+ + + T R A D I T I O + + +
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+ + + T R A D I T I O + + +

Katolické fórum pro katolíky, ochránce nenarozeného života a všechny, pro které je Salus animarum opravdu suprema lex.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Špeky ze zlínského Života farnosti

Goto down 
+8
Irenej
JL
Michal Kretschmer
Fr. Albert T.O.P.
bJ
Adalbert
Quido van Rijn
René Václavek
12 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorZpráva
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
bJ


Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime28.04.11 15:50

"Stáhne" ve smyslu "uloží na disk", ne ve smyslu "odstraní z internetu" (to stejně může jenom ten, kdo to tam dal).
Tušil jsem, že to smažou. Bohužel ten kamarád si to přečetl až dnes, takže to nestihl a nemáme to.
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime28.04.11 16:22

Rendo, spousta toho je na katolikrevue tady:

http://katolikrevue.ath.cx/_download/

Co se týče poslušnosti autority, tedy kdy se má a kdy se nemá nadřízená autorita polechnout, tady je pěkná analýza:

http://katolikrevue.ath.cx/_download/Nenechte%20si%20ujit/Solange%20Strong%20Hertz%20-%20Luciferuv%20primat%20(zvyraznene%20texty)%2012%20stran.rtf

Vytištění knížky, pokud si člověk plní inkoust/toner sám (velké flašky lze koupit v číně, ebay.com nebo na aukru), vyjde tak na desetinu i míň toho, kolik stojí v obchodě (10kč papír, 10kč inkoust/toner). Po několika knížkách si vyladít postup k dokonalosti. Tisknu jako A5 brožuru po 40 stranách = 10 A4 listů, přehnu, sešiju a sešity pak k sobě ve svěráku na hřbetu slepím (hřbety nutno párkrát přetáhnout rašplí nebo pilou na železo).
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime28.04.11 17:13

bratrJan napsal:
"Stáhne" ve smyslu "uloží na disk", ne ve smyslu "odstraní z internetu" (to stejně může jenom ten, kdo to tam dal).
Tušil jsem, že to smažou. Bohužel ten kamarád si to přečetl až dnes, takže to nestihl a nemáme to.

To je aspoň vidět, co je to zbabělou sebranku. Jak si jich má člověk, jako nepřátel, vážit, když nejsou schopni stát za svým názorem?
Kojoti
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime28.04.11 17:15

bratrJan napsal:
"Stáhne" ve smyslu "uloží na disk", ne ve smyslu "odstraní z internetu" (to stejně může jenom ten, kdo to tam dal).
Tušil jsem, že to smažou. Bohužel ten kamarád si to přečetl až dnes, takže to nestihl a nemáme to.

Mohu "to" od kojotů sehnat, abyste "to" měli... Sad

Jinak ale zřejmě špatně rozumím pojmu "novus ordo". Dodnes jsem se domnívala, že znamená mši svatou... A jen pro doplnění - tancující farník je člověk, který byl léta vězněn v komunistických žalářích a bohužel přišel o rozum. Dělá přehnaná gesta, vyskakuje a tancuje při každé hudbě. Reaguje jako malé dítě. Kdo chce odsuzovat, nechť odsuzuje...
Návrat nahoru Goto down
JL
Trady
Trady
JL


Počet příspěvků : 1863
Na +T+ od : 06. 06. 08

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime28.04.11 18:33

Sežeňte a dejte sem, odsud to nikdo nesmaže:

http://katolikrevue.ath.cx/fronda_soubory/upfile.htm

Pokud nebude vytížená linka, pojede to přes 800kB/s, takže to prosviští docela rychle. Napište mi až to bude, nedívám se tam pořád, žlutí mi tam nahrávají plno kdejakých virů, trojanů, červů. Napřed jsem je sbíral, ale pak jsem to začal mazat. TO byste nevěřili, jaké jednoduché finty stačí na zíkání kontroly nad windowsama Very Happy Ještě že tam mám linux.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime02.05.11 8:19

Katy napsal:
bratrJan napsal:
"Stáhne" ve smyslu "uloží na disk", ne ve smyslu "odstraní z internetu" (to stejně může jenom ten, kdo to tam dal).
Tušil jsem, že to smažou. Bohužel ten kamarád si to přečetl až dnes, takže to nestihl a nemáme to.

Mohu "to" od kojotů sehnat, abyste "to" měli... Sad

Jinak ale zřejmě špatně rozumím pojmu "novus ordo". Dodnes jsem se domnívala, že znamená mši svatou... A jen pro doplnění - tancující farník je člověk, který byl léta vězněn v komunistických žalářích a bohužel přišel o rozum. Dělá přehnaná gesta, vyskakuje a tancuje při každé hudbě. Reaguje jako malé dítě. Kdo chce odsuzovat, nechť odsuzuje...
Nebyl to dole jen ten jeden člověk, a jednalo se hlavně o tu sebranku ne kůru. Ostatně není to první případ, kde není řádné vedení "vzorných kněží,"tak to tak vypadá. Spíše se zamyslet nad těmi ze "zbožných a vzorných rodin," než na to, že někdo na něco upozorní. To by člověk nesměl být korouhvička točící se ne všechny strany.....a není to souzení, jak je vždy modernisty sděleno.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime09.05.11 8:47

...sám jsem něco podobného prožíval při velikonoční vigilii v našem kostele. Cítil jsem, že právě letos to byla nejhlubší a nejradostnější vigilie v dosavadním životě.
Vždyť plodnost bohoslužby závisí na každém z nás! Nakolik se zapojujeme do litirgie, nakolik spolupracujeme....

farář Ivan-asi to trdlování na kůru bylo ok.
Návrat nahoru Goto down
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
bJ


Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime09.05.11 19:09

Co naděláte, když to cítil, tak to bude zaručeně pravda Smile
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime06.06.11 8:45

Otec Ivan často vybízí, aby lidé šli dopředu a zaplnili první lavice...
"Každý má svou představu Boha, své poznání, vztah k němu, své prožívání liturgie.
Mše je úžasné Tajemství víry. Nekrvavé zpřítomnění Ježíšovy kalvarské oběti, památka na Poslední večeři, Eucharistie, díkučinění.
Mše je naše společná oslava Boha, spojujeme se s ním ve svatém přijímání. Nemán nic proti usebrání, je třeba růst i ve společném prožívání. Každá mše má být bratrské společenství, vždyť je to Hostina Božích dětí.
Když přijde na mši mčlověk nevěříí, nebo hledající když vidí, jak daleko sedíme od sebe, pomyslí si-tito lidé se nemají rádi, dáváme jim tím špatný přiklad. Jak si myslíte, že byli apoštolové při Poslední večeři od sebe daleko? Prožívejme mši s druhými, vždyť jsme údy bratsrského společenství."
Neřekl, jak se má člověk při nomíku usebrat, furt sedá a vstává, při a po přijímání ječí mládežníci, po mši jako v židovské škole.
Návrat nahoru Goto down
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime06.06.11 17:32

René Václavek napsal:
Otec Ivan často vybízí, aby lidé šli dopředu a zaplnili první lavice...
"Každý má svou představu Boha, své poznání, vztah k němu, své prožívání liturgie.
Mše je úžasné Tajemství víry. Nekrvavé zpřítomnění Ježíšovy kalvarské oběti, památka na Poslední večeři, Eucharistie, díkučinění.
Mše je naše společná oslava Boha, spojujeme se s ním ve svatém přijímání. Nemán nic proti usebrání, je třeba růst i ve společném prožívání. Každá mše má být bratrské společenství, vždyť je to Hostina Božích dětí.
Když přijde na mši mčlověk nevěříí, nebo hledající když vidí, jak daleko sedíme od sebe, pomyslí si-tito lidé se nemají rádi, dáváme jim tím špatný přiklad. Jak si myslíte, že byli apoštolové při Poslední večeři od sebe daleko? Prožívejme mši s druhými, vždyť jsme údy bratsrského společenství."
Neřekl, jak se má člověk při nomíku usebrat, furt sedá a vstává, při a po přijímání ječí mládežníci, po mši jako v židovské škole.

Když nechám stranou onu zdůrazńování společenství, tak mně vadí, jestliže je někdo příliš blízko mne a musím dávat pozor, abych se nějak nepohnul a do něj nevrazil či mu jinak nepřekážel. To je i případ židlí těsně vedle sebe v salónku na Nám. míru. Muset si dávat pozor usebrání nepodporuje.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime07.06.11 8:39

Právě to zdůrazňování společenství mi bylo proti srsti, možná i proto, že jsem individualista. Podvědomě jsem cítil, že mše je setkání především s Bohem než z lidmi. Zásadně jsem při Agnus Dei nikomu již ruku nepodával, většinou po celou dobu se lidé otáčí a s přiblblým úsměvem podávají ruce.
Kdybych nebyl věříci a přišel na nějaký aktivní nomík, připadal bych si jako v Bohnicích. Nevím, jak to někoho z venku může oslovit. přijít na greko nebo trident, určitě by mne to chytlo.
V předu mají sedět malé děti s rodiči, pokud je mše pro ně, tak by pro ně mělo být upravena homilie, nezapojovat je do šaškáren. Jedna máma tam děkuje za dětské mše i ve všední mden, jak je to úžasné, jak jsou děti zapojeny...neuvědomuje si, jaké škody na nich pášou.
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime24.06.11 15:40

Dotaz farnice- někdy jsou fronty u zpovědnic, zpovídá jen jeden kněz, nekdy se stane, že dva kněží slouží večerní mši. Nemůže jedn zpovídat?
Odpověď-kněz musí každý den sloužit mši, slouží ji i v nemocnicí a jinde, někdy to nevyjde, tak ten den koncelebrují dva kněží. Pokud budou fronty u zpovědnic, mohl by to někdo do sakristie nahlásit.

Ty neštastné koncelebrace, stoupnu si k hoblponku, nebo pří poutích odsloží stovka kněží mši ze sedátka a je vymalováno. Kdysi , když jsem se tam byl podívat, jsem si všiml, že ačkoliv mše začíná v 18.30, do zpovědnice přijde kněz až těsně před začátkem, i když by se mělo hlavně zpovídat mimo mši, pokud to jde. Je to takový problém, když na vše je laik? I pokud by druhý musel koncelebrovat, nemůže začít zpověď v 18.00 a ten zpovídat jich víc?
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime24.06.11 16:21

Koncelebrace je hloupá výmluva. Copak je neřešitelný problém si najít během dne necelou půlhodinku čas (klidně brzo ráno) a na bočním oltáři si odsloužit soukromou mši?
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime24.06.11 16:29

Kdyby tam nějaký boční oltář byl...na jeden se přesunul svatostánek. Předsedající potřebuje k předsedování putující Boží lid, potřebuje mít před sebou společenství. Suspect
Návrat nahoru Goto down
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
bJ


Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime24.06.11 18:06

Toto je vlastně taky koncelebrace:

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 263658_10150225337876577_176702291576_7489812_4963161_n

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 267785_10150225337476577_176702291576_7489811_4574013_n

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 259994_10150225331026577_176702291576_7489805_1341197_n
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime24.06.11 18:31

Banda magorů? Kdo je autorem fotek? Asi nějaká L.J.
Návrat nahoru Goto down
bJ
Sodalitium pianum
Sodalitium pianum
bJ


Počet příspěvků : 1030
Na +T+ od : 10. 11. 09

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime24.06.11 18:48

To doufám ne.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime24.06.11 19:23

bratrJan napsal:
To doufám ne.

Doufáš pravdivě, bratře, a já Ti za to děkuji. Bohužel někteří lidé pravdu slyšet nechtějí. Pomluvy a lži jsou zajímavější... No
Návrat nahoru Goto down
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime25.06.11 17:18

Katy napsal:
bratrJan napsal:
To doufám ne.

Doufáš pravdivě, bratře, a já Ti za to děkuji. Bohužel někteří lidé pravdu slyšet nechtějí. Pomluvy a lži jsou zajímavější... No
Vííítej mezi námi po dvou měsících. Jaký pomluvy a lži? Fotiš to tam a nejsou Tvé fotky v ŽF, kde jsi v redakční radě a ještě dalších? Je pomluva komentovaní té naprosto ubové odpovědi? Já jsem napsal asi, ne určitě. Byl to jiný bratr ze společenství lásky, jste jedna rodina, tak se nediv, že to někdo háže do jednoho pytle.
Pokud dotyční nechtějí "pomluvy," tak ať se nad sebou zamyslí a nezlobí se na zrcadlo. Oni jsou znání daleko za hranicemi farnosti, i v zemích českých a mnikoliv díky mým "pomluvám."
Tak tam ty vzorné farníky pozdravuj! Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Quido van Rijn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
Quido van Rijn


Male Počet příspěvků : 3729
Věk : 134
Bydliště : Od března 2010 kontakt pouze přes mail: quidovanrijn@yahoo.com
Na +T+ od : 30. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime25.06.11 19:28

Namísto té ventilované přezíravosti by ses měl chovat slušně René. Kvůli těm sudům octa co tady vyléváme (já mnohdy taky) tak odpuzujeme dokonce i lidi, kteří by jinak byli Tradici nakloněni, časem k ní přešli. Chceš-li aby s tebou jiní jednali slušně, sám s nimi slušně jednej. Možná, že Ti taky nebylo hned všechno jasné - kdysi - a ještě nejsi mistr světa. Ještě ne.
Že ty fotky jsou pohoršením je vina generací, chybné formace kněží v seminářích atd., jinak by něco takového nedopustili a ti věřící by to nedělali. ani by je to nenapadlo. Jestli si myslíš, že to všechno se změní hned, tak jsi prostě na omylu. Chceš-li přispět k nápravě, tak buď laskavý a vstřícný k lidem. Q.



René Václavek napsal:
Katy napsal:
bratrJan napsal:
To doufám ne.

Doufáš pravdivě, bratře, a já Ti za to děkuji. Bohužel někteří lidé pravdu slyšet nechtějí. Pomluvy a lži jsou zajímavější... No
Vííítej mezi námi po dvou měsících. Jaký pomluvy a lži? Fotiš to tam a nejsou Tvé fotky v ŽF, kde jsi v redakční radě a ještě dalších? Je pomluva komentovaní té naprosto ubové odpovědi? Já jsem napsal asi, ne určitě. Byl to jiný bratr ze společenství lásky, jste jedna rodina, tak se nediv, že to někdo háže do jednoho pytle.
Pokud dotyční nechtějí "pomluvy," tak ať se nad sebou zamyslí a nezlobí se na zrcadlo. Oni jsou znání daleko za hranicemi farnosti, i v zemích českých a mnikoliv díky mým "pomluvám."
Tak tam ty vzorné farníky pozdravuj! Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime25.06.11 19:43

Tak. A především je třeba hledat nepřítele tam, kde opravdu je. Člověk, který dokumentuje ona zvěrstva, opravdu naším nepřítelem není. A dvakrát ne člověk jako je naše Katy.
Bojujme s těmi, kdo jsou nám zbrojí rovni.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
Michal Kretschmer
Admin
Admin
Michal Kretschmer


Male Počet příspěvků : 3365
Věk : 80
Bydliště : Praha
Na +T+ od : 06. 12. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime26.06.11 9:51

René Václavek napsal:
Dotaz farnice- někdy jsou fronty u zpovědnic, zpovídá jen jeden kněz, nekdy se stane, že dva kněží slouží večerní mši. Nemůže jedn zpovídat?
Odpověď-kněz musí každý den sloužit mši, slouží ji i v nemocnicí a jinde, někdy to nevyjde, tak ten den koncelebrují dva kněží. Pokud budou fronty u zpovědnic, mohl by to někdo do sakristie nahlásit.

Ty neštastné koncelebrace, stoupnu si k hoblponku, nebo pří poutích odsloží stovka kněží mši ze sedátka a je vymalováno. Kdysi , když jsem se tam byl podívat, jsem si všiml, že ačkoliv mše začíná v 18.30, do zpovědnice přijde kněz až těsně před začátkem, i když by se mělo hlavně zpovídat mimo mši, pokud to jde. Je to takový problém, když na vše je laik? I pokud by druhý musel koncelebrovat, nemůže začít zpověď v 18.00 a ten zpovídat jich víc?
,

Každá mše sv. nám zprostředkuje něco ze zásluh Ježíše Krista. Koncelebrovaná mše sv. je jedna mše (jedenkrát se při ní zpřítomňuje bez ohledu na počet koncelebrujících kněží oběť Kristova na kříži) a tak (odhlédneme-li od dalších faktorů jako je osobní zbožnost celebrujícího kněze) mám za to, že jich zprostředkuje méně než dvě mše svaté. Tedy že např. duši v očistci prospějí více dvě mše sv. než jedna koncelebrovaná.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime27.06.11 10:36

Zní to logicky, ale řekl bych, že mnohem více než na počtu mší svatých záleží rozdílené milosti na dispozici účastníků. Dokonce si dovedu představit, že NOMák, v dobré víře se účastníci NOMu, může teoreticky obdržet víc milostí, než levembrista, jehož duchovní obzor končí u nenávisti k modernistům, kteří nám zkazili Církev, spokojeně chrochtající pří Božítělovém kázání.
Návrat nahoru Goto down
Fr. Albert T.O.P.
Gründer
Gründer
Fr. Albert T.O.P.


Male Počet příspěvků : 10044
Na +T+ od : 29. 11. 06

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime27.06.11 12:48

Lituju každýho, kdo nenávidí byť jen jediného modernistu.
Návrat nahoru Goto down
https://crux.forumczech.com
René Václavek
Obecní drbna
Obecní drbna
René Václavek


Male Počet příspěvků : 2775
Věk : 64
Bydliště : Pod Sv.Hostýnem
Na +T+ od : 19. 04. 07

Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime27.06.11 13:02

Quido, chápu Tvé rozhořčení pro mé rýpnutí. Já věci beru s nadhledem, i do mne tu bylo dříve rýpnuto a nic si z toho nedělám.
Dovedeš si představit Jakuba nebo Obtížného, že by v takové modernismem prolezlé farnosti dělali v jejich strukturách? odůvodnili by\ to tím, že tak mají přátele, že to nejde, že mám rodinu, nesmím ji dělit. Odmítli by i nabízenou účast na plně katolickém obřadu pár kiláků od domova? Asi ne.
Vždy jsem byl pro to, aby se k nováčkům přistupovalo s určitým nadhledem, aby se nezesměšnovala jejich případná nevědomá nevědomost, aby se ukvapeně nedával někomu banán.
Také jsem vše nevěděl, nevím ani dnes, nikdy jsem v modernistických strukturách nebyl zapojený, odpoutal jsem se od farnosti, která nebyla ani ze čtvrtiny tak modernistická jako zlínská.
Za tři a půl roku zde musí člověk něco pochopit, pokud pracuje v těchto farnostech v různých radách, tak by svíčku neměl stavěk pod kbelík, ale měl by své výhrady říci. Jak se dá čekat, tyto výhrady nebudou přijaty, tak má vytřást prach ze sandálů a vykašlat se na ně.
Zkrátka, nesnáším sezení na několika židlích, stejně tak podlézavost, nedochvilnost. Jsem možná držka, říkám otevřeně své názory, již jsem několikrát narazil, ztratil přátele. Jsem také možná pro někoho protivný, drsný, ale neumím podlézat a mazat někomu med okolo huby.
Vím, že nejsem dokonalý, mám dost chyb, jsem také rád, když se mnou někdo jedná na rovinu a řekně mi i nepříjemné věci, když se tak stane, vůbec se na dotyčného nezlobím. Jak jsem kdesi psal, je mi milejší hulvátký opilec Zeman, který je aspoˇm upřimný, než slušňácký hoch Cyrda svoboda, ono ti slušňáci dovedou být pěkní podrazáci.

Z
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Špeky ze zlínského Života farnosti   Špeky ze zlínského Života farnosti - Stránka 5 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Špeky ze zlínského Života farnosti
Návrat nahoru 
Strana 5 z 8Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
+ + + T R A D I T I O + + +  :: Církev u nás-
Přejdi na: