katolický týdeník je lepší, přehlednější a nepíše tam bludy. Světlo je prý svým zaměřením na zcestí a je spíše heretické. Tak mi to přibližně řekla. Od té doby vím, čeho se stoprocentní modernisté bojí nejvíce. Světla! Doufám, že mi dáte za pravdu.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime03.01.08 19:46

    Tedeuma a Světla:)
    Signifikantní je, že o bludech hovoří slečna, která těžko přečetla katechismus, natož Pascendi...inu, takže tak Laughing
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime03.01.08 20:40

    Na Světle mi vadí, že propaguje občas falešné zjevení v Medjugorje a pod. Jinak je tam dost dobrých článků.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime03.01.08 20:41

    daniel89 napsal:
    Světlo je výbroný katolický časopis(zaručeně lepší než protestantský katolický týdeník).Člověk se zde dozvítdá vše co potřebuje k povzbuzení ve víře, ale i takové věci, o kterých se bojí Halík s Vlkem vůbec mluvit.
    Nedávno mně však zarmoutilo, že mi na jednom diecézním centru mládeže jedna holka řekla, že Katolický týdeník je lepší, přehlednější a nepíše tam bludy. Světlo je prý svým zaměřením na zcestí a je spíše heretické. Tak mi to přibližně řekla. Od té doby vím, čeho se stoprocentní modernisté bojí nejvíce. Světla! Doufám, že mi dáte za pravdu.

    Musíš si uvědomit, že v těch různých diecézních centrech, vesmírech a jiných spolčoidních sedánkách jsi ty ta zcestná výjimka co čte Světlo a uvažuje vážně o víře. Ostatní se víceméně vezou v BCP (Brigáda Církevní Práce) pod vedením vrchního velitele animace duchovenské čínnosti a tajemníka pro věci církevní v jedné osobě, jež se zase zodpovídá nejvyššímu farnímu sovětu, nad nímž bdí bedlivé oko politruka pro mládež a dávají si různé závazky jako je kolik se odslouží blasfemických rockových mší a jestli si pozvou ke konferenci před hoblponkem hinduistu, jezuitu z Brd nebo mudžáhída, popř. Halíka, který to vše nakonec zahrne ve své všeobjímající hindokřesťoanimální osobnosti.
    Vrcholem takových setkání bývá zvolání "Bůh tě miluje", následované sladkobolným kytarovým sólem s kombem, kde volume se vytočí na max. a pak na cestu k vlaku domů do farnosti, kde místní farář proplatí jízdenku.
    Usíná se pak s pocitem dobře odvedené duchovenské činnosti (na biskupství), vyplní se příslušná hlášení a přehledy a stupeň náboženské loajality mládeže a žádoucí obsah mysli se označí obvyklým - mysl mládežnická stádovitá I.a.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime03.01.08 20:49

    Quido van Rijn napsal:
    daniel89 napsal:
    Světlo je výbroný katolický časopis(zaručeně lepší než protestantský katolický týdeník).Člověk se zde dozvítdá vše co potřebuje k povzbuzení ve víře, ale i takové věci, o kterých se bojí Halík s Vlkem vůbec mluvit.
    Nedávno mně však zarmoutilo, že mi na jednom diecézním centru mládeže jedna holka řekla, že Katolický týdeník je lepší, přehlednější a nepíše tam bludy. Světlo je prý svým zaměřením na zcestí a je spíše heretické. Tak mi to přibližně řekla. Od té doby vím, čeho se stoprocentní modernisté bojí nejvíce. Světla! Doufám, že mi dáte za pravdu.

    Musíš si uvědomit, že v těch různých diecézních centrech, vesmírech a jiných spolčoidních sedánkách jsi ty ta zcestná výjimka co čte Světlo a uvažuje vážně o víře. Ostatní se víceméně vezou v BCP (Brigáda Církevní Práce) pod vedením vrchního velitele animace duchovenské čínnosti a tajemníka pro věci církevní v jedné osobě, jež se zase zodpovídá nejvyššímu farnímu sovětu, nad nímž bdí bedlivé oko politruka pro mládež a dávají si různé závazky jako je kolik se odslouží blasfemických rockových mší a jestli si pozvou ke konferenci před hoblponkem hinduistu, jezuitu z Brd nebo mudžáhída, popř. Halíka, který to vše nakonec zahrne ve své všeobjímající hindokřesťoanimální osobnosti.
    Vrcholem takových setkání bývá zvolání "Bůh tě miluje", následované sladkobolným kytarovým sólem s kombem, kde volume se vytočí na max. a pak na cestu k vlaku domů do farnosti, kde místní farář proplatí jízdenku.
    Usíná se pak s pocitem dobře odvedené duchovenské činnosti (na biskupství), vyplní se příslušná hlášení a přehledy a stupeň náboženské loajality mládeže a žádoucí obsah mysli se označí obvyklým - mysl mládežnická stádovitá I.a.

    Jako vždy, vynikající lol!
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    René Václavek
    Obecní drbna
    Obecní drbna
    René Václavek


    Male Počet příspěvků : 2775
    Věk : 64
    Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
    Na +T+ od : 19. 04. 07

    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime03.01.08 21:21

    Halík Světlo kdysi chytil štítivě za konečky prstů a zvolal:"Toto je tma."Bojí se světla jako všichni bludaři.Ta hloupá slečna plácá kraviny jako mládežníci na signálech.V pražské arcidiecézi by vycházet nemohl,Grauby není přece jen takový modernista jako Arcivlk.
    Návrat nahoru Goto down
    Irenej
    Sodalitium pianum
    Sodalitium pianum
    Irenej


    Male Počet příspěvků : 683
    Na +T+ od : 12. 02. 07

    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime03.01.08 22:18

    V posledních číslech se navíc od bp. G. objevují i příspěvky na téma, které otevřel (aspoň co já mohu sledovat) na letošní hojně deštěm skrápěné svatováclavské pouti do Staré Boleslavi. Některé myšlenky se sice opakují, ale já to vítám, protože opakování je matkou moudrosti. Je to jasná a jadrná řeč, jakou člověk rád od biskupa slyší...

    Jestli někdo neví, o čem že to píšu, je to jeho chyba, že Světlo ještě neodebírá. Smile
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime04.01.08 9:39

    Dnes ráno cestou do práce jsem si dočítal dvoučíslo Světla, co vyšlo 23. prosince.., já mám Světlo osobně raději než co jiného.
    Kupuji ho v Praze v Ječné ulici, občas se stává, že ho už nemají, tak to jistí Uhříněves..:-)

    Anton.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime04.01.08 11:22

    Quido van Rijn napsal:
    daniel89 napsal:
    Světlo je výbroný katolický časopis(zaručeně lepší než protestantský katolický týdeník).Člověk se zde dozvítdá vše co potřebuje k povzbuzení ve víře, ale i takové věci, o kterých se bojí Halík s Vlkem vůbec mluvit.
    Nedávno mně však zarmoutilo, že mi na jednom diecézním centru mládeže jedna holka řekla, že Katolický týdeník je lepší, přehlednější a nepíše tam bludy. Světlo je prý svým zaměřením na zcestí a je spíše heretické. Tak mi to přibližně řekla. Od té doby vím, čeho se stoprocentní modernisté bojí nejvíce. Světla! Doufám, že mi dáte za pravdu.

    Musíš si uvědomit, že v těch různých diecézních centrech, vesmírech a jiných spolčoidních sedánkách jsi ty ta zcestná výjimka co čte Světlo a uvažuje vážně o víře. Ostatní se víceméně vezou v BCP (Brigáda Církevní Práce) pod vedením vrchního velitele animace duchovenské čínnosti a tajemníka pro věci církevní v jedné osobě, jež se zase zodpovídá nejvyššímu farnímu sovětu, nad nímž bdí bedlivé oko politruka pro mládež a dávají si různé závazky jako je kolik se odslouží blasfemických rockových mší a jestli si pozvou ke konferenci před hoblponkem hinduistu, jezuitu z Brd nebo mudžáhída, popř. Halíka, který to vše nakonec zahrne ve své všeobjímající hindokřesťoanimální osobnosti.
    Vrcholem takových setkání bývá zvolání "Bůh tě miluje", následované sladkobolným kytarovým sólem s kombem, kde volume se vytočí na max. a pak na cestu k vlaku domů do farnosti, kde místní farář proplatí jízdenku.
    Usíná se pak s pocitem dobře odvedené duchovenské činnosti (na biskupství), vyplní se příslušná hlášení a přehledy a stupeň náboženské loajality mládeže a žádoucí obsah mysli se označí obvyklým - mysl mládežnická stádovitá I.a.

    Na tom diecézním centru,k am občas jezdím se dějí přesně opačné věci. Rocková mše zde NEEXISTUJE(za což patří směrem k nim můj velký dík), zvou se sem hosté z daných oborů, kteří mohou pomoci mládežníkům nabrat směr, modlí se zde alespoň dvě části Breviáře denně(Ranná chvály a Nešpory, občas dokonce i Kompletář) a další různé věci, do kterých jsem ještě nebyl zainteresován.
    Jediné, co se mi moc nelíbí a nebo to vyvolává diskuze jsou tzv.animované mše svaté. Když se vedení skupinky, která tuto mši připravuje a účasňuje se jí, je schopný a rozumný člověk, tak výsledek vypadá nadmíru pěkně a snad se ani Pán Bůh nezlobí, protože je to k jeho větší cti a chvále, ale mnohdy se mi poslední dobou stává, že se nějaká koncepce částečně změnila a ačíná se zde pomalu projevovat víceménně Duch modernismu, ale zatím je to naštěsti trochu zadušené a dá se to kontrolovat, ale záleží na tom jak kdy.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime04.01.08 11:25

    René Václavek napsal:
    Halík Světlo kdysi chytil štítivě za konečky prstů a zvolal:"Toto je tma."Bojí se světla jako všichni bludaři.Ta hloupá slečna plácá kraviny jako mládežníci na signálech.V pražské arcidiecézi by vycházet nemohl,Grauby není přece jen takový modernista jako Arcivlk.

    Jsem podobného názoru. Graubner naštěstí nepocítil jako mladý novokněž takové bludy jako kardinál Vlk, protože narozdíl od něj byl vychováván v částečně tradičním semináři v Olomouci a přijímal ještě postřižiny. A Vlk je prostě vlk, to si musíme přiznat.
    Návrat nahoru Goto down
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime04.01.08 12:45

    Když já jsem ještě chodil na NOM a civilkařil u Salesiánů, zažil jsem to, čemu říkám tomáškovská církev v ČR. Sice se sloužil NOM, ale pořád byli kněží, kteří více méně uvažovali buď předkoncilně nebo aspoň byli normální a nedělali experimenty.



    Tito dens již buď zemřeli, nebo byli odšoupnuti a má na ně neblahý vliv to co se kolem nich děje. Ono je to strašně obtížné pohybovat se mezi předsedy a animátory a udržet si katolickou víru (a zdravý rozum).


    Ten, který kytaru u Salesiánů propagoval šel do misií do Bulharska a namísto rozvoje kytarové hry se musel naučit byzantskou liturgii.

    S aktivními laiky jsem potíže moc neměl, protože mně nebrali vážně a nic prakticky po mně nechtěli. Dnes už by to asi nešlo a konflikty by byly nevyhnutelné. To ovšem přijde i na Moravu. Ostatně bp. G. se v Olomouci dlouho neudrží, protože půjde do Prahy. Předpoklady má: je fokolarín, nechal se vyfotit s rotaryány. Duka má přece jen hodně práce v HK a tak G. vypadá jako nejpravděpodobnější. Konkurovat by mu mohl snad jedině arcifokolarín a ekumenista R.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime04.01.08 14:11

    Quido van Rijn napsal:
    daniel89 napsal:
    Světlo je výbroný katolický časopis(zaručeně lepší než protestantský katolický týdeník).Člověk se zde dozvítdá vše co potřebuje k povzbuzení ve víře, ale i takové věci, o kterých se bojí Halík s Vlkem vůbec mluvit.
    Nedávno mně však zarmoutilo, že mi na jednom diecézním centru mládeže jedna holka řekla, že Katolický týdeník je lepší, přehlednější a nepíše tam bludy. Světlo je prý svým zaměřením na zcestí a je spíše heretické. Tak mi to přibližně řekla. Od té doby vím, čeho se stoprocentní modernisté bojí nejvíce. Světla! Doufám, že mi dáte za pravdu.

    Musíš si uvědomit, že v těch různých diecézních centrech, vesmírech a jiných spolčoidních sedánkách jsi ty ta zcestná výjimka co čte Světlo a uvažuje vážně o víře. Ostatní se víceméně vezou v BCP (Brigáda Církevní Práce) pod vedením vrchního velitele animace duchovenské čínnosti a tajemníka pro věci církevní v jedné osobě, jež se zase zodpovídá nejvyššímu farnímu sovětu, nad nímž bdí bedlivé oko politruka pro mládež a dávají si různé závazky jako je kolik se odslouží blasfemických rockových mší a jestli si pozvou ke konferenci před hoblponkem hinduistu, jezuitu z Brd nebo mudžáhída, popř. Halíka, který to vše nakonec zahrne ve své všeobjímající hindokřesťoanimální osobnosti.
    Vrcholem takových setkání bývá zvolání "Bůh tě miluje", následované sladkobolným kytarovým sólem s kombem, kde volume se vytočí na max. a pak na cestu k vlaku domů do farnosti, kde místní farář proplatí jízdenku.
    Usíná se pak s pocitem dobře odvedené duchovenské činnosti (na biskupství), vyplní se příslušná hlášení a přehledy a stupeň náboženské loajality mládeže a žádoucí obsah mysli se označí obvyklým - mysl mládežnická stádovitá I.a.

    Výstižné ! Pro Quida 1*
    Návrat nahoru Goto down
    Michal Kretschmer
    Admin
    Admin
    Michal Kretschmer


    Male Počet příspěvků : 3365
    Věk : 80
    Bydliště : Praha
    Na +T+ od : 06. 12. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime04.01.08 22:09

    OK napsal:
    Na Světle mi vadí, že propaguje občas falešné zjevení v Medjugorje a pod. Jinak je tam dost dobrých článků.

    Souhlas. Ještě mi vadí, že píši jakoby papež byl obdařen neomylností vždycky a jeho skutky byly také vždy bezvadné. Jako heretici hřeší odmítáním tam, kde papež defin uje závazně nauku, oni nekriticky přijímají vše.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime05.01.08 10:09

    Západ prostě a jednoduše jako christianizovaná oblast končí.., nabízí se analogie se severní Afrikou. Kdysi to byla oblast s tolika biskupstvími, že jejich počet byl srovnatelný se severněji položenými zeměmi, nyní je tam křesťanů hrstka. Když prst Boží zavelí odchod, budou se poroučet všechny ty "angažované křesťanky" a "multikulturalisté", protože v islámu, jenž se sem nakonec neúprosně vevalí, pro ně nebude místo, leda v harémech, otrockých robotárnách či nakonec v odpadních jámách.
    Západ nerovná se Christianitas, ale bez Christianitas Západu nebude..
    Jedinou nadějí v evrpoském rozměru nyní zůstává to čemu se neprávem a opovržlivě říká "Osteuropa". To že biskupové v Pobaltí mají více zdravého rozumu než jinde, svědčí o správné skepsi vůči Západu.., není náhodou že "Apačové" a jejich přátelé nesnášejí např. Rusko, pobaltské státy, o dalších nemluvě.
    Hádám, že naši pravoslavní bratři by si nějaké tanečky v příbytku Božím asi nenechali dělat..

    Anton.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime05.01.08 10:24

    Anton napsal:
    Západ prostě a jednoduše jako christianizovaná oblast končí.., nabízí se analogie se severní Afrikou. Kdysi to byla oblast s tolika biskupstvími, že jejich počet byl srovnatelný se severněji položenými zeměmi, nyní je tam křesťanů hrstka. Když prst Boží zavelí odchod, budou se poroučet všechny ty "angažované křesťanky" a "multikulturalisté", protože v islámu, jenž se sem nakonec neúprosně vevalí, pro ně nebude místo, leda v harémech, otrockých robotárnách či nakonec v odpadních jámách.
    Západ nerovná se Christianitas, ale bez Christianitas Západu nebude..
    Jedinou nadějí v evrpoském rozměru nyní zůstává to čemu se neprávem a opovržlivě říká "Osteuropa". To že biskupové v Pobaltí mají více zdravého rozumu než jinde, svědčí o správné skepsi vůči Západu.., není náhodou že "Apačové" a jejich přátelé nesnášejí např. Rusko, pobaltské státy, o dalších nemluvě.
    Hádám, že naši pravoslavní bratři by si nějaké tanečky v příbytku Božím asi nenechali dělat..

    Anton.

    Vidíš, mám podobný názor. Není však třeba vkládat naději do lidí, i když může být řízení Boží, že 1000 let trvající velký rozkol východu se nakonec třeba stane hrází proti musulmanům a útočištěm křesťanstva vůbec - Bůh dokáže obrátit špatné k vyústění v dobré.
    Ovšem i kdyby tomu tak nakonec nebylo Bůh si dokáže vzbudit proroky z kamenů, takže zůstávám zcela klidný, protože se není třeba bát těch co zabíjejí jen těla, ale těch co zabíjejí duši a hlavně těm posledně jmenovanými bychom se měli postavit jednotně na odpor - a ti jsou už dávno v našem "lese", ani musulmanů k tomu nebylo třeba.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime05.01.08 10:53

    Popravdě řečeno.., těm vlkům a jiným halíkům, co nám pobíhají v "lese", se na odpor stavíme. Viz jejich nenávistný jekot. A Bůh pomáhá.., když na Západ dopouští opovržení pohanů, viz návštěva "Apače" Sarkozyho v Egyptě. Egypťané dali najevo, že je počínání Sarkozyho uráží. Západ už je dnes v takovém morálním svrabu, že si neuvědomuje, že superiorita jíž se těšil, vyplývala z Christianitas a dodržování pravidel žití, které Christianitas přinesla..., tak jako padla římská zpupnost, v okamžiku kdy se jí přestali barbaři bát, padne Západ, protože onen genius Západu se rozplyne díky jeho prohnilosti.

    Anton.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime05.01.08 11:04

    Anton napsal:
    Popravdě řečeno.., těm vlkům a jiným halíkům, co nám pobíhají v "lese", se na odpor stavíme. Viz jejich nenávistný jekot. A Bůh pomáhá.., když na Západ dopouští opovržení pohanů, viz návštěva "Apače" Sarkozyho v Egyptě. Egypťané dali najevo, že je počínání Sarkozyho uráží. Západ už je dnes v takovém morálním svrabu, že si neuvědomuje, že superiorita jíž se těšil, vyplývala z Christianitas a dodržování pravidel žití, které Christianitas přinesla..., tak jako padla římská zpupnost, v okamžiku kdy se jí přestali barbaři bát, padne Západ, protože onen genius Západu se rozplyne díky jeho prohnilosti.

    Anton.

    Máš naprostou pravdu.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime05.01.08 11:08

    Děkuji, od Vás to potěší...

    Anton.
    Návrat nahoru Goto down
    Anonymní
    Anonymní
    Anonymous



    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime12.01.08 12:18

    OK napsal:
    Když já jsem ještě chodil na NOM a civilkařil u Salesiánů, zažil jsem to, čemu říkám tomáškovská církev v ČR. Sice se sloužil NOM, ale pořád byli kněží, kteří více méně uvažovali buď předkoncilně nebo aspoň byli normální a nedělali experimenty.



    Tito dens již buď zemřeli, nebo byli odšoupnuti a má na ně neblahý vliv to co se kolem nich děje. Ono je to strašně obtížné pohybovat se mezi předsedy a animátory a udržet si katolickou víru (a zdravý rozum).


    Ten, který kytaru u Salesiánů propagoval šel do misií do Bulharska a namísto rozvoje kytarové hry se musel naučit byzantskou liturgii.

    S aktivními laiky jsem potíže moc neměl, protože mně nebrali vážně a nic prakticky po mně nechtěli. Dnes už by to asi nešlo a konflikty by byly nevyhnutelné. To ovšem přijde i na Moravu. Ostatně bp. G. se v Olomouci dlouho neudrží, protože půjde do Prahy. Předpoklady má: je fokolarín, nechal se vyfotit s rotaryány. Duka má přece jen hodně práce v HK a tak G. vypadá jako nejpravděpodobnější. Konkurovat by mu mohl snad jedině arcifokolarín a ekumenista R.

    Jasně. Ale kdo je ten ekumenista R.?
    Co se týče Graubnera, tak jsem rád, že je předsedou ČBK. Kdyby tam byl Vlk, tak nevím, nevím.
    Jinak mám zažitou od svého pana faráře prupovídku: "Od moru, hladu a Saleziánu, vysvoboď nás Pane." Stalo se tak poté, co k nám začali chodit na pouť brněnští Saleziáni, kteří z poutě udělali frašku podobonu show, které se dneska začínají rozvijet v čím dál větší míře.
    Návrat nahoru Goto down
    Quido van Rijn
    Aktivní uživatel
    Aktivní uživatel
    Quido van Rijn


    Male Počet příspěvků : 3729
    Věk : 134
    Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
    Na +T+ od : 30. 11. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime12.01.08 12:21

    Anton napsal:
    Děkuji, od Vás to potěší...

    Anton.

    Do prdele už s tím vykáním a velkým Vy bounce . Tykej mi jako všichni - týká se to všech:
    Tykejte mi, neboť i já vám tykám.
    Návrat nahoru Goto down
    Fr. Albert T.O.P.
    Gründer
    Gründer
    Fr. Albert T.O.P.


    Male Počet příspěvků : 10044
    Na +T+ od : 29. 11. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime12.01.08 12:36

    daniel89 napsal:
    OK napsal:
    Když já jsem ještě chodil na NOM a civilkařil u Salesiánů, zažil jsem to, čemu říkám tomáškovská církev v ČR. Sice se sloužil NOM, ale pořád byli kněží, kteří více méně uvažovali buď předkoncilně nebo aspoň byli normální a nedělali experimenty.



    Tito dens již buď zemřeli, nebo byli odšoupnuti a má na ně neblahý vliv to co se kolem nich děje. Ono je to strašně obtížné pohybovat se mezi předsedy a animátory a udržet si katolickou víru (a zdravý rozum).


    Ten, který kytaru u Salesiánů propagoval šel do misií do Bulharska a namísto rozvoje kytarové hry se musel naučit byzantskou liturgii.

    S aktivními laiky jsem potíže moc neměl, protože mně nebrali vážně a nic prakticky po mně nechtěli. Dnes už by to asi nešlo a konflikty by byly nevyhnutelné. To ovšem přijde i na Moravu. Ostatně bp. G. se v Olomouci dlouho neudrží, protože půjde do Prahy. Předpoklady má: je fokolarín, nechal se vyfotit s rotaryány. Duka má přece jen hodně práce v HK a tak G. vypadá jako nejpravděpodobnější. Konkurovat by mu mohl snad jedině arcifokolarín a ekumenista R.

    Jasně. Ale kdo je ten ekumenista R.?
    Co se týče Graubnera, tak jsem rád, že je předsedou ČBK. Kdyby tam byl Vlk, tak nevím, nevím.
    Jinak mám zažitou od svého pana faráře prupovídku: "Od moru, hladu a Saleziánu, vysvoboď nás Pane." Stalo se tak poté, co k nám začali chodit na pouť brněnští Saleziáni, kteří z poutě udělali frašku podobonu show, které se dneska začínají rozvijet v čím dál větší míře.

    R = http://www.signaly.cz/setkani-mladeze-plzen
    Je vidět, že jsi nikdy nebyl v Polsku na pouti v Čenstochové. Tam to teprv je show!
    Návrat nahoru Goto down
    https://crux.forumczech.com
    Mr.Difficult
    Svůdce maličkých
    Svůdce maličkých
    avatar


    Počet příspěvků : 4135
    Bydliště : Země Koruny svatováclavské
    Na +T+ od : 01. 12. 06

    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime12.01.08 13:17

    R. je arcifoko Radkovský

    Nebezpečnější, než ti co udělají z liturgie show jsou ti, co slouží důstojně, ale rozkládají církev zevnitř pod pláštikem slušnosti a pravověří. Ano, myslím zcela konkrétně na D.: Od moru, hladu a "dominikánů", vysvoboď nás Pane.

    daniel89 napsal:
    OK napsal:
    Když já jsem ještě chodil na NOM a civilkařil u Salesiánů, zažil jsem to, čemu říkám tomáškovská církev v ČR. Sice se sloužil NOM, ale pořád byli kněží, kteří více méně uvažovali buď předkoncilně nebo aspoň byli normální a nedělali experimenty.



    Tito dens již buď zemřeli, nebo byli odšoupnuti a má na ně neblahý vliv to co se kolem nich děje. Ono je to strašně obtížné pohybovat se mezi předsedy a animátory a udržet si katolickou víru (a zdravý rozum).


    Ten, který kytaru u Salesiánů propagoval šel do misií do Bulharska a namísto rozvoje kytarové hry se musel naučit byzantskou liturgii.

    S aktivními laiky jsem potíže moc neměl, protože mně nebrali vážně a nic prakticky po mně nechtěli. Dnes už by to asi nešlo a konflikty by byly nevyhnutelné. To ovšem přijde i na Moravu. Ostatně bp. G. se v Olomouci dlouho neudrží, protože půjde do Prahy. Předpoklady má: je fokolarín, nechal se vyfotit s rotaryány. Duka má přece jen hodně práce v HK a tak G. vypadá jako nejpravděpodobnější. Konkurovat by mu mohl snad jedině arcifokolarín a ekumenista R.

    Jasně. Ale kdo je ten ekumenista R.?
    Co se týče Graubnera, tak jsem rád, že je předsedou ČBK. Kdyby tam byl Vlk, tak nevím, nevím.
    Jinak mám zažitou od svého pana faráře prupovídku: "Od moru, hladu a Saleziánu, vysvoboď nás Pane." Stalo se tak poté, co k nám začali chodit na pouť brněnští Saleziáni, kteří z poutě udělali frašku podobonu show, které se dneska začínají rozvijet v čím dál větší míře.
    Návrat nahoru Goto down
    Sponsored content





    Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Empty
    PříspěvekPředmět: Re: Katolický týdeník MCM Světlo   Katolický týdeník MCM Světlo - Stránka 2 Icon_minitime

    Návrat nahoru Goto down
     
    Katolický týdeník MCM Světlo
    Návrat nahoru 
    Strana 2 z 6Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
     Similar topics
    -

    Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
    + + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
    Přejdi na: